Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby ke krevetkám?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby ke krevetkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2015 09:40 Žena reina [17] – borarasky
Tak mám v pidi akvárku ke krevetkám Razboru trpasličí (skvrnoocasou), a vypadají všichni více než spokojeně.
Hlavně ty Razbory jsou malinkaté, takže nehrozí ani jedné, ani druhé straně žádná újma.

(jinak - poradit jsme si nechaly v Zoo Braník)
(omlouvám se za skrytou reklamu nejmenovaného pražského akvaristického obchodu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2015 19:13 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Fína
Někdo tady má i ráčky s krevetkama, ale myslím, že to je jen otázka času, kdy se ráčci do krevetkek pustí. Měl jsem krevetky s očkama a s pancíkama zelenýma a ok. Teď je mám s Razborkama trpasličíma a Štikovcema prstencovýma a ty jsou menší než krevetky. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2015 11:00 Fína Re: Legioix
A co nějakej ráček, žabička bo tak něco?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2015 10:57 Muž Legioix [574] Re: Fína
S největší pravděpodobností by krevetky sloužily jako krmivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2015 10:50 Fína Re: Legioix
Mohu se jen ze zvědavosti zeptat proč?? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2015 10:40 Muž Legioix [574] Re: Fína
Ne nemohly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2015 10:35 Fína – Pořízení krevetek k rybičkám
Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Jestli krevetky mohou do akvárka kde jsou black molly, betta, krunýřovec a přísavka... Chtěla bych do akvárka něco přidat, ale nevím jestli tahle kombinace je vhodná. Nebo jestli by tam šel nějakej malej ráček nebo krabik?? Předem děkuji za pomoc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2014 23:13 amrtin Re: Michael281
Občas je potřeba udělat hloubkové odkalení v každém akva a dělá se to stejně jako kdysi :-) .Flexiobklady jdou odkalovat perfektně,ale musí se s citem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2014 19:50 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Michael281
Tím se spláchnou i tolik potřebné nitrifikační bakterie. Prostě jen budeš "manévrovat" nad substrátem, ať do odkalovače lítá jen viditelný bordel.

Cokoliv méně náročného např.:
kryptokoryny
echinodory(některé narostou do velkých rozměrů)
anubiasy
microsoria
bolbitisy
mechy
hygrophily
marsilea
A ještě teď nově tak trošku raritnější druh bucephalandra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2014 19:43 Muž Michael281 [6] - TetryRe: Aforte
Možná trošku blbá otázka, ale jak se povrchově odkaluje? Já jsem odkaloval tak, že jsem tu trubku vždy zabořil do kamenů a v ní byla mřížka přes kterou prolezl jen trus a voda, kameny spadli zpět na dno. Písek by se tím spláchl, tak se ptám jak se povrchově odkaluje?
A jaké rostliny by jste mi doporučil chci tam hlavně jávský mech a řasovou kouli.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2014 19:36 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Michael281
Odkalovat povrchově(nad substrátem)! ;-) O zbytek se postarají rostliny - další důležitá(možná i nejdůležitější) část akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2014 19:32 Muž Michael281 [6] - TetryRe: Aforte
O těch jsem taky přemýšlel, ale nevím jak ho mám čistit ryby do něj budou vylučovat extrementy a bude se to tam vrstvit. Měl bych to tak nechat nebo ten trus nějak odsát? Když jsem měl před 3 lety založené akva a mněl jsem tam kameny tak jsem vzal takovou tu hadici s trubkou a odsál jsem to tak nevím jak je to s písky apod. Poradíte mi prosím jestli bych to mněl jen tak nechat nebo nějak odsávat, jak? A bude se v něm dařit rostlinám chtěl bych na dně mít jávský mech?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2014 19:12 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Michael281
Dobrá volba jsou flexiobklady. Sice nejsou nějak výživné, ale věřím, že za dva měsíce s rybami už budou krásně prohnojené. Ideální velikost 1-2mm. Barva podle oka. Osobně bych šel do hnědého/černého.. Ty červené apod. jsou vhodné tak do misky se svíčkou. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2014 18:59 Muž Michael281 [6] - TetryRe: Heimdall
To vím ryby ani krevety bych tam hned nedal jen to tam je napsáno... A jaký mám použít na dno substrát? Uvažoval jsem nad malými kamínky kvůli pandovi nebo malé kamínky a hrubší písek 1:1. Doporučíte mi něco jiného?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2014 18:34 R Muž Silent [5949] Re: Michael281
Tetra AquaSafe není v žádném případě přípravek který umožní okamžité nasazení ryb do akvária. Je pouze na úpravu vody. I kdybys použil nějaké přípravky na nastartování nitrifikace musíš dopřát bakteriím čas na namnožení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   20.07.2014 18:31 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Michael281
Torben pro ryby vhodný určitě je. Nijak jim to nevadí, ba naopak. Ocení to. ano
To okamžité přidání ryb radši nekumentuji. Žádný přípravek ti nepomůže ihned dát do akvária tolik potřebnou nitrifikaci! Jsou to měsíce čekání, ale to se musí načíst z hodně článků na netu. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2014 18:31 R Muž Silent [5949] Re: Michael281
Torben je rašelinný výluh určený primárně pro živočichy z kyselejších a tmavých vod (jihoamerické řeky a asijské biotopy) takže se o ryby bát nemusíš. Pokud používáš na úpravu vody Tetra AquaSafe tak Torben použij cca hodinu po použití AquaSafe aby se přípravky netloukli.
Edit: Turbínka je holt rychlejší :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.07.2014 18:28 Žena Turbínka [2558] Re: Aforte
Ale krevety by mohly, chlor jim nesvěčí! Dá se to eliminovat stáčením přes sprchu, ale nikoliv 100%.
To Michael: Ne Torben mít nemusíš, jen že krevety jej u mě snášejí. Je to rašelinový výluh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2014 18:22 Muž Michael281 [6] - TetryRe: Turbínka
Bude stačit ten přípravek pro ryby (mám tetra přípravek k okamžitému přidání ryb) nebo musím mít ten Torben? Je Torben vhodný i pro ryby?

Edit: ten přípravek co mám je Tetra Aquasafe
A jaký mám použít substrát na dno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2014 18:19 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Turbínka
Ale nemusí. pokud vyměněné vody není hodně, tak může být i neodstátá. Já ji jen nechávám třeba 5 minut, aby se odstranil ten největší chlór. :) Rybky si nestěžují. Je pravda, že z chemie používám Tetra Aquasafe, ale nevidím rozdíl s ním a bez něj. :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2014 18:17 Žena Turbínka [2558] Re: Michael281
Aforte to vypsal dobře, já jen doplním, že voda by měla být odstátá (kvůli chloru). "Chemii" kterou třeba u japnik používám já je Torben.
Edit: Na akvaregulátory se vykašli, stačí nechat vodu odstát a máš akvaregulováno :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2014 18:16 Muž Michael281 [6] - TetryRe: Aforte
Takový ten přípravek na úpravu vody co se prodává ve zverimexech. Budou krevety potřebovat něco jiného než ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.07.2014 18:11 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Michael281
Jaký přípravek? hmm
Nemůžeš udělat nic lepšího než to, že budeš každý týden měnit část vody(1/3). Povrchovým odkalením dna, také nic nezkazíš. Filtr čistit jen při znatelném snížení proudu. Na chemii se vykašli. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2014 18:09 Muž Michael281 [6] - Tetry
Rozhodl jsem se tam dát caradina japonica. Budou potřebovat jinou údržbu vody nebo jen normální přípravek do vody pro ryby? A jak často bzch to akva měl čistit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2014 11:42 Muž Michael281 [6] - TetryRe: Turbínka
A mohl bych tam dát Neocaridina denticulata? Vím, že by se asi nemnožili, protože by jim ihned ryby sežrali mladé, ale šli by i po dospělích?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2014 11:39 Žena Turbínka [2558] Re: Robo
Někomu to tak funguje někomu ne. Jeden má bettu, kterou absolutně nezajímá, že jí před čumákem běhaj krevetky jiný beťák je do rána vyzobe. Zrovna u neonek, endlerek a čichavců je soužití s drobnějšími krevetkami na hraně a při nejmenším velmi diskutabilní. Otázkou je zda by se krevety množily "veseleji" nebýt ryb ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2014 11:36 Muž Robo [45] Re: Turbínka
Tak ja mám třeba 3 perleťáky neonky mollyny a k tomu red cherry a japonky. A cherryny se vesele množí a perleťáci na ně z vysoka kašlou. Takže zas taková pravda to není o tom krmivu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.07.2014 11:28 Žena Turbínka [2558] Re: Michael281
Jak jsem psala - molucká (filtrující) nebo japonská. Oba dva druhy jsem měla u endlerek a čichavců (tedy zakrslých) a ryby si jich nevšímaly. Japoniky jsou správně odrzlé - vhodím tabletku pro pancéřníčky, krevetky si je odnesou někam do houštin a zpucují, na pandíky zbyde prd :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2014 11:24 Muž Michael281 [6] - TetryRe: Turbínka
Mně je jedno jestli se budou množit, ale jde mi o to, aby je ani jedna z těchto ryb nesežrala. Přemýšlel jsem i o filtrujících nebo všežravých krevetách možná o nějakém druhu řasožravých. Poradíte mi prosím druhy krevetek, které moje budoucí ryby nesežerou ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2014 11:17 Žena Turbínka [2558] Re: Michael281
Krevety si kup jaké chceš, protože v této osádce poslouží jako drahé krmivo většina běžných caridin a neocaridin. Když už nějaké tak mám relativně dobrou zkušenost s těmi většími - krevetka japonská, molucká, jen tohle jsou druhy, které se nebudou množit ve sladké vodě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2014 11:10 Muž Michael281 [6] - Tetry – Jakou krevetu k těmto rybám?
Dobrý den, zakládám si akvárium a budu tam mít 4 endlerky, 6 pancéřníčků panda, 10 neonek modrých a 2 čichavce medové. Moc se mi líbí krevety a potřebuji poradit jaký druh k nim koupit?
Děkuji za rady, pomůžou mi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 23:31 Muž Chem [837] Re: dasa
dasa napsal: tak ja jsem koupila ke krevetkam živorodku endlerovou 4ks, byo mi to doporučeno v prodejně. Mám totiž nějaké tmavé"blechy na dně" a ty to prý dokážou vyžrat. Ale jsetli se mi budou ztácet krevetky, mám dost malých, tak je rybky vyhodím a ty breberky hold budou v akvárku stále.

Je to asi takove věčné téma, ktere nikdy nezmizi... Nejlepsi na vyzobavani u krevet je poter rybek, pokud necemu ty breberky vadi. Dospela pavi oka nebo endlerky bych do akvaria s krevetami nedaval. Obecne se da rici, ze "breberky" leckdy ani nevadi (pokud nejde o spotrebu kysliku apod.) Zalezi na tom kolik jich je a co to je. Pokud to neni plostenka, tak bych se zas tak nebal. Treba poter gupek vyzere ve vetsine akvarii skoro vse. pH 8 jsem v brnenske vode jeste nikdy nenameril. Z ktereho potrubi berete vodu? resp. odkud ji bere Vase vodarna? Ze by brnenske vodarny a kanalizace lhaly na svych strankach? Prispevek Sida dava take hodne podnetu... i kdyz ne k diskusi o "bezobratlych vetrelcich".

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 17:41 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: dasa
...ještě by mně zajímal názor na vodu...
Co to máte za krevetky, že vás "znervozňuje" pH 8 vody, která vám teče z vodovodu, a přitom vás nezajímají její další parametry?! :-O
(BTW: pH vody měřte až po delší době odstátí, máte-li vůbec čím.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 15:51 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: dasa
Čo sa vody týka (i keď táto otázka patrí do susednej diskusie o vode) - pH v akváriu prakticky závisí len od obsahu CO2 a od alkality ("uhličitanovej tvrdosti" KH). To prakticky znamená, že keď chceme porovnať 2 zdroje vody, treba oba nechať najskôr odležať niekoľko hodín (pomáha aj pretrepávanie), aby sme namerali pH po uvoľnení CO2, čo môže byť aj o 1 stupeň viac pri vode vhodnej do akvária (žiadna minerálka / kyselka / voda s pridaním nejakých látok). Hodnota pH odležanej akváriovej vody (teda s neutrálnym pH 6-8) závisí už len od alkality a na tú, ako aj na celkovú tvrdosť, sú krevetky veľmi tolerantné.

Z toho vyplýva, že pokiaľ sa v akváriu buble CO2, tak i vstupná voda s pH 8 bude vhodná (pH sa zníži). A ak nie, tak stačí znížiť alkalitu brnianskej vody - bezpečnejšia je RO, ale jednoduchšie a lacnejšie je použiť vopred vypočítané malé množstvo kyseliny. Napr. ja z 12°dKH znižujem na cca 4°dKH pridaním 1 ml 10% HCl na každý liter prilievanej vody - dôležité je nechať prilievanú vodu po pridaní kyseliny aspoň niekoľko hodín ustáť, inak obsahuje priveľa CO2 a je dočasne kyslá. Tento postup síce jemne zvýši množstvo chloridov, ale je to zanedbateľné. Možno použiť i inú anorganickú kyselinu (ak je v zarastenom akváriu nedostatok dusičnanov, bude vhodná kyselina dusičná, pri nedostatku fosforečnanov zase trihydrogénfosforečná), ale vždy len po výpočte alebo po odskúšaní potrebného množstva - NIKDY neliať kyselinu priamo do akvária a NIKDY neznižovať alkalitu až k nule! Alebo sa na to dajú použiť aj komerčné prípravky, s ktorými je bezpečnejšia manipulácia, ale stoja niekoľkonásobne viac.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 13:59 dasa Re: Karnal
Fotka k příspěvku no je pravda, že krevetkám to nijak nevadi, jen na pisku jsou černý shluky těch breberek a do hloubky písku je to taky vidět. a žere to vše co tam dám. Jen si myslím, že tmavý křemičitý hrubý písek bude lepší. (aspoň to tam neuvidím) jo, člověk se stále učí a učí.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 12:42 Žena Karnal [196] Re: dasa
Znovu zakládat je podle mě zbytečné, ono to vyvyřování a sterilizace moc nepomůže - je docela pravděpodobné že se to tam udrží, klidne na to mechu a navíc, ten mikroživot je pro krevety naprosto neškodný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 10:59 dasa – krevetky a voda
ještě by mně zajímal názor na vodu, v Brně je voda s Ph8 (nechala jsem si to změřit), vozí si vodu každý týden z Vysočiny, kde je Ph7. Ale asi to nepůjde moc dlouho. Mám si koupit reversní osmozu na upravu vody? nebo bude stačit ji nechat 24h odstat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 10:54 dasa – endlerky a krevetky
no od koupi 4ks endlerek neustale čumím do akvarka a mam pocit, že rybky pujdou pryč. Na zmiňované breberky na kořenech a písku vůbec nevlezly a značně mně tam znervozňují. Pomalu začínám chystat staré nanoakvarko, do kterého přeleji část vody s mechem, přehodím krevetky a s 60l akvarkem začnu nanovo. Klacky zkusím znovu vylohovat a vyvařit a na dno už nedám jemný světlý písek, který mi byl doporučen v Hornbachu v Brně, ale černý hrubý písek a přemýšlím o přidání zeolitu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2014 11:23 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: dasa
Přesně jak píšou kluci, endlerky se ti nepustí jen do starších krevet (i když přítelkyně měla i hladové samice co šly i po 1,5cm krevetkach), já mám s nima jen krevetky co jsem omylem nevylovil :-D a jsou v poho ale mladé.... :-D těch moc nebude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2014 11:05 Muž DrChila [243] Re: matus13
Taky bych byl pro Razborky galaxy nebo nějaký podobný druh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   27.06.2014 11:01 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: dasa
tak je rovnou ,,vyhoď", endlerky jsou na krevetí mimina ty největší svi.ě co znám smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2014 10:12 dasa
tak ja jsem koupila ke krevetkam živorodku endlerovou 4ks, byo mi to doporučeno v prodejně. Mám totiž nějaké tmavé"blechy na dně" a ty to prý dokážou vyžrat. Ale jsetli se mi budou ztácet krevetky, mám dost malých, tak je rybky vyhodím a ty breberky hold budou v akvárku stále.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2014 15:42 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: matus13
Hejno razborek, teter ohnivých + třeba partu otocinclus affinis. ano X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2014 15:42 matus13
poradite mi ake ryby ku krevetkam do 54L aq?zivorodky nechcem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 20:39 Muž DANMAZUR [20] Re: Dagmar
Dík za odpověď,ale ta otázka je přes měsíc stará a já krevetky už mám(na burze jsem byl a japonské krevetky tam byly už jen 2kusy a přitom asi dalších 400krevetek jiných druhů.Sehnal jsem nakonec krevetky v hornbachu viz.moje prezentace). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 17:58 amrtin Re: predator3313
Fotka k příspěvku A přitom je zajímavý,že parmička zlatá neni jen zlatá podle barvy,ale i mírumilovností vůči krevetkám :-D (omluvte kvalitu fotky)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 17:40 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: prcan
Parmičky duhové jsou největší zabijáci krevet které jsem měl tu čest mít v akvárku :-D utočily i na mnohem větší krevety než jaké se jim vešli do pusy :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 17:06 Muž DrChila [243] Re: prcan
Jakékoliv jen musíš počítat stím že se ti nebudou tolik množit. A třeba vůbec. Pokud se něco vejde do pusy rybě je to v ní:)
Jinak klasické cherry jsou asi nejlepší a nejlevnější varianta a pokud budou mít dostatek mechu dostatek úkrytů tak mají větší šanci na přežití.
Pokud chceš aby se krevetky množili a byli spokojený doporučuju udělat samostatné krevetarium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 16:35 prcan
Jáké krevetky k pavím očkům a parmičkám duhovým a krunýřovcům???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 11:32 Dagmar Re: DANMAZUR
Ahoj,dnes jsem byla na Fauna trhách na Černé louce a krevetek tam bylo plno,už od 10kč.Příští trhy jsou v červnu ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 40

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 39963x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5233?od=351