Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mečovky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Mečovky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2010 08:33 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: provokater
To se píše ... ale soused, co chová mečovky 30let, tvrdí, že se takhle zdatně změní a plodí. Ale možná to neví, jestli to jsou mláďata toho transvestity, protože mečovky má ve 150 litrech a samozřejmě, že tam má samce i samice. Já mám zkušenosti jenom s pozdními samci ... právě jsem od toho souseda dostala pěkný párek .... no byl to párek jen asi 2 měsíce, pak samičce vyrostl mečík. No a teď v akvárku mám pěkného berlínského samečka, kterého jsem celý rok považovala za samičku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2010 23:33 Muž lama [51] - Živorodky – Re: provokater
Asi to byla nějaká stará kobyla která už nechtěla rodit a chtěla si na stará kolena vrznout.Mě se to za celá léta ještě nestalo.Muže být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 22:18 provokater – Re: lama
ad Kikuška - jestli bejk, to se teprve uvidí, předhodil jsem mu panny a někteří staří živorodkáři tvrdí, že tito samci jsou neplodní
Ladi, tyhle přerody se dějí dokonce i u ok a to teda živorodky chovám asi stejně dlouho jako ty:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2010 21:48 Muž lama [51] - Živorodky – Re: provokater
Libore možné to muže být ale mě se to za celá léta co dělam živorodky nikdy nestalo.Pokud neuvidím neuvěřím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 21:42 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: provokater
Spíš jako bejk ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2010 21:36 provokater – Re: lama
Ládíku, mám tu zrovna jednu loňskou velerodičku Berlínku, která vrhala jak o život, a je z ní deseticentimetrový samec jako kráva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 17:22 kopkop – Re: Vanesa
ahoj, tak se mi stalo uplne to stejne.2 cervene samičky mečovky a jeden sameček-do žluta s vyraznymm mečem.mame už i male rybičky mečovky. a ted se mi ta samička mění na " samečka" roste ji meč.taky jsem zirala coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 20:03 Muž Yirka [9118] – Re: AGASSI
Pěkně, ale musí patřit k určité rybce. Samečci živorodek maji JEN gonopodium, kladélko mají samičky např. skalár. Nebetyčný rozdíl tak pozor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 19:44 Muž AGASSI [5]
Kladelko to je pekne receno palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 19:32 Miky53 – Re: Yirka
já vím jenom sem si nemohl vybavit ten název jenom vím že je to podobné spíš mám skušenosti s teraristikou palec hmm :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2010 19:29 Muž Yirka [9118] – Re: Miky53
Kladélko a gonopodium je trošku rozdíl. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 19:25 Miky53
ta mečovka vídeňská je sameček roste jí kladélko hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 18:41 Žena Lila1 [31] – Re: Romy
Romy, díky za tvůj čas!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 18:36 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Lila1
Můžeš jako protiplísňovou prevenci kápnout Akriflavin.U neonek,a nejen u nich je noční ztráta barvy zcela normální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 18:30 Žena Lila1 [31] – Re: Romy
Tak ten druhý samec má na těle dva o odstín světlejší flíčky než jako má barvu (je těžké jej zahlédnout, schovává se, nebo rychle plave se schovat), tak nevím, jestli se od oběda servali, nebo nemá plíseň. Ted už teda mám docela obavy, jestli jim něco zase není (přeléčeny na krupici)
Romy díky moc za tvůj čas ... asi budu muset počkat, jak budou vypadat ráno.

Jo, neonky v noci ztratily barvu, ale s rosvícením ji zase nabraly, ale to je asi normální, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 18:26 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Lila1
Ano,toto je samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 18:25 Žena Lila1 [31] – Re: Romy
Fotka k příspěvku Ten druhý (méně aktivní)je opravdu sameček - má mečík. tak jsem zvědavá, co z té vídenské bude, snad ji ta plouev doroste. A omlouvám se, před tím jsem sem dala tu stejnou fotku stejné ryby
stydim
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 18:20 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Lila1
U rodu Xiphophorus,a nejen u něj,je možná přeměna samice v samce,ale jen za předpokladu samčí absence.Dle fotografií a mého úsudku se jedná o dvě samice.Zda se jedna z nich,ta dominantní mění v samce,je otázka.Možná ano,možná ne,to časem vypozoruješ jen ty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 18:17 Žena Lila1 [31] – Re: Lila1
omluva, fotku jsem dala nedopatřením tu stejnou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 18:15 Žena Lila1 [31] – Re: Lila1
Ještě jsem zapomněla dodat, že to v akvárku vypadá, že ta vídeňská (spodní rybka), má dost navrch- je děsně aktivní a nepřátelská, ten sameček se pořád musí někde schovávat, občas si tedy také dobne.
A díky za reakci, asi to bude tím malým prostorem :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 18:13 Žena Lila1 [31] – Re: Romy
Fotka k příspěvku Romy, já si právě říkala, jestli ten druhý není sameček, ta ploutvička dole se jí docela mění, protahuje se a zesiluje jeden ten paprsek, ale podle tvaru vypadá fakt jako samička (mečík teda nemá žádný).

Jo, a asi jsme to přehnali s těmi mečovkami v 37l :-(, ovšem nemáme je kam jinam dát.

Ještě foto samičky/a :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 18:08 vlasta
ak je voda dobra tak potom mozno ten jeden samcek sa pobil s tym druhym no ako tu bolo povedane rychlo mu to dorastie :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2010 18:05 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Lila1
Ta spodní je samice,poznáš to podle plnějšího bříška.Prostoru opravdu moc nemají,tak se budou pošťuchovat,ale pokud mají nějaký úkryt,agresivita se tím trochu rozmělní.K úmrtí dochází spíš vyjímečně,ale ke zranění dojít může.Do takto velké nádrže bych dal spíš galaxky,nebo jiné drobnější rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 17:58 Žena Lila1 [31] – Re: Romy
Fotka k příspěvku Romy, oni jsou v 37l asi dva samečci. Z té vídeňské se patrně vyklubal sameček, viz foto, ta vídeňská je dost agresivní, pořád nahání toho druhého. Zranit se asi nemůžou?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 17:55 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Lila1
Další chytrák na tomto fóru... hmm

Nemoc to nebude určitě,dle mého názoru se jen někde trhla,za pár dnů až týdnů mezipaprsková tkáň doroste...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 17:51 Žena Lila1 [31] – Re: Vlasta
Vlasto, proč? Čím o je? Myslíš, že je zkažená voda? měnili jsme v pondělí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2010 17:48 Vlasta
mala by si vymenit cast vody ano :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 17:44 Žena Lila1 [31] – Roztřepená hřbetní ploutev u mečovky vídeňské
Fotka k příspěvku Dobrý den, mečovka vídeňská má roztřepenou ploutev, před 6 hodinami byla ještě v pořádku. Zdá se, že je pořád fit. Aktivní.
Je to normální stav ploutve nebo nějaká začínající nemoc. Druhý sameček to nemá, ani pět neonek.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 21:55 Muž TomikVyskov [5]
Stalo se mi to taky měl jsem celkem 3 mečovky, 2 mečouni byli poznat že už jsou to samečci a jedna mečovka byla asi samička ale přišlo mi to divné že je pořád samička ty dva samce honí a oni ji vůbec. No nakonec se z toho vyklubal sameček :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2010 20:57 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Lila1
Takze je to urcite samecek ale je jeste mlady.Ale do chovu jako delany pockej jen co mu naroste mecik. ;-) :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 20:08 Žena Lila1 [31] – Re: Lola
Lolo, vůbec mě nenapadlo, že měčovky se do našeho akvárka nehodí .... když jsme rybičky kupovali v prodejně, říkali jsme, jak malé akvárium máme. A že do něj chceme rybičky. Nabídli nám neonky, a proti mečovkám nic neměli. Ještě nám přidali krunýřovce. Navíc rybičky byly nemocné (nebylo vidět) a na rostlinkách asi byli šneci, protože jich je tam ted plno ...

No, třeba bude časem větší akvárko ...

Pravda, mohla jsem si toho více načíst na netu .... díky moc za tvůj čas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 19:59 Žena Lila1 [31] – Re: geminika
geminiko, děkuji ty naše dvě rybky se neustále nahánějí, ten, co vypadá více jako samička je agresivnější. Díky moc za tvůj čas!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2010 14:14 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: Lila1
Aj mne sa "minuli" samičky a zostali mi dvaja samci v 45 l akvarku. Akvarko mám vlastne 90 litrové ale je predelené sklom na dve menšie nádrže (pozri v nádržiach môj "trojuholník"). Najprv som sa bála, že sa navzájom zlikvidujú tak som ich dala každého zvlášť, ale videli sa cez sklo a "bojovali" medzi sebou. Potom sa mi narodili mladé, tak zadnú časť som nechala pre mladé a toho samčeka som dala do prednej časti k tomu druhému. A na moje prekvapenie nie sú žiadne boje. Občas sa preženú, ale to je všetko. Možno preto, že nemajú prečo bojovať, keď nemám samičku o ktorú by bojovali. Ak to v tvojom prípade vyzerá veľmi bojovo, tak im daj viac možností úkrytu. Napr. rastlinky, skalky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2010 14:08 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: reddriver
Z vlastnej skúsenosti viem, že samička rodí určite viac ako 3 mladé, ale je dosť pažravá a hneď po narodení si ich dá na obed. Odporúčam ju dobre nakrmiť červíkmi alebo iným krmivom. Treba ju izolovať a dať k nej napr. jávsky mach, alebo iné hustejšie rastlinky, aby sa mali kam malinké schovať a hneď po vyprázdnení ju odloviť. Izolovať najmä preto, že môže byť v strese z ostatných rybiek v nádrži a preto ich požerie. Mne sa raz podarilo odchovať asi 80 mladých mečoviek od jejdnej samičky. Kde ich mala v brušku, dodnes neviem, ale bolo ich strašne veľa. Držím palce pri ďalšom vrhu. Potom sa pochváľ, koľko sa ich podarilo zachrániť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 13:49 Žena Lola [28] – Re: Lila1
37 l akvárium mi přijde dost malé pro mečovky. A ten původní seznam rybek (6 neonek, mečovky a krunýřovec) je vhodný tak pro 60 litrů minimálně.
rybicky.net/rady/kolik-rybicek-si-mohu-dat-do-akvaria
Volila bych raději menší druh rybek pro takovou nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 23:34 Žena Lila1 [31] – Re: Gery
Už si to také začínám myslet, ploutvička se čím dál víc špičatí!Asi sameček.... Takže zbyli v akvárku pravděpodobně jen dva samečci, místa asi málo - jen 37 l - co s nimi? Budou se pořád oďobávat? Pořád jsou v sobě. Příští týden bychom chtěly dokoupit další rybky, samičky ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2010 18:09 reddriver
já bych se toho nebál..spíš bych možná dal 2 samičky a 1 samce..a do měsíce jich budeš mít, že nebudeš vědět, co s tím:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 17:48 Muž pravnicek [0] – mečovky
Když už jsme u toho, mečovkám je prý lépe, když je jich více, můžu do 100l akvárka dát třeba dva samečky a 3-4 samičky? Nebo doporučujete jiný počet, díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2010 16:41 JagerMaister
;-) je to mladý samec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 16:38 Žena Lila1 [31] – Re: StrNd4
Fota mám ještě 2, ale kvalita nic moc
rybicky.net/nadrz/8789/r43237.jpg
rybicky.net/nadrz/8789/r43238.jpg
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 16:11 reddriver
já měl taky mečovku v týhle velikosti..už jsem chtěl jít nadávat do akvaristiky, že mi prodali dvě samičky místo páru...a hle po pár týdnech ji narostli méčík..už měli první mladé bohužel ze tři mladých přežil jen jeden...nevím proč tak málo rodí...asi že to bylo poprvé:) tedka už je znova březí tak uvidíme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2010 15:26 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Lila1
Fotka sice neni moc kvalitni ale na mladeho samecka to myslim nevypada tagze by se melo jednat opravdu o samici.Zkuste jeste nejakou jinou fotku mozna dokazi poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 12:59 Žena Lila1 [31] – Re: arnošt
Už mám fotku, ale není na ní nic vidět rybicky.net/nadrz/8789/r43234.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 10:56 Žena Lila1 [31] – Re: arnošt
Fotku mám, ale nevím, kam ji nahrát. :-( Díky za odpověď, prostě asi máme šílenou samičku, je taková už od té doby, co jsme si ji donesli (kromě doby nemoci), pořád dotírala i na tu druhou samičku ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2010 10:25 Muž arnošt [37] - Rostliny
občas i samička otravuje samečka - to je jako u lidí ;-) zkus sem nahrát fotečky - podle fotek to určitě poznáme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 10:14 Žena Lila1 [31] – Chování 2 mečovek
Dobrý den, v nově založeném akváriu nám zbyly z 10 rybiček jen 2 mečovky (6 neonek uhynulo na krupici, jedna mečovka asi také - nebylo na ni nic vidět a krunýřovec se někam ztratil). Sameček a samička. Ti se uzdravili a jsou ted jedinými obyvateli 37l akvária. Ještě se doléčují, ale jsou už velmi čilé. sameček naháněl samičku, jenže ted se to obrátilo a asi 2 dny samička nahání samečka, pořád do něj "ďobe", nedá mu pokoj.

Někteří tvrdí, že samička je březí, a jiní, že samička není samička, ale sameček ... já to nejsem schopna poznat.

Je normální, že samička nahání samečka?

Omlouvám se za hloupý dotaz, akvárium mám poprvé.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 08:59 Nikol – Re: hatreder
Tak už nic...bohužel podlehl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 17:16 hatreder – Re: Nikol
Když jsem koupil samečka mečovky, taky ještě neměl meč. Ale po cca 1 měsíci mu pěkně dorostl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 17:16 Žena Linduš [166] – Re: Nikol
že by mu ho něco useklo, on ztratil rovnováhu a teď se s tím vyrovnal? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 15:20 Nikol – Re: lama
Tak sice pořád nemá ocas,ale drží se a už plave normálně...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 13 14

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 10107x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5320-mecovky--chov?od=351