Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Black molly - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Black molly - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2014 09:11 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: LiborSprysl
Jenze kolega 0 se jaksi dost priblizil memu nazoru, ze za to muze i chovani hejna ryb v urcitem prostoru. Ze uz tam zavadime trosku jinou myslenku "proc se co deje"... nemyslim si, ze mam k jeho nazoru az tak daleko ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.07.2014 04:50 Muž LiborSprysl [9015] Re: Designer
Naštěstí matematiku nelze napasovat do etologie ryb... ;-) :-P ahoj , jak vám napsal i kolega 0
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   24.07.2014 04:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: cezarmilan
Už začínám věřit úředníkům ministerstva školství, kteří zjistili, že současná generace má problém s chápáním psaného textu... smich toto jsem napsal v úvodu - Když dám třicet čerstvých BM do třicítky a stejné množství do třístovky, tak ty ze třicítky přidám za měsíc k těm v třístovce a budou o centimetr větší... Aby bylo zcela jasno, krmené budou mladé stejně, voda jim bude měněna totožně ve stejném objemu...
On už se vám to pokouší vysvětlit Sid, ale je vidět, že ty problémy s chápáním nejsou jen ryze české, na Slovensku je to také mela...
Pokud je vám do smiechu - jak píšete - , keď mám hľadať vysvetlenie v prírode, tak vám k tomu řeknu, že jste velmi špatný pozorovatel a nemáte problém jen s chápáním psaného textu.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.07.2014 23:21 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: cezarmilan
Ještě jeden pokus. :-)
Držel jsem se zásad, které jsem načetl u dr. N. Dokoupila. Mezi nimi bylo mj. pečlivé dodržování hygieny a odchov v přiměřeně velkých nádržích podle velikosti potěru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2014 21:47 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: LiborSprysl
Jedná podstatná vec, v menšej nádrži si skôr a viac nakadia, ak vám to ušlo. Nehovoriac o krmení, ktoré sa rovnako dokáže rýchlejšie rozkladať. Je mi do smiechu, keď mám hľadať vysvetlenie v prírode coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.07.2014 17:11 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: Designer
Fotka k příspěvku
Je v tom něco jiného, sice jednoduchého, ale "mazaného". A co to je?

V malém prostoru jsou zpočátku málo pohyblivé rybičky pěkně pohromadě, vidí a učí se vzájemně reagovat a i to krmivo mají u huby a nikam se daleko nerozptyluje.

Stačí pozorovat, jak se v jakém prostoru projevují.

No, mohl bych doplnit ještě něco, ale nebudu ....... Pro ten první měsíc ten prostor bude stačit, ale voda se pokazí dřív, než v té větší nádrži, i když i tam nespotřebované krmivo se může rozkládat.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2014 16:47 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: LiborSprysl
Tedy ja si myslim, ze dostupnost potravy bude ve 20l a 200l stejna (za predpokladu holeho skla, ne ze to nekam zapada a zaleze), ta ryba se nazere uplne stejne, at ma koncentraci toho co kolem ni plave klidne i desetinasobnou.

A proc si to myslim? 20l je kostka o strane 271.5mm, 200l je kostka o strane 584.8mm. Takze kdyz seradim jednotliva sousta do rastru, bude ve 200l jen dvojnasobna roztec sousednich vznasejicich se soust oproti 20l, a to si dovolim rict, si ta ryba klidne doplave a i prehled o zradle nebude mit o moc horsi.

Protoze nejsem az takovy borec akvarista jako panove Vy (radeji doplnim, klobouk dolu pred zkusenymi, o tom zadna), musi mi rict jednoducha matematika, ze jste s tou teorii jaksi vedle ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2014 16:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: 0
smich kolega nebude první... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2014 16:21 Muž LiborSprysl [9015] Re: Štefan
Takto paušálně řečeno je vaše tvrzení - živočichové chovaní v zajetí mají lepší dostupnost potravy, než volně žijící. A přesto ve volné přírodě dosahují většího růstu, než chovanci v zajetí - opět nesmyslné. Za prvé velikostní rozdíly jsou i v přírodě u dvou jedinců stejného druhu, na stejné lokalitě a při stejné potravě také patrné. Takže jeden se podle vás přizpůsobil a druhý ne. Tak to tvrzení dost kulhá.... no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2014 16:18 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: Designer, cezarmilan, Štefan
Fotka k příspěvku Nejlépe bude, si pro odpověď zajít rovnou do rybárny k Liborovi

- www.foxymonk.com/…

Osobně mám od druhu molly nyní jen divoké P.salvatoris a sám by jsem byl velmi zvědavý a rád se podíval na "salvátorky" a ostatní ryby, které L.S. odchovává i nabízí k prodeji a předstíraje naprostého laika, též využil příležitost, abych manipulativním úskokem vymámil a odhalil ony úspěšné praktiky a zaručené návody, ´´jak na to´´.

Jednou ho navštívím, ale tajně, aby nevěděl, že jsem to já. Naštěstí neví, jak vypadám, takže se nemusím nijak zamaskovat a vydávat za někoho jiného.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2014 16:17 Muž LiborSprysl [9015] Re: Sid
Sid napsal: Co lepší dostupnost potravy? potlesk No jistě! Je vidět, že pán ví! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.07.2014 11:42 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Štefan
Ano, je to o přizpůsobení životnímu prostoru.
(Vždyť se tady o tom od počátku s Liborem Špryslem dohadujete. :))
Sežeňte si nějakou knížku od N. Dokoupila, (třeba "Živorodky" nebo "Moderné mečúne"), a uvidíte "tento svět jinýma očima". :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2014 11:16 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Sid
živočichové chovaní v zajetí mají lepší dostupnost potravy, než volně žijící. A přesto ve volné přírodě dosahují většího růstu, než chovanci v zajetí. A není to jen výsadou ryb. Důvod? Přizpůsobení se životnímu prostoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2014 10:04 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: LiborSprysl
Co lepší dostupnost potravy?
(Už si to přesně nevybavím, ale když jsem se kdysi dávno věnoval mečovkám, držel jsem se zásad, které jsem načetl u dr. N. Dokoupila. Mezi nimi bylo mj. pečlivé dodržování hygieny a odchov v přiměřeně velkých nádržích podle velikosti potěru.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2014 06:49 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: LiborSprysl
Kdyz nakrmim vic rybicek a jednu rybicku, kdyz je jich tam vic, zerou hltaveji, jinak na ne totiz nic nezbyde. Tedy jestli to nemuze byt tim, ze ty ryby jsou v mensim prostoru v ramci souteze ochotnejsi se poradne nacpat.

Kdyz to vezmu na male cichlidky, ktere mam ted v akvariu a co ted vidam kazdy den, kdyz jim dam krmivo na vic mist, ochotne basti, ale tak nejak v klidku, a klidne nekde neco zustane dele, protoze tam uz je rybicka nazrana a jina to najde az potom a mozna. Kdyz jim to dam na jedine misto, nastane poradny rachot a je to hodne rychle sezrane do posledniho kousku.

Muze to tedy byt v mensim akvariu zpusobeno prirozenou soutezivosti, snahou jedince k nejvyssi sanci na preziti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2014 04:32 Muž LiborSprysl [9015] Re: cezarmilan
Třicet litrů není pro třicet centimetrových BM malé akvárium, na ten mnou zmíněný měsíc....to je špatná odpověď Štefanovi...Navíc ty řeči o tom vybavení pro život jsou úplně nesmyslné...Zkuste více přemýšlet proč mladé z menšího akvária porostou rychleji, ač krmené stejně a se stejnou intezitou výměny vody...Napovím. Odpověď hledejte v přírodě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 21:52 Muž Luis666666 [0] Re: Štefan
jo rostlin tam mám hafo, nechám je tam aspoň týden v té porodničce a pak uvidím...uvidím, co ty 3 jestli za týden budou létat po akva jako do teď....jo mražené patenky mám:-) a vločkové krmivo už jsem jim také zkoušel dávat jemné:-)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 21:44 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Luis666666
pokud tam máš dost rostlin a nebo navíc nějaké dekorace, kde se můžou schovat, tak je reální šance, že přežijí. To živé krmivo není nutnou podmínkou, jen prostě po něm rychleji rostou. Kominíček si rád pochutná i na řasách a vločkovém krmivu najemno rozdrcené mezi prsty. Až budou o něco vetší, tak za měsíc, můžeš jím najemno nasekat třeba mražené patentky. Je sranda je pozorovat, jak lítají v nádrži s patentkou v tlamce a uhýbají ostatním, které se snaží jím to urvat smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 21:25 Muž Luis666666 [0] Re: Štefan
V akva mám pouze živorodky + jednoho čichavce + ancíky jinak nic:-)...živé krmivo aktuálně nemám, koupil jsem krmivo pro potěr pouze:-)...JINAK V PORODNIČCE MÁM 7 malých a v akva mě plavou 3,které nejsem schopen chytit a plavou tam už min ne:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   22.07.2014 21:21 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: ŠtefanT
Je to názor proti názoru. Jednoducho vo väčšom narastú ak nie väčšie, tak určite lepšie vybavené pre ďaľší život a hlavne budú "dávať" zdravšiu generáciu.
V malom akváriu je jednoducho výkrm, nie chov
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 16:55 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
no počkej, počkej, já myslel, že ze sebe vysoukáš svůj argument a zaručený způsob, kterým jsi schopen podložit své tvrzení. Zatím je to jen plácnutí do prázdna smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 16:50 Muž LiborSprysl [9015] Re: Štefan
Každý máme svého odběratele :-P , takže proto jsem napsal ...A včil Štefane mudruj..tak mudruj a zkoušej ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 16:48 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
no když logické, tak logické. Rád se nechám poučit. Já o tom prakticky nic nevím. Chovu kominíčků se věnuji jen asi necelé dva roky, měsíčně jich odchovám tak zhruba 150 ks, pokud bych docílil rychlejší růst, budu rád nejen já, ale i můj stálý odběratel ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 16:39 Muž LiborSprysl [9015] Re: Štefan
Ono to má logické vysvětlení a proto zpochybňuji tvá tvrzení, protože nejsou pravdivá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 16:35 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
no podívej, třeba ty máš jinou zkušenost. Ja jsem psal jen to, co jsem vypozoroval při svém chovu a za tím si stojím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 16:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: Štefan
Štefan napsal: Jinak není pravda, že malý prostor potěru nevadí. Čim větší prostor, tim rychlejší růst.
To je samozřejmě absolutní nesmysl. Když dám třicet čerstvých BM do třicítky a stejné množství do třístovky, tak ty ze třicítky přidám za měsíc k těm v třístovce a budou o centimetr větší... :-P A včil Štefane mudruj ;-) ahoj
Aby bylo zcela jasno, krmené budou mladé stejně, voda jim bude měněna totožně ve stejném objemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 11:45 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Designer
ano, takovou mám zkušenost. Prostě, pokud jsem je měl třeba v nádrži rozdělenou napůl, za mesíc vyrostly více, jako když jsem měl nádrž rozdělenou na čtyři díly. Můj dohad je ten, že je to temperamentní rybka, která po nádrži lítá ráda tím spaluje energii. Pak když má více prostoru, spálý více energie a proto jí musí i více přijat. Jinak mezi náma, je schopna se užrat k smrti :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 11:36 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Štefan
Super. A ve vetsich oddilech rostou lepe? Takove hodnoceni uz by opravdu o necem bylo, a ne jen nase dohady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 11:32 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Designer
na odchov používám nádrž, která je rozdělena na několik oddělených kójí. Takže voda je ve všech odděleních stejná, jen prostor je variabilní. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 11:28 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Štefan
A zkousel jsi jen vynechat ten prostor a zbytek zachovat, abys to mohl tvrdit? Nebo jsi dokonce polovinu mladych mel v nejake zavesne odchovnicce (po rozumne dlouho dobu, ne ze tam uz budou jak sardinky) a polovinu volne v akvariu, abys poznal rozdil?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 11:17 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Designer
věř tomu, že to tak je. Za tu dobu co kominíky odchovávam, jsem si to osobně otestoval. Důležitý je prostor, živá strava, častá výměna vody a pak rostou jak z vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 09:37 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Štefan
Kdyz mas vodu z velkeho akvaria, ktera proudi mensim prostorem s mladymi, dokud ten prostor pro ne neni vylozene maly (jako ze by jim uz pusobil jakekoli nepohodli), nemyslim, ze to ma na rust vliv. V malych akvariich ryby rostou spatne spis kvuli kvalite vody, alespon si to myslim. Ovsem klidne se dam vyvest z omylu, co si myslim, nemusi byt pravda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   21.07.2014 21:07 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Luis666666
Jak je máš staré? Pří dobré stravě, tedy živé stravě budou mít za 14 dní cca 1cm. Pokud máš v nádrži pouze živorodky, nebo menší druhy ryb, za těch 14 dní je v klidu můžeš přelovit k nim. Jinak není pravda, že malý prostor potěru nevadí. Čim větší prostor, tim rychlejší růst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2014 17:58 Muž Luis666666 [0] Re: Designer
jasně to je pravda, já si myslím, že by mohli plavat s ostatníma ale co potom krmení? sice když jsem již krmil, tak jsem viděl jak žerou aj klasické vločky, tak uvidím asi:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2014 17:39 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Luis666666
Napisu Ti, at je vypustis k ostatnim rybam, a ono je neco sezere... to si netroufnu. A kdyz Ti napisu, ze je tam mas nechat, a Ty je vypustis a nic je nesezere... zase budu spatny.

Jsou veci, ktere si musis rozhodnout sam, protoze poradit v tomhle je znacne nevdecne :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2014 16:55 Muž Luis666666 [0] Re: Designer
Koupil jsem dneska tu porodničku akorát né síťkovanou ale za skla ale ve spodu je to průchozí, jako aby tam šla aj jinčí voda , rybky tama nepropadnou....Mladé už krmím jen by mě fakt zajímalo, jak dlouho je tma nechat, já si myslím, že už teďka by je nemělo co sežrat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2014 11:53 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Luis666666
Jestli o ne hodne stojis, zaves je do akvaria do tohoto:
www.akvarista.cz/…
(existuje to od ruznych vyrobcu v ruznych cenach, pocinaje snad padesatikorunou)
a pak uz to odhadnes, kdy je ostatni ryby nesezerou. Rekl bych tak 15mm i s ocasni ploutvi uz budou bezpecne velke.

Ze v tom budou mit malo prostoru, neni az takovy problem, kdyz maji cistou vodu velkeho akvaria. Jen je krm i zelenym (take jim dej nejaky list, zaraseny zelenou prisedlou rasou), coz by si v mnohem akvariu mohly ryby obstarat i samy, ale v te sitce nebudou mit tyhle moznosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2014 10:45 Muž Luis666666 [0] – mladé
Ahoj

Potřeboval bych poradit, včera mě porodila black molly 5 mládať, akvárium mám hodně zarostlé, takže strach, že by někdo mláďata sežral bych až tak moc neměl, protože mám v akvárku pouze 6 black molly + 1 samici čichavce....Má otázka zní, je lepší si zítra hnedka koupit porodničku a mláďata tam dát a krmit?....popř na jak dlouho.....děkuji moc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2014 17:03 Muž Pavel1205 [12] Re: Designer
Ano, děkuji za připomenutí X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 15:20 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Pavel1205
A co bys s mladymi delal? Uz ted mas v malem akvariu ryby, ktere tam nepatri ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 10:27 Muž Pavel1205 [12] Re: LiborSprysl
No samečka od sebe pořád odhání,ale mečovky jí nedají pokoj. Pořád kolem ní plavou a snaží se sežrat její výkaly. že by rodila jsem ráno nespozoroval. Každopádně do porodničky nešla takže předpokládám, že i kdyby porodila tak se mečovky o případné nově narozené osazenstvo "postarají" sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 04:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pavel1205
Buď přežraná nebo bude mít mláďata...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 19:25 Muž Pavel1205 [12] – molly
Fotka k příspěvku Může být tato molly těhotná? přijde mi o dost tlustší než dřív,ale nejsem si jistý.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 14:19 JoKa Re: matus13
Samce mezi nimi vidím, takže v podstatě každá z nich může mít mladé... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 12:50 matus13
moze byt ze moja black molla bude mat mlade?je asi takto tlsta jak ta napravo na obrazku

rybicky.net/fotogalerie.php…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.10.2013 15:42 Žena moncajss [4] Re: il
jestli jí dáváš do porodničky kde není třeba plovoucí kytka ta malý čudly nemaj šanci :-D proto já nechávam mojí rodit v akva a pak ty malý vyplavou nahorů a já je dam do porodničky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.10.2013 15:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: il
A neztloustly ty ostatní? :-D ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 15:02 il Re: ik
Já si myslím ,že už je po všem už je zase hubená a nic z toho. :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 06:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: finnnp
Já si troufnu říct, že je na rozsypání.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2013 20:20 finnnp Re: krykry
Asi ano.V jakém,ale stádiu to ti nikdo asi neřekne.Kort u Moll ty jsou tlusté lidi je dají do porodničky.Oni jsi tam dvakrát pšouknou a je po porodu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 17 18

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 23704x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5266-black-molly-rozmnozovani-odchov?od=151