Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mečovky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Mečovky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.03.2012 13:07 R Muž Silent [5949] Re: Krevetky
Hustě zarostlá nádrž která poskytne potěru úkryt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 13:04 Krevetky Re: romant
romant napsal: Dej do vyhledávače sousloví "porodnička pro živorodky". :-) Promiň, ale co když prostě na tu porodničku nemám? Je i nějaká jiná monost? :-O Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 12:56 R Muž romant [27987] Re: Krevetky
Dej do vyhledávače sousloví "porodnička pro živorodky". :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 12:55 Krevetky – Mečovka Berlínská
Ahoj,
mám březí mečovku, ale nemám porodničku a nechci aby mi můj potěr sežrala. Celé dny netrávím stále u akvária abych hlídala zda porodila či ne...a odlovila samičku. Co mám dělat? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 15:54 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Jmeno222
Pokud možno těsně před porodem a jak skončí, tak co nejdříve zpět. Pokud se mi teda chtějí odlovovat. Co pořád má člověk s těma mladejma dělat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.03.2012 15:53 Žena geminika [39] - Živorodky
Ja odlovím samicu, keď je veľmi nervózna a samci sa idú za ňou potrhať. Vtedy je asi ten najlepší čas. Mne sa nedávno podarilo odloviť Black mollu, lebo ju samci až veľmi naháňali a ona nevedela, kam pred nimi utiecť. No a na moje veľké prekvapenie boli za takú hodinku už malé na svete. Tak som samicu šupla zase naspäť, aby ich nepožrala. Mala by mať veľmi veľké a trošku hranaté bruško a tmavý akoby fľak pri análnom otvore. Držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.03.2012 15:46 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetkyRe: Jmeno222
ja tesne před koncem ale nekdy to neodhadnu a zustanou mi tam třeba o 4 dny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 15:14 Jmeno222
po jaké době odlovujete těhotné-,?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 15:12 Jmeno222 – fellixx
kdy odlovujete těhotné měčovky hned od začátku nebo až kekonci?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.02.2012 19:39 Muž myskjarc [6] Re: Zoidik
Nechtelo se mi to pocitat ale jelikoz si vedu evidenci tak jsem musel obcas je i prodavam a za vydelek kupuji krmeni a techniku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.02.2012 19:33 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: myskjarc
Tak to gratuluji. Se divim, že se ti s tím chtělo počítat.Jeden samec je fakt málo, ale souhlasím s Liborem, že dva taky není dobré, což můžu potvrdit. Samců měčovek mám několik, ale co týče wídeňských mečovek, tak mam dva a samec je na něj kruťas, jiných si samců si nevšímá. Trochu s podivem, ale je to u mě tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.02.2012 19:29 Muž myskjarc [6]
Tak samice ma 164 zivich mladych a par jich je mrtvich ma kolem 14cm. S tema samcema je to pravda vzdy je nektery dominantni ale podle me 1 samec na 8 samic je malo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 17:28 Muž honzaprouza77 [18]
hmm, mě mečovka pordodila před v neděli, se vzbudim a vidim, jak pavani něco honí, tak se koukám ještě v pižamu a co nevidim mladý od mečovky cca 1-2mm, tak ho odchytim do porodničky a i samicei, jenža ta už nic víc neporodila, takže pokud se něco zachránilo, tak dobře(nic jsem neviděl), ale jinak mám jen 1 mládě :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.02.2012 16:49 Muž LiborSprysl [9015] Re: RedCherry
Raději jednoho samce než dva, a nebo pak tři. Protože ve dvou se jeden bude vytahovat na druhého-slabšího, což může vést i k jeho zmaření. Ve třech se to lépe rozdělí. Jinak samozřejmě hodně velká samice mečovky dá i přes 150 mladých, ale má více než deset cm....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.02.2012 14:07 Muž myskjarc [6]
Me osobne rodi mecovka prave ted ma uz pres 40 mladych a bricho jak stodolu ocekavam tak 150 i vice mladych.Zalezi na druhu ja mam mecovka zelena berlinska. Do takoveho AQ bych dal take 8:2 az 3 AQ ma urcite kolem 120l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.02.2012 12:01 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: RedCherry
Osobně mam jednu zkušenost že těch mladých bylo aspoň 100, ale je to už hrozně dlouho. Klidně pořiď 8:2 Hodláš odchovávat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 11:49 RedCherry
ahoj,
chtěl bych si pořídit mečovky a mám dva dotazy:
1. mám akva 80 x 35 x 40 - mám pořídit 4 samice na 1 samce nebo 8 ku 2? Žádné jiné ryby tam nebudou.
2. všude jsem se dočetl že mají 40-150 mladých, ale podle tohoto vlákna jsou zkušenosti jiné. Dočetl jsem se tu o max 40 mladých.
velice děkuji za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.12.2011 11:46 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: radan
Co by sis představoval jako údržbu? Stačí mít nějaké úkryty kam se dospělé nedostanou, nebo mít plovoucí rostliny kam se malé schovají aby jich bylo sežráno pokud možno co nejméně.Pokud si ty mladé necháš, tak bych už nic nepřidával, max nějakého ancistruse a pancéřníčka. Teď už stačí jenom dobře krmit aby rostly. Jinak pokud jich chceš odchovat co nejvíc, tak samozřejmě přelovit do samostatné nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 11:42 radan – mecovky cervene
zdravim vsechny :-) mam v akvariu 112litrovem dva samecky a 6 samicek mecovek cervenych a ted pocitam 15malych mecovek...je ted nejaka specialni udrzba mecovek ,v takovem poctu?teplotu mam nastavenou na 22stupnu...muze me nekdo poradit zda je to vse v poradku nebo mam jeste neco udelat pro chov lepe???a dasli otazka zda mam k mecovkam do akvaria dat jeste naky druh??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.12.2011 15:27 Muž honzaprouza77 [18]
dík, hodně sem se o ni bál. Jo ten samec za ni pořád plave, jako kdyby byli pár, ale paví očka jsou mnohem horší
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.12.2011 21:24 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: honzaprouza77
Taky mi to mečovky občas dělaj když je samec už moc dotěrnej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 15:59 Muž honzaprouza77 [18]
já mám gupky a pár mečovel. Vše šlo v pohodě, až dnes jsem si všiml, že kolem sebe samec a samice mečovek krouží, a samec se třese(jak to dělají gupky při námluvách) a má co nejvíce roztazený poloutve, ale samice na něj pořád útočila, narážela a samec pak sem tam otíral o orstliny a plaval šikmo(břicho mu šlo nahoru) Zdá se mi, že samice je březí(má velké břicho), ale ta agrese a to šikmé plavání mi dělá starost. Má někdo zkušenosti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.09.2011 20:46 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: asus
Dle prezentace je máš po 1-2 kusech, to jim také nedělá dobře. A jak psala katterinecka, pestrá strava je základ. Převažovat by měla živá/mražená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.09.2011 20:18 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: asus
jestli je krmíš jen vločkama tak moc rychle neporostou, kromě stravy na to má vliv i kvalita vody, ve špatné rostou pomaleji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.09.2011 19:59 Muž Rekvet [3]
Já si zas kupoval párek zlatých čichavců a samec už je dvakrát větší než samička. Musíš ještě počkat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 19:46 Muž asus [1] - Živorodky – Nerastú mi mečovky
Chovam mečovky dlho ale nerastu :-( sad :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2011 12:15 edous – akvarijní ryby (mečovka zelená červ.forma) v zahradním jezírku
Fotka k příspěvku Ahojky.Mam zajímavé poznatky o mečovce červené.Asi v polovině května jsem do zahradního jezírka (no spíš louže o obsahu asi 40l)vysadil 8 kousků mečovky červené 1cm velké.A věřte nebo ne bez nějakých přípravků na úpravu vody bez vzduchování, filtrování a topení(každý ví jaké letos bylo léto) se rybkám daří .Dnes je 10.zaří a jdu je odlovit jsou 5cm velké.Takže když to shrnu tato rybka nepotřebuje ke svému životu žádný komfort stačí jí krmit, doporučuji jí do zahradních jezírek.Sládek

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2011 21:18 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: porez
Buď pořiď pro ty neonky (a třeba i mečovky) velké akvárko (pro nenonky minimálně 60litrů, pro mečovky kolem stovky), nech ho zaběhnou s živými rostlinami a pak je tam dej. Nebo porozdávej všechny ryby a do tohohle si pořiď vhodné živočichy (krevetky, šnečky nanejvýš tak mikrorazborky).
Rozhodně bude ale nejlepší ty mečovky od nich co nejdřív oddělit (odlovit jinam aspoň zatím do kýblu se vzduchováním)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 21:14 Muž Rounce [30] Re: porez
zkus je vrátit tam kdes je kopil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2011 21:14 Muž Rounce [30]
Čím víc ryb na mín litrů tak tím víc so ty ryby vystresovaný já mám v 98L akva 6 mečovek a zatím sem neřešil jedine problém
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 21:12 porez
tak co mám dělat s ŤEMA mečovkama??????
Nikdo z kamarádů rybky nemá tak co cs něma???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2011 21:10 R Muž romant [27987] Re: porez
Ano, oni tam už rok přežívají a teď se do nich ty mečovky pustily. Znovu opakuji, je to o prostoru a o nárocích jednotlivých rybek, který tam máš. Podívej se do atlasu na jejich prostorový požadavky, nic víc se k tomu říci nedá. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2011 21:08 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: porez
ryby daj těžko najevo že se jim jejich akvárko nelíbí, buď to tiše trpí, brzo zdechnou (v lepším případě pro ně) a nebo začnou napadat ostatní, každej problémy řeší jinak. Ale ony nemůžou za to v jaké nádrži jsou. Mečovky jsou ve vhodném prostředí docela mírumilovné rybky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2011 21:06 Muž Rounce [30]
pokud víš tak neonky chcou minimálně 60l ! A pro mečovky je to celkem málo 20L
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 21:06 porez
tak ale když si vezmu že sem tam měl o dost víc ryb a bez měčovek tak to bylo v poho.Třeba ty neonky žijí už rok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 21:04 R Muž romant [27987] Re: porez
To nic nemění na tom, že neonky ani mečovky do takovéto nádrže nepatří. Je to hodně o tom prostoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 21:03 Muž Rounce [30]
mas malo litru na moc ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 21:02 porez
já neby asi půl roku tady na tom webu aji dýl.Ale včil je to úplně jinak.2 mečovka ADA a 5 neonek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.08.2011 21:00 R Muž romant [27987] Re: porez
Tak pokud jsou ty rybky v tom akvárku co je v prezentaci, tak je to jasný. Naprosto nevhodná skladba ryb a trestuhodný přerybnění, spolu s malým prostorem, který vede ke stresovýmu chování ryb a to co popisuješ je výsledek. Chce se to nad tou nádrží zamyslet, tedy pokud je jedná o toto akvárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 20:54 porez – Mečovka Ada
Ahoj,ve Středu sem si koupil pár Mečovek ADA.Měl sem rradost že jsem na ně narazil.Dneska sem zjistil že mi sežraly jednu rybku,jené rybce utrhly kus plouve.Jsou to neonky.Vím že to jsou ony protože sem je viděl jak to žerou ru kůži.CO MÁM DĚLAT???SEM ZOUFALÝ :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 09:54 Žena Melisa [2] – Mrňousové
Prosím vás, co děláte s "nadbytkem" - miminek je moc, kam s nimi? Berou je ve zveráku? Zadarmo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2011 12:34 0 Re: kaqpo
Možné by to bylo inseminací při patřičném vybavení a vyškolení. Úplně nejsnazší je si pořídit plemenné samce s pouze prodlouženýmí hřbetními ploutvemi typu 'Delta', kteří mají gonopodium o normální velikosti. Ve fotkách takové ryby mám, stačí kouknout kliknutím na číslo u přezdívky 0.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 12:21 0 Re: xenotoca
Fotka k příspěvku Cnesterodon dec. byla nabízena za cenu 32kč na Aquarium.cz. Aktuálně nutno zjistit dostupnost.

To co popisujete, měl řešit klub přátel divokých živorodek. Na jaké úrovni v současné době funguje, informován nejsem. Známosti se dají navazovat na burzách a při rozhovorech se dozvíte o dalších kontaktech na ty "anonymní" chovatele přírodních forem živorodých i jiných ryb, takže v tom, až zas tak velký problém nevidím. A pokud osobně budete něco zajímavého nabízet, tak se ti skrytí fandové sami projeví a ukážou. ;-) . 0.

Foto: Xiph. montezumae - plastová nádrž. Nádrže z plastu jsou lehké, snadno se s nimi manipuluje a jsou i cenově snáze dostupné oproti sklu. Pro odchovy ryb dostačují, ale jako reprezentační objekt k pozorování se nehodí pro horší průhlednost.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.04.2011 18:15 Žena Dwarfy [156] Re: kaqpo
Neřekla bych, že jsou neplodní, spíš jsou oplození neschopní - laicky řečeno, nedokážou se trefit. Pro nás obyčejné chovatele je to v podstatě jedno a totéž. Pokud chceš potomky, budeš muset dokoupit normálního samce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 17:52 Muž kaqpo [7]
Zdravím chcem sa opýtať ako to je s párením lýrových mečúňov som niekde čítal že samce sú neplodné a že ak chcem mladé mečúne musím dokúpiť obyčajných samcov, čo je na tom pravdy ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.04.2011 16:19 Muž xenotoca [34] - Živorodky
Je mi jasné že tyto méně běžné živorodky se dají koupit pouze u chovatelů a v akvaristikách jsou většinou pro své skromné vybarvení např stresem z nevhodných podmínek neprodejné .Na druhou stranu nevím proč jsou chovatelé skryti v anonymitě,když by mohli přispět k rozvoji nových druhů. Také mi vadí že některé živorodky musím zálohovat,zvlášť, abych mohl po určité době znovu oživit novou nepříbuznou krev a přitom by stačilo s jiným chovatelem ( anonymním) vyměnit a oživit populaci. Velmi si vážím našeho nejlepšího živorodkáře RNDr.Romana Slabocha,který své chovy netají a napomáhá k rozšíření druhů víc
než chovatelé,kteří své chovy tají a po namnožení neví co z přebytky pokud se jim je nepodaří prodat do zahraničí,posléze druh přestanou chovat a tím se nenápadně vytratí,přitom by je mohl chovat někdo jiný,když by o nich věděl. Zajímalo by mě zda ještě někdo u nás chová Cnesterodon decemmaculatus?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 16:03 0
Fotka k příspěvku
Z drobných mečovek jsou velmi pěkné a čilé Xiph. multilineatus. Končím, 0.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 15:58 0
Fotka k příspěvku

Ještě snímek nedorostlých a též zřídka kdy chovaných Xiph. malinche - vlevo od dánia. Nechápu jejich řazení mezi platy, když to jsou v dospělosti na první pohled pravé mečovky. To spíš X. birchmanni se podobá platám a na cizojazyčných "webech" s příspěvky o přírodních mečovkách bývají často k vidění kříženci mezi X. malinche a X. birchmanni, vydáváni za čisté X. malinche. 0.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 15:43 0
Fotka k příspěvku

Ještě sem přidám fotku jiných divokých málo chovaných plat, u mne umístěných v jedné z více používaných plastových nádrží a to Xiphop. couchianus. Pro své nenápadné zbarvení se moc nešíří mezi nové chovatele a hrozí, že ze stávajících chovů časem vymizí a nebude v budoucnosti k sehnání. Ty na fotce jsou, už objednané. 0.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2011 15:29 0 Re: xenotoca
Fotka k příspěvku
Přímo u chovatelů přece. Někteří jsou dostatečně známí, protože ryby i inzerovali, po jiných je nutno usilovně se pídit - jsou skrytí v anonymitě, ale existují a občas o sobě dávají vědět, třeba jen pozorně hledat, nebo nejjednodušší cestou bývá zeptat se znalců co publikují různé příspěvky.

Pár ryb sice taky mám, ale je začátek sezóny, takže nabídnout nic nemůžu. Na podzim jsem několik druhů divokých živorodek nabízel, zájem byl minimální a proto jsem chovy maximálně omezil, a až na výjimky nebudu tyto ryby již ani moc množit. 0.

Foto: Mladé, ještě nevybarvené Xiphophorus xiphidium (- plata mečíkatá) v mé nádrži Potok. Mám jich pouze devatenáct kusů, takže nedám, jen měním za jiné vzácné druhy, když mám zájem. Ten tmavý rostlinný detrit po dně je úmyslně ponechán pro plže - velká Brotia vpravo je živá.

 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 13 14

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 10107x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5320-mecovky--chov?od=251