Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mečovky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Mečovky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 17:14 Muž xenotoca [34] - Živorodky
Když už jsme u mečovek Xiphophorus helleri,kde se u nás dají sehnat nějaké mečovky menší jako X.xiphidium,X.continens atd a jaká je jejich pořizovací cena. Děkuji Vláďa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 17:05 Muž jinokrajec [0] - TetryRe: masterPKbanan
Ok, díky za radu palec . Zdarec, měj se ;-) . ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2011 16:49 Muž masterPKbanan [34] Re: jinokrajec
Jo to mají klidně 30 ale je to moc, když teda vymažete ty Neonky, tak si tam můžete dát všechny ty Mečovky o kterých píšete + ty dva Ancíky, což je dohromady 14 rybek jestli dobře počítám, to by šlo. Molly bych už tam taky nedával, takhle už tam bude dost ryb, ale záleží na vás co si tam dáte :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 16:08 Muž jinokrajec [0] - TetryRe: masterPKbanan
Ok, to já jenom tak o tšch ancíkach. Jinak bych ho tam nemněl :-) ,ale chci mít co nejvíc mečovek. Asi snížím počet neonek z 10 na 6, anebo je uplně vymažu se seznamu. Skuste dát radu nebo seznam, abych je tam mněl co nejvíc. Díval jsem se na některé nádrže, a mají v 73L aj 30 rybiček. Vím, že je to moc, proto jsem šel pro radu, abych to nepřehnal. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2011 12:32 Muž masterPKbanan [34] Re: jinokrajec
Ancík je taky rybička a navíc bude časem největší z celého osazenstva. Takže to máme 21 rybek a to je až až :-) na takový počet by to chtělo aspoň 100l a i to je na hraně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 00:20 Muž jinokrajec [0] - TetryRe: masterPKbanan
Takže : 10 neonek, 3 meč. červené, 3 molly, 3 Ady a 2 anciky. Může být? ( škoda, chtěl jsem alespoň ještě 3 berlinské ).Betinu tam dávat nebudu. Anebo můžu ji tam dát k těm 19 rybičkám? Anciky nepočítám jako rybičku.Nebo chyba? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2011 23:55 Muž masterPKbanan [34] Re: jinokrajec
Taky zdravím, přerybněné určitě bude, doporučoval bych maximálně polovinu tohoto počtu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2011 23:54 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: jinokrajec
Bude. Šeredně. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 23:46 Muž jinokrajec [0] - Tetry – Mečovky do 75L
Zdravím všechny. Zakládám 75L a ulítl jsem na mečovkách. Z 25L si přestěhuju 3 mečovky červené, 3 Black Molly a 5 neonek. Do 75L chci dokoupit ještě 3 meč. Ady, 3 meč. berlínské, 3 meč. černé a 1 Betty + 4 neonek a 2 anciky. Sakumprask 28 rybiček. Nebude to akva přerybené? Díky za rady. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2011 08:45 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Fiken08
Jednak bych zacal tim, ze to nebudu psat do tematu: "Mečovky - chov", pac Neonka a Mecovka je trosku neco jineho, nehlede k tomu, ze jde jeste spise o nemoc.

A co delat? Do pytliku se napusti voda, soupne se do mrazaku a jeste nez vsechna zamrzne se do ni hodi ta postizena ryba. Dostane teplotni sok, takze jak tam spadne, je tuha. Pak se tam necha pul hodky, jen pro jistotu, a pak uz se treba zahrabne do zahonku.

Ono je kazde lecivo drazsi nez jedna Neonka a nebo od leceni rozhasene akvarium. Ale pokud opravdu lecit, tak bych zkusil eSHa 2000, uz jen proto, ze to nemusi byt plisen (nevidime ani foto) a tohle funguje na vice veci - vetsi sance se trefit i kdyz se nevi o co jde.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 19:31 Fiken08 – plísen
Jo to mě pro změnu neonka dostala plísen oka...newíte co stím mám dělat??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2011 19:01 Muž achyles73 [12] - Živorodky – Re: Melisa
To je naprosto normální a co teprve kdyby jste měla 2 samce, ti to umí rozpálit smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 16:03 Žena Melisa [2] – Vzteklá bréca
Ahoj, všude píšou, jak jsou mečovky mírumilovné a klidné - no tak my máme jednu ne moc hodnou. Útočí na druhou samici jak ji vidí. Mečovák ji brzdí, plave mezi ně, občas po ní vyjede, na něj dá. Máte někdo podobnou zkušenost?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 08:42 Žena Forro [3]
tak dekuju jednoho odnesu a koupim samicku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.09.2010 07:12 Muž LiborSprysl [9015] – Re: Forro
Nezvládnou, ten stav hledání dominance bude trvalý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 07:08 Žena Forro [3]
díky ja jsem si to myslela. mam tam jeste jednoho samecka mensiho ale s vyvinutou zadni ploutvi. jeste se chci zeptat celkem se nahání. mam jednoho dat pryc a koupit samicku. nebo to kluci spolu zvladnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.09.2010 05:57 Muž LiborSprysl [9015] – Re: Forro
Na 99% není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.09.2010 00:17 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Forro
Ta fotka je dost špatná, ale řitní ploutev z toho pohledu vypadá spíše na gonopodium, takže to může být i mladý opožděný samec který ještě nemá mečík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 21:51 Žena Forro [3]
Fotka k příspěvku ahoj prosim o radu je toto samicka?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 17:18 dsfd – sdfsd
to su farebne variety a
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 09:44 Sabina – Re: katterinecka
20L já vím že je to málo, ale skrýše tam mají dost, na rostliny a teplotu sem nezapoměla..
Pravidlo kolik ryb do litrů vody už jsem taky zjistila, takže mi to tu psát nemusíte, jen jsem byla jako každý hloupý začátečník a šla prostě do zverimexu a řekla které se mi líbí že chci, že.. nehledě na to, že mi ve zverimexu dali určité rady, které jsem po přečtení na internetu vyloučila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2010 19:35 Žena stetinka [270]
sabina napsal: Mám Tři mečovky, ve zverimexu prodávané jako mix v jednom akvárku, takže sem počítala s tím, že tyto tři druhy spolu budou moct žít. Sama jsem si musela zjistit, jaké druhy vlastně mám- zeleno červenou, černou, papouščí.
Je jedno jaké barevné variety máš
sabina napsal: Dále mám dvě tetry křivopruhé,
hejnová rybka, chyba, máš jich málo!
sabina napsal: ancitruse a živorodku
živorodek jsou desítky druhů! Která?
sabina napsal: už jen samici po té, co mi samce samice červená (zbarvení oranžové) zabila. Včera jsem zjistila, že samice oranžová opět začla požírat ale tentokrát papouščí, a nestačila jsem ji dát do karantény, bylo už pozdě.
Pokud je řeč o Xifách, tak ty se bez příčiny nepožírají! Leda tak ve velikéééém stresu nebo pokud je ta dotyčná už v posledním tažení
sabina napsal: Nevím jestli se z některé z nich nevyklube samec, nebo přikoupit místo papouščí alespon jednoho samce, ovšem jakého druhu.
Jednotlivé variety mečovek se mezi sebou bezproblémů množí, takže pokud nechceš chovat čisté variety (což u nákupu ve zveráku a společném chovu těžko), tak si samce vyber třeba fialovýho :-)
sabina napsal:Co za další nechápu, tak ryby plavou v jednom rohu u dna (pouze mečovky)...Poradíte?

Jednoznačně stres, špatné podmínky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2010 18:33 jasanek29
sabina napsal: Co za další nechápu, tak ryby plavou v jednom rohu u dna (pouze mečovky)...Poradíte?


Pokud se takto chovají,myslím si,že mají strach,nečeho se bojí,málo úkrytů...asi. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2010 18:31 jasanek29
To sem zblbnul já,omlouvám se,za to označení nevhodného příspěvku,jasánek29
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2010 16:07 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: sabina
je v tom docela zmatek. Jak velké mají akvárko? Jsou tam rostliny? Pomohly by veškeré informace o nádrži, nebo nejlíp fotka akvárka. To že se napadají může být způsobeno malou nádrží, nedostatkem úkrytů. To že plavou v rohu je buď proto ještě nejsou zvyklé, nebo mají nevhodné prostředí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2010 12:36 sabina – agresivní mečovka
Zdravím, potřebuji poradit. Akvárko mám založeno nedávno, ale rybky si na vše v pohodě zvykly. Mám Tři mečovky, ve zverimexu prodávané jako mix v jednom akvárku, takže sem počítala s tím, že tyto tři druhy spolu budou moct žít. Sama jsem si musela zjistit, jaké druhy vlastně mám- zeleno červenou, černou, papouščí. Dále mám dvě tetry křivopruhé, ancitruse a živorodku už jen samici po té, co mi samce samice červená (zbarvení oranžové) zabila. Včera jsem zjistila, že samice oranžová opět začla požírat ale tentokrát papouščí, a nestačila jsem ji dát do karantény, bylo už pozdě. Nevím jestli se z některé z nich nevyklube samec, nebo přikoupit místo papouščí alespon jednoho samce, ovšem jakého druhu. Co za další nechápu, tak ryby plavou v jednom rohu u dna (pouze mečovky)...Poradíte?
A aby toho nebylo málo, tak můj začátek s akvaristikou-po prvním dnu pobytu v akváriu mi živorodka vrhla potěr, který jsem ale stihla vylovit.. :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2010 20:05 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Druhy mečovek
Jsem trošku pátral a našel jsem původ některých hybridů, třeba černá rakovinná je docela zajímavá:
147.26.214.165/…
147.26.214.165/…
Už slyším slova zastavte křížení !
potlesk palec ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 23:15 Žena Lila1 [31] – Re: provokater
Díky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.05.2010 22:56 kreten – Re: Lila1
Krmte více zeleným
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 22:46 Žena Lila1 [31] – Re: noproblemo
Mám 2 mečouny s 5 neonkama (všichni samečci, včetně mečounů), a neonky neokusují. Ale není to tak dávno, co jsem psala, že moji mečouni neokusují kytky, a už je to tady! coze hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.05.2010 19:10 Muž Miras [111] – Re: noproblemo
s neonkama můžou být, spíše ten hlad bych viděl jako příčinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 15:15 noproblemo – mečovky
tak ted koukam, ze mecovky zacinaji postupne okusovat neonky :(
je to z hladu nebo jsou proste takove a k neonkam se nehodi?
diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 20:39 Žena Verča.D [3] – Re: provokater
Aha :-D na to jsem já expert :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.04.2010 20:00 Muž karelpavel [18] – Re: Verča.D
Ano stává se to palec ze samice se samec vyklubat může ! ;-) reaguješ opět na starý příspěvek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 19:55 kreten – Re: Verča.D
dobrý večer po půl roce:-) hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 19:53 Žena Verča.D [3] – Re: Vanesa
Vaneso, to, že by se ze samice stal samec je absurdní ;-) Je jasné, že jsi koupila 2 samce, akorát ten jeden je mladší, takže ze začátku vypadal jako samice a prodavačka se spletla.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 23:23 Muž PetrS [4] – Re: Alusa
Karantena + bactopur od Sery.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 21:02 Muž voko [9] - Živorodky
taky myslím, že lepší fotka by neškodila, protože z této se to fakt nedá přesně určit. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2010 13:29 Žena Hatomi [27] – ...
Jsou tři možnosti příčiny, podle této fotky se opravu nedá nic moc určit...
Jak už bylo zmíňěno, může to být plíseň, nebo bakteriální rozpad ploutví, nebo tu rybičku nějaký jiná okousala...
Rozhodně doporučuji dát ji do karantény, protože pokud se jedná o bakteriální rozpad tak se šíří velmi rychle... Zkus pořídit kvalitnější(hlavně ostřejší) fotku, pak ti budou všichni moct říct víc :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 12:09 moliro
Nejspíš plíseň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 19:13 Alusa – Mecovka a její ploutev
Fotka k příspěvku Zdravim.
Obracim se sem s otazkou,co to muze byt..Moje mecovka ma na konci ploutve bile zakonceni az prodlouzeni.Je to nejaka nemoc?Lepsi foto se mi nepodarilo.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 18:01 Muž Yirka [9126] – Re: daniela
Mečoun je mořská ryba akvapedie.cz/…, jestli myslíš mečovku: rybicky.net/atlasryb/mecovka_zelena_cervena tak ta je sladkovodní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 17:26 daniela – mečoun
prosim vásnevíte jestli je mečoun sladkovodní živorodka?děkuji palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 16:19 Žena Lila1 [31] – Re: Lila1
Tak ploutev se nehorší, spíše zlepšuje, preventivně jsme kápli lék do vody - flíčky na samečkovi zmizeli, díky ještě jednou za váš čas!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 10:11 provokater – Re: lama
Jestli myslíš den cichlidářů tak víš, že ten nevynechávám:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 09:59 Muž lama [51] - Živorodky – Re: provokater
Přijedeš na burzu 13.3?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 09:57 Muž lama [51] - Živorodky – Re: provokater
Díky,necham si raději xify.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2010 09:42 provokater – Re: lama
To bylo v tvém pozdějším věku, kdy jsi přehlédl pinďourka u nedobarveného samce. Jinak bys nechoval oka, ale Pany Marie:-) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 09:38 Muž lama [51] - Živorodky – Re: provokater
Stalo se mi že i čisté pany porodily mladé aniž se dostaly k samci hlavně u p.ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 09:08 provokater – Re: kikuška
Ve společné nádrži si vrzne každý s každým :-) stydim Tam se to ověřit nedá. Uvidím jak tenhle pašák-pseudosamec, má u sebe jen jisté pany. Odobrná literatura - speciálně ing. Krček - schopnost plodit těmto rybám upírá, tak uvidíme.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 13 14

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 10107x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5320-mecovky--chov?od=301