Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Black molly - rozmnožování, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Black molly - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2019 17:43 Muž vlka [408] Re: Appma
...spíš ,,prežratá,, ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2019 17:35 Muž Appma [25] Re: Franťáček
alebo je nazrata :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2019 20:59 Muž Franťáček [1] Re: vlka
Dobře zkusím líp vyfotit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2019 20:43 Muž vlka [408] Re: Franťáček
...říká se březí...na první pohled asi jo, ale fotka není dost ostrá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2019 20:15 Muž Franťáček [1] – Těhotenství
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Je tato ryba těhotná?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2019 19:57 R Muž afc1886 [6368] Re: Marek
rybicky.net/atlasryb/zivorodka_ostrotlama
Přečti si charekteristiku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2019 19:53 Marek – křížení
Ahoj,

můžou se spolu třít black molly a gold molly? Popř. jak by pravděpodobně vypadali potomci?

Děkuji :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2019 13:18 Žena ellienka [-3] Re: javur711
Já jsem Molly neoddělovala a mladé nežraly, když bylo v akva víc úkrytů a krmení víckrát denně. Nežraly ani mladé gupek. Ne, že by nesežraly nikdy žádnou, ale zvykly si na ten potěr a přestal je zajímat.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2019 20:51 Muž Králík [41] Re: javur711
Záleží na tom, jak je hodně krmíš a čím je krmíš, ale tak pod dvou měsících už je tam asi můžeš dát. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2019 20:41 Muž javur711 [0]
Ahoj prosím nevíte někdo kdy je ideální čas pro vypuštění mláděte Black Molly k ostatním dospělým mollam :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2019 13:20 R Žena Jája [1090] - ŽivorodkyRe: Králík
Molla s pávčetem se nemohou křížit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2019 22:17 0 - ŽivorodkyRe: Molly
Když ty mladé budou mít šanci vyrůst, tak ony samotné budou přesnou a pravdivou odpovědí na vznesený dotaz. Osobně tomu nevěřím, že k tomu došlo .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.04.2019 21:48 Muž Králík [41] Re: Molly
Ano možné to je. Ale také je možné, že byla oplodněná samcem gupky, i když tam samce od gupky nemáš, protože samice si ukládají spermie od samečka a z jednoho oplodnění dokáží porodit až čtyřikrát. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2019 21:40 Molly – Rozmnožování
Dobrý den. Je možné že by mi black molly mohla oplodnit gupku? Samec gupky v nádrži není a gupka už 2krat porodila

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2019 13:23 Žena Mon [11]
Ahoj, nevite prosim, kdy se ustaly pocet a barva mladych moll? Prinesli jsme si samecka a 2 samice uz zbouchnute. Stribrna i zlata porodily kazda asi 15 ks. Po 14 dnech je jich celkem asi 16. A z ciste bilych se postupne nektere vybarvily do seda, nektere maji sedy jen ocasek. A u zlatych taky 2 ztmavnul ocasek.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.11.2018 20:01 R Muž Anthrax [2551] Re: Katka
Já bych tu s plísní lečil samotnou. Podle mě nemá cenu stresovat přelovovaním a hlavně vystavovat léčebné látce zdravou rybu. Tím spíš jestli je březí. Jestli chceš aby přežilo maximum potěru, tak si zařiď odchovničku. Jinak ve správně zarostlé nádrži ti přežije dostatek potěru i ve společnosti dospělých. ;-) Ale nevím jestli se ta tvoje nádrž v tomto ohledu někam posunula
rybicky.net/nadrze/28859
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2018 12:54 Katka – Potěr
Dobrý den, je jejich potěr citlivý na chemikálie? Jelikož jedna molly má plíseň a tak ji budu dávat zvlášť, abych ji mohla léčit, ale nechci ji dávat na samotku, protože minule byla hrozně smutná a pořád koukala skrz sklo do velkého akva na ostatní molly (které se taky držely u skla a koukaly na ni zpět). Kvůli tomu jí tam chci přihodit ještě jednu družku, aby nebyla sama. Napadlo mě tam dát jinou molly, která bude mít brzy mladé (abych měla větší šanci, že mi někteří přežijí, protože ve velkém akvu nemají moc šanci přežít), jenže se bojím, že by jim to léčivo mohlo ublížit.
Léčivo se jmenuje Anti-mykotin. Ještě jsem si předtím na doporučení ve zverimexu koupila eSHa 2000, ale na to, že stálo 4× tolik, je naprosto k ničemu, takže to používat nebudu.
Tak co myslíte? Mám tam dát tu s plísní samotnou, s tou těhotnou nebo ji tam dát s úplně jinou molly?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2018 15:01 monika63 Re: A.K.
:-) ano, já chovám čisté linie Gold, Silver, Black i White Ballon Molly. Všechny také ve varietách Lyra. Napište na himanka@seznam.cz
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2018 14:50 David – Black Mola
prosím o radu.Jak poznám samičku před vytřením? :-( Děkuji za rady.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2018 05:58 Žena A.K. [10]
Našel by se tu někdo kdo chová Molly v čistě :-) zlaté barvě, ideálně i s lyrovou ploutví?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2018 23:19 Muž Prašan [3311] Re: lacewings
Len tipujem,keď majiteľ opisuje také zmeny sfarbenia.Teraz sú tie panda platy v kurze a často sa miešajú od buka k buku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2018 23:01 R Muž lacewings [3714] - Živorodky-přírodní formyRe: Prašan
-spíše mix vycházející z Poecilia velifera ,která rovněž byla mix ,nebo z Poecilia latipinna ;-)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2018 22:36 Muž Prašan [3311] Re: Parek
A nie je to náhodou kríženec s panda platou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2018 20:59 R Muž ctibum [4811] - Snažím se to nezahubit...Re: Parek
Co se zaregistrovat a založit prezentaci? Třeba to pomůže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2018 20:44 Muž LiborSprysl [8853] Re: Parek
Asi nevěřím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2018 19:29 Parek Re: LiborSprysl
Fotka k příspěvku To si myslim že je blbost mám tam další 4 a dělá to jediná a taky je to jedina která je mnou odchovana a teď už vypadá takhle a omlouvám se za kvalitu fotek ale jsou dosti čilé a blbě se fotí

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.04.2018 17:44 Muž LiborSprysl [8853] Re: Parek
:-) Mění kamufláž podle toho, jak moc velký bordel máte v akvárku? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2018 09:46 Parek Re: LiborSprysl
No právě že ne ona během měsíce z bílé přešla na černou a pak z5 na bilou a teď zase na cernou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.04.2018 13:18 Muž LiborSprysl [8853] Re: RE5PEKT
RE5PEKT napsal: Jestli to chápu správně, tak tazatel říká, že mu mění barvu během života coze
No jasně, když byla malá, tak shluk černých buněk byl hustý a jak roste, tak světlá...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2018 11:50 Muž Pepan [5023] - RostlinyRe: RE5PEKT
Já jsem to pochopil trochu jinak. Asi bude třeba počkat na tazatele, aby ten dotaz více specifikoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2018 11:42 jamajcan - RostlinyRe: RE5PEKT
Návrat ke kořenům :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2018 11:23 Muž RE5PEKT [248] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Pepan
Jestli to chápu správně, tak tazatel říká, že mu mění barvu během života coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2018 11:05 Muž Pepan [5023] - RostlinyRe: Prašan
Tak nějak. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.04.2018 11:03 Muž Prašan [3311] Re: Parek
V časovom intervale cca 3-4 roky pri poctivej selekcii by sa to mohlo ako tak farebne ustáliť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.04.2018 11:01 Muž Pepan [5023] - RostlinyRe: Parek
Ustálení barevné formy je až tak po páté až šesté generaci. Vzhledem k tomu, že tyto ryby se chovají v Ázii v rybnících jako směs forem, zřejmě to není poslední překvapení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2018 08:49 Parek - RostlinyRe: lacewings
Nojo ale ona měnění barvy už mi to udělala po druhé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   01.04.2018 20:34 R Muž lacewings [3714] - Živorodky-přírodní formyRe: Parek
- jedinec v důsledku křížení barevných variet
- u tohoto druhu ryb jsou také barevné variety jako Gold ,Silver ,atd. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2018 19:22 Parek - Živorodky-přírodní formy – Black molly
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím omlouvam se ale neuměl jsem najít žádné nějaké fórum o tomto. Chtěl bych se zeptat jak je možné že moje black molla změnila barvu??

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2018 14:21 Alinois - Živorodky-přírodní formy – Stále Molly :-)
Dávno je pryč doba kdy jsem netrpělivě očekávala kdy se mi konečně narodí mláďata od Mollyn. Ted už prostě kouknu a vidím že jich je zase o něco více, takže už to neřeším. Někdy se mi zdá že se mi rodí už těhotný potěr, protože to není normální :-D Moje akvárium není vůbec akvárium, je to jedna velká vytíračka, protože mám pocit že se páří 24 hodin v kuse všichni dohromady smich smich Po dvou letech jsem se rozhodla pro obnovu populace a všechny Molly dám pryč. Je to s nimi strašná práce protože je jich pořád plno, pořád je dávám pryč a pořád tam jsou, pořád a pořád :-) Jsou tak nádherný, jenom kdyby nebyly pořád tolik při chuti smich Takže vy co chcete jejich miminka, nebojte se, dříve nebo později přijdou a už nikdy neodejdou :-D

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2017 20:00 Gabi123 - Živorodky-přírodní formyRe: motýlek
Mně akorát zmátlo,že ten sameček je jednou tak veliký než samička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2017 10:11 Muž Fuchs [169] Re: Gabi123
Změna pohlaví ještě neznamená, že se budou rozmnožovat.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2017 09:34 Muž motýlek [274] – ale tento příklad ...
myslím si, že konkrétní uvedený případ Gabi123 není o změně pohlaví, ale o dospívání - což je naprosto běžné ... samozřejmě i změny pohlaví jsou reálné - to lacewings popisuje i pro laiky docela srozumitelně ;-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2017 08:52 Gabi123 Re: lacewings
Tos me nepotesil. Mnozeni se nam moc nehodi. Mnozi se totiz ruducha. No jo no,zacatecnici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2017 08:51 Gabi123 Re: powery
Asi komu se zrovna chce. Synovi akorat kamarad koupil samecka gold,aby holky nebyly osamele. A tak mame samecky dva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.04.2017 14:24 R Muž lacewings [3714] - Živorodky-přírodní formyRe: powery
powery napsal: Jak se mezi sebou dohodnou, kdo bude samec a kdo samice? ;-)
- na otázku jsem již odpověděl v předešlém příspěvku ,, v mnoha případech je změna pohlaví řízena právě sociálním podnětem ,nepřítomnosti jednoho pohlaví ,kdy změnu pohlaví spouští klesající hladina estrogenu ,než nárůst androgenů ,,

- densita ryb ,pH ,hypoxie ,teplota nejsou u tohoto druhu "faktorem" ovlivnující změnu pohlaví

- známe tzv. tři druhy přemen u "Hemafroditních jedinců"
- ve ztahu k vláknu je důležitá pouze ,,Protogynie,, zbylé dvě skupiny se řadí k jiným druhům ryb a jsou pouze doplnkovou složkou náhledu

- Protogynie ( samice na samce )
- Jedinci dospívají jako samci a samice
- za příslušných sociální podmínek se samci i samice IP (initial phase-iniciání fáze) mění na samce TP (terminal phase-koncové fáze) ,kdy IP samci prodělají pouze změnu sociálního statusu ,IP samice prodělají změnu pohlavní orientace i fenotypu gonády
- vaječníky samic ,u kterých se nenachází žádná tkáň varlat ,jsou během změny pohlaví ,plně přestavěny na funkční varlata

- Protandrie ( samec na samici )
- samci a ostatní nerozmnožující se jedinci mají bisexuální gonády s vyvinutými samčími a nevyvinutými samičími tkáněmi, zatímco gonády samic obsahují pouze samičí tkáň ,kdy během změny pohlaví se z bisexuální gonády vyvine tkáň vaječníků a samčí tkáň zanikne

- Obousměrná změna
- zde je tkáň vaječníků i varlat přítomna dohromady v jednu dobu ,ale vždy je aktivní jen jedna z nich
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 12:39 Muž powery [248] Re: lacewings
Jak se mezi sebou dohodnou, kdo bude samec a kdo samice? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   27.04.2017 10:18 R Muž lacewings [3714] - Živorodky-přírodní formyRe: Gabi123
- změna jedince ze samice na samce (protogynie) u "Black molly" je možná
- v mnoha případech je změna pohlaví řízena právě sociálním podnětem ,nepřítomnosti jednoho pohlaví ,kdy změnu pohlaví spouští klesající hladina estrogenu ,než nárůst androgenů
- tito jedinci (samice) jsou schopní před změnou pohlaví rodit dokonce mláďata a po změně pohlaví (na samce), jsou schopni oplodnit mladé samice
- označujeme je jako "fakultativních hermafrodité"
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 09:05 Gabi123 - Živorodky-přírodní formy – Transsexual
Fotka k příspěvku Ahoj, obracim se s dotazem na zkusenejsi. Koupili jsme si dve samicky Black Molek. Jedna byla od zacatku vetsi nez ta druha,agresivnejsi,dominantnejsi i na ostatni ryby. A ejhle - po trech mesicich,co je mame, je z ni asi samec. Muze to byt treba opozdeny samec nebo se mohlo zmenit pohlavi ryby - o tom jsem uz cetla. Ale muze byt tento novosamec schopen reprodukce? Diky

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 12:35 misa - Živorodky-přírodní formy
a má tedy mladé ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2016 11:07 R Žena Jája [1090] - ŽivorodkyRe: misa
Proč tu rybu zbytečně stresuješ? Kdo si počká, ten se dočká.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 23 24

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby Přidat příspěvek • Zobrazeno 21617x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/5266-black-molly-rozmnozovani-odchov