Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mečovky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Mečovky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2006 22:46 Sidonius – To Koudy
Stran dotazu, zda „předřadník“ nebo „tlumivku“ zkopíruji Bleka a doporučím předřadník. Zdůvodnění zkuste najít v diskusi na Akvarista.cz – do vyhledávače zadejte výraz PŘEDŘADNÍK a bavte se.

Máte-li v úmyslu provozovat akva „společenské převážně holandského typu vysoké 50cm“, přiklonil bych se k vybavení krytu technikou pro (alespoň) 5 zářivek. Kolika z nich a jakými typy nakonec budete svítit, ukáže jenom čas. (Rezerva je lepším řešením než nedostatek.) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2006 19:27 Koudy – To Blek
Rozmery 160cm delka 50 hloubka 60 vyska,spolecenske prevazne holadskeho typu.Pro me stacilo,ze predradniky ano to jsem potreboval slyset , zbytek si uz udelam sam,takze diky. :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2006 09:09 blek – ?
Předřadník ano.
Jaký jsou rozměry nádrže? Co v ní má být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2006 02:17 Koudy – To Sid
Delka zarivek 150cm,jen dodatek predeslemu dotazu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2006 02:15 Koudy – To Sid
Ted potrebuji radu ja,jaky mate nazor na predradniky,doporucil by jsta je? Budu si delat kryt na akva o objemu vody 400l,upozornuji objem vody ne celeho akva.Kolik by jste doporucil zarivek?A je lepsi koupit na kazde 2 zarivky 1 predradnik,nebo na kazdou zvlast.Me to vychazi 4-5 zarivek,ale necham si poradit,aby 4 nebyly malo a 5 nebylo moc.
Ta hlaska predtim samozrejme nebyla minena ve zlem.
Predem diky za radu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2006 02:06 Koudy – To Sid
Myslim si,ze toho mate v hlave dost,dokazete na cokoli poradit,ale musite mit neustale posledni slovo. :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2006 22:24 Sidonius – To Koudy
Já bych přesto zůstal u svého původního doporučení Kofrikovi. :-)
(Mám rád pohodu v akva, nesnáším stres.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2006 19:44 Koudy – To Sid
Dal jsem pouze priklad,neradim mu aby jich tam mel take stovky.Ale kdyz prida par samic mecovky,nebude to zadna pohroma ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2006 23:08 Lana – mečovka červená
Jak vypadají míma od mečovek červených? Něco se mi urodilo a nevím jestli patří k mečovkám - průhledná rybička a na ocasní ploutvičce má dvě černé tečky. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2006 17:37 Bureš Daniel – dotaz
prosím vás poradíte mě ??? když chci rozmnožit mečovky mam je nechat s ostatníma rybičkama ?? nebo je dat do jinyho !!! :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2006 09:16 rowdy – potěr
několik set ve 150l předpokládám spíš potěr, než dospělé jedince. Navíc živorodky zas o tolik víc nesnesou protože jsou obecně dost žravé, zejména rody xiphophorus. U těch plat by se dalo počítat se dvěma litry vody na jednu, al v zarostené nádrži za podpory filtrování a raději i vzduchování. Ovšem dospělá mečovka má cca 12 cm, přičemž ráda plave "na delší tratě". Nakonec pěstírna a okrasné akvárium je dost rozdíl, nejen z estetického hlediska.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2006 21:18 Sidonius – To Kofrik
"...Na 180l vody ... 60 rybek neni mnoho, i když se samozřejmě všude publikuje na 2litry vody 1 rybka. Živorodky snesou víc, měl jsem jich několik set ve 150l..."

Můžete dát na rady Koudyho a dát si do akvária ryb, kolik se tam vejde. Určitě vám budou vděčné...
Nehodláte-li ale zakládat pěstírnu, pak jeho doporučení berte s velkou rezervou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2006 15:10 Koudy – To Kofrik
Je to jasne,nejsilnejsi samec ji ma jen pro sebe.Proto to nerez a kup samicky.Odchoval jsem a nasledne prodal nekolik tisic techto rybycek.Takze bych ti nelhal. :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2006 15:01 kofrik – To Koudy
Diky za nazor,jeste se na to optam.. take mi je jich lito!:( Nyni,az na to,ze si jeden samec hlida samici a odhani ostatni samce..je to "vpoho",samci se snazi stale!.-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2006 14:28 Koudy – To Kofrik
Na 180l vody co mas,60 rybek neni mnoho i kdyz se samozrejme vsude publikuje na 2litry vody 1 rybka.Zivorodky snesou vic,mel jsem jich nekolik set ve 150l.Muj nazor,pridej mecovky samice a sleduj co se bude dit.Kdyz vypozorujes podle chovani ryb je je neco v neporadku,obetuj par plat.Mecounu se mi zda je by byla vetsi skoda.Mnoho let jsem mel mensi pestirnu zivorodek,takye mluvim opravdu z vlastni zkusenosti. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2006 11:37 kofrik – To Koudy
Těžko e to počítá...:-( :-) Můj odhad je kolem 60Ks.A jak už jsem napsal,platy se mi přemnožují,musím to začít nějak řešit...:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2006 10:10 Koudy – To KOFRIK
Kolik mas priblizne rybek celkem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2006 09:53 kofrik – To KOudy
Krom mečovek mám i jiné rybky,např. platy,které se mi velmi moc množí a paví očka(čekám,jak se budou množit),nemůžu dokoupit ještě nějaké samičky... Pokud se mi nikdo nepřihlásí,tak je dám po vánocích kočičce...bohužel!:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2006 07:38 KOudy – To kofrik
Podle rozmeru ktere pises,mas akva o neco vic nez 180l,tak to jeste nejake samicky prikup,nic tim nezkazis,naopak.Mecovky samci,se snazi byt dominantni pred ostatnimi mecouny,kdyz pridas kamosky,bude lepsi vyber pro vsechny samecky a tudiz se nemusi mezi sebou prat.Nejsilnejsi samec chce damu pro sebe. :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2006 21:02 katkus – baba
teda nevim jestli nějakou babu najdeš, ale já neporadim, na babu by mi muselo bejt o hodně víc.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2006 20:59 kofrik – Sidonius
Tobě se to snadno řekne,zbav se jich... ale já je dostal a tím je zachránil před záchodem..:-( Teď babo raď...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2006 17:13 Sidonius – To Kofrik
1 samičku přikoupit a 4 samečky dát pryč. Samci mečovek jsou vůči sobě agresívní a v tak malém akva se ti slabší nemají kam schovat. Je to o celoživotním stresu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2006 14:13 kofrik – Mecovky
V akvarku mam 5 samecku a pouze 1 samicku.. Muzu to tak nechat a
nebo bych mel dokoupit samicku(y)?Dekuji za odpovedi. 90*45*45smisene akvarko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2006 11:41 lukass – mečovky
chci se zeptat jak poznám jestli je samička oplodněná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2006 11:39 lukas – mečovky
potřebuju poradit jak rozmnožit mečovky nejak se jim nechce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.09.2006 14:21 Havel-st – pro Cyclone
Je to už dost douho, ale co pamatuji, zařídil jsem jim vždycky klidnou hladinu s plovoucími rostlinami, nebo s rostlinami až k hladině - používal jsem vodní mor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2006 12:59 GAGAL – .
Krmit 2-4x denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2006 12:53 Msis – mečovky
Ahoj potřebuji poradit jak se starat o malé rybky mečovek

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2006 14:43 Killer – mečovky a platy
jhe to tak jak řikám..mečík je jen ozdoba na ploutvy a zároveň rozeznáš i platu od mečovky...jinak tyto dvě živorodky se klidně kříží a vznikaj nový formy,ale prý většinou bejvaj neplodní..tohle jsem slyšel a četl,jinak to potvrzený nemam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2006 22:33 vena – stopro plata
na 100% to je plata,nejaka barevna mutace
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2006 22:23 Marqeette – Killer??
počkej počkej, takže podle tebe ten meč co má mečovka neni gonopodium, ale to maji i mečovky u řitní ploutve?? já jsem celou dobu přesvědčená, že právě v meči je to gonopodium skovaný!! Ten můj mečovec je vždycky srandovní, když s nim honí samičky po akva pozadu :))))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2006 22:20 Marqeette – jo a ne
nevyjádřila jsem přesně, že gonopodium - tzv. nejen Killeruv pindík - je meč u mečovek na ocasní ploutvi a u plat je to řitní ploutev nebo výrůstek u plouve do špičatého tvaru, micromeč, díky kterýmu se poznaj právě platy.. je to tak nebo to neni k chápání dobře vysvětleno :)) ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2006 11:23 GEORGE – FOTO
Je to plata,maximálně může jít o křížence s mečovkou(tzv.mečoplata)
Pro terezu:černé oči jsou v pořádku-jde o formu s černými oky,obvzláště jsou ceněny třeba oči červené(mečovka albín)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2006 22:00 Killer – fotka
to chce fotku,blackmoly třeba maj černý oči
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2006 18:58 tereza – problem
nevite neco o tom kdyz ma ryba cely oko cerny co s ni je???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2006 18:54 jammes – to Marqeette
gonopodium mají všichni samci živorodek takže se truchu pleteš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2006 18:52 jammes – to EVA
podle fotky je to plata - samec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2006 17:09 Killer – To Marqeette
pleteš se!!! Gonopodium je totiž taková ta jakoby trubička kterou maj samci živorodek místo řitní ploutve je to pindík. To co maj mečovky navíc (samci),to je mečík na ocasní ploutvi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2006 17:06 Killer – to Eva
mečovka je x.heleri myslim,mrknui do atlasu,ale sem si na 100 % jistej že to je plata když je to 4 cm velký,samec to je,jestli to má pindíka místo řitní ploutve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2006 20:28 Eva M. – Mečovka nebo plata
Je to asi 3 - 4 cm velký. Víc ne. A na účtence bylp X. Maculatus red.A to je asi plata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2006 19:28 Marqeette – plata nebo mečovka
jestli to má gonopodium, tak je to mečovka, platy mají meč od řitní ploutve a mečovky od ocasní, nemýlím se? ale tvarově to je spíš podobné platě, ale může to být mladý a ještě vyrůst.. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2006 18:40 Killer – plata
jak je to velký?Jestli dobře vidim že má gonopodium,tak je to samec od platy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2006 17:33 Eva M. – Plata měsíční
Možná to bude Plata měsíční. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2006 16:01 Libi – mečovka?
Nevím jestli mě tady znalci neukamenujou,ale je to podobné spíš platě. Třeba se mýlím :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2006 15:08 Eva M. – Mečovka červená
Jedná se prosím o Mečovku červenou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2005 17:58 Cyclone – Koupě
Tak paví očka ani mečovky jsem si nekoupil zůstal jsem u čichavců šedých doufám že se časem rozmnoží(1 samec,2 samice)alspoň doufám ale mám dotaz ohledně hladiny.Čichavec Šedý staví pěnové hnízdo a chci zeptatmá jest-li má být hladina v pohybu nebo nepohyblivá?Jo jak poznám že jsou v době tření?Samec pořád nahání samičky jako Schumacher a to pořád a neustále neznačí to něco?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.02.2005 17:47 Dracula – Re: Cyclone
za 1, mečovky a pávie očká sú živorodky, to znamená že sa nevytierajú...

2, v 33 l akváriu by nemal byť problém rozmnožiť ani jeden druh, oba sa rozmnožujú veľmi jednoducho. Osobne mám skúsenosti iba z gupkami, a v mojom akva sa množia ako divé.

3, rozmnožovanie rýb nieje víkendová záležitosť, niekedy potrebujú rybky jednoducho čas, a pred tým ako sa ich rozhodneš rozmnožovať, skús si o nich niečo prečítať......predišiel by si zbytočným stratám /čichavec...atd/....

4, rozmnožovanie rýb dosť závisí od podmienok, ale aj napr. od osádky ktorá je spolu z rybkami v akva.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2005 17:46 cyclone – Porodnost
Plánuji koupit 1 pár buď mečovek nebo pavich oček a dozaz zní takle která se těhle ryb se snaze rozmnožuje ?.Mám 33 litrové akvárko.A deto aby se my vůbec vytřeli v takle malém akvarku Protože už jsem zkušel čichavce šedý samec my zabil samičku.Samečci od Pestřenců spáchaj harakyry a u Parmiček 4 pruhých a mechových nic tetry černá to samé.Prosím o odvověd co nejrychleji pokud možno ještě dnes please

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2005 12:26 David – Agresivita mečovek
Kolik máš těch měčovek v tom 37l akváriu??? Jak jsou veliké??? Já mám ve svém akváriu(150litrů) také mečovky a žádný problém s nimi nemám. A navíc se mi pravidelně rozmnožují. I Black molly, které mám s mečovkami v akváriu se rozmnožují tak, že už ani nevím, ka je mám dávat.

Rozhodnětě to chce, aby jsi si pořídila větší akvárium. Tohle je fakt malé. To tvoje akva je ideální jen pro potěr.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2005 21:29 Katka – Díky
Děkuji.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [13] 14

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 10107x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5320-mecovky--chov?od=601