Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Black molly - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Black molly - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2011 19:47 Mollina Re: Filip980
Právě, že mám jenom je..Mám i malý akvárko a mám tam jen 2rybičky (ty molly) samce a samicku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2011 18:56 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Mollina
A jaké ryby máš s nimi? Možná ti nějaké porodí, ale ostatní ryby ti je sežerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2011 15:59 Mollina – ....
Ahojky lidi, mám molly už přes 3 měsíce a pořád čekám na ty malý a oni nikde no Četla jsem tu dost rad..Samec mi pořaád honí tu sammici a když jí dám pryč tak zase nic :( Asi ta moje nemuze mit miminka smich smich jinak díky za odpověď kdyby se někdo našel...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2011 12:00 Lucie – black mola
Může mi někdo prosím poradit proč jednu mojí black molu dám den před porodem do porodničky a ona porodí jen 2? má dvojité dno,hlídala jsem jí,opravdu jen 2 a to už se mi stalo i minule.Už je zas hubená,místo miminek z ní pořád šli jen černé blány...Předem děkuji za radu.Prosím napište mi na mailto:xarxa@seznam.cz z medostatku času tyto stránky moc nenavštěvuji..Děkuju Lucka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 17:48 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Helena
Zemřeli stářím, to je u pavích oček víc časté, když je čím dál víc tahle ryba křížená tím se snižuje i její životnost, ale aspoň to převyšují počtem narozených mláďat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 11:31 Muž Gunguy [2] Re: Helena
no to bylo asi stářím.... nic si z toho nedělej, svůj úkol splnili ne ? máš od nich určitě hromadu prcků
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 10:43 Žena Helena [0] - Živorodky
mám problém...nedávno jsem psala že mi vyrodila black molla a už je chcíplá. U pavího oka se mi stalo to samé. Zajímalo by mě, čím to může být? Ani jednu rybu jsem nepřelovovala krmím snad pestrou potravou mražené nítěnky,dafnie ze zahrady plátky okurek a listy salátu vše spařené také mám vločky Dajana a občas dám i mražený špenát. Mollu jsem koupila věrší porodila celkem 2krát a paví oko 3krát. Ještě mě napadá jestli to není tím že koupené ryby jsou už velké a staré?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 20:20 Žena Helena [0] - ŽivorodkyRe: Petr
ahoj minulý týden mi porodila black molla a jak jsem si všimla, tak den jsem ji nedala nažrat a byla z pohledu ze předu hranatá a večer před tím než porodila ji samec a taky samice paví oko tlamkami dloubali do břicha. Mrňata jsem neodlovovala a asi 5 jich přežilo. A než začala rodit, tak jsem všechny ryby nakrmila aby měli menší chuť na mladé. Snad ti to moje pozorování pomůže ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 19:17 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Petr
No většinou bude samice nacpaná k prasknutí, ale pokud hodně krmíš může to být i z jídla takže to moc nepoznáš. Pokud krmíš tak na normál poznáš to podle toho. Nejlepší je však už předtím dát samici do porodničky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 15:58 R Muž romant [27987] Re: Aquarybky
Tak měsíc bych je v porodničce rozhodně nenechával, přeci jenom to není nic moc extra velkej prostor. :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 15:54 Aquarybky Re: Petr
Nejlepší je udělat si koš do kterého se všecky rybky vlezou a nechat je tam třeba měsíc a uvidíte jak se bude na dně akvárka množit maličký plůdek :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 22:52 Petr – molly
Ahoj chci se zeptat jak se pozná u black molly kdy bude rodit

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2011 20:13 Muž kvoky [0] Re: Designer
Moc děkuji za rady. palec
Po intenzivním krmení salátem ze zahrady už mám 2 vrhy po 25 mláďatech a další 2 samice se pěkně kulatí. potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 08:30 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kvoky
Uplne nejjednoduseji koupit vlocky Tetra Phyll. Nase Platy to berou dobre a je to rozhodne ohledne pripravy to nejjednodussi, co se da. S ohledem na mozne chemicke osetreni zeleniny pak take to nejbezpecnejsi, pokud si neco zeleneho akvarista nepestuje v kvetinaci za oknem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 21:44 Muž kvoky [0] Re: Designer
Díky za odpověď. potlesk
Na jejich životní podmínky se můžete podívat v mojí prezentaci, i když už jsou tam dost staré fotky moc se to nezměnilo.
Jinak s tím krmením je to možné i když zeleného nikdy moc nedostávali, tak v menším akváriu měly dost řasy.
Zkusím jim přidat trochu toho zeleného krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 12:18 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kvoky
Je divne, kdyz se zivorodky prestanou mnozit, ale vyloucit bych si to netroufnul. Takze co zivotni podnimky, ve kterych ted ziji? Maji dost zeleneho krmeni? Nemely treba drive slusny prisun krasne cerstve rasy, kterou ted nemaji? A dokrmujes je necim zelenym? Je to pro ne zivotne dulezite.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 11:31 Muž kvoky [0] Re: katterinecka
Zdravím,
díky za odpovědi, ale myslím že to nebude ten problém, protože na samicích niní ani vidět že by nějaká mláďata čekaly :-O . Už jsem zkoušel dokoupit 1 nový pár a ty taky nic. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2011 14:17 Mollynka Re: kvoky
Jo jo, nám se skaláři o nové přírůstky, vždy postarají, nehrozí nám přemnožení, jen prasknutí přežraných skalárů... smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2011 05:50 Muž LiborSprysl [9015] Re: kvoky
Jestli to nejsou samí samci, ti se množit nedovedou smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2011 21:03 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: kvoky
no je dost možný že je tam žerou jiný ryby ;-) skaláry a čichavci dokážou být pěkní dravci
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2011 20:57 Muž kvoky [0]
Zdravím.

Mám problém. Dříve jsem měl v 60litrech 55 blackmoll, 10 mečovek a asi 100 pavích oček ne , ale ty blacmolly se namnožily ze 2 kusů a těď když jsem se přebytků zbavil a zbylých 10kusů dal do 200litrů množit se přestaly. :-O
Prosím poraďte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2011 09:38 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Tobynka
když budeš mít dost zarostlý akvárko tak žádnou porodničku nepotřebuješ, zvlášť jestli tam máš jen black molly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2011 08:03 Tobynka Re: katterinecka
Díky moc. Vidím, že to tady funguje, je to super. Akvárko čistím, mech jsem koupila na příště. Do porodničky musím dávat dřív. Já jsem z toho byla spíš vyvalená coze . Ale byla by to nádhra mít svoje malynký rybičky. ˇčlověk to prožívá. hop
Ještě jednou děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.06.2011 13:15 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Tobynka
dej jim tam hodně rostlin aď se mají kam schovat, třeba jávský mech, růžkatec, do těch se dobře schovají.
Jinak je potřeba dostatek rostlin, dobrý filtr a pravidelná výměna vody, těžko se radí, když nevíme jak akvárko vypadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2011 13:11 Tobynka Re: myskjarc
Děkuji moc, hodnej.
Představ a dnes uhynul samec, ale ten menší né ten co ju honil, taky nechápu proč.
Co mám dělat.?
Malé se nepodařilo zachránit ani jednou. Snad příště. :-(
Děkuji za rady potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 20:19 Muž myskjarc [6] Re: Tobynka
Ja mel to same Black molly potrebuje vetsi teplotu cca 25 stupnu.Ta rybicka co nahanela tu rodici byl urcite samecek.Honi ji proto aby ji znova oplodnil.Podle toho se da i rozeznat kdy bude samicka rodit a dat ji zvlast do porodnicky.Samotny porod trva docela dlouho a je to idividualni.Ja ji v porodnicce nechavam cely den nebo noc aby si po porodu odpocinula je to pro ni preci jenom vysilujici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 13:14 Tobynka – Black Molly-jejich porod a rybičky
Ahojky, prosím o radu. Jsem lajk. Máme doma akvárko 54 l, v nich 4 bleky - 2 holky, 2 kluci, teď čekala jedna malý, ale zjistila jsem to pozdě, hned druhý den rákou koukám a jedno mimino, ale musela jsem do práce, nedalo mě to tak jsem po hodince jela, už s porodničkou-což jsem se dočetla zde domů, nainstalovat. Ale našla jsem tam aspoň 10 maléjch ale mrtvejch, nevím proč? Nebyli nějak poškozeni podle oka.
Tak dotazy-jak dlouho trvá samotnej porod než se porodí všechna -hodinu, dvě...
Měla jsem jí dát do porodničky nebo ne? Jeden blek naní né útočil, ale plaval pořád za ní, proč?
Je mi to líto, snad to příště zvládnu. Hodně jsem se tady dočetla, za což děkuji, ale prosím ještě o nějaké shrnutí pro mě.
Děkuji mocmoc ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2011 12:39 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Petulik
Poves do akvaria tohle:
www.akva-exo.cz/…
a mas mlade v bezpeci. Mivaji to v akvaristikach od ruznych vyrobcu, ale jde o totez, dalsi akvarko nepotrebujes.

Pokud bych mel o mlade zajem, neriskoval bych, ze jich bude z tak maleho poctu jeste ubyvat a pouzil co jsem napsal, mam 2 kusy jen kvuli obcasnemu odchovu Plat. Pokud zajem o mlade neni, ze co pak s nimi, pak co se zachrani samo, at si zije... je to otazka pristupu.

Mimochodem, v tom linku to maji na obrazku spatne smontovane, ty dva plisky jsou nahore, a normalne se zahnou, pak to za ne visi za bocni sklo akvaria. www.nasezahrady.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2011 12:10 Petulik – množení moll
poradte mi nekdo prosím před 2dny jsem koupila jednu stribrnou a jednu zlatou mollu a již dneska jsem přišla k akvárku a 14 malých , mám v akvráku ješte neonky obecné...stane se jim tam něco druhé akvárko nemáme...diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 12:22 Muž Gunguy [2] Re: adik
u tech se to blbe poznava, skvrnu nemaji a jak porad zerou tak sou tlusty stejne. jednou sem si svoji odlovil a ona mi to tam akorat pos...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 11:18 Žena Dwarfy [156] Re: adik
Týden bych ji tam nenechávala. Jestli máš pidi porodničku, tak v žádném případě. Blížící se porod poznáš časem, ale většina samiček těsně před porodem není kulatá, ale skoro hranatá. Pokud chceš odchovávat potomstvo častěji, radila bych samostatný akvárko, kde samičku můžeš klidně nechat dýl.
Navíc mi přijde, že přelovení do jiného prostředí se - aspoň u mých samiček - porod vyvolalo.
Nemyslím si, že by přes noc sežraly všechny mladé. Mně osobně black moly moc své mladé nežerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 22:22 adik – samice v porodnici
Ahoj mam pár dotazů, můžu blackmolu trápit v porodnici třeba týden? Myslim že je těhotná ale nevim. Normálně jí tam i krmim ale nezblázní se v tom mini prostoru? A druhá věc, lze ten porod trochu poznat, že ji samci nedají pokoj a ona neustále utíká a samec za ní? měla jsem už takhle jednu těhuli, přelovila jsem jí do kbelíku s těhotnym pavím okem a ráno nic nebylo.Mohli je všechny sežrat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2011 11:42 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: genetikus
Kdyz to mas o neco slozitejsi, to je pak prece o to vetsi radost, ze i tak jsi to dokazal ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2011 22:55 genetikus Re: Designer
Jo jo, díky moc :-) Já jen že mě prostě už štve, že jsem si pořídil zrovna černou varientu. Asi je půjdu do akvaristiky vyměnit za žluté nebo bílé hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2011 20:30 R Muž romant [27987] Re: genetikus
Dostalo se Ti naprosto vyčerpávajících odpovědí s poučným nádechem od kolegy Designera a když ještě trošku pohledáš ve zdejším fóru a jeho vláknech, tak informací na který se ptáš najdeš určitě dosta a dost. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.03.2011 20:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: genetikus
Zdrava samice teto zivorodky, zijici spolecne v nadrzi se zdravym samcem, ceka vzdycky mlade (a ceka je pak jeste nekolikrate, kdyz se samec odlovi). Optimalni je sve ryby poznat. Tedy je sledovat, a kdyz se zjisti ze samice porodila (to je znat, zretelne zhubne), zapamatovat si to a nebo si udelat zaznam. Rodit pak bude znovu zhruba po triceti dnech, tedy do porodnicky se da z opatrnosti napriklad 25. den po predchozim porodu. Pokud ale ma byt v porodnicce nekolik dni, je fajn, aby ta porodnicka byla dosti velka. Take zivorodkam do porodnicky davam plovouci rostliny, jsou pak mene stresovane. No a az porodi, interval ve kterem bude rodit priste bude zhruba stejny, ne ale presne. Takto mi rodily dve samice s rozestupem nekolika dni a nakonec se srovnaly a rodily prakticky zaroven. Interval rozeni neni presny jako hodinky, a jiste zalezi na mnoha vlivech pri chodu.

Jinak je tady vice clanku na tema porodnicka, moznych reseni je jiste vice, takze dam link na sve reseni. rybicky.net/clanky/650-porodnicka

Me reseni ma vyhodu, ze takovato porodnicka muze byt i dost velka, takze se ryba prilis nestresuje ani pri pobytu par dni, specialne jak jsem psal, kdyz se k rybe pridaji plovouci rostliny, a pochopitelne je fajn i dalsi vybaveni, jako topitko s termostatem a vzduchovani. Teplomer povazuji za samozrejmy.

Black Molly by nemusela vzdy mlade sezrat, mozna by stacilo i hodne rostlin tam kde rodi, ale porodnicka je jistota. Clovek jde rano do prace nebo do skoly, vrati se odpoledne ci vecer, a tak je s porodnickou klidnejsi, ze mlade preziji a to nejen par kousku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2011 19:37 genetikus – Black Molly
Ahoj, jak mám u Black Molly poznat, že je těhotná?? Mám totiž pocit, že mi se dvě Black Molly už několikrát vyrodily, ale mláďata spíše posloužila jako zpestření jídelníčku skalárám. :-( Kdybych věděl, že je těhotná, dám ji do porodničky... palec No ale když to nevím, tak nechci riskovat že tam bude a přitom v sobě nic nemá.. :-O Ale zase nechci riskovat to s tím jídelníčkem, tak se vás, moji milí přátelé, radši ptám. ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 18:44 R Muž romant [27987] Re: ladis
Většinou se začnou stranit kolektivu a hledají si jakoby nejvhodnější místo pro porod. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 18:43 ladis
Ahoj mam 2 samicky black moll a uz jsou asi brezi maji velke bricha uz asi 3tydny jak poznaze to na ne de
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 18:46 HaDaS Re: robik1
Tlusťoučká, až hranaté bříško, jak před prasknutím, drží se někde v ústraní u dna, rejdí okolo ní jiné rybky a čekají na mňamku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 18:33 Muž robik1 [1] - Labyrintky
ahoj tiez mam b. molly jak zistim ze samicka je tesne pred porodom.dakujem X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2011 14:35 popelnik Re: Popelka
No a co tak jsou cinknutý. :-D Nesmíme bejt rasisti :-D Taky jsou to ryby. Nejhroší je že jak se ty ryby spolu jendou sprcnou tak už ty geny předávaj dál. A myslim si že at je samec sebečernější tak to nepomůže spíš to bude chtít třídit. Zkráceně řešeno jestli je černá blacmola křížená s gold tak už z toho asi nikdy čistý mladata nebudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 13:32 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Popellka
Ta barva, to bude muset dopresnit nekdo jiny, ja chovam ohledne zivorodek Platy koralove a tohle muze byt s vybarvovanim trosku jine. Rekl bych, ze v mesici uz bude ledacos znat, a ve trech uz je jasne, jak ryba vypada, to by mohlo byt podobne jako u Plat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 12:45 Popellka Re: Designer
Fotka k příspěvku No, tak to tyhle rozhodně nejsou... ne Budeme muset párkrát počkat, dokud to nebudou čisto čistě černý miminka od našeho úplně černého samečka. Ta samička je asi fakt mixlá, má na sobě zlatavé třpytky... (foto). A v obchodě jsem právě viděla i ty dalmatin molly...
Tak se asi budem muset nechat překvapit. Za jak dlouho se jim ustálí barva?

Jak můžu chtít po prodavačce čistou black molly, když ani nevěděla, jak vypadá samička... rozzureny rozzureny rozzureny
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 12:21 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Popellka
A jake bude teprve prekvapeni nekoho, kdo odchova jejich potomky. A treba uz tohle je to prekvapeni, ze jde o nejak zbarvene krizence. To ze je ryba nejaka na pohled, jeste vubec neznamena, ze to neni mix vseho mozneho vybarveny po nekterem z predku. Kdyz koupena zivorodka jednou porodi neco mixovaneho, tezko se da rict, zda byla necim jinak barevnym ci silene mixovanym oplodnena, nebo je sama mixovana - pokud to neni schvalne a cilevedome.

Myslim, ze se da cekat uplne cokoli mozneho, ale osobne bych mel mnohem vetsi radost z toho, kdyby byla jedna jako druha ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 11:35 Popellka Re: Designer
Jo, jo, to je mi jasné. Jen bych už chtěla vědět, jaké druhy to jsou... :) coze :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 09:55 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Popellka
Zivorodka muze klidne rodit mladata samce, ktereho jednou "potkala", jeste i za pul roku, alespon v tomto smyslu jsem to nekde cetl, pokus jsem nedelal. Takze pokud v prodejni nadrzi (nebo uz driv) plavala s jinak barevnymi samci, je temer jistota, ze to bude barevne vselijak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 09:43 Popellka Re: Popelka
Tak si myslím, že ty naše mimča black molly nebudou vůbec BLACK.... Tři jsou takový načernalý, ale zbytek je spíš našedlý, strakatý....a některý úplně světlý. Napadlo mě, jestli nebyl otec dalmatin molly, máme ji krátce, takže si spermie donesla určitě ze zverimexu. Za jak dlouho se black molly vybarvují do černa? Nemáte někdo fotku potěru dalmatin molly? Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 17:42 Popellka Miminka
Fotka k příspěvku Tak už je to tady, máme asi 16 miminek, dala jsem pak mamču bokem, protože se mi zdálo, že začíná na mimča útočit. Tak nevím, jestli ještě něco přibude, ale i tak mám velkou radost, všechny miminka se mají čile k světu. Huráááá!!!!!! hop coze
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 17:13 R Muž romant [27987] Re: HaDaS
Jasně, souhlasím. Je to příroda a ta dokáže kolikrát velmi zajímavě překvapit. :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 17 18

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 23704x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5266-black-molly-rozmnozovani-odchov?od=551