Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Black molly - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Black molly - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.12.2012 22:51 Žena vondr001 [674] Re: půlpy
Myslíš černý flek...jako rozmázlou fotku, nebo černý flek jako skvrnu březosti? smich Nebo jestli myslis cerny flek v zadu na druhé fotce tak to bud byl ancík, nebo jiná black molly v pohybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 22:40 Muž půlpy [2131] Re: vondr001
je tam vidět černý flek,tak ???.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.12.2012 20:14 Žena vondr001 [674] Re: hklkl
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Takhle vypadá moje "těhotná" black molly. Tak můžeš porovnat. "Rodí" pravidelně, čekáme to každým dnem...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2012 18:40 hklkl Re: půlpy
Prave ze ja neprekrmuju. :-O Jo a to břicho ma větší než předtím. A ona občas zaleze do rostlin, ale jen tam něco okusuje a za chvíli vyleze zas ven. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2012 18:31 Muž půlpy [2131] Re: hklkl
a jestli ji jen nepřekrmuješ ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2012 18:25 hklkl Re: hklkl
Tak už je to skoro dva týdny a pořád nic. :-( :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 13:11 hklkl Re: LiborSprysl
To jo,ale teď nevím vytáhl jsem jí z porodničky,včera vypadala že to bude brzo a dnes ne tak nevím kdy ji tam dát. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.12.2012 10:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: hklkl
To já jsem po ránu také hubenější smich zvláště když po ránu ještě navíc opustím WC... ;-)to bude BM podobné....přes noc tráví, ráno se probudí a dokončí látkovou výměnu hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 09:15 hklkl Re: hklkl
Tak přes noc jsem jí dal do porodničky ve společném akva.A do rána byla trocu hubenější. :-( coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.12.2012 12:24 hklkl Re: Attta
Ne jen 20 na porod.Já mám jedno asi 112 litrů a to 20 a ještě 50l. :)
A myslím že ji už budu muset přelovit,ale nechci ju tam držet moc dlouho.To břicho má ještě mnohem větší než předtím a má je poprvé tak se to asi hodě rychle blíží. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.12.2012 11:57 Muž Attta [208] Re: hklkl
No jeslti myslíš 20 litrů společné akvárko tak to je fakt málo. Z mých zkušeností ti můžu říct tohle: kdysi měl otec 150l společné akvárko a tam se všem rybám dařilo výborně všichni rodili jak zběsilí a byli živí. Rok zpátky nebo tak nějak jsem si pořídil 80 litrové společné a musím říct že se všem daří výborně, ale už je to na hraně(teď už vím že budu určitě pořizovat větší). Ještě kdysi jsem měl takové menší, to mělo asi 40 litrů a to bylo opravdu žalostně málo. Čím větší akvárko tím lepší hlavně pro údržbu a rovnováhu vody. Co se týče přelovování, tak vždycky používat vodu z akvárka, z kterého ty ryby jsou. Jestli si myslel 20l akva jako nádrž pro porod tak to je dostatečně velké. Pokud máš tak malý objem akvárka tak ho co nejrychleji nech zarůst všemi možnými rostlinami, protože rostliny hodně pomůžou při rovnováze a rybám se pak daleko líp daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 11:23 hklkl Re: Attta
Díky za radu.Já už jsem měl těhotnou mečovku,ale jak jsem ji přelovil tak do hodiny umřela.Tak se ji bojím přelovit.Jo a ještě stačí 20 litrový akva? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.12.2012 23:54 Muž Attta [208] Re: hklkl
To je škoda. Je opravdu lepší si pořídit ty plovoucí rostliny a nechat to na přírodě. Já osobně jsem vždycky všechny ryby nechal porodit ve společném. Na přelovování jsem moc zdechlý, takže s tím ti fakt neporadím. Zhruba 3 nebo 4 týdny zpět mi porodila jedna mladá mečovka (její první mladé) a z těch asi 15 co jsem napočítal a zahlédl mi přežilo tak 8 a jsou už jsou vcelku velké na to aby je něco sežralo. Pokud má člověk trošku větší akvárko tak gupky, mečovky, kominíci a jiné snadno chovatelné živorodky tam přežívají a množí se velice dobře aniž by člověk musel něco odlovovat do porodniček apod.

Co se týče té rostliny doporučuju tuhle: rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum je totálně nenáročná roste neskutečným tempem a když ji chceš víc tak ji jednoduše nařízkuješ. Dá se taky zatížit ke dnu a "roste normálně" jako ostatní rosltiny. (Viz foto mé nádrže - foto je po zrkácení rostlin a je staré asi 4 týdny a ted už ji mám zase plnou hladinu.)


Tak ať se ti to zadáří nějak zvládnout!

S pozdravem Vlasťa ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 15:11 hklkl Re: vondr001
To sice jo,ale já tam takový ryby že se o ně postarají do pár sekund a těch pár rostlin tomu nezabrání.Takže musím přelovit. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   07.12.2012 13:25 Muž Attta [208] Re: vondr001
Souhlasím. Ty plovoucí rostliny jsou nejlepší ve společném akva. Mě se tam vždycky schovaly gupky, mečovky, prostě všechno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   07.12.2012 12:12 Žena vondr001 [674] Re: hklkl
Já už je nechávám rodit ve společném akva. Dříve jsem samici dávala do porodničky, hodně rybiček se zaseklo ve V-vložce a samice je sežrala, jednou jsem vytáhla V-vložku a nechala ji v porodničce a to sežrala úplně všechny. Ve velkém akva se schovají -hlavně v plovoucích rostlinách a dají se snadno přelovit. Přítel má neskutečně tlustou samici, vypadá to že každou chvíli vybouchne (taková je už 3 měsíce), dobírám si ho že buď má zácpu, nebo je to balon molly. Takže ne každá samice musí být "v tom". :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.12.2012 10:29 Muž Attta [208] Re: půlpy
Jo souhlasím, ale pozor na to jeslti rodí poprvé. Mě se stalo, že mi kdysi kominík porodil a vůbec jsem to nečekal. Byl to její první porod a břicho měla téměř normální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.12.2012 02:49 Muž půlpy [2131] Re: malyLibor
hlavně plné (hranaté) břicho v zadu, ne ve předu jak už jsem dával foto Gold moll o něco níže mé foto, ony se dokáží přežrat,že vypadají na porod, ale přitom těhotné nejsou, za čtyři hoďky jsou zas "hubené", ne nadarmo se o nich povídá, že se dokáží přežrat k smrti :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.12.2012 23:42 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: hklkl
Už se to tu psalo mockrát. Jakmile začne mít břicho jakoby "hranaté", začne se stranit, schovávat do klidnějších míst a do rostlin, tak přichází její chvíle. Pokud máte akvárka dobře zarostlá, tak bych samičky ani neodlovoval - tedy samozřejmě pokud nechcete mladé prodávat. Ono jich dost přežije schováno v rostlinách a po pár hodinách jsou dost rychlé, aby se dospělým vyhly a přežily. Pokud chcete rybky množit a chcete, ať jich přežije víc, tak ji v tuto chvíli odlovte do vytírací nádrže nebo porodničky. Držím palce, ať se vám to povede a ať vám rybky dělají jen a jen radost. rybka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2012 20:22 hklkl Re: Attta
Tak pořád ještě nic.Mám ji pořád ve společném akváriu,ale nechci to prošvihnout tak nevím kdy ji přelovit. :-O
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 06:00 Muž LiborSprysl [9015] Re: Attta
Hodně přibližně... no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2012 21:12 hklkl Re: Attta
Díky za odpověď.To břico má tak 5 dní všiml jsem si že jí nějak narostlo.Teď vyhledává takový klidnější místa tak uvidím. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.12.2012 20:08 Muž Attta [208] Re: hklkl
To je takhle z fotky těžko říct. Pokud to břicho má takhle velké už delší dobu tak co nevidět - gravidita trvá přibližně 4 týdny.... Pokud uvidíš že vyhledává klidné místo tak bude rodit brzo! Hodně zdaru!
S pozdravem Vlasťa ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2012 19:50 hklkl Re: Dwarfy
Jo mám :) A pořád na ni najížděli. A pokud jo nevíte zhruba kdy? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.12.2012 19:41 Žena Dwarfy [156] Re: hklkl
Pokud máš v akva i samečky tak je to víc než pravděpodobné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2012 19:33 hklkl
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den myslíte že můžu čekat mladé?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.11.2012 18:12 Muž Ad@m [1051] Re: okoun
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.11.2012 17:35 Žena pandoracat [16] Re: okoun
V těhotenství jsou hodně kulaté a v blížícím se období porodu mají bříška spíše až ,,hranatá,,jistě to poznáte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 16:33 okoun
Dobrý večer nevíte nějaký znak těhotné black molly,protože skvrna vidět nejde.A kromě toho že je tlustější? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.11.2012 13:13 Muž půlpy [2131] Re: Anonym, Sivon
Fotka k příspěvku takto vypadá NETĚHOTNÁ ale pouze přecpaná Gold Molla ano
jak je vidět podle ostatních rybiček, moc na ně nezbylo :-D
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 11:23 Žena sivon [1711] - PlžiRe: anonym
rybicky.net/fotogalerie.php…

Když se "těhotná" Molla nažere, je břicho ještě mnohem větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 02:44 - Re: anonym
Čo chceš vidieť,veľké brucho? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 20:00 anonym
Dobrý den mohl by někdo prosím přidat foto těhotné black molly. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 19:22 R Muž romant [27987] Re: nic
Dříve či později, podle toho jak je hranatá odhadneš jestli dříve či později. Pokud máš pro toho kluka jenom jednu holku, tak to on něco chce loudil jeden, pořiď mu ještě další holky. Ten poměr je dobrej 1:2-3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 19:19 nic
Prosím o radu.Sameček (Black Molly)pořát štoucha do břicha samicky,která je trochu plnější,ale ne moc.Může mýt mladý? :-( :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2012 22:38 Muž půlpy [2131] Re: toni
Neboj, těch 8 malých kousků navíc se prozatím v 50litrovce ztratí. s největší pravděpodobností to bylo změnou prostředí - šokem ;-) něco podobnýho se stalo teď na výstavě rybiček v Praze, kde němcům přes noc samička vystavovaný mečovky "vyprdla" mladé včetně mrtvých ještě ne plně vyvinutých rybek a jiker ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2012 22:00 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: toni
toto sa mi stalo tolko krát,že sa na tom teraz už len smejem, raz som si kupil 5 gubiek 3 sa do týždňa okotili :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2012 20:36 Žena toni [68] Re: romant
hi hi hi..to jsem dostal 10 v jednom?..:-).....nakonec jeste muzu byt hrda ze se jim u mne dari-do ted...:-)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2012 20:32 R Muž romant [27987] Re: toni
Prostě jsi je pořídila už v požehnaným stavu a ta změna prostředí ten porod třeba i vyvolala. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2012 20:30 Žena toni [68] Re: romant
JJ ja vim a ja s tim pocitam ale doufala jsem ze tak alespon za 2-3tydny(akvarko jede 6 tydnu)...hmmm..priroda je nevyzpytatelna :-(.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2012 20:25 R Muž romant [27987] Re: toni
Účelem výměny vody, není nabrat malý, ale udržet dobrý prostředí pro všechny obyvatele akvária. S touto situaci(přibývání mladých), je třeba počítat, neb se jedná o plodné živorodky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2012 20:19 Žena toni [68] Re: romant
ale co kdyz ty male naberu?..nebo to je ten ucel?.....vim ze to zni zle ale ted tam mam 5 neonek,5 molly+ca 8-10 baby's,tri anciky a dve mecovky malynke jeste........:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2012 18:49 R Muž romant [27987] Re: toni
Měň častěji vodu a bude to v pohodě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2012 18:22 Žena toni [68]
ahoj....mela bych otazecku....po peti tydnech jsem dostala ted ve stredu Mollynky...velky samecek a jedna velka a tri male samicky...ted jsem dnes dopoledne ale obevila nekolik molly deticek:-).......neudela to s vodou neco?myslim ze je jich tam ted najednou moc a hlavne tolik ryb najednou jsem ani nechtela...zni to ZLE ale muzu paar odchytat kdyz se tak honem rozmnozily???????......

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 19:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: dubska2
Když kouknete do atlasu, zjistíte, že se ptáte nesmyslně...ony rodí fakt co čtyři neděle...max pět...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 16:48 Žena dubska2 [1] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
To je pravda... palec a jak dlouho jsou v tom? Zhruba 6 týdnů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.09.2012 11:52 Muž LiborSprysl [9015] Re: dubska2
No to prostě přijde...od oka se to pozná po pár pokusech...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 11:19 Žena dubska2 [1] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
A jak poznám, že má rodit?:-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 10:33 Muž LiborSprysl [9015] Re: dubska2
Vypadá vskutku v nadějném očekávání... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 10:04 Žena dubska2 [1] - Živorodky – Můžete poradit? ;D
Fotka k příspěvku Moje blackmolla vypadá takto... přijde mi nějaká nabouchaná :-( tak nevím, jestli mám čekat, že poradí či ne, zbyla mě v akvu jen tato, po velkém vymírání ryb přežila jen ta nejsilnější... Můžete mi poradit, zda je v tom nebo je jen skvěle krmená? Dočetla jsem se tu, že u živorodek se to pozná skvrnou u řit. otvoru, ale to tu asi těžko poznám. Rozmnožily se mi za můj akvaristický život pouze mečovky a paví očka tone Předem díky za rady L. :-)
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 17 18

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 23704x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5266-black-molly-rozmnozovani-odchov?od=401