Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mečovky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Mečovky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   05.01.2019 08:44 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: pavel1234
Už jsem ti psal do zprávy, že ta 25l nádržka je prostě malá na cokoli, kromě krevetek. Ať na ancistruse, tak na mečovky. Ty ti to zaneřádí během chvíle. Pamatuji si, že jsem měl 4 ancistruse po odchytu před přepravou pár hodin v malé nádrži a jak ta voda vypadala. Žádné rybě neprospěje pobyt v nezaběhlé nádrži, tak jim měň často vodu.

Přestaň ty ryby neustále kombinovat mezi sebou a přemísťovat z akvária do akvária a konečně akceptuj, že když chceš tolik druhů ryb, že jim musíš vytvořit vhodné podmínky. Jestli chceš chovat mečovky, tak jim pořiď odpovídající akvárium, velikosti nádrží jsou v atlase. Takže počítej s novou 100l nádrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2019 08:32 pavel1234 – Chov mladých
Dobrý den,
chci se zeptat ohledně chovu mečovek. Právě jsem jednu dal do porodničky a mrzelo mě to, protože měla málo místa. Porodila mi 10 mečovek, jednu mi přes tu porodničku sežrali skaláři, ta malá rybka byla krásně černá, takže jsem naštvanej rozzureny . Jedna černá mi zbyla. Dál jsem jí netrápil a maminku jsem dal zpátky do akvária. 9 mladých jsem přesunul do 75 litrové nádrže, ale dal jsem je do porodničky, jelikož v tom akváriu mám betu a čichavce modrého + trochu větší mečovku. Chci se zeptat, je normální, že jsou některé bílé? Proč nejsou hned červené? Zbarví se? Díky.

Ještě jedna otázečka. Mám akvárko 25 litrů (neodpovídá prezentaci) a musel jsem to celé udělat od znova. Takže všechny užitečné bakterie jsou fuč. Měl jsem v tom 4 ancistruse. Jakmile jsem akvárium udělal, dal jsem do něj 4 ancistruse, malého pancíka skvrnitého a těch 9 mečovek. Mám tam biomolitan se vzduchovacím motorkem, takže je to nenasaje. Ale bojím se, že brzo umřou kvůli tomu, že to není zaběhlé. Mám 4 ancistruse (3cm) dát do 75 litrové nádrže mezi tu betu, čichavce a jednu mečovku a těch 9 mečovek a pancíka do porodničky a za měsíc je přendat do té 25 litrové? Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2017 21:14 Muž VasekS [0]
potlesk to hravě zmáknu pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 22:14 JoKa Re: Vaseksalat
Mám pro Tebe jednu přátelskou...

Týden nic nedělej, nekrm, neměň vodu, prostě nic...

A jen se dívej... Zbytek pochopíš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 21:48 Muž VasekS [0]
Když jsem začínal tak jsem měl totiž nejdřív problém se šneky ale rok už mám klid,teď zas mečáci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 21:28 Muž VasekS [0] Re: romant
No na vše se totiž ve výsledku dozvím že krmím stále moc a dotaz zněl jak eliminovat množení mečovek.Už jsem myslel že jsem našel tu pravou hranici,jenže při první várce mečověk jsem je začal více krmit a je vymalováno.Takže to k něčemu bylo se zeptat ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 00:49 JoKa Re: drvi
Dve minuty je ale fakt strasne moc. Primlouvam se za 30 sec ;-) :-D (to myslim vazne)

Libor to vystihl a vyjádřil vcelku přesně... Mečovka není skalára ani betta... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.06.2017 15:45 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: drvi
Já teda krmím dvakrát denně (dospělé ryby, mimina třikrát) a fakt ty dvě minuty konzumují a rozhodně se nedá říct, že bych překrmoval. Ono ale záleží na tom, co se krmí, jak je teplá voda, v jaké jsou kondici, jaké je krmivo a tak, takže hádat se moc nechci (I proto, že jsem ženatý člověk).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.06.2017 15:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: drvi
Dvě minuty je moc na co? :-) ... Na to aby se nažraly, sežraly všechno a nebo že víc jim už nechceme dát? :-)

Protože speciálně mečovky takových třicetivteřinovek budou mít za den klidně padesát... :-) ... Pak je tedy otázka, zda je nekrmit s citem dokud se krmí... když přecpete skaláry, prasknou, mečovky teda žerou dokud mohou ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2017 15:10 Žena drvi [2894] Re: Pepan
Dve minuty je ale fakt strasne moc. Primlouvam se za 30 sec ;-) :-D (to myslim vazne)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2017 15:07 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Vaseksalat
Vaseksalat napsal: Diky jeste jednou,hold to moje prekrmovani je stabilni nesvar ktereho se ne a ne zbavit.
Stačí si odměřit na nějaké odměrce, kolik toho ryby sežerou za dvě minuty a pak nakrmení používat jenom tu odměrku. Krmení "baj oko" je pro některé cesta do pekel, neboli ve finále smrdící zakalená nádrž, kde na hladině prosvítají bříška rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2017 20:50 R Muž romant [27987] Re: Vaseksalat
Vaseksalat napsal: Diky jeste jednou,hold to moje prekrmovani je stabilni nesvar ktereho se ne a ne zbavit.Hmm, potom je tvůj dotaz tak trochu zbytečný. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2017 20:20 Muž VasekS [0]
Diky jeste jednou,hold to moje prekrmovani je stabilni nesvar ktereho se ne a ne zbavit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2017 23:14 JoKa Re: romant
Chtěl jsem napsat "tabulkových" pět... Ale bál jsem se překrmování... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.06.2017 19:55 R Muž romant [27987] Re: JoKa
Do dvou minut? :) Tak to je brutální překrmování, do 20 vteřin a fertig. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2017 19:33 JoKa Re: Vaseksalat
Přesně jak píší oba kolegové...
Stačí nepřekrmovat a ono se to srovná. Nejen, že sem tam pak něco zobnou dospělci, ale druhak nebudou mít tak luxusní podmínky a mladých nebude tolik...

Té hladovky se fakt neboj, ryba vydrží i tři týdny bez krmení (oni si v tom akvu prostě vždycky něco najdou)... Takže bych hladovku naordinoval klidně 2x týdně. A ty zbývající dny krm jen tolik, co ty ryby sežerou do dvou minut. Víc nic...

Podle mě rozhodně lepší řešení, než nasazovat, do poměrně krpatého akviška, nějakého vyloženě predátora...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2017 19:09 Muž bv9 [13] Re: Vaseksalat
Dva, tři dny nekrmit a on se na tu špinavou práci někdo z té osádky určitě najde ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2017 17:56 Muž VasekS [0]
Diky,vzdy sem nekrmil treba jen den pred tydenni vymenou vody.No pravda obcas to o tyden ujelo.Tak skusim a uvidim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2017 21:13 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: Vaseksalat
Raz za čas nechať pár dní hladovku, oni už to nejako poriešia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2017 20:19 Muž VasekS [0]
Asi slušně vychované :-) Za 4 měsíce 4x pokaždé cca 30-40 a vesele si plavou úplně všude kam se podívám.Je mi to líto je vyhazovat nebo se zbavit samce ale něco s tím potřebuji vymyslet když je ani zadarmo už nikdo moc nechce
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2017 20:12 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: petulin...
To se opravdu divím, že žádná z těch piraní(teter) si nepošmákne, u mě to funguje krásně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2017 20:06 Muž VasekS [0]
Zdravím,mám menší problém s mečovkama.Koupil jsem v akvaristice samce k staré samičce se kterou sem prakticky začínal s tím že třeba bude nějaká omladina.Jenže samec je jaksi výkonnější a akva zarostlejší takže každý měsíc mám mladé a už to nemám komu dávat.Je nějaká ryba kterou bych mohl přidat do akva která by udělala pořádky s drobotinou ale stávající osádku nechala na pokoji?Mám neonky,tetry žhavé,červenohlavé,parmičky jednopruhé a ancíky.Nikdo z nich tu špinavou práci dělat nechce a já prcky už nedokážu ani spočítat... coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 18:36 petulin...
Vsem Vam moc dekuji za nazory a taky chapu ze ze nejsem registrovana,neumim sem dat foto,sem zacatecnik a nevim jak nato...ale kazdy nazor je pro mne super...premyslim ze tam necham par tech duhovek a pak skus nekoho poprosit aby mi pomohl zalozit akvarko odznova se zivima rostlinkama a vsim
... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 16:12 Maq Re: petulin...
Těch pár informací které jsi poskytla bohatě stačí k závěru, že děláš všechno špatně a na toto fórum jsi přišla s křížkem před sérií funusů. Nejsem škodolibý, ale je to tak.
Takže se teď ponoř do čtení (zdejších článků o zakládání akvária a diskusních témat vhodných pro začátečníky) a nerozpakuj se klást otázky, tady jsou zvídaví začátečníci na dobré adrese.
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2017 16:08 R Muž afc1886 [14685] Re: petulin...
Akvárium je moc malé na to,jaké tam máš rybičky a ještě k tomu tam máš umělé květiny.Máš tam rybičky,které produkují mnoho odpadních látek a žádné živé rostlinky,které by pomohly.O filtru a o tom,jak probíhá údržba taky nikdo nic neví,proto ti bylo řečeno,aby jsi založila prezentaci akvária.Stejně,když tu prezentaci udeláš,tak to akvárium bude tak akorát na jednu bettu,nebo pro krevetky.
EDIT-odkazy,které by ti mohly pomoct.
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 15:39 Muž ludvik [1082] Re: petulin...
Tak to je ten důvod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 14:59 petulin...
Ja vim,ze je tezko radit takhle ale sem z toho na nervy uz...samecek vecer umrel,samicka je porad nejaka divna,bojim se ze ho bude nasledovat.vodu sem vcera vymenila...mam tam 5duhovek a prisavnika...rostliny umele,na dne pisek... sad
Jinak akvarko je jen 20 litrove...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 16:04 R Muž romant [27987] Re: petulin...
Vyměnil bych polovinu vody v akváriu a sledoval reakci. Jinak souhlas s kolegou, když nebudou informace, nebudou ani odpovědi. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 16:02 R Muž afc1886 [14685] Re: petulin...
Chtělo by to prezentaci akvária,takhle to je věštění z křišťálové koule.Aspoň fotka celého akvária by mohla pomoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 15:58 petulin...
Neporadi mne nekdo proc se mi mecovky drzi u dna???jeste vcera se honili jak blbe a dneska poradne zadny pohyb...diky :-(
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 16:29 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Věrka
A ještě dodám. Když vyměníš dno, tak před tím odkal a ten bordel si schovej. Ale pozor, tu výměnu musíš udělat hodně rychle, aby v tom odkaleném neumřely bakterie. Měla bys to stihnout ideálně během dvou hodin. A až bude vyměněné dno, tak ten odkalený bordel nalij do AQ. Nebo použij ten zbytek bordelu z naočkovaného filtru - stejný postup - naliješ do AQ. Ten bordel z filtru je lepší, je tam víc bakterií. Chvíli AQ nebude vypadat moc dobře, ale neboj se, to se strovná. Tento postup je pro zakládání AQ a rychlé nastartování to nejlepší, co můžeš udělat. Možná by bylo lepší ten bordýlek nejdříve zamíchat do dna a pak teprve napustit vodu (vzhledem k tomu, že tam dáš hned ryby), ale opatrně, např. přes talíř, aby se to moc nezvířilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 16:22 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Věrka
V podstatě souhlasím se vším, co tu padlo. Ještě se zaměř na rostliny, to AQ je dost holé. Možná rybám může vadit, že se nemají kde schovat. Než dáš nový filtr, tak ten starý zlehka vymáchej a v tom bordýlku pro změnu vymáchej ten nový filtr, čímž ho "naočkuješ" a bude se lépe zabíhat. Oba filtry nech v AQ běžet současně celý měsíc. A pokud si necháš neonky s těmi živorodkami, tak by bylo fajn vodu měnit 2x týdně nastálo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2016 20:39 JoKa Re: Věrka
Tak rozhodně je tvé akvo lepší, než jiných začátečníků, co řeší problémy... Zas tak dramaticky černě bych to neviděl!
Jenom bacha, až vyměníš dno a filtr, tak v podstatě zakládáš nové akvo. Ten měsíc, než se zaběhne, bude vyžadovat opravdu intenzivní výměny vody... A asi bych to udělal na etapy. Filtr je větší průser, takže bych začal s ním a až se zaběhne, tak teprve to dno, jinak se s kýblem vody uběháš!
Další rady už jedině ta zelenina. Na začátek ucházející, ale do stabilního akva bych na rostlinách přitlačil...
A poslední ta skladba. Neonky a živorodky moc dohromady nejdou (ancaky neresim, s tím si fungující akva pořadí). Buď bych vyházel živorodky, posílil hejno neonek tak na 50 a k tomu něco nehejnového, nebo bych se neonek zbavil. V tomhle složení prosperovat nebudou...

Edit: když se zaregistruješ, můžeš mi poslat vzkaz, ať tady neplevelime vlákno. Úplně to sem nepatří a tuším, že nás za chvili někdo přesune... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2016 20:30 JoKa Re: Wendy2
Jo, malo vody, dolivat až k okraji :-P

Spíš tak cenťák pod ty podélné vzpruhy, na kterých jsou krycí skla... Jinak ty ryby nebudou vyskakovat, ale vylézat... :-P
Sice je to tady asi ten nejmenší problém, ale jinak souhlas... pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2016 20:18 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Věrka
Jo, malo vody, dolivat až k okraji :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2016 19:34 Věrka Re: Urtman
Ok. jsi zlatý. beu si k srdci tvoje rady a pokusím se to naparvit. Filtrace a písek. To víš, první akvárko. Kdyby to byl pes, tak s tím si poradím levou zadní (ale i to se naučit trvalo a dělaly se chyby. :-) )Děkuji moc za rady. ještě vidíš nějakou další špatnost v našem akvárku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2016 18:45 JoKa Re: Věrka
Tak to máme druhou chybu. A to docela hrubou!
Štěrk je mega nevhodný... Doporučuji vyměnit za písek 4-8 (jasné, kupovala si ho v akvaristice, to už tady zaznělo milionkrát hmm ).
Do štěrku zapadá krmivo a jiný bordel a nerozloží se. Hnilobné procesy a problém je na světě!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2016 17:18 Věrka Re: Urtman
Jo to jsem zapomněla. dno je štěrk.je tam hlína pod rostlinama, na tom vrstva menších kamínků - druhé dno, nebo tak nějak to nazývali a pak štěrk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2016 17:02 JoKa Re: Věrka
Jasně, to jsem si myslel.
Pokud nechceš klasiku v podobě čerpací hlavy a molitanu, tak tento by to měl zvládnout: www.juwelakvarium.cz/… (možná by to zvládnul i ten o jeden menší, ale to nikdo nezaručí a ubrat jedno patro můžeš vždycky... Každopádně to samozřejmě není jediná varianta.
Má vynikající média v sobě a dostatečný výkon. Ať tak nebo tak, než ti přijde a zaběhne se (minimálně měsíc), tak měnit polovinu vody 2x týdně. Budeš muset chvíli suplovat ten chybějící filtr...
Co to dno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2016 16:45 Věrka Re: Urtman
Filtr by měl být údalně pro 200 l akvária a měl by sloužit i jako vzduchování. Alespoň nám to bylo tvrzeno. Náplň filtru je něco jako pěnový molitan (odkaz jak to vypadá - www.juwelakvarium.cz/…)
A můžu poprosit o radu,jaký jiný filtr by byl vhodnější?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2016 16:24 JoKa Re: Věrka
To dno je štěrk, nebo písek? Špatně to vidím...
Každopádně problém vidím. Filtr. Podle mě tenhle nemá šanci to zládnout... Jaká náplň je uvnitř a jak často ho pereš?? Tento filtr bych dal do 60l, víc ni ťuk. A v kombinaci s bordelářema typu živorodky a ancáci. Ani ty neonky do této společnosti nepatří a už vůbec ne v tomto počtu... ;-)

Edit: ty ryby na hladině by mě také znepokojovaly. Zřejmě spotřebují víc kyslíku, než rostliny vyprodukují a vzduchování nevidím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2016 14:00 Věrka Re: Urtman
Fotka k příspěvku objem akvária 180l, ryby tam jsou mečovka berlínská, mečovka mexická tříbarevná, mečovka červená, různé druhy gupek, živorodka ostrotlamá, gold molla, neonky a ancistrusi. Akvário bylo založeno cca před 6-ti mesíci. Máme topítko a je zapnuto na stabilních 25°C, filtace běží furt (je vidět na fotce). svítíme led světlem většinou večer, občas i přes den, když jsme doma. Jinak máme mláďata od zlaté molly, gupky, živ. ostrotlamé a již zmíněné mečovky. Všechny nově narozené necháváme v akvárku, nic neodlovujem.Jinak malé mečovky jsou aktivní, hledají potravu, plavou většinou u dna,ale při krmení plavou všude po akvárku. Hubenější nejsou, možná mi připadají že jsou více černé než byly při narození.... Doufám, že o akváriu to stačí a děkuji všem za odpovědi. Jste moc hodní..:-) Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2016 21:20 JoKa Re: Věrka
Přesně, něco jim vadí, jinak by to nedělaly... Udělej alespoň celkovou fotku akva a napiš pár základních údajů, nebo aspoň velikost akvária.
Hádat mě nebaví a ani to není ono... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2016 19:14 R Muž romant [27987] Re: Věrka
Jak se choavají ty vybledlý ryby? Přijímají potravu? Nemají tendenci se stranit, někam zalejzat? Nejsou hubenejší než ostatní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2016 18:54 Věrka Re: Urtman
Stresové zbarvení? Jako že jim něco v akváriu nevyhovuje? a "vyléčit" se to dá teda jak? Uz napůl vybledla další. :-( Zatím se to děje jen u mladých. Dospělé jsou stále pěkně červené...A dík za info.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2016 22:55 JoKa Re: Věrka
Tipoval bych to na stresové zbarvení, ale bez více info fakt jen tipuji...
Pokud mám pravdu, tak to není trvalý stav a dá se to "vyléčit"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2016 16:17 Věrka – mečovka vybledla
Ahojky, mám dotaz. máme 4 malé mečovky (nevím jestli jsou od mexické tříbarevné nebo od berlínské), které mají cca měsíc. Jedna z nich ztratila červenou barvu a úplně vybledla,ale černé skvrnky jí zůstaly. Teď je bezbarvá a černýma skvrnama. Je to normální nebo s ní něco je? To samé se stalo s jinou červenou malou rybkou (asi mečovka červená). Po narození byla červená a teď je bezbarvá. Ta má tak 6 týdnů a vybledla hned po 2 týdnech. Setkal se s tím někdo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 11:38 Muž Jifi [675] Re: jan
Proč bys nemohl? To už je pro ně dost velké akvárko. Ale samozřejmě záleží na tom co psal Roman - jaké další ryby tam budou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 11:07 R Muž romant [27987] Re: jan
A další osádka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 11:03 jan – mecovka
mohu chovat mecovky v 500L aqua kolik byste doporucili ks

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 13 14

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 10107x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5320-mecovky--chov?od=51