Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Black molly - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Black molly - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.08.2009 09:06 V Re: geminika
Black molly (Poecilia sphenops) se ti s Mečovkou (Xiphophorus helleri) rozhodně nezkříží. Co by se ti běžně křížilo jsou např. Mečovky (X. helleri) s Platama (X. maculatus, X. variatus).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 08:43 Žena geminika [39] - Živorodky – Kríženie Blackmolky s červenou mečovkou
Prečítala som si príspevky na túto tému, lebo aj mne sa narodili čiernej Blackmolke šedé mláďatá a dokonca dve sú skoro priesvitné ako pávie očká. Predpokladám, že je to normálne. Ale zaujímalo by ma, či by sa "zaľúbil" čierny samček Blackmolky do červenej mečovky. Pýtam sa preto, lebo mám aj červeno čierne mečovky zelené (ale sú červené s čiernymi škvrnami) a či by sa mohli skrížiť Blackmolka s červenou mečovkou, aby sa narodili takéto pekné škvrnité. Mám ich totiž spolu ale samček má oči len pre svoju čiernu. Ďakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 11:14 Žena Imii [45] Re: Semtex
Ancistrusové co jsou ve zmíněné 400l kam půjdou moje ryby, jsou velcí pouze kolem 10 - 12cm ... to bude asi tou umělou stravou hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.06.2009 10:26 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Imii
Je to několik dní , týdnů dozadu, kdy jsem četl o Black Molly v termálních jezírkách na slovensku (tušim Bojnice a Piešťany) kde jsou Molly celí rok a dorůstají úctyhodných rozměrů. Tak velikost nádrže, teplota vody a hlavně velký přísun živé potravy umožňuje rybám dorůstat do velikostí jakou dosahují v divoké přírodě. Kdysi jsem viděl u jednoho známého 2 ancitruse co měl asi tak ke 20 cm, chované ve 400 litrech. Tvrdil že jim dopřává bohatě nitěnek a okurek.
Další vliv určitě mají dusičnany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 10:18 Žena Imii [45] Re: xx
Výměna vody - každých 14dní, voda není příliš tvrdá, kvalita ? voda je pitná ... pH 6,7 a NO2 jsou neměřitelný, NO3 dle OÚ 60mg/l - krmím mraženým a osádka bude zredukována na 10 tetrovitých ryb, 2 ancíky, 6 panců a 4 molly celkem ...

400l - majitelce se hnusí krmit to živým/mraženým tak jim dává pouze vločky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.06.2009 10:07 xx Re: Imii
400 l - když k tomu vločkovému občas nakrmí mraženým tak těch 8 cm samice mít budou

70 l - záleží na kvalitě vody, bez pravidelné výměny vody a v hodně zarybněném akváriu bude ta Molla menší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 09:57 Žena Imii [45] Re: xx
Dejme tomu 400l - 2 skaláři, 15 neonek, 3 ancíci. Voda nevím ... nicméně nic nechcípá co mi sdělila majitelka ... krmení je jen vločkové ... kolik tak může daná rybka mít ?

Popř. moje akva - cca 70l čistý objem, krmení mražené (srdce + špenát, nebo rybičky sladkovodní).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.06.2009 09:30 xx Re: Imii
Podle mých zkušeností u Black Molly má hlavní roli kvalita vody a krmiva a velikost nádrže.

Ve vodě plné dusíkatých látek, při krmení jen sušenou potravou a v malé nádrži mláďata zakrní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 09:01 Žena Imii [45] – Velikost ryb - vliv rodičů ?
Hledala jsem zde na fóru ale moc jsem toho nenašla.
Jaký vliv má velikost rodičů na velikost potomků ?
Matka GoldMolly 4,5cm x Otec black molly 2,5cm = skvrnitá gold molly - kolik může narůst ?
Může mít i těch 8cm co je udáváno zde v atlase nebo maximální délku po rodičích (4,5cm matka) pokud nebudeme brát ohled na velikost akvária ?

Děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 23:32 Muž iblik [4] - LabyrintkyRe: TVK
ale bude to asi nežádaná kombinace jako vetšiny křížení
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 23:10 Muž Yirka [9118] Re: TVK
Když je budeš mít pohromadě, nic tomu nezabrání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 23:09 TVK
može sa skrížit Black Moly s Gold Moly?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2009 17:50 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: mmmaty
Já zkusil 3x dát Molly do porodničky (30x20x20). Zatím to stačilo. Dávám tam i kokosovou skořápku, kam se hlavně ze začátku ráda schvává. Prvně měla mladých 53. Potom neuvěřitelných 92 kusů a teď o5 něco přes 50, možná i 60. Mají mladé po 5 týdnech při teplotě 25st. C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2009 16:36 mmmaty Re: kikuška
Diky moc.. snad si mi pomohla.. mam akvarko nove takze tam jeste moc rostlinek nemam ale doufam ze to casem doroste..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2009 14:54 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetkyRe: mmmaty
U black molly není vidět skvrna březosti (to je takový tmavý flíček vzadu na bříšku živorodky- někdy jsou vidět i očička - vlastně tam mláďata prosvítají přes břišní stěnu). U black molly mám tu zkušenost, že se začne samička kulatit - roste jí bříško, pak je ze spodu tvar bříška až do hranata, samička se začne schovávat a drží se spíš u dna. já jsem nikdy samičky nepřelovovala, jenom potom potěr (mláďata, plůdek), nikdy jsem nezachránila vše, ale ony se strašně rychle množí a blbě udávají, tak lovím a zachraňuju jen to, co v akvišku najdu. Taky se snažím mít akviško zarostlé, aby se mrńata měla kam schovat (egerie, růžkatec).
Black molla je březí měsíc až 8 týdnů - záleží na teplotě vody.
A spíš bych měla strach, že by mohla z příliš brzkého přelovení předčasně porodit.
Stres, náhlé zvýšení teploty vody, změna podmínek může vyvolat předčasný porod nevyvinutých mláďat a s tím i jejich úhyn (nejsou životaschopná).
S porodničkou nemám zkušenosti, přijde mi moc malá, měla bych strach, aby se tam ryba neporanila.
Hodně zdaru s odchovem! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2009 14:14 mmmaty – jak poznam ze je black molla tehotna?
Dobry den, chtel jsem se zeptat jak se pozna ze je black molla tehotna? a kdyz ji potom dam do porodnicky tak kamarad mi rikal ze kdyz je ve stresu tak dokaze porod zadrzet az pul roku.. je to pravda? a neni porodnicka moc mala? rozmery porodnicky: 13 x 7 x 7. predem dekuji za odpovedi :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 22:39 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: grizly
Ja ted mam asi mesic stary pludek Black Moll, a je mezi nimi jen jedna jedina takova MRAMOROVANA. Jinak vsechny ostatni (50ks) jsou normalne cerny, tak jak maji byt.... hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 11:41 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetkyNic_kolka
Ježkovy voči to je děs ... jak ji dali na topení? Porod se vyvolá zvýšením teploty, ale pozor, aby se to neuspěchalo, pak ryba porodí nezralá mláďata a ty nepřežijou, nejlepší je držet živorodku ve stabilní teplotě a jen když to trvá moc dlouho (víc jak měsíc, 6 týdnů dejme tomu), tak se pokusit vyvolat porod zvýšením teploty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2009 11:20 Nic_kolka Re: grizly
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku já jsem měla dvě samičky.Koupila jsem si je a byly obě dvě těhotné..První mi porodila předčasně.Všechny mladé pochcípali.Některé byli černé a některé byli uplně bílé..Tu druhou jsem dala do akvárka mému klukovi,protože ho měl prázdné,tak aby mladé přežili.Jenomže on ji dal na topení,že prej to s dědou vždycky dělali,že jak se voda oteplí,tak rybička začne tlačit a porodí..Jenže rybičku na topení nechal..a bylo po ní..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 10:20 kreten Re: grizly
Černá mollyna (BM) je produkt, který se udržuje jen pečlivou selekcí a přesto si čas od času vzpomene na to, z čeho vyšla. Podívej se na přírodní zbarvení těchto ryb a bude ti to jasné. Jinak se o albinismus nejedná.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 08:06 loslaiblos Re: grizly
Tím bych se netrápil, jak psal killer88, jedná se o gen.vývoj nebo často návrat ke kořenům. Ta samička mohla být potomkem gold molly. Např. mám rybky, které jsou potomky samce živorodky dlouhoploutvé a molly gold ( v akva jsem jednu dobu jiné rybky neměl, takže jsem si tím jist). Z variací potomků, skoro čistě vypadajících mollyn gold, po černo žluté, až totálně černé jsem si nechal 4 ks které jsou černo-stříbrno-zlatě žíhané a dvě dokonalé „black molly“, samečci těch „žíhaných“ tvarem těla připomínají živ.dlouhopl. a mají velmi vysokou a na molly nezvykle protáhlo hřbetní ploutev zbarvenou do černa. A těm se narodí, jak úplně černá molly (trochu postříbřené bříško),tak flekouši, nebo taky rybka které je jakoby stříbřitá s nádechem dočerna:).Tím se snažím říct že to neřeš, u mollyn je to opravdu normální a pro mě jsou to plnohodnotné ryby.Měj se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 07:23 Muž Killer88 [39] - CichlidyRe: grizly
Jiné zbarvení mláďat není nic neobvyklého. Jedná se o dlouhodobý genetický vývoj, kde předkové mohli mít jinou barvu. U Black molly je to celkem klasika... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 00:39 Muž grizly [145] Re: Tereza
V akva byla nekolik mesicu a jine barevne varianty s ni nebyly. Zajimave je, ze maji vsechny mlade stejnou barvu, to se mi zda divne. Uplne se vymykaji Mendelovym zakonum. Leda ze by to byli albini, ale jak uz sem psal, nemaji cervene oci. Zda se mi, ze nektere uz jsou tehotne, tak uvidime co ztoho bude. Treba sem vyslechtil novou variantu a nakonec ze mne bude slavny slechtitel! smich Ale spis ne, asi se nejak pomichaly geny predku. Mel sem tuto rybku poprve, proto sem chtel vedet, jestli se to stava a jak casto se to stava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.04.2009 00:24 Tereza Re: grizly
Mohla mít ty mladý ještě z akvaristiky třeba od silver molly. A když už zabít, tak to dělej humánněji :-| Led nebo sodovka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 00:08 Muž grizly [145] Re: Ada
Jsou hodne ciperne, asi proto ze jsou mlade a v hejnu. Zrovna pred chvili mi zlyncovaly jednu z krevetek, ktere jsem odpoledne na zkousku vypustil. Ta starsi byla v klidu, spis se jen tak proplouvala a taky dlouho stala na miste. Uz ji ale nemam, zaclo ji hnisat oko a kuze mela matny nadech, tak sla do zachodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 23:44 Ada Re: grizly
Jo to nevim, jestli nemela ta tvoje cerna molly nejakou svetlou matku nebo otce, to by teoreticky geneticky stat mohlo. Chtela jsem se te ale zeptat, jak moc ty tvoje molly plavou, mam jednu cernou v akvarku novou a nechce vubec plavat, porad se jen schovava u filtru,tak nevim, aby nebyla nemocna. Srovnavam ji totiz se zlatou a ta je jak pominuta. Nemam rybicky moc dlouho,tak nevim,jestli to neni hloupy,to takhle zkoumat...Dik za odpoved
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 23:29 Muž grizly [145] – Black molly neni cerna
Pred 4-mi mesici porodila b.molly cela svetla mladata. Od te doby jsou stale svetla, takova bezova. Gold molly jsem v akva nemel, stava se to casto? Jsou mlade albini, kdyz nemaji cervene oci? Diky za radu. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 18:55 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: anitka
No na těhotnou moc nevypadá, měla by mít spíše větší břicho, však čas ukáže ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 18:11 anitka
Fotka k příspěvku koupila jsem si dneska v Polsku 1 molynézu a chlap co tam prodaval rikal ze ma v sobe uz mladé tak se chci presvedcit.Já vím ze ta fotka není moc dobra az budu mít lepsí tak ji sem dam.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 20:35 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: anitka
No u živorodek většinou o obezitu nejde, jelikož ty maji v břuchu vždycky nějaké ty malé, tak se nestihnout ani pořídně přežrat, ale každopádně poznáš když je těhule, jak již rekli ostatní je pěkně nabombovaná, tak divně plave a kolíbá se u toho a je divná celá, furt někde šmejdí, někdy se jim ani nechce moc žrát, jelikož už to nemaji kde dávat...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 19:25 Žena Kalupinka [32] Re: anitka
Řekla bych, že gravidní není. Až bude čekat, rozhodně to poznáš, bude chtít prasknout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 17:40 anitka Re: kikuška
ja je mam akorád s cichavcem líbajícím a 2 ancíkama 2cm velke a ty molly jsou asi tak 4-6cm velke
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 17:37 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetkyRe: anitka
Všechny samičky živorodek jsou buclatější než samečci. Normálně u pavek i u mečovky je vidět tzv. skvrna březosti (tmavší místo ve tvaru C), ale molly jsou černý a tlustší a tak není vidět nic. Jinak březost trvá asi 1 měsíc (délka záleží na teplotě), potom ta molla vypadá, že pukne. Taky to chce jemný kytky, do kterých se malý schovaj, protože jsou požíraný ostatními obyvateli nádrže. U nás rodí většinou v noci a tak ráno jenom tak 3 kousky odchytíme do odchovničky ono koukat na ten kanibalismus není nic moc pěknýho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 17:36 Žena Imii [45] Re: anitka
Co čekáš ? Že ty rybky budou hubené jak párátko ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 17:35 Muž DavidDizzer [26] Re: anitka
taky ji mám tak tlustou mmožná drobátko více, ale taky newím jetli čeká malé nebo jestli je tak tlustá!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 17:31 anitka – Čeká malé rybky nebo je jen tak tlustá ?????
Fotka k příspěvku Dobrý den potrebuju poradit koupilajsem si 2 black molly samce a samici samice je nijak tlustá je tehotná nebo jen tlustá. :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 12:39 Muž stanovsky [29] - ŽivorodkyRe: motýlek
Jo to je dobrý ale jedině když dáš do té láhve 5L vodu z akvária jinak prcky odrovnáš. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 12:36 Muž motýlek [275] Re: torka
nejjednodušší je udělat si vlastní - váleček ze síťky, ponořit na špilce přes okraj do pětilitrové láhve od okurek, dát jen vzduchování a krmit nitěnkami pinzetou přímo do tlamky ... po porodě samičku ještě v síťce nakrmit a pak ji teprve vrátit k ostatním ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 12:25 Muž stanovsky [29] - ŽivorodkyRe: Semtex
Plovoucí porodnička je skvělá věc a nelituji že jsem ji koupil za 90kč. V tehdejší 60L akvariu sem měl nulový odchov a s tou P.P. jsem rybky odchoval do takové velikosti aby je ostatní nesežrali. Když malé byly v porodničce, krmil jsem je velmi jemnými granulkami řasy. Ze začátku hlad neměly ale později se o to bily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 12:21 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: torka
Molly jsou celkem plaché, tak je třeba aby byla co nejvíc v klidu. Mám tam pár plovoucích rostlinek a málo krmil, kazdy den vyměnil litřík vody. Jak je to s plovoucí porodníčou nevím. Nikdy jsem jí neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 11:34 torka
Ahojky. tak že když mam nollu 3 dnay v porodničce, tak mam ještě vydržet a přijde to??? nevadí jjí třeby že je ve velkym akva jen v tý malý plovoucí porodničce??? jo a ještě se chci zeptat jak je to v porodničce s krmením??? krmit nebo né??? asi jo, jinak by sežrala mladý....
Edit: Jo a jeeště jsem si vzpomněla na bílou skvrnu na zadečku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 10:59 Muž motýlek [275] Re: Semtex
při zvýšení teploty vesměs rodí předčasně - je to jedna z chyb, které se dělají ... jinak vodítkem je hranatý tvar břicha - no a po prvním porodu si do mobilu udělat poznámku na 5 týdnů dopředu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 08:48 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Mě Mola porodila včerá navečer. Měl jsem jí v porodničce skoro 10 dní. Myslel jsem že když byla celkem tlustá, tak to při teplotě vody kolem 28 st. že porod bude brzy. Ale ona musí být opravdu hodně tlustá. Začátek porodu, podobně jako u gupek, začíná být velmi neklidná. Plave rychle přitisknutá tlamkou na skle AQ nahoru a dolu. Pak u hladiny setrvává v klidu a prohýbá se v zádech, jako by vystrkova bříško. Celou dobu se jakoby jemně chvěla. Je dobré, aby byla co nejvíc v klidu, nerušena. Porod je pak celkem rychlí. Myslím, že do hodiny to měla zasebou. Řek bych, že ty poslední mladé byli porozené předčasně. Měli ještě velký bříška od nestráveného žloutku, leželi naboku, sotva se pohli. Poslední co vypadlo z rodičy byla velká průsvitná jikra. Chvilku na to jsem jí odlovil. Pokoušela se mladě sezobnout. Ráno ty co polehávali byli mrtvé, ostatní jsou v pohodě a už se schánějí po něčem na zub ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 19:48 pigi94 Re: DavidDizzer
ja som sa docital ze staci ked ju samec raz oplodni a este dvakrat moze porodit lebo si uchovava spermie :) palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 19:41 Muž DavidDizzer [26] Re: gonza
tady u této rybky se těhotenství rozpozná těžší. Já kdybych viděl, že už má ty bílé tečky a přibírá více na váze než obvykle, dal bych ji do odchovničky, nebo tam, kde bys chtěl aby porodila. poznáš to asi tak že když se na ní podíváš zhora, má bříško hodně do stran a je prostě více tlustá... taky nevím kdy mi potvůrka konečně porodí?? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 19:32 pigi94 Re: gonza
no ja nevim ale ja mam samce a ma ty tecky :) taky tak podle mne to tak nebudu ty tecky budou spis kdys je to kriznec :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 19:30 Muž gonza [3] - Cichlidy – black molly
Chci s ezeptat jak nejlépe zjistiz jestli je black molla těhotná.Vím že se to dá poznat podla bílejch teček na břiša, ale je ještě nějaký spolehlivější způsob???? hmm hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 13:25 ondra08 Re: Patris
Fotka k příspěvku Pokud se na ní podíváš z vrchu nebo ze předu tak by měla mít hodně rozšířěné boky břicha. UKÁZKA Nomorhamphus liemi liemi před porodem. S tou porodničkou si to promysli, jestli jestli opravdu potřebuješ maximalizovat odchovy a přitom stresovat samici, když se množí vlastně pořád.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 12:18 Muž Patris [1]
????????pls
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 11:38 Muž Patris [1]
Zdrawím, moje asi 4cm blackmollka se mio zdá že je těhotná a chci jí dát do porodničky.. má taokvý hranatý břicho, mohla by mít brzo mladý? X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] 17 18

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 23702x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5266-black-molly-rozmnozovani-odchov?od=701