Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Černý písek

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Černý písek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 14:46 JuraS
jestli to někomu pomůže z okolí Prahy...zadal jsem do googlu "barvený křemičitý písek" a "barevný křemičitý písek" a vypadla mi jedna firma v Praze a jedna kousek od Brandýsa..poslal jsem jim dotaz na cenu..dodávají po pytlích 25 kg...a ta jedna dělá barevnou škálu ..no posuďte sami...
www.colex.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2009 23:27 PP – Re: lady0punx
to: lady0punx®
kde u plotků? Ta zrnitost je zajímavá. Co je to za písek? Je někde na netu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2009 18:00 Žena Nigerin [19] – ..
Teď sem si u plotků kupovala černý písek, zrnitost 3-5mm. 3kg za 35kč. Velký, asi 10kg tam měli za cca 130kč. Vypadá dobře uvidíme jaký bude ve vodě:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2009 16:51 Muž rjulius [17] – Re: JuraS
Taky jsem přes poštu z Flexiobkladů dostal 50 kg... naprosto ok, bylo to ve dvou kýblech po 25 kilech...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2009 16:15 Muž Fáster [9]
Možná to někdo vyrábí nebo prodává v našem regionu, ale já osobně neměl čas a chuť prohlížet internet nebo obvolávat prodejny. Zboží splňovalo moje požadavky a cenu jsem taky akceptoval. Nebylo co řešit. Prostě klasický obchod po internetu.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2009 16:10 11medved – Re: JuraS
Já si taky nechal poslat 40 kg a úplně v pohodě, jen slečna na poště měla trochu problém dotáhnout to k okýnku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2009 15:59 JuraS – Re: Fáster
Přijde mi divné nechávat si posílat 50 kg písku z druhé strany ČR..copak to nevyrábí/neprodává někdo koho mám za barákem ? Tak abych to mohl koupit cestou pro rohlíky např...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2009 15:56 Muž Fáster [9]
V čem je problém? Mně ho přišlo poštou jako obchodní balík z flexiobkladů, 30kg.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2009 15:05 JuraS
to all :
ten písek z flexiobkladů (černý) mě moc láká. Potřebuji ho ale 50 kg a to se mi nechce kupovat cestou e-shopu. To jako bych si e-shopem koupil skříň...copak něco podobného ne li stejného neprodává někdo například v Praze ? Copak tohle dělá jediný výrobce/prodejce v ČR ? Hledám nějakou podobnou náhradu či prodejce téhož v Praze případně ve směru Praha -> Poděbrady. Myslím si, že v nějakých stavebninách tohle nebo něco podobného mít musí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 23:14 kortezhugo
Ma to vela vyhod - ta cierna.
Ked tam date biely piesok za mesiac je zeleny.
Ja zastavam tmave substraty hlavne hnede.
To je moj nazor - ale v zasade som za tmavy substrat hnedy-cierny.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 22:59 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: PP
Fotka k příspěvku Je to černé jako uhel....bohužel to neumím nafotit...a hlavně je to super..jiny bych už nechtěl..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 22:35 PP – Re: vladislav
to Vladislav:
Na té fotce vypadá spíš šedě než černě. Vyšlo to tak jen na fotce, že je to přesvětlené, nebo tak působí ve skutečnosti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 22:32 Žena darka [520] – Re: Jan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 22:05 Muž Yirka [9126] – Re: Jan
Podle toho jak vysoké dno chceš naaranžovat a objem určitě umíš spočítat. Na 1 l objemu se zpravidla počítá 1,6 kg substrátu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 21:52 Jan – písek
Kolik si mám koupit kg písku do 450l akvária s terčovcema?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 20:44 11medved – Re: vladislav
Tak už ho mám taky doma. Je opravdu příjemnej na dotek a velice jemnej. Ted strávím nějakou dobu praním a pak hurá do toho, teda až přijde nábytek sad . Jsem zvědavej na to sázení kytek ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 20:19 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Hodně ocenuji praktičnost tohoto písku ..nejen v něm se super sází kytky a drží..ale i ryby najdou všechno krmeni ..granule i suché a vše vysbírají..což se u světlého dna říci nedalo.. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 19:57 11medved – Re: Hannibalus
Já si jdu zítra vyzvednout na poštu 40 kg, bohužel s poštovným sad . Ale už se těším hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 19:35 Muž Hannibalus [13] – Re: vladislav
naprosto souhlasím, tento týden jsem si dovezl 110 kg černého písku z flexiobkladů a můžu všem jen doporučit ;-) (naštěstí jsem se osobním odběrem vyhnul tomu jejich brutálnímu poštovnému ) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 19:19 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Založil jsem akvário s pískem z www.flexiobklady.cz/… Můžete posoudit sami ,ale výsledek je super..
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 02:32 Muž Mirek7651 [5] - Mořské ryby – BONSAJ DISCUS + KOSTŘÁCI...
samozřejmě že je barvenej, ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 00:10 PP – A co tento?
Znáte někdo tento černý písek? Je to totéž jako z flexiobkladů? Barvené?
www.macenauer.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 23:37 11medved – Re: PP
tak nějak to vypadá,že ideální není nic. Táké chci černé dno, proto musím udělat pár kompromisů. Jinak to už s černým dnem nepůjde X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 23:37 PP – Z čeho vybírat II
8) Uhlí - taky trochu lehčí než písek, kytyk se sázejí blbě. Dá se z uhelného prachu sítem vytřídit správná frakce. Nutno dokonale proprat, pozor na uhlí s příměsemi (pyrit). Krásně sytě černé, ale kulaté zrnko to také není. Lehce okyseluje vodu, pro některé ryby ideální (červená neonka)
No a pak je tu celá řada substrátů, které nejsou úplně černé, ale jsou tmavší, takže stále lepší než bílý křemičitý písek. Sem patří 9) AqueClay groung od Rataje - hnědé keramické kuličky, pro kytky možná super, ale na mne to přirozeně vůbec nepůsobí. Navíc je to lehoučké a sázení kytek je tak trochu věda. 10) Občas se někdo pyšní,že narazil na tmavší písek někde v obchodě (Globus?). Podle fotek jde o říční písek, taky jsou tam světlá i bílá zrna, celkově ale působí tmavším dojmem. Jde ale asi i o štěstí a skutečná existence není ověřena.
Vybrat si musí každý sám.......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 23:25 PP – Z čeho vybírat
Pokoušel jsem se udělat si přehled, jaký tmavý písek (písek je pro některé substráty na trhu hodně vzdálený výraz) se dá na trhu vůbec sehnat a dospěl jsem k následujícímu:
1) černý písek z flexiobkladů - příroda to není, pokud někomu nevadí písek s nanesenou vrstvou epoxidu, tak je to alternativa 2)černý lesklý písek (shop na ww. akvarista.cz)- opět od přírody trochu daleko, nejspíš granulát z černého skla. Na mě dost jemné, působí leskle a tak i nepřirozeně. Dle některých není ostrý, ale viděl jsem ho v akvárku s pancéřníčky a vousky měly ulámané (zda ale za to může dno nevím. 3) Fujizuna - lávový granulát, trochu lehčí ne písek (hůře se sází kytky), dražší záležitost (dovoz z Japonska) 4) černé terarijní písky - moc jemné, vhodnost do akva netuším. 5)ADA Aqua Soil Amazonia - lávový(jílový?) granulát, pekelně drahé, v tuzemsku neznám prodejce, takže jedině objednat přes net z ciziny, pro kytky jedna z nejlepších variant 6)černé mořské písky z dovolené (Indonésie, Island). Většinou lávového původu, složení většinou pro akvárium rizikové (železo, síra) 7) černé (tmavě šedé) štěrky a drtě, - barva, stabilita i cena by šla, ale nevhodné pro sumečky, kytky a esteticky pro mne hrůza
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 21:14 PP – Re: vladislav
Nechtěl jsem zbytečně plašit. Co používá výrobce z flexiobklady za epoxid a tvrdidlo samozřejmě nevím.
Jen bych uvedl na pravou míru tvrzení: "Chci předělávat akvárium a tak jsem zkoušel hodit trochu do octa je absolutně v pohodě".

Hozením písku do octa se nezjistí zda je alkalický nebo ne. Tím se prokáže jen obsah uhličitanů.
Pokud jsou zkušenosti, že písek alkalický není, tak OK. Já pokud do něj půjdu, tak ho raději slabým roztokem citronové kyseliny propláchnu. A pak dlouho a dlouho a dlouho vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 08:17 Muž PentueR [256] – Re: PP
Propráno pouze ve vodě před nakydáním do akva. Běží to pár měsíců a žádné výkyvy do zásadité oblasti nepozoruju (měřeno obden pH metrem). Dávkuju sice CO2, ale pokud by písek byl zásaditý, určitě bych nebyl pořád na 6.7-7,1.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 07:14 Muž filipsi [1295]
PP napsal:..pigmentu s epoxidem a tvrdidlo v epoxidu je silně alkalické, ...

Jak ktere, pochybuji, ze by bylo pouzito P11 + epoxy1200.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 02:50 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Mám tento písek už doma www.flexiobklady.cz/… ...Chci předělávat akvárium a tak jsem zkoušel hodit trochu do octa je absolutně v pohodě..Jelikož chci do toho akvária pak přemístit terčovce tak nevím jestli ho mám prolit slabou kyselinou(citronovou,octovou)jak je uvedeno v příspěvcích nade mnou a nebo stačí ho důkladně proprat ve vodě???Nechtěl bych s tím udělat více škody než užitku..Děkuji za vaše názory...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 23:46 Muž BC/.Killer [4] - Mořské ryby
zbytečné to nebude, a na škodu také ne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 23:39 PP – Re: PentueR
Vzhledem k tomu, že výrobce sám uvádí, že barvení se provádí nanášením pigmentu s epoxidem a tvrdidlo v epoxidu je silně alkalické, doporučoval bych rozhodně propláchnutí slabou kyselinou (citronovou, octovou) a pak teprve důkladné promytí vodou. Je to stejný postup, jako při výrobě pozadí z polystyrenu a epoxidové pryskyřice. Třeba je to zbytečné, třeba to neutralizuje už výrobce, ale já bych to neriskoval....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 14:05 Muž keyrumek [2]
Tak uz mam cerny pisek z flexiobalu taky. Sazeni rostlin slo vyborne. Celkovy dojem je skvely. Uvidime za par dnu/tydnu ;) Zatim spokojenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 18:25 Muž PentueR [256] – Re: 11medved
Není třeba převařovat, kdyby sis přečetl pár příspěvků zpět, věděl bys. Stačí propláchnout vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 18:07 11medved
www.flexiobklady.cz/…
Převařovali jste tento písek, nebo ne? Silně o něm uvažuji, podle vašich reakcí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 14:44 tube – Re:
Já jsem kupoval na akvarista.cz černý písek cena asi 500kč 25kg zrnitost 1-2mm .
Je to umělina(vypadá jako sklo ale není to ostré ) a je v pohodě jak pro rostliny tak pro paceříčky.Měl jsem trochu obavu ale kytky jdou jak blázen a hlavně drží ve dně.Chemicky je netečný.Doporučuji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 14:36 Muž filipsi [1295] – Re: balda.tom
Nevim. Tipnul bych si, ze v mnozstvi par kamenu nijak. Pokud bude cele dno uhelne, tak si to predstavuji takhle nejak: www.chemicke-listy.cz/…
Tedy vcelku pozitivne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 14:31 Tomas4343 – Re: filipsi
To je dobrý nápad s tím uhlím. Scháním do krevetárka nějaký černý kameny a tohle by nemuselo být špatný. Jen bych se chtěl zeptat, jak tedy uhlí ovlivňuje vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 14:07 Muž filipsi [1295] – Re: isamik
Ja myslim, ze se snad dokonce vice pouziva/pouzivavalo na tento ucel uhli hnede, nez cerne. Mozna kvuli snadnejsimu drceni, mozna i diskutovany pozitivni vliv ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 13:18 Muž isamik [180] – Re: Mrakoplash
Vsiml. Videl jsem to i u Gagala. Me zajimalo jestli se da pouzit pouze kvalitni cerne uhli, nebo se muze pouzit i hnede uhli, ktereho mam plny sklep...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 13:09 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Lucianetta
Včera jsem ho objednal.....dneska přišel poštou...tomu říkám rychlost... potlesk :-P potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 09:31 Muž filipsi [1295] – Re: isamik
Ja mam napriklad pozadi posypane nastrouhanym drevenym :-). A jeden velky kus hnedeho rpipraveny jako dekoraci, az vymyslim neco, kam se bude hodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 05:59 Mrakoplash – Re: isamik
Sis toho nevšim v Rychnově u Jurkových nádrží ? :-)
Ale on to měl teda jako vrchní vrstvu na štěrku a taky sehnané kvalitní uhlí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 23:01 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: isamik
Z obouch, ale je problém sehnat tak jemné, drtí se dost špatně. (používám rozježděné z kolejí u teplárny)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 21:09 Muž isamik [180] – Re: Roman
Romis, jde to i z hnedeho uhli, nebo jen z cerneho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 20:36 Muž Roman [100] - Cichlidy
Lidičkové, převařte si černé uhlí, a myslím že za 2kýble po vás v úhelných skladech moc chtít nebudou.A kytky po tom celkem rostou, tedy ty co chtějí kyselejší vodu.pro CO2čkáře jako dělaný. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 20:33 Žena Laduschka [120] – Re: AmorFati
to je fakt, ale jen mě překvapuje, že jsou šutry tak drahý :-D plus když to bude vážit asi tunu, tak se neuvěřitelně prodraží pošta :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 20:16 Muž kalahare [11]
Ahoj, dlouho dlouho jsem koumal, jak a kde pořídit černé dno a s zrnitostí tak akorát. Nakonec jsem narazil na kolegu PentueRa a šel jsem do písku z flexiobkladů. A potvrzuju, že ryby to přivítaly, krevetky se jen červenají nad tím dnem, rostliny už zakořeňují. Není čeho se bát. A je to sice trošku dražší, ale je to kvalitní produkt a je opravdu homogenní, žádná směska.

A to sázení je pohoda, dokonce i hemianthus se mi sázel konečně bez nervů smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 18:56 Muž AmorFati [37] - Amerika
Laduschka napsala: sakra, tak to se při plánech na zakládání mín. 450-ti litrovýho akva už můžu psychicky připravovat na to, že u štěrku se prohnu nejen fyzicky, ale i finančně coze no potěškýbl

U takhle velkého akvárka se prohnete fnančně prakticky na všem, nejen na štěrku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 15:23 Muž PentueR [256] – Re: Ivca
Těžko ti někdo řekne, když tam nejsou podrobnosti a foto...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 15:15 Ivca – černý písek
na internetu jsem našla tenhle černý lesklý akvarijní písek zrnitosti 1-2mm....
www.zoo-shop.cz/…
Znáte ho někdo?
Co na něj říkáte?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 17

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 36446x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5688-cerny-pisek?od=551