Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Černý písek

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Černý písek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 13:23 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Johan
Tak už konečně, Johane, uznejte, že křemičitý štěrkopísek zrnitosti 1-4mm je ideální substrát jak pro kytky, tak pro rybky. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 13:21 zeck – Re: Johan
Ne, nedaří se ani jemnolistým rostlinám. Nemůže propadnout? ale může....stačí třeba přesadit rostlinu s velkejma kořenama a půlka dna se převrátí :-)
Nebo co třeba ryby žijící na dně? Myslíš že hledáním potravy ho smíchat nemůžou? :)

Nevidim důvod, dávát 2 typy písku/štěrku.

Co Tobě vadí na křemičitém písku 1-4mm? :)

Když jsme u toho dna....Jak jsi spokojený s antukou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 13:03 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: zeck
Ostré dno rostlinám vadí, špatně v něm koření, třeba vypěstovat v takovém dně trávník je nad lidské síly Takže se v něm nedaří trávníkovým kytkám a to teda kvůli zrnitosti nebo ostrým hranám?:)

Hm, kde neroste trávník, nerostou dobře ani ostatní rostliny hmm . Ale nepropadá. Když se dá na substrát zrnitosti 2-5 mm substrát o zrnitosti ca 1-2 mm, tak to prostě propadat nemůže ;-) . A v takové zrnitosti i "trávníkové" rostliny dobře rostou ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 13:00 zeck – Re: Johan
Mě je docela jedno jestli je ve většině akvárií ještě větší zrnotost dna (i když to už snad ani nejde)...

Překrýt hrubé dno jemným pískem?...písek do několika týdnů propadá. Ostré dno rostlinám vadí, špatně v něm koření, třeba vypěstovat v takovém dně trávník je nad lidské síly :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 12:56 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: zeck
Jo, jenomže ve většině akvárií je zrnitost dna ještě větší.. Při vyšší vrstvě nebo překrytím jemnějším pískem to je fuk. A čemu vlastně vadí ostré dno? Rostlinám to je fuk, myslím si, že díky většímu povrchu mnohem vhodnější než hladká zrnka a ještě jsem neviděl pančíka s obroušenýma vouskama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 12:54 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Fotka k příspěvku Toto je moje dno. Ani nevim, co to je zač. Vypadá to jako plastové/skleněné granulky. Vypadá ostré, ale není a je trochu lehčí než obyčejný písek (1,4kg na litr).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 12:50 zeck – Re: Johan
Proč jo?
Velká zrnitost, rostliny špatně koření, zapadá tam moc detritu, podle mě tahle drť bude magnetická (při čištění skel magnetickou stěrkou je možnost poškrábání skel) a podle mě ani po 20h v míchačce nebude tahle drť bez ostrých hran.

Nevim, proč se každý vyhýbá křemičitému písku 1-4mm...Kvůli světlé barvě?...Časem chytne patinu, ztmavne, poroste ho malinko zelená řasa...apd

Mluvim ze zkušeností, nikoli z knížek. Vystřídal jsem v akváriu opravdu dost druhů dna a jsou 2 dobrý dna, říční písek č4 (tam je chyba-velká zrnitost, ale v akváriu bez rostlin, nebo jen s rostlinami s velkým kořenovým systémem(echinodory...apd) to vadit rozhodně nebude) a křemičitý písek 1-4mm, 20kg 70kč. Toť můj názor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 12:42 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: zeck
Proč ne?.. Rozhodně lepší než to, co je ve většině akvárií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 12:33 zeck – Re: Otta
To je přesně ta drť, čim u nás zasypávaji prostor kolem kolejí a zledovatělé chodníky v zimě :)
Tohle bych si do akvárka v životě nedal :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 11:20 Otta – černé dno
Fotka k příspěvku Akva v provozu.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 11:16 Otta – černé dno
Fotka k příspěvku Černé dno-krása,hlavně ale také podle ryb.Neonky nad černym a nebo bílym dnem to je velký rozdíl.Dlouho jsem ale nevěděl co na černé dno použít,nakonec jsem vzal čedičovou drť a nechal jsem jí v míchačce asi deset hodin.Po této době je obruošení hran markantní,zrnitost je asi 2-5mm.Rostliny držej,rostou a vzhled paráda.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 20:37 Žena Laduschka [120]
no nevim, mě se strašně líbí ten písek, co se prodává do krevetárek od dennerleho do NanoCube, akorát ta cena vůbec není vtipná, nakupovat zásobu do většího akva, taxe asi nedoplatim.. :-O existuje něco ve stejný kvalitě ale při menší ceně? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 20:02 Rybous
Mozna melu blbost ale pokud se nekdo chysta do Italie konkretne Kalabrie tam je 100% nejlepsi akvaristicke dno vsude na plazi. V kalabrii neni pisek ani kameny ale sterk a to ve slozeni: 2-3mm velke oble v zadnem pripade ostre oblazky a je cerno bily. Takze kdyz jsme meli posledni den pred odjezdem vydal jsem se na plaz a nabral tri igelitky sterku :-D este ze jsme tam byly autem mrknete se ke me do akva je tam videt. Po prijezdu do ceh jsem koupil kyselinu solnou a hozel do ni sterk aby se odstranil vapenec mam ho v akvarku jiz 3 roky a v zivote s nim zadne problemy nebyly. Ted se mi cele akva pokazilo tak jsem byl nucen ho zalozit znova a budu kupovat pancéřníčky, takže dno pro ně lepší snad ani nemuze byt . :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 19:01 Muž kristian [80] – Re: Pepa56
Vypada ze bude relativne ostrej. To neni dobre pro ryby ani pro rostliny. Problem je v tom ze se prodava jako akvarijni. A v prodejnach ti jej i doporuci. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 18:30 Muž JeeL [1] – Re: Pepa56
Vyzerá to ako cestársky štrk (na posýpanie ciest). Tiež mám niečo také v krevetárku a rastliny mi v tom dobre nerastú (samozrejme že to u mňa nemusí byť len tým štrkom).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 18:29 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Tmavé dno je supr, problém je sehnat vhodný materiál. V Hradci jsem viděl jedno akva s černým dnem, ale nelíbilo se mi, hádám že bylo z písku od flexiobklady link nakonci. Bylo to moc umělé a lesklé, raději bych použil přírodní Fujizunu.

www.flexiobklady.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 18:25 Raty – pro jose56
...vypadá moc pěkně a i ta cena palec ,ještě jen jak je hrubej?
ja měl puvodně cca.5-8mm. a ten neni moc dobrej,tak sem ho zasypal pískem...to neznamená,že o černym,nebo tmavšim dnu euažuju X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 18:22 zeck – Re: Pepa56
Tohle podle mě není dobré dno :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 18:15 Muž Pepa56 [0]
Fotka k příspěvku já jsem ho vyfotil aby jste se koukli a sehnal jsem ho v Jihlavě ve zverimexu 3l za 46Kč
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 16:38 Vendelin – Re: navik
Nejsme ve sporu :-), sobota je dlouha a tak se clovek zamysli nad hloupostma. V realne nadrzi to bude naprosto bezvyznamne. Ta desetinka tam byla prsknuta tak od oka. Meritelne by to bylo jen v pripade pokud by nadrz byla ze vsech 4 stran + dna izolovana, meli bychom dost silny zdroj svetla, voda by byla bez pevnych primesi a znecisteni a v nadrzi by krom dna nebyly zadne jine objekty.

Pekny OT, no ta sobota je fakt dlouha :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 16:30 Muž jajaapaja [174] – Re: Pepa56
Já osobně zastáncem černého dna nejsem.Ale v některých akvárkách je pěkné.Záleží na tobě.A když už si ho koupil tak ho tam dej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 16:18 Muž navik [908] - Sumci – Re: Vendelin
Reagoval jsem na příspěvek Alexandrosse
"Rybičkám, které mají rády nižší teplotu vody, by to pak mohlo černé dno zavařit."
I kdybych připustil Vaši desetinu je to jak jste napsal fuk.

A čistě teoreticky bych byl ochoten se vsadit o boty, že v běžném akváriu jste ten odhad řádově nadhodnotil a rozdíl bude za normálních podmínek neměřitelný (a jsem přesvědčen o tom, že bych domů nešel bos :-) ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 16:04 Vendelin – Re: navik
No ciste teoreticky na tom neco je :-). Je jasny ze cast energie ze svelty se ve vode zachyti vzdycky - ale u tak maleho sloupce to neni zase tak moc. Vetsina svetla dopadne na dno, bile ho velkou cast odrazi, cerne naopak pohlti. Rozdil tam bude, tod teorie. Ale vzhledem k tomu ze akvarko neni od okoli izolovane, voda v nem ma vzdy vyssi teplotu jak okoli, a termostat na topitku spina pri stejne teplote.........rozdil bude tak nekde v radu destetinky stupne celsia.......takze je to uplne fuk :-)

U nekterych ryb cerny pisek je fakt pekny, prusvih je kde sehnat ten spravny. Tady v CR jsem ho jeste nevidel. Kdybych nebyl blby nabral jsem si v Indonesii na plazi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 15:55 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Alexandross
S tím teplem to snad nebude nějak extrémní, ale černá (díra :-D) světlo pohlcuje... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 15:54 Muž navik [908] - Sumci – Re: Alexandross
Myslíte, že to teplo proklouzne nepozorovaně vodou ke dnu, aby ji pak ohřálo? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 15:35 Muž Alexandross [2]
nepohlcuje příliš tmavé dno světlo a hlavně teplo ze zářivek? Rybičkám, které mají rády nižší teplotu vody, by to pak mohlo černé dno zavařit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 15:32 Muž Snofrev [54] – Re: Pepa56
jak již psal navik přede mnou, nesmí být ostrý s ohledem na ryby žijící u dna a nesmí ovlivňovat chemismus vody do nežádocích hodnot

ale jinak panují názory, že na tmavém dně se živočiši v akva lépe vybarvují a že jsou méně stresovaní

zdali je to pravda, asi jen tak nikdo nepotvrdí ani nedokáže, ale v současné době se spíš zakládají akvárka s tmavým dnem, alespoň podle toho co tu pozoruji a já jsem mezi takovými

ona ta černá je taková elegantnější a hlavně na ní nejsou vidět nečistoty a řasy jako na bílém dnu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 15:25 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Pepa56
Určitě se objeví dotazy na to, kde jste takový štěrkopísek sehnal... :-) To víte - pase po něm kdekdo. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 15:22 Muž navik [908] - Sumci – Re: Pepa56
Nevidím jediný důvod, proč by měl rybkám vadit tmavý písek, pokud negativně neovlivňuje chemismus vody. Pokud bude vyhovovat chovaným rybkám z hlediska velikosti zrn a nebude ostrý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 14:58 Muž Pepa56 [0] – názor na černý písek do akva
Chtěl bych se zeptat jaký máte názor na černý písek. Koupil jsem si akvarijní černý o zrnitosti asi tak 2-4mm. Henže v knížkách jsem vyčetl že rybkám bílý ani černý písek moc nesvědčí. děkuju předem za odpovědi :-) ;-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 18:11 Žena Zdeňula [10]
Tak ten štěrk tuším mám, a i když hodnoty neměřím, tak obyvatelé (krevetky) jsou úplně v poho ;-) Akorát doporučuju proprat, ze začátku mi 'pouštěl barvu' :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 16:45 Muž Lukša [18] – Bob66
Můžu se ještě zeptat zda ta fujizuna neuvolňuje něco do vody nebo jestli nemění nějak hodnoty vody.Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 21:24 Muž Lukša [18]
To je jedno objednám nee 10kg ale 9kg fujizony za těch 561Kč a je to.Moc všem děkuji za pomoc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 21:21 Muž Lukša [18]
Nebo jak je to tam myšlené když je tam 2,4 kg pro akv. 50 - 70 litrů, 60 cm a v jaké by to bylo vrstvě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 21:18 Muž Lukša [18] – Alena.sv
No já myslím že kdybych toho měl koupit zhruba těch 10kg tak bych se nedoplatil.Tahle ta fujizuna mě přijde na nějakých 10kg + poštovné na 561 Kč což už si myslí že je dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 21:11 Žena Alena.sv [89] – Re: Lukša
Ahoj, já jsem si nedávno koupila do miniakva 9l( dno má rozměr 30x15) DENNERLE Nano Garnelenkies Sulawesi Black .Vrstva v akvárku je z jednoho balení asi 3cm.Je to sice dost drahý,ale s kvalitou jsem moc spokojená. palec
www.vltava2000.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 21:01 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: Lukša
Na 7 litu dna potrebujes 10KG Fujizumy!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 21:01 Muž Lukša [18]
Nebo 10kg?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 20:59 Muž Lukša [18]
Takže kolik kg budu potřebovat když bych potřeboval zakrýt těch 7 litrů už to ani nedokáži spočítat jak jsem zblblej.Je to 5kg? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 20:57 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
To je to skoro to samy :-D Proste se snazim vysvetlit, ze 1kg dna neni 1 litr, protoze je tezsi nez voda, tudíž má vetši hustotu, tutíž musi mit menší objem na stejnou hmotnost jako voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 20:56 Muž Lukša [18]
Jo je to vlastně aji celkem logické protož by to plavalo.A ta akadame je stejně těžká jako fujizune?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 20:54 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Ninco
Bavíme se o fujizuně X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 20:53 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Takze 1 kilo akadamy ma MENE jak 1 litr nejakych 0,7l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 20:51 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: Lukša
1KG DNA NEMA VIC JAK 1 LITR! Je to presne naopak Lukšo! Dno ma vetsi hustotu = vetsi hmotnost se vejde na MENSI OBJEM. Dno ma vetsi hustotu nez voda, proto taky neplave.

1 litr akadamy odpovida tak 1,4kg!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 20:49 Muž Lukša [18]
Takže by teda mělo mít to 1kg víc jak 1 litr?A moc se omlouvám že vás takhle otravuju ale je to celkem drahý substrát a chci to objednat co nejpřesněji abych to měl co nejlevnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 20:46 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: Bob66
Akadama nebude urcite tezka jako kremicity pisek jehoz hmotnost se udava okolo 1,6kg na litr. Ja mam cerny pisek s hmotnosti 1,4kg na litr, akadamu si troufam odhadovat na stejnou hmotnost. Takze 10 kilo akadamy vam da nejakych 7,2 litru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 20:43 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Lukša
Zatim ji mam pořád v originál 15kg pytlích tak nevim, ale řekl bych že bude spíš lehčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 20:41 Muž Lukša [18]
Protože co mám doma lávu doveženou ze sopky tak je lehká takže 1kg by mělo mít víc jak 1 litr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 20:40 Muž Lukša [18]
A nemohl by jste tak nějak kolik má 1kg fujizuny litrů?Jen zhruba a jestli je těžka nebo lehká?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 20:36 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Lukša

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 17

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 36446x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5688-cerny-pisek?od=651