Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Black molly - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Black molly - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 11:47 Kamča – Mrňata
Zdravím, už jsem tu zase :-) A mám zase dotaz :-) Včera se nám narodili malý black mollky. Zajímalo by mě, jestli jde už teď nějak poznat, jestli jsou oba rodiče black, nebo táta silver. Většina je černá, ale asi dvě jsou takový světlý s černýma flíčkama. Jde to vůbec zjistit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 14:59 Kamča Re: Hansel
To víš, že to nevadí :-) Máme samečka i silver, black se k tomu má ale mnohem víc, tak se necháme překvapit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 14:34 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Kamča
Pokud se samice "spíchla" se samcem "black", tak ani ta část mláďat, která budou silver, nebude úplně čistá a v dospělosti se třeba probarví trošičku jinak, než by měla. Čistě silver z toho nebudou a ponesou si geny pro obě variety, které se trochu odrazí i na nich samotných. Ale jestli to nevadí, tak se houby stalo. Radost budou dělat úplně stejnou . ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 13:56 Kamča Re: LiborSprysl
Tak to budou stráčata...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 11:30 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kamča
Kamča napsal: Alle může se stát, že budou všechny jenom černý? To asi ne.. Aby byly všechny jen černé, to je v oblasti veliké náhody. Je to velmi nepravděpodobné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 10:36 Kamča Re: savan
Ano ;-) Udělam jí hezkou nádržku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 10:33 Kamča Re: prasan
Tak já to zkusim, snad se nebude moc stresovat... Hlavně aby porodila zdravý prcky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 10:29 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Kamča
A hlavne nech není tá nádrž moc malá,aspoň 15litrov.Predsa tam bude asi nejaký čas.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 10:25 - Re: Kamča
Bolo by fajn mať tam dostatok rastlín aby stres nemala.Možnosť úkrytu.A hlavne ju moc neotravovať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 10:20 Kamča Re: prasan
Mám jí dát na měsíc do samostatné nádrže? Nebude to pro ní velký stres?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 10:17 - Re: Kamča
Skús cca na 1 mesiac.Ak sa nepošťastí,vrátiš späť.Ak ti porodí v spoločnej,odsleduj cca kedy no a podľa toho sa zariadiš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 10:16 Kamča Re: LiborSprysl
Ano je tam sameček black molly :-) Kdyby ty malé byly od něj, budou to určitě ty straky, jak si psal :-) Alle může se stát, že budou všechny jenom černý? To asi ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 10:12 Kamča Re: prasan
Já bych jí chtěla přelovit, ale asi nepoznám kdy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   17.05.2013 05:17 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kamča
Hlavně bych nejásal nad tou "silver", pokud je tam také sameček k té "black"... smich také byste mohla mít straky... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 23:51 - Re: Kamča
No nie je isté či porodí,resp.ako dlho ešte bude prenášať.Niektoré samičky skoro v spoločnej nádrži nerodia.Alebo ak aj porodia,začne sa lov na mladé.Najčastejšie pomáha prelovenie na samotku ,kde má ryba pokoj a cíti sa bezpečne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 17:00 Kamča Re: Hansel
Tak to jí budu muset sledovat, abych to nepropásla. Bohužel nevim, jak je stará. My jí máme půl roku a koupili jsme jí normálně ve zverimexu, tak moc stará být nemůže... Nezdá se mi, že by měla nějaký velký banděro, trošku větší než ostaní má, spíš ale takový hranatější...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 16:44 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Kamča
Na nijak extra dlouho bych to neviděl. Možná týden, možná dva.Dá se to vážně jen odhadovat, ale vzhledem k době březosti, to nemůže trvat nijak dlouho. Někdy je to na samičkách vidět na první pohled a někdy méně, proto se to blbě odhaduje. Záleží i na stáří samičky a dalších okolnostech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 16:39 Kamča Re: Hansel
Jéé to jsem ráda, určitě to ale ještě potrvá, viď? Nám se silver molly nikdy nemnožily a to samé i mečovky. To máme taky tři samičky a jednoho samečka a nic, asi jsou nějaký líný :-) Tak mam radost z téhle, snad se všechno povede. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2013 16:30 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Kamča
Ano je, poznávacím znakem je tmavá skvrna za řitní ploutví ;-) u živorodek se dá ale říct, že jsou těhotné vždy, má tedy smysl rozlišovat jen to, jak daleko od porodu jsou (a i to jsou více či méně spekulace). Nebojte se, dočkáte se co nevidět. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 15:40 Kamča – Silver molly
Fotka k příspěvku Ahoj, poradí mi někdo, zda je moje silver molly těhotná? Máme samičky tři už půl roku a u téhle jediné jsem si všimla skvrny. Nikdy se nám zatím nerozmnožily, tak si nejsem jistá,... :-(
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 21:32 Muž pepepilot [0]
Fotka k příspěvku potlesk potlesk potlesk
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2013 16:49 Muž Grizzly [57] - Afrika
Dneska mě konečně porodila Black molly (krmil sem nitěnkama, artemii a spařeným špenátem)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   16.03.2013 05:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: Grizzly
Je to přesně jak píše půlpy....Jsou dvě možnosti....a obě jsou spojené s "genetickým oběhem" černého, bílého a žlutého barviva v kůži P.shenops. Když si nahledáte podobu původního zbarvení této rybky, tak zjistíte, že tam té černé, (skutečně bílé, či žluté) moc není...Tím pádem vám musí být jasné, že se jedná o proces šlechtění a genetické zákonitosti. U těchto ryb se jedná o obrovskou variabilitu možností z hlediska genetických zákonů. Pokud se k tomu navíc přidá nekvalitní práce chovatele...bohužel velmi často se do výkupů, či akvaristik, dostávají ryby, které jsou sice na první pohled celistvě černé, ale pochází z rodičů u nichž je větší či menší podíl žluté barvy v těle. No a pak se ta míchanice začíná dělit...x%žlutých, x%strakatých, x% zcela barevně vyblitých a určité procento černých, které ovšem v dospělosti prožloutnou...
U vaší rybky se jedná zjevně o to, že se sice při pořízení jevila jako celistvě černá, ale při pečlivém pohledu byste spatřil v ocasu žluté žilkování, třeba proti světlu. Protože ryba poporostla, došlo k "zřídnutí" té černé a objevilo žluté tečkování, které jste mylně připsal svatebním námluvám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2013 23:30 Muž půlpy [2131] Re: Grizzly
dospívá ?! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2013 23:18 Muž Grizzly [57] - AfrikaRe: půlpy
To bych neřekl protože se mu to udělalo až časem - ještě před cca 3-4 tydnama byl jako ostatní :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   15.03.2013 21:51 Muž půlpy [2131] Re: Grizzly
spíš bych řekl, že není čistokrevnej smich prostě má zprclý předky s Gold Mollama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2013 20:52 Muž Grizzly [57] - Afrika
Ahoj, Mám 4 Black molly a vypadá to že se mi utvořil 1 páreček. Sameček pořád jezdí a doráží na samičku. Zároveň má sameček (jen on) na sobě takové žluté tečky...Je to znak páření nebo tak něco ? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2013 18:18 Muž půlpy [2131] Re: Tris
prostě porodily, narodily se rybky ... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2013 18:15 Žena Tris [21] Re: romant
A jak se tomu říká? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2013 17:49 R Muž romant [27987] Re: Dzusto
Jenom pro upřesnění si pojmů, molla se nevytírá, neb je to živorodka. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2013 10:53 Dzusto
Konečně se mi vytřely Black molly!! hop hop hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.03.2013 16:37 Muž JUCHA [82] Re: kamča
Řekl bych že je určitě vidět lépe než u Black molly ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 16:27 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: kamča
Skvrnu březosti mají všechny živorodky, jen u některých je lépe a u jiných hůře viditelná. Gold molly jsem nikdy nechoval, tak jak je viditelná u nich opravdu neporadím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 16:24 kamča Re: JUCHA, malyLibor

Právě že je to samička. Tak uvidíme jestli zhubne :-). A ještě se zeptam, gold molla má skvrnu březosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   07.03.2013 16:09 Muž JUCHA [82] Re: Kamča
Nevím jak často krmíš. Takže pokud krmíš denně vynechej 1 či 2 dny krmení a pokud "zhubne" tak byla přežraná a pokud ne tak "Je v tom". ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   07.03.2013 16:08 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Kamča
Když nebudeš den dva krmit a břicho se jí zmenší, případně pokud je to sameček, tak je přežraná. Když je to samička a po dvou dnech bez krmení bude břicho stejné, je těhotná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 16:01 Kamča – přežraná
Prosím vás, jak poznám, jestli je moje black molla těhotná nebo přežraná?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 11:40 Muž melrok1 [13] - ŽivorodkyRe: Verimmi
dakujem ;-) takze by som mal mat okolo 100 mladych Black molly hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 11:38 Žena Verimmi [173] Re: melrok1
něco kolem 50ks? gatulace :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 11:34 Muž melrok1 [13] - Živorodky
Fotka k příspěvku schvalne ci ich niekto spocita ;-) dnes som ich pustal do 45L akvarka z porodnicky mam tam uz 3 generacie dufam ze sa nepozeru navzajom hlavne Limia ciernopruha ta je premna dost vzacna rybka mam len 8 mladych
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 20:27 Muž melrok1 [13] - ŽivorodkyRe: zuzinka
Fotka k příspěvku porodnicku v pohode vyrobis aj sam staci natiahnut sietku na neaky ramik a daj tam kopu machu alebo neakej plavajucej rastlinky posielam priklad na inspiraciu

EDIT: a este k tym miminkam ... mne rodia samice od 15 az po 90 zalezi aka je velka a aka plodna :-) tak sa priprav aj ja poriadny naval rybiek ale ak by si ich nemal kam dat je z toho aj dobre krmivo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2013 17:55 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: zuzinka
To záleží na tom, jak velké je to akvárko, ve kterém je máš, jak je zarostlé a jaké jsou tam další rybky. Pokud máš jen samce a samici black molly a máš tam nějaké rostlinky, hlavně stonkovky, tak nic odlovovat nemusíš. Nejjednodušší by bylo, kdyby sis zřídila co nejpodrobnější prezentace tvých akvárií, pak by ti každý mohl snadno poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 17:13 Muž JUCHA [82] Re: zuzinka
Jistě odlovit jak samici tak samce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 16:45 zuzinka Re: MichoCZ
mam pak samce odlovit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.02.2013 16:42 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: zuzinka
Porodnička stojí 50-200Kč. Pokud chceš potěr odchovat tak potřebuješ buď extra akvárko kam ho odlovíš nebo tam necháš samičku porodit a nebo hustě zarostlé akvárko. Rodit bude asi za měsíc znovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 16:37 zuzinka Re: romant
a kdyz mi porodi tak za jak dlouho bude rodit znovu? a kolik takova porodnicka stoji? diky a mam pak odlovit samce co tam mam diky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 16:34 R Muž romant [27987] Re: zuzinka
Pohledej pojem "porodnička". Nebo akvo zarostlý rostlinama, kde se můžou malý schovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 16:32 zuzinka Re: MichoCZ
a jak mam zajistit aby je nesezrala?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.02.2013 16:26 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: zuzinka
Nejspíš kolem dvaceti. Může jich být míň i víc. Porodní veteránky udělají i přes padesát, ale mladé samičky můžou vrhnout sotva deset. Mě hodila první samička pavího oka jen asi 12 mladých, ale mám tři samice takže jsem měl celkem skoro 50 mladých.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 16:16 zuzinka Re: merlok1
no tak to se tesim a kolik jich cca bude??? tech miminek?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 17 18

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 23704x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5266-black-molly-rozmnozovani-odchov?od=301