Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Black molly - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Black molly - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.10.2013 20:16 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: krykry
s největší pravděpodobností ano :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2013 19:50 krykry – molly
Fotka k příspěvku ahoj, je tato gold molly těhotná?
děkuji ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2013 18:42 ik Re: Yirka
Já ji mám zatím normálně s ostatníma.Asi ji ještě nechám.Díky :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   09.10.2013 18:02 Muž Yirka [9118] Re: lk
Nech to na přírodě. Urychlit vrh zvýšením teploty sice jde, ale jsou tam rizika nedostatečně vyvinutých mladých. Prostě, nech to na přírodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 16:54 lk
Ahoj moje black molla porodila už před 2 měsíci no a cekam na další vrh a pořád nic ,ale bachrata je dost.Netrvá to už moc dlouho?Nemám porod vyvolat zvýšením teploty?Díky za odpověd.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   04.10.2013 16:17 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: DANMAZUR00
To tady je jeden kluk, ktery nema moc rostlin a nejspis take nema moc moznosti je nekde dostat, a tak tady podebatoval, slusne a trpelive, a ostatnim to proste nedalo, takze jsme se dohodli a rostliny dostane postou - bez cehokoli, jen tak, pro radost. Jen proto, ze se nevzteka, je slusny a je znat, ze ma zajem to delat dobre, to je pak dobra nalada a ruka otevrena.

Navic to tady neni prvni pripad, ze nekdo napise ze muze a posle, kdyz vidi snahu.

A tak nejak jsem cekal, ze napises, ze bys chtel rostliny taky... Mozna Te to udivi, to prinaseji az zkusenosti, ze ti lide kteri jsou zdanlive protivni, jak se Te snazi presvedcit, byvaji ti prvni ochotni pomoct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   04.10.2013 16:08 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: DANMAZUR00
Nabízela jsem Ti zaslání nějakých rostlin (pochopitelně zdarma), vzkaz si ani nepřečteš, ale na to, aby ses politoval tady na fóru, na to si čas najdeš... Škoda slov hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   04.10.2013 15:54 JoKa Re: DANMAZUR00
Už se zase kámo rozčiluješ na lidi, co se ti snaží pomoct... Vnést trochu humoru do tíživé situace je obvyklá praxe... Každopádně si neodpustím jedno moudro, které říkám celý život, je to svatá pravda a na tebe sedí: "Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody." A ty mi připadáš, jako že hledáš jeden důvod za druhým...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.10.2013 15:35 Muž Yirka [9118] Re: DANMAZUR00
Podívej se na to jinak. Je ti UŽ, ne JEN, třináct. A ve třinácti už máš zcela jistě nějaké rozhodovací pravomoci, včetně disponování částí kapesného. Taky zde na stránkách existuje spousta možností k živým rostlinám přijít zcela zdarma.
A ta moje poznámka, jak jsi jistě pochopil nebyla mířena ani tak na tebe, jako na tvé rodiče, kteří nechtějí být otravováni. Ber to jako radu od trochu staršího kluka, co už něco prožil. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 14:27 DANMAZUR00 Re: Yirka
Yirko odpust si laskave ty poznamky o plastovych rybickach.Ja nemuzu za to ze je mi 13 a ziju stale s rodicema a tiem to prijde jako vyhazovani penez bo mi to vadne a ja si sam takhle nemuzu rozho do va tak si je odpust. :-|
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 06:46 Muž Yirka [9118] Re: DANMAZUR00
Tak určitě....
A taky i s plastovými rybkami.... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2013 19:19 R Muž romant [27981] Re: DANMAZUR00
Z plastovejch kytek se i to jakž takž akvo udělat dá, ale ta funkčnost rostlin mě tam jaksi chybí a vo tom to celý je. Ono snad ani nejde o tu omladinu, která bude rychleji pozřena, ale o tu funkci živých rostlin, jako takových, v tom je ta celá poetika. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2013 19:16 DANMAZUR00 Re: romant
Rodice jsou tvrdohlavy nezmenily nazor a nemam je s tim otravovat no jo hot v zivote v sechno tak jak si to naplanujem.Ale myslim ze i s umelymi rostlinkami se da udelat hezke akva a snad alespon 2z kazdeho vrhu prezijou nemyslite poslu zitra tu fotku dnes uz to nestihnu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.10.2013 16:37 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: DANMAZUR00
To neni totez, jako kdyz bezdomovec natahuje ruku. Na rozdil od toho prikladu s bezdomovcem davam rostliny s radosti, dela mi radost kdyz je nekomu mohu dat a kdyz z nich ma i on radost, stejne jako mi nove rostliny jako darek udelaji radost. Kdyz nekomu neco das k svatku, to prece neni o tom, ze by si to nemohl koupit i sam. A proc bychom si nemohli udelat svatek casteji, kdyz mame stejne zajmy. Ac jsem ruzni, muzeme mit ruzne nazory na mnoho veci, spojuji nas.

Akvaristika lze provozovat i bez rostlin, u nekterych ryb je to s rostlinami vubec obtizne, ne-li nemozne, ale mne konkretne (a jiste nejsem sam) akvarium bez rostlin moc nerika...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   03.10.2013 16:17 R Muž romant [27981] Re: DANMAZUR00
Posaď rodiče k tomuhle fóru a nech jim přečíst zdejší názory, těch jenž Ti radí a uvidíš, že to nebude s tou žebrotou tak žhavý. Bez živejch kytek to bude hóódně obtížný aby se něco zachránilo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2013 16:00 DANMAZUR00 – HM
Zdravim moji rodice rikaji ze je to divne aby jsmetakhle chodil k akvaristum a zebrali a aby jsme porad kupovali rostlinky je drahe.Tak jsem dal ty nezive ale mam jich celkem dost myslim si ze by rybky miminka mohli prezit co myslite vy fotku dam bud k veceru az budu doma nebo zitra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2013 20:34 david1512 Re: savan
Děkuji za radu a je to jedna a ta samá rybka ale jinak mnohokrát děkuji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2013 14:29 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: david1512
Pokial dobre vidím tak sú březí obidve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2013 12:51 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: david1512
Ja na tu fotku koukal, a Mollu nikde nevidim. Az pak mi doslo, ze ten tmavy pruhled mezi listy rostlin neni mezera, ale ta Molla :) . Nezlob se ale z toho opravdu nejde nic poznat. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 21:13 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: david1512
Zdravím, je tu cca 800 příspěvků podobných dotazů a odpověď je vždycky stejná nebo minimálně aspoň podobná. Stačí jen. číst Z rakové fotky ti nikdo nic nevyvěští ;-) ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 21:08 david1512
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Potřeboval bych poradit nebo spíše zeptat jsem akvarista začátečník takže jěšte nepoznám dobře jestli tyto black molky jsou v březí.
předem děkuji za odpověd.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.09.2013 21:24 Muž JUCHA [82] Re: DANMAZUR00
Hele tak si dej do akvárka kus jávskýho mechu a máš to vyřešený. Jávák roste všude, celkem rychle a rybek se tam také schová kvanta...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   26.09.2013 15:05 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: DANMAZUR00
Klidek. Ja Ti rozumim a chapu Te, i to Tve nastvani, ale nevypoustej zde tak silna slova, zbytecne nastves lidi, kteri Ti chteji pomoct, a oni za to prece nemohou.

Tohle proste nejde hned, je Ti 13, to jsem taky mel spousty nezdaru, taky vzdycky vsechno neslo. Dnes to delam 30 let (s prestavkami) a stejne obcas kopanec udelam, nejsem stejne jako Ty akvarista profik ;-) . Tohle je o velke trpelivosti, pak z toho budes mit radost. Ted to je pro Tebe jiste sileny konicek, snazis se, neco to stoji a nedari se. Ale vydrz, ono to pujde, jen se na to nevy... Vis?

DANMAZUR00 napsal: Tak me napada mam stare akva 40x20x20 a umele rostlinky ...To akvarko by Ti jako porodnicka poslouzilo bajecne a nemusis v nem mit vubec nic, ani ty umele rostliny, staci poridit to sikme sklo. Ani to nemusi byt sklo, jestli mas kus plexi, nebo to dokazes odriznout z nejake plastove krabicky... ani pruhledne to nemusi byt. Pak ji v tom nechas porodit a male v tom chvili mohou byt, jen to bude chtit odsavat ze dna svincik, pokud mozno co nejcasteji a menit vodu. Topitko bys potreboval, pokud nemas doma nejakou rozumnou a trosku stabilni teplotu, filtrik by byl fajn aspon bublifuk, ale ani ten byt nutne nemusi, kdyz budes casto a pravidelne menit vodu.

A to co jsem poslal link, neni jedina moznost jak udelat porodnicku. Vim o minimalne jednom dalsim clanku tady, porodnicka se da udelat i z toho co bezne vyhodis, treba plastove vanicky, ve ketre obchodaky prodavaji maso.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   26.09.2013 15:01 JoKa Re: DANMAZUR00
Nevim proc si nakrkly na me! Doslo mi to velice dobre a rychle. To spis ty si nepochopil, co jsem ti radil. Od zacatku ti rikam, ze porodnicka nesplni to, co od ni ocekavas, ze se mas vyprdnout na porodnicku a nechat akva poradne zarust, pak ti je nesezere nic (ty zdave a silne tedy). Neves hlavu, ted se zasoustred na zaplneni akva rostlinama, black molly rodi kazdou chvili a na dalsi vrh uz budes pripravenej... Ja taky prisel o cely vrh skalary jenom proto, ze me zastihli nepripraveneho... Ale co, zivot jde dal a akvaristuv zivot je i o tech neuspesich, hlavne ze zacatku, ale z tech se poucis a bude se darit... Hlavu vzhuru bejku a nevzdavej to...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.09.2013 14:46 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: DANMAZUR00
Proč je potřebuješ odlovovat? Teď už to asi nestihneš, ale když pořídíš kytky a necháš AQ zarůst, nebudeš muset odlovovat nikoho. Malí se schovají a větší už pak nikdo nesežere. Já mám mečovky, s nimi betty a velké čichavce a přesto z každého vrhu pár malých přežije. Potřebujou jen mít se kde schovat, stačí plevel jako ceratophyllum, egerie, plovoucí kytky na hladinu, prostě něco, co rychle roste a dá se dobře sehnat. Nic to nestojí, každou chvíli to někdo daruje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 14:17 DANMAZUR00 Re: Designer
No nvim moc jsem to nepochopil radeji bych videl jak to vypada kdyz to nekdo ma a v obchde tomu rikali porodnicka pro zivorodky a ze sezerou jen par mladat jsem dost nasrany za posledni 2mesice jsem za akva vyhodil pres 600kc je mi teprve 13 pro me jsou to slusny prachy nejradsi bych se na to vysral mam tehotnou rybkua a chci si nechat par mladat dal jsem spousta penez za to a zase nic? Nasrat

Edit: SORY ZA SLOVNIK JSEM PROSTE NASTVANEJ SEZENU SI ROSTLINKY CO MI PUJDOU A NECHAM VOLNE PORODIT.Jenze mi je sezerou a nebudu mit nic a kdyz to necham zarust tolik aby mi je nesezraly tak je nezvladnu odlovit ja je proste potrebuju zvlast tak aby nezemrely nebyli sezrany mel je furt na ocich jenze to nejde a ja neminim vyhazovat 5tisic jak to ostatni delaji.Tak me napada mam stare akva 40x20x20 a umele rostlinky ale to by asi taky neslo je to v........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.09.2013 13:58 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: DANMAZUR00
Vis, to co mas neni porodnicka v pravem slova smyslu, tohle je spis odchovnicka. Kdyz nemas male kam dat, do toho je zavesis, a maji tak slusnou vodu vetsiho akvaria, ale jsou chraneny pred sezranim. Je to jakesi provizorni reseni kam zatim s nimi, da Ti to cas to nejak vyresit. Tedy alespon ta sitka, kterou mas na fotce. Rozhodne to nechrani mlade pred zravosti matky.

Jestli ta ryba v tomhle porodila, klidne to mohla vsechno sezrat, navic ji to tam nema moc kam utect, takze jeste o to lepe. Chapu Tve rozhorceni, ze ses zase nedockal, a urcite ses tesil, takze chapu i jakym stylem pises.

Poradim Ti neco lepsiho, aby se Ti to priste nestalo. Je to levne a velice ucinne.

rybicky.net/clanky/650-porodnicka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 13:51 DANMAZUR00 Re: JoKa
Tobe jeste nedoslo ze shanim rostlinky ze by mlade neprezily ani 2 minuty a navic mam kamose s kteryma jsem domluveny a jeden z nich ma nove 300litrove akva a rikal ze si vezme vsechno co mi zbyde a jeden vrh tak porodila a navic k cemu by se to vyrabely ty porodnicky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 13:31 JoKa Re: DANMAZUR00
Bud si to fakt nepostrehl, nebo to v sobe drzi. Nektere zivorodky, spis vetsina, to nepusti dokud nema podminky. A pokud je ve stresu (delsi dobu v porodnicce, nebo v akvarku, kde by poterem akorat nakrmila ostatni), tak proste neporodi. Bacha nato, jedna mecovka mi na to kdysi dokonce padla, tak dlouho prenasela, az to v ni zatvrdlo... Jinak na ty porodnicky taky zanevres akorat to stresuje ryby. Bezny akvarista sjene nepotrebuje odchovat vse a zarostlem akvariu vzdy prezije dostatek ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 13:25 R Muž romant [27981] Re: DANMAZUR00
Třeba už odrodila, aniž jsi to postřehl.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 13:24 DANMAZUR00 Re: Designer
Dobre chapu. Zpatky k BM. Byl to byt jeji druhy vrh a nezda se mi ze by pribrala je mozne ze byl jenom jeden vrh a konec?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   24.09.2013 17:16 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: DANMAZUR00
To je prave zase o tom studiu. Rychle muzes pochopit, ze mnoho veci vubec nepotrebujes.

Rostliny Ti klidne mnoho z nas da, jen tak, pro radost z darovani, nepotrebujes ani kacku.

Leciva pri dobre peci o mene citlive ryby, a pokud nedokupujes nove a krmis suchym krmenim, dnes plnohodnotnym, nemusis prakticky vubec potrebovat.

Tablety proti rasam? To nepotrebujes. Ne ze bych je nezkusil, jo, zkusil jsem v zivote ledacos, ale ted je nemam a ani nechci. A ani mnoho dalsich vymozenosti nepotrebujes.

Hnojivo pro rostliny? Nemusis prece kupovat nic draheho (balicek PMDD za 50Kc Ti u maleho akvaria vydrzi dlouho) a dokonce ho ani nemusis potrebovat. Pri vhodnem vyberu rostlin a pri rybach v akvariu Ti muze k celemu hnojeni stacit jen pravidelne menit vodu.

Jako kluk jsem nehnojil vubec, hnojily jen ryby, ale rozdaval jsem spousty Sipatek. Kryptokoryny sly vsem, mne nesly, ale zase mi sly Sipatky. Proste si vyber rostliny (klidne i jen z toho co Ti kdo da, vetsinou snaze sezenes ty mene narocne), ktere dobre pujdou, vzdyt nemusis mit vsechno. I akvarko s jednim jedinym druhem nenarocnych rostlin, kdyz slusne rostou, se da udelat nadherne.

Vsechny rostliny, ktere Ti kdo da, vezmi a zkus. Ono neco pujde. A i kdybys mel akvarko plne jen rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum , ktery mnoho z nas vyhazuje po metrech, muze to byt hezke a dokonce bude i uplne jedno, jake mas dno, protoze nekoreni. Udelej si z toho proste sport, kdyz neni na vic, zkus dokazat, ze to jde i skoro zadarmo. Je to sice horsi vychozi bod, ale o to vetsi borec budes, kdyz to zvladnes.

I kdybys mel ve vysledku v akvarku "jen" les toho nejobycejnejsiho plevele, kazdy rozumny akvarista Ti za to zatleska. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 16:39 DANMAZUR00 ach j no ja nevim
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ach jo ja nevim mamka vsechno vidi tak ze hnojivo pripravek co meni vodu z kohotku na prirodni a tabletky proti rasam sou zbytecne a delaji to oni a jsou to vyhozene prachy.Ze nejlepsi bude kdyz si dam umele rostliny ty nic nestoji a vydrzi.Kdyz zautocila na pavi ocko nemoc bakterialni rozpad ploutvi rekla mi to radsi at umre rybka za 20kc nez kupovat lekyy za 100.Stalo to jen 40kc tak jsem to koupil.A muj tatka se mi do akva nevrta ale ani do mamcinych nazoru takze to odradi a navc jsem si za 6tyrnu koupil 2krat rostliny a zase chcipaji.Urtmane poter jsem nedeklasoval jelikoz je rybka v porodnicce.pridam par fotek
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.09.2013 10:37 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: JoKa
Já bych si tím dnem nebyla tak jistá. Na fotce je sice celkem houby vidět, ale zkusila bych, jestli náhodou nešumí v octu. Živorodky určitě hnojí dostatečně, ale jestli kytky přesto hromadně chcípají, tak bude problém jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   24.09.2013 09:16 JoKa Re: DANMAZUR00
No tak co k tomu dodat. To, ze si timto rozhodnutim deklasoval poter black molly na pouhe zpestreni jidelnicku ostatnich obyvatelu akva, pominu. Ale pokud ti rostliny zdechaj tak houfne, jak pises, tak mas v akva neco hrozne spatne a je otazka casu, nez se to projevi na rybach... Byt tebou, tak se na to nevy...u, jak pises, ale resim to. Masivni uhyn ryb se potom uz resi hodne blbe... No a rozhodne to nevzdavej s rostlinama, neni to jen okrasa, ale soucast sveta v akva... A k tve posledni poznamce s hnojenim: to ze pohnojis neznamena, ze mas vyhrano a rostliny porostou. Doporucuji precist nejake clanky na foru. Nevzdavej to protoze zdechaj, ale hledej duvod proc zdechaj. Jinak dno mas relativne napohodu a svetla takx, tam ty rostliny rust musi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 21:43 DANMAZUR00 Re: JoKa
Vis urtmane ja jeste nevim jestli se na ty zivy rostliny nakonec nevy... protoze pred 7tydny jsem si koupil poprve zivy rostlinky za 3tydny zdchly pred necelymi 3tydny jsem si je koupil zase ale s rozdilem ze jsem si dneska koupil hnojivo tak snad vydri jinak se na ne vy..ru njo na rostlinky jsem amater:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.09.2013 19:54 JoKa Re: DANMAZUR00
Jasnej palec pro Designera. Tam se ještě vejde rostlin... Ten zadek a boky můžou být zarostlý téměř úplně, vhodná bude ta zmiňovaná Vallisneria nakombinovaná třeba s Egerií. Nech porůst tu jeskyni nějakým mechem, přihoď nějakou plovoučku a máš vyhráno, potěr black mollek bude vychechtaný... Všechno jsou to rostliny běžné, každý akvarista v okolí jich má nadbytek a porostou ti rychle. Když tak koukni tady na nádrže jiných uživatelů, pro inspiraci. Kolikrát mi padá brada. Ať se daří...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   23.09.2013 17:38 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: DANMAZUR00
Treba by se Ti jeste nejaka rostlinka vesla. Podivej se k sobe shora, vypada to asi takhle?
rybicky.net/fotogalerie.php…
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 16:52 DANMAZUR00 Re: JoKa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Moje rostliny jeste nevyrostly.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.09.2013 14:14 JoKa Re: DANMAZUR00
Neni misto na rostliny? Neverim, kdyby ta nadrz byla zarostla, jak rikas, tak ti poter prezije s prstem v nose. Na rostlinky je vzdycky misto a nikdy jich neni dost... Dej sem fotku, at muzem poradit lepe. Ps.: malylibor ti radi dobre, jinak to neudelas...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 14:07 DANMAZUR00 Re: malyLibor
Tobe se to rekne ja uz tam misto nemam a ty rostlinky mam koupene tak 15dni pred tvoji radou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 22:33 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: DANMAZUR00
Rostliny, které jsem ti radil, moc místa na dně nepotřebují, ale nevím, jestli sis je vůbec vyhledal v místním či jiném atlase. Radil jsem ti z vlastní zkušenosti a lépe ti už poradit neumím. Hodně štěstí přeji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 21:33 DANMAZUR00 Re: malyLibor
Mam male akva 60*30*30 nedavno jsem presel z nezivych na zive rostlinky a jeste nestihly vyrust a navic jich moc nemam protoze tam mam pruplavnou skalku 30*10*15 kterou si oblibily Ancistrusci takze to neni dobre a vedle je koral 10*10*10 kterou ma rado ballon molly a navic jak jsem psal rostlinky jeste nevyrostly takze nechat volne porodit neni dobry napad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 16:49 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
Vůbec není nutné topit na tak vysokou teplotu! Obecně... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 16:44 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: DANMAZUR00
Black molly mají obecně rády teplejší vodu, pro porod i 26-28°C. Jsou citlivé na znečištěnou vodu, je potřeba u nich udržovat čistotu a podle počtu ryb v akváriu měnit nejméně 1x týdně 1/3 vody. A jak psal už kolega savan, je dobré mít tam dost úkrytů, nejlepší jsou rostliny u hladiny - např. Ceratophyllum demrsum nebo plovoucí Ceratopteris pteridoides a další podobné rostliny. Když budeš mít takto vybavené akvárko, nemusí být u porodu nikdo, samička to zvládne sama a zdravé mladé přežijí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 15:06 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: DANMAZUR00
Určite to nieje jej posledný porod,oplodnená je na viacej vrhov.pokial je v akvárku dosť úkrytov tak niektoré mladé prežijú ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 14:58 DANMAZUR00 – poradte mi
Doby den mam tehoznou black molly a do porodu zbyva 2-8dni a zaridit aby byl 6dni porad nekdo doma neni sranda.Ja mam skolu tata maka od pondeli do patku a ma ranni mamka ruzne z toho 4dny ma ranni a tohle bude 2vrh a ten prvni jsme meli vylet a rybka byla doma pres den 10hodin sama dom a mlade jsme nasli mrtve a samec zemrel pred 3tydny takze jestli je to posledni vrh a zase nic z tho nebude tak mam smulu'
.Takze nejde to nejak poznat ze tenhle den bude rodit nebo za par hodin.Slyysel jsem o skvrne brezosti ale ryba je cerna takze to nebude slavny.Jo a sry ze to pisu bez otazniku apod.nejsem doma a nevim ja se to na tom novem tabletu pise. :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2013 04:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: Cayro
Cayro napsala: Hlavou mi ale vrtají dvě věci - jednak mi ve zverimexu tvrdili, že rybičkám jsou asi tak 2 měsíce a protože je mám cca 2 měsíce doma, bylo by samičce v době porodu asi tak 3,5 měsíce. To mi prostě nesedí ať počítám, jak počítám. A za druhé - rybička byla opravdu malinká - tak asi 0,5 cm. A Podle toho, co je tu napsané, rodí molly už asi tak 1 cm velká mláďata. Jenže asi tak 1 - 1,5 cm má rybička teď.
Narozdíl od rádce v jiném vlákně, kde jste řešili teplo a BM, se vám pokusím odpovědět na otázku na základě praktických znalostí... ;-) Nehleďte moc na to, co se kde píše, a hlavně nic neberte jako dogma... smich třeba to, že se BM chodí ohřívat za kamna...Všechny živorodky rodí mladé dle tělesných dispozic. Pokud vám rodila řekněme čtyřměsíční rybka, zjevně první porod, tak velikost toho mláděte zcela odpovídá. U těchto ryb sice mohou vypadnout centimetrová mláďata, ale u velkých samic, a nebude jich mnoho. Pokud bude mít tak malé jako ta vaše, a je to celkem běžné, bude jich mít naopak třeba 70 i 100.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.09.2013 19:36 R Muž romant [27981] Re: Cayro
Teď už přežije, kritických je několik hodin po porodu, již byla akceptována.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2013 19:25 Cayro – Mládě...
Mám tři Black Molly, porovnáním podle fotek 2 samičky a jednoho samečka. Neměla jsem a nemám v plánu odchovávat. Nicméně jedna ze samiček už minimálně jednou porodila. Nepřišla bych na na to, nebýt toho, že jsem cca před 14 dny objevila čirou náhodou v akvárku malinkou černou rybičku. Hlavou mi ale vrtají dvě věci - jednak mi ve zverimexu tvrdili, že rybičkám jsou asi tak 2 měsíce a protože je mám cca 2 měsíce doma, bylo by samičce v době porodu asi tak 3,5 měsíce. To mi prostě nesedí ať počítám, jak počítám. A za druhé - rybička byla opravdu malinká - tak asi 0,5 cm. A Podle toho, co je tu napsané, rodí molly už asi tak 1 cm velká mláďata. Jenže asi tak 1 - 1,5 cm má rybička teď. Jinak je to holka (nebo kluk) šikovná, celou dobu se schovávala v jedné kytce, kde měla klid a taky jídlo. No a zrovna dneska se rozhodla vylézt a teď je v rohu nad kytkou u hladiny. Myslíte, že má šanci přežít. Skoro by mi jí už byla líto...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 17 18

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 23702x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5266-black-molly-rozmnozovani-odchov?od=201