Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Černý písek

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Černý písek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2011 15:21 R Muž Mrakoplash [1776] Re: JFK
Není lepší tenhle ?

www.flexiobklady.cz/…

Několik barevných variant jsme použili na letošní výstavě v Rychnově a nevypadá to zle. Teda pokud to není nějaká extrémní barva, jako světle zelená. ( akvatera-rk.cz/… )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2011 13:39 jirka82 Re: JFK
Tento písek mám, ale ne z aukra. koupil sem ho za stejnou cenu v prodejně kde prodávají kameny... 30Kg za 300. S tím jejich poštovným se ti to dost prodraží.
Jinak je pěkně drobný a není ostrý. Není úplně černý, tak třetina je dohněda, ale vypadá hezky a rostlinám se v něm taky daří (zrnitost 2-4mm).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2011 13:11 JFK
Nemáte někdo zkušenosti s tímto polským pískem z Aukra?
aukro.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2011 13:00 Muž Wincek [1] Re: Semtex
písek 2-4mm mají ve flexiobkladech skladem běžně minimálně 200kg, kupoval jsem ho 75 kilo za 1500 i se super 18-litrovýma kýblema zdarma, jinak těch 75 kilo jsem měl na plochu 150x50cm při průměrné vrstvě.3-10cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2011 09:04 R Muž romant [27981] Re: Těhňajs
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2011 09:01 Těhňajs – černý křemičitý písek
Prosím vás kolik bych potřeboval černého písku z flexiobkladů když mám rozměr akvária 200 x 50 cm. A výšku písku chci mít 3 - 8 cm... Děkuji z odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 14:38 S Muž invalida [3881] Re: Wincek
Myslím že by se Ti drobnější dostal časem dospod..myslím si hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 14:29 Muž Wincek [1] Re: Jitule
Zdravím Vás, zařizuju nové akva 375, na dno chci dát černý písek flexi obklady 1-2mm, mám možnost koupě stejného písku i v zrnitosti 2-4mm a teď nevím který z nich bude lepší, chci tam mít i malé kytky. co si myslíte? nebo koupit půl na půl a smíchat? díky za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 12:10 Žena Jitule [27] Re: Jery
Já mám teď nachystáno na výměnu dna dva druhy černého písku (ZOO Braník) - Jemný 1-2mm flexi obklady a keramický větší (Vivárium) - 3-6mm . Teď jsem na Aukru našla něco podobného tomu většímu aukro.cz/… ... snad odkaz bude fungovat .
Ten z Vivária mám v karanténě (trošku) a je celkem hladký. Samo, najdou se ulomená místa, která jsou drsnější, ale nic vážného. Jen při vyvařování tak nějak divně voněl/smrděl .... tak jakoby uměle. Ten jemný ze ZOO byl bez vůně. Ale zdá se, že ten "umělohmotný" závadný není. Alespoň šnečci si v karanténě nestěžovali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 10:11 pavel Re: Jery
V Praze se dá koupit zcela běžně, tento písek byl již mockrát v různých tématech probírán ... www.akvarista.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 00:25 Jery
Oprava: 3x15 kg :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 23:51 Jery
Teď jsem si koupil dle inzerátu černý štěrk od člověka, který staví akvária. Jmenuje se to Glans-kies schwarz a je to sruktura jako nějaké drcené a omýlané sklo. Má lehce hrany, ale nic závažného a rozhodně to neřeže jak sklo. Po nasypání a zalití v akváriu se lomem světla objevily i trochu světlejší zelené kamínky (skoro jak lahvové sklp), ale rozhodně to vypadá velmi efektivně a dekorativně. Stálo to sice o chlup více, než písek z flexiobkladů, ale když jsem kupoval 15 kg a nemusel platit dopravu do Prahy, tak to vyšlo levněji. Mimo jiné tím,že to nemá hladký povrch, mnohem lépe drží svah a "nestéká" tolik do roviny :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2011 12:13 Muž paulo [58] – Re: Martas71
Černání určitě probíhat nebude, písek je černej až až :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 23:11 Muž kaqpo [7]
niesu take ostre zeby som sa na nich porezal ale je to predsa len drveny kamen a nie riecny strk ktory je pekny obly :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 22:25 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: kaqpo
jestli je ostrá tak to rozhodně pro tyhle ryby dobré nebude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 21:46 Muž kaqpo [7] – Cierny strk
Zdravim chcem sa opytat ci nemate niekto skusenosti s ciernou drtou, kupil som 20 kg v hornbachu a ked som to dnes premyval tak som z toho vymyl asi 3 kila akokeby piesku a v celej kupelni bol zapach ako po uhli. Na baleni je napisane ze je to premyvana riecna drt. A este ci s nou nebudu mat problemy ryby ako ancitrus ci panciernicek, drt je o velkosti 1-4 mm a ma ostre hrany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 20:26 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Martas71
...Takže žádné odkalování a tím pádem černání a zahnívání. Dno je málo okysličeno, čím menší zrnitost tím míň kyslíku...
Písek od Flexi zase tak jemný není a hlavně - co by v něm mělo zahnívat?
Pokud by to měly být kořeny rostlin, pak je něco špatně "nad substrátem". Zdravé rostliny dokážou kyslík transportovat do kořenů, některé dokonce do jejich okolí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 15:00 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: davidus
řekla bych že je "lehký" stejně jako křemičitý písek (protože je to skoro to samé). Chce to trochu opatrnosti jako u jiných písků s menší frakcí. Ale i delšího zvonu nebo velké opatrnosti se skoro nic neodsaje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 14:58 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Martas71
a máš s tím zkušenost. Mám velmi podobný písek už přez rok, odkalovat se kvůli rostlinám přiliš nedá a žádné problémy. Písek z flexi tu menší zrnitost mám ve dvou akvárkách asi 5 mesíců, všemu se perfektně daří ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 14:16 Muž Martas71 [0]
Podle mého názoru se bude špatně odkalovat.Takže žádné odkalování a tím pádem černání a zahnívání.Dno je málo okysličeno,čím menší zrnitost tím míň kyslíku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 14:11 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: davidus
odkalovat se da ledacos jen se to musi umet ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 14:06 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: paulo
Jak se ten písek chová? Není moc lehký?Nerad bych ho při odkalování celý přečerpal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 14:00 Muž paulo [58]
Takže konečně mám založené dno,podle srovnání mám od flexi asi menší frakci, ale jsem spokojen velice,

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 12:31 Muž Yirka [9118] – Re: AmorFati
No vidíš to, já jsem dával 25kg z pytle, normálně jsem to tam sypal lopatkou, pak zbytek vysypal a prach nula, nula, nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.01.2011 11:33 Žena Linduš [166]
písky z flexioblaků jsou neškodné a málokdy se stane, že je v nich prach.
jak píše katterrinečka, nejspíš byl odspodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 11:15 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: AmorFati
záleží odkud to vezmou, většina je ale bez prachu, možná si měl zrovna smůlu že ti to třeba vzali zespoda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 10:59 Muž AmorFati [37] - Amerika – Re: Yirka
Flexiobklady černý určitě proprat. Já v tom měl spoustu černého prachu, který nepěkně kalil vodu. I po půl dni propírání v kýblech jsem i po pátém čištění akvárka pořád odsával ten prach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 10:40 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: davidus
celou dobu se tu o tom píše, stačí číst pár příspěvků nazpět....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 09:34 Muž davidus [41] - Cichlidy
Nevíte někdo jestli ty písky H1, H2 jsou akvarijní. Už jsem i v akvaristice koupil písek který mi zvyšoval zásaditost v akva.Má někdo tohle dno u terčovců?Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.01.2011 09:34 R Muž Silent [5949] – Re: davidus
Tyhle písky jsou naprosto inertní.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 09:31 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: Linduš
A teď hlavně jestli nemění parametry vody.Máte zkušenost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 14:30 Žena Linduš [166] – Re: davidus
jsou tam jiné fotky, ten rudý je moc rudý i na mě :-D
černý, H1, H2, možná jsou vidět i zelený a modrý. H1 je v kýblu suchý, v misce namočený, barvu nemění, je tmavší. řekla bych, že takový přirozenější, než černý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.01.2011 14:16 Žena Jitule [27] – Re: Danila
Taky ho vlastním (ze Zoo ;-) ) a je ideální . Rostlinkám se v něm daří :) . Moje Akary se v něm rády hrabou, ale zase ho krásně vyplivnou. Být drobnější, asi by to pro ně nebylo to pravé ;-) :-D . Ani mi nepřijde, že by byl tak moc tmavý. Na suchu je černý dost, ale po namočení to není tak syté :-) . ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 13:19 Žena Danila [4489] - Sumci
Ideální zrnitost těchto písků je 1 - 2 mm, drobnější je příliš jemný. Máme tenhle typ ve většině našich akvárek a nemá chybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 11:41 Muž paulo [58] – Re: katterinecka
Jako mák, tak to je přesně ten co mám já, asi se spletli,ale už je namočenej takže půjde i do akva,nemáte někdo srovnání jak to vypadá v akvárku 0,6-1,2mm vs. 1-2mm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 11:39 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: Linduš
Ten je na měm moc červený i když v tom malém pěkné,mě se spíš líbí to velké s hnědým dnem. Chci sladit terčovce pozadí i rostliny do harmonična.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 10:31 Žena Linduš [166] – Re: katterinecka
on už je delší dobu, jen ho neměli v nabídce. pokud budete objednávat určitě od flexi, můžete si nechat zaslat vzorky. platí se jen poštovné a jen když do měsíce neobjednáte.
je lepší si to "očmuchat" naživo, pod svým světlem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 10:26 Muž Kníže Máz [42] – Re: Danila
Díky za potvrzení. Ten světlí se mě moc nezdá. Ten černý je moc tmaví a tmavší sumečci by mohli splývat se dnem. Barvu už mám, teď už jen velikost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 10:17 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Linduš
koukám že ty písky jsou zajímavý, i ten H1 se mi líbí. Aspoň že už je pěkný výběr a ne jen černý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 10:08 Žena Danila [4489] - Sumci – Re: davidus
Hnědý písek H1 je poměrně tmavý, takže chybu rozhodně neuděláte. A vypadá velmi přirozeně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 08:27 Žena Linduš [166] – Re: davidus
v akvárku ho ještě nemám, ale nějaké fotky jsou v prezentaci červený trpaslík, jestli to pomůže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 07:18 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: Kníže Máz
Také pořád nevím jestli černý nebo H-1. To ale by chtělo asi vidět celé v akva nejlépe i s pozadím tak se to bude muset stejně risknout. V černém písku a pozadí více vyniknou ryby, hnědý písek a pouadí lépe ladí k amazonii a kořenům pro terčovce tak nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 21:50 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: meroň
ten 0,6-1,2 je skoro jak mák. Úplně jsem se toho lekla když jsem ten pytel otevřela a litovala jsem že jsem si nekoupila stejný jako ostatní. Ale po nasypání do akvárka a zalití vodou už to bylo lepší a teď si ho nemůžu vynachválit.
I když možná je to skoro jedno, zas takový rozdíl mezi nimi není
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 21:21 Muž meroň [18] - Rostliny
Fotka k příspěvku taky sem se rozhodoval jestli 0.6 - 1,2 mm nebo 1-2 mm nakonec jsem se rozhodl pro 1-2 mm a po objednání jsem toho asi 3 dny litoval, že jsem si objednal pro kobercové rostlinky hrubou frakci, ale když jsem kýbel s pískem otevřel, zavládla naprostá spokojenost, myslel jsem, že písek bude hrubší a přišel přesně takový, jaký jsem si já osobně představoval. Je ale otázkou, jestli každá dodávka je úplně stejná.
a ještě pro srovnání Písek říční č.2 vs. flexiobklady 1-2 mm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 18:42 Muž Yirka [9118] – Re: Yirka
Takže dno vyměněno, písek bez proprání úplně v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 16:10 Muž Kníže Máz [42] – Re: katterinecka
Děkuji moc stydim ale ty to máš všechno nádherný, už jsem ti to obdivoval několikrát!!! Škoda že nemám trochu víc místa.
Řekl jsem si že to nechci uspěchat a když to budu předělávat, tak až na jaře. Do té doby se může mé rozhodování změnit ještě několikrát :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 15:58 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Kníže Máz
vždyť to máš pěkný jak to máš ;-) nasyp tam normální stavební křemičitej, bude to podobný a ne tak světlý jako ten z filtrací
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 15:52 Muž Kníže Máz [42] – Re: katterinecka
Právě jsem koukal v jaký nádrži ho máš a to musí být opravdu v pohodě.
Dříve jsem míval ještě jemnější a to jsem se rozčiloval pořád, nejenom že odsaješ i písek, ale co s tím dokázali udělat ryby!!! Postupně mizel tak jsem ho doplňoval hrubším štěrkem a teď je to pro ryby zase moc velký! Proto uvažuji spíš o tom hrubším. Chci to hlavně pro pancéřníčky. Ono to chce vidět na vlastní oči, bohužel když ho použijí v akvaristice, tak jen ten hrubší. Podle mě to bude stejně lepší než klasická velikost 3-5mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 15:38 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Kníže Máz
do jakýho to máš akvárka? Ten jemnej se hůř odkaluje, odplavává s vodou pryč. Ale do malýho akvárka kde budeš mít hodně drobných kytek, třeba koberečky, takže ani odkalovat nebudeš mít co, tak je myslím dobrej ten jemnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 15:34 Muž Kníže Máz [42] – Re: katterinecka
Tak ti děkuji už jsem se rozhodl pro 1-2mm a teď si mě zase nasadila brouka do hlavy smich

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 17

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 36446x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5688-cerny-pisek?od=201