Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby ke krevetkám?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 39 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby ke krevetkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2007 18:01 Muž PT [89]
Nejlépe bude krevetkám bez ryb. Nevidím důvod je míchat, leda by jsi chtěl dopřát rybkám zpestření stravy.

no napr u me souziti funguje idealne... ryby preci jenom pomahaji redukovat jejich vcelku silene mnozici tempo (ostatne, jsou to clenovci, ze...), hadam, ze 1 mm krevetka je ono prijemne zpestreni potravy, ale jakmile vyrostou, tak se uz udrzi a ryby je nechavaji byt... Lec osadku mam hadam mirumilovnejsi, nez sestava zminena vyse :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2007 18:00 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Malapa
tak třeba z důvodu údržby společenskej nádrže. myslím, že plněj moc užitečnou funkci vysavače..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2007 17:19 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: :-)
štědrovečerni večeře?? ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2007 17:09 Muž Malapa [494] - Afrika
Nejlépe bude krevetkám bez ryb. Nevidím důvod je míchat, leda by jsi chtěl dopřát rybkám zpestření stravy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2007 16:56 Muž bond009 [8] - Labyrintky
Krevetky mohou být spolu s rybami, ale ne se všemi. U tebe by byl problém s čichavcema a ramirezkama (ty by si s nima nejspíš spestřily jídelníček).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2007 16:53 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: :-)
tak já mám s krevetkama jen neonky a tetry žhavé, ale neonky jim moc pokoj nedaj.. a myslím, že čas od času pár mladejch sezobnou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2007 16:51 :-) – krevetky x rybicky
Ahoj, mám trochu netradiční dotaz, můžou být spolu rybičky a krevetky? Mohla by to být zajímavá kombinace... Mám čichavce, neonky a ramirezky...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2007 22:30 Sidonius
měl hodně zajimavé názory
Ještě jsem se nedostal k projití si toho odkazu, takže zatím nevím, co hezkého mě čeká, ale zajímavé názory stihl prezentovat už i tady... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2007 21:48 Muž Nik [191]
Aquapage.cz nedávno tam tvrdil, že moc světla v akváriu škodí:-D
konkrétně zde: www.aquapage.cz/…
měl hodně zajimavé názory
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2007 21:38 Sidonius
Pro zajímavost - kde ještě působí? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2007 21:36 Muž Nik [191]
mistr vodnář je i zde? :-D Nejspíš to někde vyčetl:-D.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2007 20:38 Sidonius
vodnar73: Samcek je trochu teritorialny ale len k vlastnemu druhu...
To myslíte vážně? Že lze rozpoznat pohlaví této rybky a navíc tímto způsobem? coze :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2007 20:36 007
Nejen vločky.Docela úspěšně mi reguluje počet potěru Black Molly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2007 19:22 vodnar73
...ano, zozere aj "vlocky" ...a s :) chutou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2007 19:13 Luck
No já se ptám protože je tady v atlasu ryb napsáno "Krmení:různé, živé , rostlinné"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2007 19:12 vodnar73
..SAE je "vegan",zerie vacsinou len riasy. Samcek je trochu teritorialny ale len k vlastnemu druhu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2007 19:00 Luck
Tak děkuju ona by tam byla jenom na 2 týdny, já ji mám zamluvenou ve zverimexu,ale nějak to domluvím a dám ji radši až do toho většího AQ.Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2007 18:18 Radka – .
Mám SAE s krevetkama a pohoda.Jen nevím ,jak se jí bude zamlouvat tak malé akva :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2007 16:20 Luck – Krevety a SAE
Dobrý den.
Omlouvám se,jestli se tohle téma už někde řešilo,ale já jsem to nikde nenašel.Chtěl bych se zeptat,jelikož můj Betťák umřel, uvolnilo se místo v mém AQ ,jestli jedna malá SAE-parmička černopruhá může být tak na měsíc,maximálně měsíc a půl v mém 25 litrovém AQ se 4 neonkami,4 pandami a krunýřovcem ,než zařídím 120 litrové, a hlavně jestli nesežere krevety Neocaridina denticulata,mám tam milion druhů řas a krevety žerou jen tu v jávským mechu.Předem díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2007 18:38 oldkiwinka
Fotka k příspěvku důkaz, že i skoro po 2,5 tydnech tam krevetky jsou!
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2007 08:13 Muž ekvb [0]
Ahoj,
uz par dni mam v akva aj 6 kusov krevetiek red cherry, cichavci zakrsli si ich nevsimaju. Dufam, ze to tak aj zostane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2007 07:32 oldkiwinka
včera večer sem zahlédla krevetku!!!!konečně!takže důkaz, že tam aspoň 1 ze 3 je.a dneska další 2, když sem rozsvítila!vyrostly, jsou už asi 1x vetsí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2007 08:54 Tony – Čichavci s Cherrynami
OKA,
ja som v zásade plánoval Čichavcov modrých, ktorý ďalší druh by mohol byť vhodný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2007 22:57 oldkiwinka
njn,a ja ty moje nemuzu v javskym mechu a pod kameny najitt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2007 22:43 Raviolka – -> oldkiwi
Jaj, promiň - to nebylo myšleno na tvoje akvárium, kde už stejně krevetky a čichavce máš, takže uvidíš sama, jak to půjde. S modrými čichavci jsou šance podle mě o dost vyšší ;-)
Já jsem reagovala na příspěvky ekvb a Tonyho a týkalo se to Colisa lalia, abych to upřesnila. Samozřejmě to neznamená, že když jsem já po dobu několika měsíců neviděla ani jedinou cherrynu, že to tak bude i u všech ostatních... třeba byli moji čichavci nějak zvlášť zákeřní hmm A mimochodem Caridina japonica se po akváriu pohybovaly normálně, ty se čichavcům do tlamy nevešly :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2007 22:06 oldkiwinka
Raviolko:děkuji za rady,ale čichavci se honí mezi sebou a ani krevetky na skle si nevšimli ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2007 20:40 Raviolka – čichavci ??
Mám jen poznámku ke kombinaci čichavců a neocaridin - rozhodně nedoporučuju.
Měla jsem pár zakrslých čichavců a několik měsíců jsem věřila, že se jim podařilo všechny cherryny sežrat. X-krát jsem viděla, jak po nich jdou - teda ze začátku, pak se krevetky ztratily. Když chcípla samička a o pár týdnů později i sameček, během 2 dnů se "odněkud" záhadně vyrojilo asi 40 menších cherryn. Mám ale v akváriu katakomby pod jávským mechem. Jestli chcete svoje krevetky někdy taky aspoň zahlídnout, tak čichavce neradím, jsou to likvidátoři :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2007 18:02 oldkiwinka
ono nejsou modré. po bližším zkoumání průhledné a černé "vnitřnosti a jiné".Mě nestály nic, mám je od kamarádčenýho tátu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2007 08:34 Tony – modré krevetky
Fíííha,
tak modré krevetky. Raz som také videl, ale stáli vyše stovky jedna.
Koľko stáli teba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 20:32 oldkiwinka
je to asi neocaridina sp.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 17:01 oldkiwinka
Tony:dneska sem přidala krevetky do hl. nádrže. ovšem nejsou to cherry, neměl je. Ale hlvní je, že se jim daří. jsou takové do šedamodra.takže říkám:zatím jsou good.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2007 21:32 Muž MartinK [3]
Ve dvoustovce mám nějaké pidikrevety (menší než cherryny) a čichavci medoví si jich nevšímají - ani v té džungli nemají šanci. A množí se mi až hamba. Naopak jsem do menšího akva prozřetelně nakoupil nějaký druh krevetek velkých jako Japonicy, které nemají problém ulovit menší rybku (možná tu razborku h.:) ). Takže jsem je hodil jinam :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2007 16:58 Muž PT [89]
mi krevety v pohode zijou spolu s Platama, pavim ockem, molly, danii, ancistrusem, pancernicky.
Jedinou vec co vypadala nebezpecne bylo, ze na zacatku Danio jakoby chtelo ochutnat tu krevetku. Ale jak videl ze to nejde, tak od te doby klid.
ale ti cihavci by me zajimali. Jsou to spise dravci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2007 13:13 oldkiwinka
Tony:to není výzkum, ale real.mimochodem.v tu dobu, co je tam budu dávat, tak v akva bude 1 pancéřníček albín, 3 platy skvrnitý a 3 čichavci šedí. zbytek zemřelo na krupičku:-( ale pak si vezmu6-8 danii pruhovaných a 2-4 pavíočka. tak uvidím. vědět dám...a¨ještě tak o týden později přidám páreček pancéřníčků albínů, jelikož jsou momentálně 2.dnem v karanténě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2007 11:27 Tony – to Oldkiwi
hop Budeme napäto očakávať výsledky tvojich výskumov hop
Potom daj vedieť love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2007 21:55 oldkiwinka
tak příští týden bude 5 krevetek,nejakých do červena,řekla sem kamarádce.a echindorus la něco...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2007 19:54 slada
tak to zkus :-D adej mi vědět palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2007 13:20 Muž ekvb [0] – to tony
moznoze to s tymi red cherrynami vyskusam. BTW, mam v akva spolu s cihavcami aj poter endleriek (su dost male 0,5 cm) a cihavci si ich nevsimaju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2007 08:12 Tony – čo mi nezožerie krevetky?
Ale ja by som predsa chcel mať v 112l akváriu okrem krevetiek aj ryby. Okrem Razbora Hengeli by to chcelo ešte dva čichavce. Zvládnu to krevetky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2007 21:36 Muž reaver [16] - Rostliny
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2007 19:37 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
sladapalec X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.05.2007 19:21 slada
díky všem za info! palec rozhodl jsem se, že ryby nedám žádné :-D mám 2 těhulky a bude ze mě hrdý otec :-P tak nedopřeju rybkám baštu tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2007 17:51 Muž reaver [16] - Rostliny
p.s. rozmyslal som nad parmickami zralocimi , skusal ich uz niekto chovat spolu s red cherry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2007 17:46 Muž reaver [16] - Rostliny – moj mix
ja som kupil 4 krevety red cherry v marci ,a na zaciatku aprila jedna zdochla (liecil som krupicku) , a v polovici aprila som zistil ze mi po akvarku lozia male krevety , nieje ich prilis vela , asi iba nieco cez 10 , v akvariu mam riadne vypasenu parmicku cervenoplutvu a su tam aj pandy , inac neskodne ryby , vecsinou tetry , skoda ze som musel liecit , asi by ich bolo viac , ked som kupoval prve 4 , tak to bolo iba na skusku ci z nich nebude rybie zradlo , neskvor som chcel prikupit , ale teraz to vyriesili za mna a ja som zvedavy kedy budu dalsie prirastky , inac mam 98L a a dva javske machy, jeden asi ako pest a druhy zhruba polovicny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2007 09:06 Žena Rypka [12] – cherry
Momentálne čakám že sa mi v akva vyliahnu malé cherryny, jedna samička je totiž plná vajíčok...tak teda dúfam, že a poter schová pred endlermi aj v jávskom machu... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2007 22:44 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
tak pokud bys to dal do tej zarostli nádrže,co máš ten mech,tak bych to i prubnul asi:-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2007 22:30 MarK
to asi opravdu není... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2007 22:23 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
to sid:)jj pokud to je mega zarostlí,tak je náká šance,ale pokud se podivám do nádrži těch co se ptaji,tak neni šance:-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2007 22:22 zoo – endlerky
mam tu samou zkusenost s endlerkama jako sid
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2007 21:48 Sidonius
V nádržce, (hodně zarostlé, včetně většího trsu jávského mechu), kde zhruba rok chovám Red Cherry společně s endlerkami, nemám žádné přírůstky... :-|
Během krátké doby od okamžiku, kdy jsem část těchto krevetek přemístil do jiné nádržky, (bez ryb), hemží se mi to v ní krevetím "potěrem"... :-D
Aby to nebylo zas tak jednoduché - ve společnosti červených neonek (a pancéřníčků) se Neocaridina heteropoda "pomnožit" dokáže. V tomto konkrétním případě to bude díky tomu, že na hladině splývá velké množství listů kryptokorýn, které tak tvoří ideální úkryt pro vylíhlé krevetky.
K nějakým ztrátám určitě dochází, ale tyto jsou nižší než reprodukční schopnosti krevetek. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [39] 40

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 39964x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5233?od=1901