Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Black molly - rozmnožování, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Black molly - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2021 19:50 Muž vlka [2773] Re: David
Třeba jak je velká porodnička, kde je umístěná, jaké je v ní prostředí, hnojíš, céóčko, akvárium vypadá dobře, ale co z toho soudit ?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2021 10:59 David – Jak předejít úmrtí mláďat.
Fotka k příspěvku Zdravím. Dnes mi Gold Molly porodila asi 18 mladých. Nicméně ráno za tmy jsem to nekontroloval a teď jsem našel v porodničce 13 mrtvých a 5 živých rybek. Neví někdo čím by to mohlo být, případně jak tomu předejít?...Budu moc rád za odpovědi. V příloze zasílám foto akvária.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2021 17:23 Muž vlka [2773] Re: Sunny
je toho spousta, u Akva-tera např : www.akva-tera.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2021 17:22 R Muž ctibum [6181] - Snažím se to nezahubit...Re: Sunny
Pročti si v záhlaví odkaz na zdejší atlas ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2021 17:02 Sunny
Dobrý den, čím bych mněla krmit malé molly?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2021 10:34 R Muž afc1886 [11810] Re: Blanka
Jestli jde o to akvárium co máš v prezentaci, tak tam tě podle mě můžou čekat ještě jiné problémy než nové malé rybky. Nádrž je čerstvě založená a teprve se pořádně zajíždí. Moje rada je přidat hodně živých rostlin, kde se budou moct malé rybky schovat a měnit častěji část vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2021 10:24 Žena Blanka [2] – Male rybky
Dobry den máme Black Molly a tetry neonové dneska porodili Black Molly tří male jak se o ne máme starat aby je nesežraly ty velký :-(

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2020 22:29 Muž vlka [2773] Re: Makča
Čauky, škoda, že nejsou fotky ostřejší, ale tak to vypadá, že je březí. Zkus lepší fotku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2020 22:01 Makča
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Ahoj jsem tu nová a chtěla bych poradit jestli je moje Black molla březí nejsem si jistá ale má nafouklé břicho mám ji zhruba týden takže asi už jsem ji koupila oblozenou

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.11.2020 08:20 R Muž Anthrax [4069] Re: Ilona
Ahoj. Já bych řekl, že je především přežraná (nepíšeš, že by nepřijímala potravu). Vzhledem k tomu, že se jí tam povalují vločky na dně porodničky. Rybu bych porodničokou netrápil. I kdyby měla vrhnout, tak ať to udělá normálně v nádrži, stací trochu růžkatce na hladinu a potěru přežije dostatek. A hlavně bych takto nepřekrmoval. Dávám vždy jen tolik, kolik dokáží ryby sežrat během pár vteřin. Přebytečné krmivo bych odstranil, než začne kazit vodu. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2020 23:37 Ilona
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Naše Molly rodila 11 listopadu a už se zase chová divně a zase ji z horního otvoru zase kousek trci "něčeho"ven, přesně jako den před minulým porodem.

Je vůbec možný, aby rodila po 14ti dnech?

Nechtělo se jí moc pozovat... :)
Snad tam.bude něco vidět

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2019 17:43 Muž vlka [2773] Re: Appma
Spíš „prežratá“.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2019 17:35 Muž Appma [45] Re: Franťáček
alebo je nazrata :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2019 20:59 Muž Franťáček [1] Re: vlka
Dobře zkusím líp vyfotit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2019 20:43 Muž vlka [2773] Re: Franťáček
Říká se březí. Na první pohled asi jo, ale fotka není dost ostrá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2019 20:15 Muž Franťáček [1] – Těhotenství
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Je tato ryba těhotná?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2019 19:57 R Muž afc1886 [11810] Re: Marek
rybicky.net/atlasryb/zivorodka_ostrotlama
Přečti si charekteristiku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2019 19:53 Marek – křížení
Ahoj,

můžou se spolu třít black molly a gold molly? Popř. jak by pravděpodobně vypadali potomci?

Děkuji :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2019 13:18 Žena ellienka [-3] Re: javur711
Já jsem Molly neoddělovala a mladé nežraly, když bylo v akva víc úkrytů a krmení víckrát denně. Nežraly ani mladé gupek. Ne, že by nesežraly nikdy žádnou, ale zvykly si na ten potěr a přestal je zajímat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2019 20:51 Muž Králík [151] Re: javur711
Záleží na tom, jak je hodně krmíš a čím je krmíš, ale tak pod dvou měsících už je tam asi můžeš dát. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2019 20:41 javur711
Ahoj prosím nevíte někdo kdy je ideální čas pro vypuštění mláděte Black Molly k ostatním dospělým mollam :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2019 13:20 R Žena Jája [1376] - ŽivorodkyRe: Králík
Molla s pávčetem se nemohou křížit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2019 22:17 0 Re: Molly
Když ty mladé budou mít šanci vyrůst, tak ony samotné budou přesnou a pravdivou odpovědí na vznesený dotaz. Osobně tomu nevěřím, že k tomu došlo .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.04.2019 21:48 Muž Králík [151] Re: Molly
Ano možné to je. Ale také je možné, že byla oplodněná samcem gupky, i když tam samce od gupky nemáš, protože samice si ukládají spermie od samečka a z jednoho oplodnění dokáží porodit až čtyřikrát. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2019 21:40 Molly – Rozmnožování
Dobrý den. Je možné že by mi black molly mohla oplodnit gupku? Samec gupky v nádrži není a gupka už 2krat porodila

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2019 13:23 Žena Mon [21]
Ahoj, nevite prosim, kdy se ustaly pocet a barva mladych moll? Prinesli jsme si samecka a 2 samice uz zbouchnute. Stribrna i zlata porodily kazda asi 15 ks. Po 14 dnech je jich celkem asi 16. A z ciste bilych se postupne nektere vybarvily do seda, nektere maji sedy jen ocasek. A u zlatych taky 2 ztmavnul ocasek.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.11.2018 20:01 R Muž Anthrax [4069] Re: Katka
Já bych tu s plísní lečil samotnou. Podle mě nemá cenu stresovat přelovovaním a hlavně vystavovat léčebné látce zdravou rybu. Tím spíš jestli je březí. Jestli chceš aby přežilo maximum potěru, tak si zařiď odchovničku. Jinak ve správně zarostlé nádrži ti přežije dostatek potěru i ve společnosti dospělých. ;-) Ale nevím jestli se ta tvoje nádrž v tomto ohledu někam posunula
rybicky.net/nadrze/28859
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2018 12:54 Katka – Potěr
Dobrý den, je jejich potěr citlivý na chemikálie? Jelikož jedna molly má plíseň a tak ji budu dávat zvlášť, abych ji mohla léčit, ale nechci ji dávat na samotku, protože minule byla hrozně smutná a pořád koukala skrz sklo do velkého akva na ostatní molly (které se taky držely u skla a koukaly na ni zpět). Kvůli tomu jí tam chci přihodit ještě jednu družku, aby nebyla sama. Napadlo mě tam dát jinou molly, která bude mít brzy mladé (abych měla větší šanci, že mi někteří přežijí, protože ve velkém akvu nemají moc šanci přežít), jenže se bojím, že by jim to léčivo mohlo ublížit.
Léčivo se jmenuje Anti-mykotin. Ještě jsem si předtím na doporučení ve zverimexu koupila eSHa 2000, ale na to, že stálo 4× tolik, je naprosto k ničemu, takže to používat nebudu.
Tak co myslíte? Mám tam dát tu s plísní samotnou, s tou těhotnou nebo ji tam dát s úplně jinou molly?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2018 19:06 Žena blue-kitty [0] Re: silviebaris
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Včera jsem navečer přendala potěr (dala jsem mu jméno Junior, chápu, není to moc originální stydim )do porodničky v akváriu. Celou dobu se ukrývá pod tyčí a už není tak aktivní jako v samostatné nádobě. Dnes se už odváží plavat na hladině, ale myslím, že i přes lepší podmínky, které má v akváriu mu zase nevyhovuje přítomnost dospělých ryb. Včera jsem si pomyslela, že takhle se asi cítí člověk, který se v kleci potápí mezi žraloky: "Raději se ani nebudu hýbat, jenom pomalé a plynulé pohyby."

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2018 21:07 Žena Silviebaris [2101] Re: blue-kitty
Ta porodnicka je zavesena na akvariu pod krytem kdyz krmite jen otevrete a nasypete jsou ve stejne vode,poteru neublizite nijak.Urcite to chce i nejakou tu rostlinku kdyz to mate ted tak,chce to cas a urcite bude malych vic.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2018 20:54 Žena blue-kitty [0] Re: silviebaris
Jsem už koukala na porodničky, myslela jsem, že slouží hlavně, aby zabránili po porodu matce snít jikry/potěr. Ale jak se potěr potom může krmit, když porodnička bude zavěšená, koukala jsem, že je na zip, jestli to správně domýšlím. To se u krmení musí pokaždé otevírat, aby se tam dostalo prachové krmivo, že? Nebude to nebezpečné pro potěr?

Koukala jsem na tuhle:

www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2018 20:50 R Muž afc1886 [11810] Re: blue-kitty
Jen jí tam dej, vůbec se neboj. Věřím, že někdo ve tvé blízkosti ti kousek rád daruje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2018 20:47 Žena blue-kitty [0] Re: afc1886
Popis rostliny zní dobře, volně plovoucí, nenáročná, pouze problém bude s tím, že je středně náročná na osvětlení. Když nebude mít světlo, tak asi ani nebude splněna potřeba pro přeměny světlené energie na kyslík nebo ano?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2018 20:43 Žena Silviebaris [2101] Re: blue-kitty
Sezente si aspon porodnicku tu date jen do akvaria a krmite,ani to moc nestoji do 100kc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2018 20:33 R Muž afc1886 [11810] Re: blue-kitty
Dal bych tam aspoň trochu růžkatce. rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2018 18:55 Muž NHKG [3890] - HadohlavciRe: blue-kitty
Pokud nemáš větší nádobu, tak víc dělat nemůžeš. Musíš být trpělivá a vykrmit ho do velikosti, aby ho nikdo v akváriu nesežral a pak ho vypustit mezi dospělé ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2018 18:50 Žena blue-kitty [0] – Potěr Black Molly
Fotka k příspěvku Dobrý den,

jsem začátečnice v akvaristice. Založila jsem před 2 měsícemi akvárko. Po dvou týdnech, co jsem konečně pořídila rybičky jsem našla na dně potěr (pouze jeden), nechtěla jsem o něj přijít, tak jsem ho vylovila. Bohužel manžel už odmítá investovat do dalšího akvárka pro potěr a vybavení do něj. Snažila jsem se alespoň pod touto podmínkou zajistit, co jsem mohla. Potěr jsem dala do plastové nádobky od carte dor, naplnila vodou z akvária a měnila mu každý den vodu za tu v akváriu, abych mu tím nahradila podmínky v akváriu. Je to již 12 dnů, krmím ho 3x denně prachovým krmivem Vipan Baby. Zatím nevyrostl a mám obavy, aby tyhle podmínky vůbec zvládl. Co mohu ještě udělat za těchto podmínek, aby přežil?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2018 15:01 monika63 Re: A.K.
:-) ano, já chovám čisté linie Gold, Silver, Black i White Ballon Molly. Všechny také ve varietách Lyra. Napište na himanka@seznam.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2018 14:50 David – Black Mola
prosím o radu.Jak poznám samičku před vytřením? :-( Děkuji za rady.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2018 14:21 Alinois – Stále Molly :-)
Dávno je pryč doba kdy jsem netrpělivě očekávala kdy se mi konečně narodí mláďata od Mollyn. Ted už prostě kouknu a vidím že jich je zase o něco více, takže už to neřeším. Někdy se mi zdá že se mi rodí už těhotný potěr, protože to není normální :-D Moje akvárium není vůbec akvárium, je to jedna velká vytíračka, protože mám pocit že se páří 24 hodin v kuse všichni dohromady smich smich Po dvou letech jsem se rozhodla pro obnovu populace a všechny Molly dám pryč. Je to s nimi strašná práce protože je jich pořád plno, pořád je dávám pryč a pořád tam jsou, pořád a pořád :-) Jsou tak nádherný, jenom kdyby nebyly pořád tolik při chuti smich Takže vy co chcete jejich miminka, nebojte se, dříve nebo později přijdou a už nikdy neodejdou :-D

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2017 20:00 Gabi123 Re: motýlek
Mně akorát zmátlo,že ten sameček je jednou tak veliký než samička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2017 10:11 Muž Fuchs [169] Re: Gabi123
Změna pohlaví ještě neznamená, že se budou rozmnožovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2017 09:34 Muž motýlek [275] Re: Gabi123
myslím si, že konkrétní uvedený případ Gabi123 není o změně pohlaví, ale o dospívání - což je naprosto běžné ... samozřejmě i změny pohlaví jsou reálné - to lacewings popisuje i pro laiky docela srozumitelně ;-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2017 08:52 Gabi123 Re: lacewings
Tos me nepotesil. Mnozeni se nam moc nehodi. Mnozi se totiz ruducha. No jo no,zacatecnici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2017 08:51 Gabi123 Re: powery
Asi komu se zrovna chce. Synovi akorat kamarad koupil samecka gold,aby holky nebyly osamele. A tak mame samecky dva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.04.2017 14:24 R Muž lacewings [5036] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: powery
- na otázku jsem již odpověděl v předešlém příspěvku ,, v mnoha případech je změna pohlaví řízena právě sociálním podnětem ,nepřítomnosti jednoho pohlaví ,kdy změnu pohlaví spouští klesající hladina estrogenu ,než nárůst androgenů ,,

- densita ryb ,pH ,hypoxie ,teplota nejsou u tohoto druhu "faktorem" ovlivnující změnu pohlaví

- známe tzv. tři druhy přemen u "Hemafroditních jedinců"
- ve ztahu k vláknu je důležitá pouze ,,Protogynie,, zbylé dvě skupiny se řadí k jiným druhům ryb a jsou pouze doplnkovou složkou náhledu

- Protogynie ( samice na samce )
- Jedinci dospívají jako samci a samice
- za příslušných sociální podmínek se samci i samice IP (initial phase-iniciání fáze) mění na samce TP (terminal phase-koncové fáze) ,kdy IP samci prodělají pouze změnu sociálního statusu ,IP samice prodělají změnu pohlavní orientace i fenotypu gonády
- vaječníky samic ,u kterých se nenachází žádná tkáň varlat ,jsou během změny pohlaví ,plně přestavěny na funkční varlata

- Protandrie ( samec na samici )
- samci a ostatní nerozmnožující se jedinci mají bisexuální gonády s vyvinutými samčími a nevyvinutými samičími tkáněmi, zatímco gonády samic obsahují pouze samičí tkáň ,kdy během změny pohlaví se z bisexuální gonády vyvine tkáň vaječníků a samčí tkáň zanikne

- Obousměrná změna
- zde je tkáň vaječníků i varlat přítomna dohromady v jednu dobu ,ale vždy je aktivní jen jedna z nich
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 12:39 Muž powery [250] Re: lacewings
Jak se mezi sebou dohodnou, kdo bude samec a kdo samice? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   27.04.2017 10:18 R Muž lacewings [5036] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Gabi123
- změna jedince ze samice na samce (protogynie) u "Black molly" je možná
- v mnoha případech je změna pohlaví řízena právě sociálním podnětem ,nepřítomnosti jednoho pohlaví ,kdy změnu pohlaví spouští klesající hladina estrogenu ,než nárůst androgenů
- tito jedinci (samice) jsou schopní před změnou pohlaví rodit dokonce mláďata a po změně pohlaví (na samce), jsou schopni oplodnit mladé samice
- označujeme je jako "fakultativních hermafrodité"
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 09:05 Gabi123 – Transsexual
Fotka k příspěvku Ahoj, obracim se s dotazem na zkusenejsi. Koupili jsme si dve samicky Black Molek. Jedna byla od zacatku vetsi nez ta druha,agresivnejsi,dominantnejsi i na ostatni ryby. A ejhle - po trech mesicich,co je mame, je z ni asi samec. Muze to byt treba opozdeny samec nebo se mohlo zmenit pohlavi ryby - o tom jsem uz cetla. Ale muze byt tento novosamec schopen reprodukce? Diky

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2016 11:07 R Žena Jája [1376] - ŽivorodkyRe: misa
Proč tu rybu zbytečně stresuješ? Kdo si počká, ten se dočká. Termín ti stejně nikdo neurčí.

+ Přidat reakci

Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 17

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 22709x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5266-black-molly-rozmnozovani-odchov