Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby ke krevetkám?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby ke krevetkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2021 08:40 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Rain51
Zdravím mě kolega v práci pořád vnucuje krevetky,nevím jakej druh,ale já je zatím nechci,myslím si,že by v mojí 70tce neměly šanci na přežití.Mám tam xify,paví očka a black molly a na dně 10 paleatus pancéřníčků.Nebo by prosperovaly,co si kdo myslíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.05.2021 21:35 Silviebaris Re: Marek78
Bettu tam nedávej,ta mi vyžrala všechny krevetky.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2021 20:48 Muž vlka [3444] Re: Marek78
Větší hejno Pancéřníčků malých. Oživí AQ, plavou všude, nejen u dna, zvědaví jako hrom. Mám je již delší dobu, jsou super. Hodně rostlin a filtr může být vnitřní. Z vlastní zkušenosti bych šel opět do Eheim Aquball 130 nebo 180 dle výšky AQ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2021 20:30 Muž Marek78 [0] - Parmičky – Krevetky a jejich kámoši
Ahoj odborníci. Mám prozbu o radu. Budu zakládat 60l akvarko na krevetky.Budu mít s u nich hejno Danio perletove a proto se ptám co může bejt s nima za rybí osazenstvo co se mi postará o údržbu dna skla a rostli ale aby jim nic nedělali a i miminkum krevetek. Také se ptám jestli tam může bejt i Beta.a poslední prozba protože furt váhám jestli vnitřní nebo vnější filtr a jaký. Děkuji vsrm za rady a pikud možno psat do zpráv. Díky diky Marek palec palec palec pivo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2020 16:35 Muž Pan Káč [236] - Neocaridina, PoeciliaRe: silviebaris
Jo, samci endleráků mi to dělali. Samice nevyplivla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2020 16:33 Silviebaris Re: Pan Káč
Někdy rybka krevetku jen vcucne a vyplivne bez poškození....To jsi viděl? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2020 16:31 Muž Pan Káč [236] - Neocaridina, PoeciliaRe: Rain51
To spíš ne, ale jak jsou zvědavý a rybky je oťukávaj, tak se schovali. Takhle malá rybka je nebezpečná jen pro mláďata, kterých budeš mít ve společném akváriu určitě míň. Záleží, jak jim chutnají. Někdy rybka krevetku jen vcucne a vyplivne bez poškození.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2020 15:18 Rain51
Zdravím, kúpil som si 16 ks Neocaridín yellow cca 2 cm a mám v zabehnutom akva 12 ks Paracheirodon simulans. Všetko prebiehalo normálne, nevšímal som si aby sa tieto 2 druhy vzájomne okusovali alebo napádali. Dnes som našiel už iba 1 krevetku schovanú pod kamenom. Myslíte si, že sa stali potravou tak malých rýb?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2020 18:42 R Muž afc1886 [14681] Re: ctibum
Ano sežere. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2020 18:39 R Muž ctibum [6907] Re: RAP
Ano nesežere? Nebo ano sežere...? smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2020 18:16 Muž RAP [1553] Re: Lucky005
Ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2020 18:09 Muž Lucky005 [197] – Kreveta + čichavec líbající?
Zdravím nesežere čichavec líbající malé krevety?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2020 07:25 Muž Yirka [9126] Re: Ševča
Počítej ovšem s tím, že sekavsky jsou hodně dlouholeté, ty moje nádherné mají tuším přes 11 let. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2020 00:09 Muž Ševča [0] Re: silviebaris
Tak určitě, jen jsem o tom uvažoval. Stejně by jsem musel nejspíš udělat horní kryt. (I když jsem četl, že když je kvalita, tak by utíkat neměly) Možná je pořídím, až nebudou Sekavky a Parmičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2020 23:52 Silviebaris Re: Ševča
Krevetky tam nedavej,to jim raděj pořid nějakou 20ti litrovku,tam budou spokojený... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2020 23:50 Muž Ševča [0] Re: silviebaris
Tak Sekavka byla pořízena hlavně proti šnekům (pomohla) Ale teď jak jsou větší, tak jsou i agresivnější. A já jim v listopadu ještě dokoupil dvě,aby jim nebylo smutno stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2020 23:24 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Ševča
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2020 23:20 Silviebaris Re: Ševča
rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_japonska . Mysliš tuhle? Tak to sekavky budou mit určitě živou večeri... Ta sekavka taky není moc vhodna do tý tvý nadrže... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2020 23:03 Muž Ševča [0]
Uvažuji o krevetkách (nejspíš krevetky japonské) V aqva mám živorodkya Parmičky černopruhé to si myslím, že v pohodě. Pak tetry Ohnivé,Žhavé a Císařské to by mohly ustát taky. Ale nevím co s nimi udělá Sekavka pakistánská hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2020 12:28 Muž MisakPUK [0] Re: Pan Káč
Moc děkuji za názory, krevetkám nechám 15L. Až dorazí a zajede se to větší otestuju, zda udržím kytky a možná i ryby s rakem. Dám sem pak echo, zda je v AQ jen rak a kamení nebo tam žije i něco dalšíjo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.02.2020 18:54 Muž Pan Káč [236] - Neocaridina, PoeciliaRe: ManuChavez
Pravdu díš...ale na webech je spoustu klamavejch informací (hlavně teda u popisu prodejců), třeba zrovna u těch raků, že nežerou kytky, že se snesou s rybama, že nerostou do extrémních rozměrů. Přitom já měl původně v 60 litrech CPOčko a pak jsem ho rád udal a dál místo něj krevetky. Návštěvy ho zbožňovali, že je to lepší jak krevetka, že je na co koukat, ale většího špinavce jsem nezažil.
Teď zkoumám co vše sežere Macrobrachie a pak ji tam vysadíme ke krevetkam. Pokud to nebude dělat dobrotu, půjde do Bordelu k sekavcům s hrotnočelcema a jestli se jim něco stane, půjde taky pryč. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.02.2020 18:30 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: Pan Káč
V pořádku, ale tak si to "čuně" nemáš kupovat vůbec, a ne ho narvat do zavařovačky od okurek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.02.2020 18:09 Muž Pan Káč [236] - Neocaridina, PoeciliaRe: ManuChavez
Dobrá řeč... :-P
Promiň, mě by bylo líto ty 60ky jen pro jedno čuně co nenechá žádnou kytku žít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   23.02.2020 17:05 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: Pan Káč
Z těhle možností... - je to úplně jedno, bo narvat raka, co se dorůstá 20cm a potřebuje nějakej prostor do takhle malý nádrže s dvanácti litrama vody není zrovna úplně v pohodě.
Kdyby se ptal na Skaláry, tak mu je tam taky doporučíš, protože "Z těhle možností..."? ;-)

Takže když už bych na tom Rakovi trval, tak mu zařídím tu šedesátku, ale primárně především pro něj a nebudu od toho čekat nějakou udržovanou zahrádku, kde cupitaj krevetky po udržovanym mechu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2020 16:51 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: MisakPUK
V patnáctce nech krevety, do tý šedesátky dej krevety a případně nějaké ty rybky, když je tam chceš a toho Raka Floridského z téhle sestavy vynechej úplně. ;-)
Beztak ti z toho udělá kůlničku na dříví a udržet nějakou rovnováhu, kór bez kytek není potom jen tak. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2020 16:50 Muž Pan Káč [236] - Neocaridina, PoeciliaRe: ManuChavez
Z těhlech možností... To má dát krevetky do 15ky a raka samotnyho do 64ky a k tomu nějaký ryby? No nevím, ale zase tolik zkušeností nemám. Jen vím, že rak v určitém období žere ryby a v dalším mi sežral všechny kytky. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   23.02.2020 16:43 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: Pan Káč
Raka Floridskýho do 15l fakt ne... no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2020 16:17 Muž Pan Káč [236] - Neocaridina, PoeciliaRe: MisakPUK
Můj názor:
Raka do 15l a krevetky s nějakejma rybkama do 64l. Hodně úkrytů a hodně zarostlí.
Rak kytky požere, tam nemusíš moc kytek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2020 16:05 Muž MisakPUK [0] – Krevetky ryby rak
Ahoj,

mám 15L krevetkárium a na cestě je 64L set. Rád bych mimo krevetek už i nějakou rybku a Raka Floridského.

Zvažuji zda krevetkam nechat 15L krevetkárium (kde budou mít klid od ryb), raka do velkého a k němu ryby (co se nenechaj moc žrát a nebudou ho rušit), nebo raka do samostatného 15L AQ a krevetky do velkého s doporučovanejma rybama.

Budu rád za veškeré názory. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2019 21:43 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: silviebaris
- u mě zcela běžně i s guppkama,
- krevetky se rozmnožují
- guppy jsou Fire Red, krevety Neocaridina heteropoda var. Blue Mary, ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2019 19:21 Silviebaris Re: LilaLola
Já bych ke krevetám nic nedávala,v akvariu mě je razbory a platy zlikvidovaly,a v krevetariu i 3 milimetrový potěr živorodek,ale zase,je tady určitě spousta chovatelů,kterým se daří odchov krevet i s rybičkami... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.11.2019 19:18 Muž vlka [3444] Re: LilaLola
Velké hejno Razborek bornejských nebo skvrnoocasých. rybicky.net/atlasryb/razborka_bornejska
rybicky.net/atlasryb/razbora_skvrnoocasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2019 19:07 R Muž Anthrax [4762] Re: LilaLola
Třeba neonka modrá nebo tetra ohnivá. :-)
rybicky.net/atlasryb/neonka_modra
rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniv%C3%A1
U obou druhů bych ale nešel pod 25 ks.
Edit: www.krevetkus.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2019 19:00 LilaLola
Anthrax napsal: Ale neonka obecná je celkem velká ryba. Bude krevetky žrát...
Menší rybku snad neznám. :-D Jaké by jste mi doporučili rybky k red cherry do 54 l?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2019 23:15 Muž ludvik [1082] Re: silviebaris
Loni mi prasklo krevetárko ... takže jsem krevetky (i borarasky) přelovil do velkého k šesti Čichavcům perleťovým a (v tu dobu myslím třem) Akarám hnědým. Plus Neonky černé, panda pancéřníčci a tetry ohnivé.
Ač to vypadalo, že na ně ze začátku pořádají hony (především ty neonky), tak teď po cca osmi měsících musím říci, že je nic nežere ... alespoň ne tak, aby se nemnožili.
I ten dospělý čichavec je schopný najít malinkatou krevetku na listu, koukat na ní - a po chvilce bez nějaké snahy o ulovení odplavat pryč.

Možná za to může jejich modrá barva. Možná lenost mých ryb ... ale s tím požíráním to nebude asi tak horké. Pokud je dost zarostlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.07.2019 18:00 Silviebaris Re: Oldass
To je přesně,proč jsem se ptala taky jsem měla poťer živorodek,a množeni se zastavilo.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.07.2019 17:52 Muž Oldass [806] Re: silviebaris
Mám s krevetami jednu endlerku a malé sežrala asi všechny. Měl jsem 3 těhule a žádná mladá krevetka nepřežila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.07.2019 13:01 Silviebaris Re: kamsal
A jaka je uspěsnost množení.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2019 12:26 Muž kamsal [1]
Živorodka endlerova. Mám je s krevetkami spoustu let a bez problémů, krevetek si nevšímají.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2019 20:16 Muž vlka [3444] Re: silviebaris
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Abych pravdu řekl, jsem rád, že jich napočítám najednou 5. Bylo jich původně 10, ale je to zarostlé a o rozmnožování pochybuji. Při tom osazenstvu. Ale, kdo ví? Ale tenkrát v tom AQ na fotkách to spolu žilo o106. Desítky a desítky krevetek s rybkama.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2019 19:54 Silviebaris Re: vlka
A množí se ti...já měla u krevetek potěr živorodek a ten mi všechny malé požíral.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2019 19:49 Muž vlka [3444] Re: ladalup
Paví očka jim určitě neublíží. Mám ve svém AQ také krevetky a pořád žijí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2019 18:58 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: ladalup
Měl jsem taky 20 l. 6 razborek je prd, chce to aspoň tucet. Taky bych doporučoval bornejské, ale počítej, že i tak ti můžou ty krevetky požírat. Tak to prostě je, to je příroda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.05.2019 08:46 Žena tramtra [3202] Re: ladalup
Ahoj. Soužití krevetek s Razborkami jako takové asi problém není. Taky záleží na tom, jaké Razborky máš na mysli. Já mám s krevetami Bornejky a bez problémů. Ale rybky jsem přidávala, až bylo akvárium krevetek plné a taky mám nádrž trochu víc zarostlou. U tebe bych spíš viděla problém v litráži. 20 litrů hrubého je i pro tyhle mrňousky na hraně. (ale třeba se pletu, počkej si ještě na názor zkušenějších)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2019 20:45 Muž ladalup [3] – razborky
Ahojte,zvažuju do kevetária o objemu 20L přikoupit pár razborek.Mám tam cca 20 krevetek.Přemýšlel sem tak 6 ks aspoň,ale nvm jestli to má smysl.Dík za rady hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2019 14:37 Silviebaris Re: Nina
Pokud jsou dobré podmínky,kreveta nikdy neuteče... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2019 14:34 Nina Re: Anthrax
Na japoniky jsem také koukala, bylo by to určitě lepší, ale prý hodně utíkají z akvarií a já mám akva bez krytu :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.03.2019 10:52 R Muž Anthrax [4762] Re: Nina
Co jít do těchto krevet? rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_japonska Ty tetra měděná neohrozí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2019 10:52 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: MikiG
To je pravda, moc ich nevidno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2019 10:48 MikiG Re: Cyklohentán
Taky si myslím,že by to s tetrou dali.Ale rybka je to poměrně živá,tak jestli by krevetky neměli tendenci se neustále před ní schovávat.Takže by to zpestření ani nemuselo být pozorovatelné. :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 40

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 39963x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5233?od=51