Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Černý písek

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Černý písek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2008 08:28 Muž PentueR [256] – Re: cjiricek
Myslím že vím, co máš na mysli.. Koupil jsem před nedávnem dva pytlíky černého štěrku, na pytlíku byly nějaké polské pindy a po vyvaření a promytí to smrdělo jako močůvka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 23:16 Muž jirkaz [2] - Raci, krabi, krevetky
Zdravím,
rozhodně nedoporučuji ,,ZWIREK CERAMICZNY,, (černý) v pytliku to vypadalo celkem dobře tak jsem 2 vzal. štěrk jsem nasypal do hrnce a že ho krátce pro sichr povařím...
zanedlouho se začal linout neuvěřitelný puch, něco jako barva a igelit s pneumatikama...
po vychladnutí jsem prozkoumal jeden kamínek a zjistil jsem že je na kamínku nanesena jakási tvrdá a lesklá barva. :-(
no přiznám se že si připadám jako největší blb, takhle se nechat napálit. sad

jirka :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 10:18 Vlado – písek černý
Skus si najít ZOO-SHOP Grýgery.Tam je písek černý 25 kg za 385 kč.To samý,co prodává Akvarista za 525kč.Já osobně mám od tuď lávový písek je hnědý až černý a má vhodnou strukturu na osídlování bakterií,ale v mý vodě nemůžu posoudit,jak se to líbí rostlinám.Ale na pohled je to přirozenější než-li jednobarevný písek.Dá se tam nakupovat osobně ale jen dopoledne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 08:33 Muž PentueR [256]
Můžu doporučit písek (drť), kterou prodává firma Macenauer (www.macenauer.cz). Hrubost asi 2-5mm, nemá ostré hrany, akorát není nejlevnější (asi 180Kč/5kg). Mám ho nakoupený, v sobotu předělávám akva s použitím tohoto, takže pak bude nějaké foto k vidění v profilu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 08:15 Pavel – Re: tue
Klasická ostrá drť (prodává se v X barvách), která ale ve vodě je našedivělá. Nevhodná, pokud máme ryby dna nebo se chceme často rukou hrabat ve dnu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2008 22:54 tue
mate nekdo skusenost s timto sterkem? www.akva-exo.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 23:35 Muž soptik [40] - Rostliny – Re: Noxx
rostlinám nepomuže žádná výměna dna, to samé je bude čekat pokud se vrátíš od čediče zpátky k říčnímu, hlavně kriptokoriny u těch je tento příznak znám při každé změně. já mám čedičové dno od založení a rostliny tím nestrádají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 18:06 bohouš
doma mam takle tmu musim hodne svitit ntokazu si to predstavit cerne d...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 17:53 bibi – skus
my sice nemame takove kaminky ale je to jedno plavat se jim bude stejne jako s nomalnimy kaminky ale moc moc zelenyho a hlavne ziviho X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 10:28 Muž frmol [14]
cerne dno pusobi hodne efektivne, ale spis bych se priklanel k hnedemu dnu, mne to pripada prirozenejsi
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 10:24 Muž Noxx [14] - Rostliny
Zrovna nedávno jsem vyměnil klasický říční písek nebo štěrk, jak kdo chce :-) za černou čedičovou drť. Esteticky vypadá možná líp, ale rostlinám ta změna rozhodně nepomohla - sagittariím uhnily v podstatě všechny původní listy, kryptokoryny začaly žloutnout atd. Navíc se více rozrůstají řasy. Teď asi po 3 týdnech se situace trochu zlepšila, ale silně zvažuju návrat k původnímu dnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 08:01 pavel – Re: MiHl
A co černou fujizumu či Aqualit, což je trochu obdoba akadamy ... rozhodně je levnější brát co největší balení, než malá! www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2008 21:30 Muž MiHl [55] - Cichlidy
čedič bych nebral, mám ho a nemám ho rád

ten odkaz,co jsi uvedl, je černé sklo, ostré být nemá, jako sklo vodu nemění, ale mně by vadilo, že na rozdíl od běžného písku je lesklé

když už něco levnějšího než akadamu, tak bych bral spíš tohle:
levnaakvaristika.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2008 18:34 Muž Diego [72] – Re: Tomm
právě sem ti to chtěl ukázat. smich Já su z vás už docela z blblej.Mě se čedič líbí,kytky rostou,ryby se množej a pancíci v poho. palec Tak si vyber. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2008 18:16 Žena Eliška [38]
Já čedič v akva mám a nemám problémy. Je teda smíchaný s pískem, ale čediče je většina. Nevadí to ani ancíkovi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2008 18:02 Tomm – Re: prikpa
Jo, tak to je určitě čedič, toho můžu mít prakticky neomezené množství zdarma. Ale jak jsem psal, slyšel jsem na něj stížnosti, tak ještě uvidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2008 17:58 Muž Diego [72] – Re: Tomm
Ale když ho dřu o sebe,tak je uprostřed světlý.Všechno je v poho a kytky rostou krásně a to mám 2x 18W a 1x 14W a ktomu 50 cm vysoky akva.Celkem mám akva 170l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2008 17:54 Tomm
prikpa napsal: Mám černý dno,trochu ostřejší,ale pancíci v poho,tak já taky.Ryby ktery se vybarvujou,tak mají nádherny barvy např.neonka červená ,ale jediná nevýhoda je,že tam de vidět víc kal něž u bílího dna.Kal je hnědý a štěrk černý,proto to de vidět.


To budeš mít pravděpodobně drcený čedič. O tom jsem taky uvažoval, ale jsou na něj veskrze špatné ohlasy. Tak nevím. Docela mě zaujal tento písek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2008 17:35 Muž Diego [72]
Je to jak bahno. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2008 17:29 Muž Diego [72] – Re: johan
Je to divny,ale mám to vyzkoušeny.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2008 17:26 Muž Diego [72] – Re: Tomm
Mám černý dno,trochu ostřejší,ale pancíci v poho,tak já taky.Ryby ktery se vybarvujou,tak mají nádherny barvy např.neonka červená ,ale jediná nevýhoda je,že tam de vidět víc kal něž u bílího dna.Kal je hnědý a štěrk černý,proto to de vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2008 17:12 Tomm
Zdravím, chci se zeptat, jestli má někdo zkušenost s tímto dnem

www.akvarista.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 08:55 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Utahraptor
To jste mohl říct rovnou, že mi nechcete radit :)
Což o to - nápad na jedno akviško kolem 70 l bych měl, jenže zřizovat ho takhle na dálku... hmm
Fakt si raději zkuste "vybrat" ze zdejší "nabídky" a majitele přesvědčit o spolupráci.
A jinak můžete klidně dál "obtěžovat na fóru". ;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 05:12 Žena Utahraptor [91] – Re: Sid
To jste mohl říct rovnou, že mi nechcete radit :)))
Že se nestydíte, hodit mě na krk jinému chudákovi :)))

No dobře, jdu si prohlížet nádrže... budu mít měsíc co dělat a přestanu obtěžovat na fóru :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 20:55 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: fantasta
Pokud "poptávka" po jeho metodice udělá majiteli takového akviška radost, pak by to mohla být i dobrá rada. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 20:45 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Utahraptor
Vyberte si v prezentacích akviško, které se vám líbí a zkuste požádat jeho majitele o rady. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 19:38 Žena Utahraptor [91] – Re: Sid
Nebudu ji předělávat, získala jsem nové akvárko cca 70L tak vymýšlím co do toho. Vlastně jsem se ptala na zakložení akvária komplet, ale tam jsem se taky dozvěděla jen něco a ne všechno :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 18:37 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Utahraptor
To budete předělávat tu 37 l "Lebkovou dietu"?
Pokud nepředěláte osvětlení tak, aby bylo rostlinkám k užitku, nemá smysl do substrátu cokoli přidávat. (Viz můj předchozí příspěvek.) Jinak rybky a krevetky jsou pro rostlinky O.K.
Takže znovu: do rostlinného propraný písek + výživa, (viz. Fantasta), do ostatních akvárií jen čistý substrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 18:26 R Muž Silent [5949] – Re: Utahraptor
Nejlepší substrát je čistě praný říční písek a rostlinky cíleně prohnojit tabletovaným hnojivem nebo bivojem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 18:20 Žena Utahraptor [91] – Re: Sid
Plánuji tam 1,2 betty, 5 sekavců, hejnko razborek a cca 2 filtrující krevety molucensis.

A už asi týden si čtu ve fórech o dnech a co se tam dává a nedává až mi z toho jde halva kolem a pořád nevím jak na to...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 18:14 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Utahraptor
Myslíte jíl a Plant ROOT?
Určitě nebude. :-)
Ale měla byste zvážit i další souvislosti. ano
Pokud nebudete moct rostlinám vytvořit všestranně dobré podmínky, (včetně např. přizpůsobení rybí osádky), pak podle mne obohacení dna postrádá smysl. Takže v nádržích s omezenou možností intenzity ozařování, nádržích zaměřených na chov rostlinožravých nebo rostliny devastujících ryb, nádržích plánovitě i neplánovitě přerybněných nebo s rybami silně znečišťujícími akva, bych se přiklonil k čistě propranému substrátu. Jíl nebo hnojivo ve dně ostatní podmínky nenahradí a čistě propraný substrát je možné lépe udržovat pomocí odkalování. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 16:20 Žena Utahraptor [91] – Re: Sid
A nebude to vadit rybičkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 15:57 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Utahraptor
Pokud jsou ty kamínky z inertního materiálu a nejsou příliš velké, pak jistě budou velmi zajímavou alternativou i pro nádrže rostlinného typu.
Kořenová výživa je pak v takových nádržích hodně užitečná věc a já osobně mám odzkoušené (a doporučuji) jílové kuličky Bivoj od Rataje a kořenové hnojivo Plant ROOT od Dajany.
Je však třeba postupovat s citem a držet se i v tomto případě zásady, že méně znamená více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 14:24 Žena Utahraptor [91] – Černé kamínky a co pod to?
Včera jsem viděla v obchodě v akvaristické části malé černé kulaté kamínky do akvária, moc se mi to líbilo, mohla bych je použít na dno? A co dát pod ně? Nějaký výživný substrát pro kytky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 09:00 Muž Pet [56]
Černý písek má v akváriu Aivosh a vypadá fantasticky. Mám pocit že ho koupil na akvaristovi. Nejlépe se obrátit na něj.: www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 19:32 Žena yama [25] – Re: Amazonstar
Jo je na nem neco spatnyho. Uz ti to psali i jini v te diskuzi, kde jsis stezoval, ze do tebe "rybickari" jen prudi a neporadi. Mas pak vapenite dno, a kytky ti pujdou spatne nebo vubec (pri nejmensim hur nez kdybys ho nemel).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 19:43 Muž isamik [180] – Re: gošice
Fotka k příspěvku Gosice: zkusim jsem to vyfotit... pisek to neni, ostre hrany tam je a jelikoz nejsem znalec oznacil bych to za drt. Navic je v tom videt slida.

rybicky.net/k/osobni/3129.jpg
rybicky.net/k/osobni/3130.jpg
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 17:53 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: pansuu
Netestoval jsem všechny VARIOPAINTY, co jich je, ale ty, co jsem tesoval, šuměly všechny...
Že by jeden výrobce?! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 17:32 pansuu
Tzv "variopaint" je takový "ukázkově" černobílý písek, vzhledově naprosto nepřírodní. Jinak zřejmě nezávsdný, pokud nešumí při zkoušce octem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 16:58 Amazonstar – Re: isamik
hele s tim variopaintem...nevim co to je..:)) ja to dostal od kamose co rusil akvarku ....co je na tom "variopaintu" spatnyho??v tom nedokazou rust kytky ??proc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 16:17 Muž isamik [180] – Re: gošice
Nevim jestli je to co mam ve 12l urceno primarne pro akvaria... ale mam tam sterk frakce tak 2-5mm. Az si dam ucici pauzu tak to vyfotim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 16:13 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Tak tahle diskuze mě mate, existuje černý písek do akvárií, který je určen speciálně pro tyto účely? Má ho někdo v akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 15:33 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Amazonstar
to by podle mě muselo bejt velmi dlouhodobé působení, ale jelikoš většina akvaristů mění dost vody každej tejden, tak většina substrátu nedokáže změnit hodnoty vody.
jinak písek je to, co má frnitost od 0,1-2mm :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 15:00 Žena yama [25] – Re: Amazonstar
Precti si ten clanek, kde jsem psala, ze tam toho o nem vic. Meritelne akvaristicke hodnoty pisek nezmenil.http://www.akvarista.cz/web/clanky/clanek-131
"Jelikož jsem substrát neznal, nechal jsem ho pár dní louhovat v destilované vodě a prováděl testy. Jevil se jako stabilní, neuvolňoval žádné prvky či sloučeniny měřitelné akvaristickými testy. "
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 14:52 Amazonstar – Re: johan
ja netvrdim ze to je spatne,ale urcite je to vhodnejsi pro nejake druhy ryb a pro druhe ne...nemluvim o skodlivosti ale o vhodnosti k ruznym druhu ryb...
jinak koukal sem na definici pisku a nejsem o moc chytrejsi....:)) vypada to ze pisek je vsechno co je jemnejsi nez drt..:))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 14:40 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Amazonstar
tak normální písek určitě není z křemíku.. ale pokud budete chtít bílej písek, tak třeba ten křemičitej..a ten je "naprosto inertní". tak zvětraliny za všech hornin mají určité ph, u čediče to je mírně zásadité. NIkdy jsem ho nepoužíval, takže nevím, ale myslím, že by měl být bezproblémů. nebo si někdo stěžuje na lávové kameny v akva?..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 14:37 Amazonstar – Re: johan
opravte me pokud se mylim,ale normalni pisek je z kremiku a cerny pisek bude z neceho uplne jinyho...treba z toho cedice....to pak muze mit jine vlastnosti ohledne chemismu vody ne??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 14:35 Žena yama [25] – Re: johan
Proč ne, jen je to trochu časově náročné :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 14:32 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: yama
a nebo si zajít do českého středohoří narýžovat čedič ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 14:28 Žena yama [25] – fujizuma
Cerny pisek, ktery se pouziva do akvarii je fujizuma, koupit lze napr. www.bonsai-obchod.cz/… (stejne se pouziva napr. akadama, ale ta neni cerna). Je to ovsem trochu drazsi zalezitost.
Taky se na nej muzes podivat detailneji www.akvarista.cz/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [16] 17

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 36446x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5688-cerny-pisek?od=751