Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby ke krevetkám?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby ke krevetkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2016 12:24 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčka – halančík
Jen se tak ujistím, halančík mi krevetky nejspíš sežere, co? stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.08.2016 15:53 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Ji333
Ji333 napsal:Takze pri dostatku rostlin se muze ke krevetkam podle meho jakakoliv ryba, jen aby byla nadrz dost velka aby si nebyli nonstop na ocich.
Dostatku rostlin a dostatku krevetek :).
Důvod, proč jsem jich ke gupkám nasadil na začátek okolo šedesáti a k eleganskám čtyřicet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2016 09:37 Ji333 Re: petulinakk
Mam cca 30-40 krevetek red cherry spolu s cihlidkami kakadu, velky mech, plovoucku, prales z valisnerek a bez problemu, obcas nejaka krevetka padne jako spestreni, ale to z jeji nepozornosti. Pri krmeni jsou v pohode i vedle sebe, krevetky lezou vsude po akva.
Pravda, mit tak 3-4 tak uz asi nejsou, takhle stihaji doplnovat stavy a cihlidky basti i rozmackle levatky, male ocka,platy. Takze pri dostatku rostlin se muze ke krevetkam podle meho jakakoliv ryba, jen aby byla nadrz dost velka aby si nebyli nonstop na ocich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2016 07:43 Žena petulinakk [2016] Re: Faire42
Díky, ti gavúnci jsou krásní, ale ke krevetkám už asi přece jen méně vhodní kvůli velikosti (i když s nimi taky nemám zatím žádné zkušenosti).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2016 06:57 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčkaRe: petulinakk
S ohledem na tu teplotu bych radši zvolil ty modrý neonky a (pro jistotu) topítko.
A pokud máš dobrou filtraci, tak by tě mohly zaujmout i tyto:
rybicky.net/atlasryb/gavunek_werneruv
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2016 22:58 Žena petulinakk [2016] Re: JirkaŠčobák
Děkuji, bohužel sličenky mě popravdě moc nelákají.
Nejde mi o to, aby se ryby množily, a krevetky mi stačí jen aby se množily natolik, aby jich postupně neubývalo (každá rybka si zobne pidikrevetky když dostane příležitost ano ).

V minulosti už jsem měla s krevetkama bez problémů několik druhů borarasek, trpasličí drobnoústky, tetry ohnivé, sekavce... a chci prostě zkusit zas něco jiného.
Jen ty sekavce a drobnoústky bych brala znova hned, ale na ty zas mám teď malé akvárko :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2016 22:46 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: petulinakk
Sázka téměř na jistotu jsou Neoheterandria elegans. Ale nedával bych je současně s krevetkami. Nejprve jedno, počkat, až se začne množit, pak druhé.

P.S. Sorry, uvažuji o rybách, které se budou dlouhodobě množit. Neonky se asi samy dlouhodobě množit nebudou. Kardinálky spíš, ale nemám s těmito zkušenost a je tu limit teplota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2016 22:32 Žena petulinakk [2016] Re: NHKG
Díky ;-) v paneláku bydlím a jsem zimomřivec, v zimě tu je cca 22-24, v létě v těch vedrech i víc (okno na západ), i když žádnou část dne nebude pražit přímo do akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2016 22:23 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: petulinakk
Jaká bude teplota v akváriu?
Kardinálky chtějí nižší teploty, takže není potřeba topení (platí i pro krevetky), ale na rozdíl od krevetek nesnášejí moc dobře teploty nad 25°C, takže pokud bývá v létě v místnosti tepleji, chlazení by se hodilo.
Naopak neonka chce aspoň 23°C, takže pokud nebydlíš v přetopeném paneláku, topení nutností.
Bohužel jsem u krevetek neměl ani jedny, tak víc neporadím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2016 22:16 Žena petulinakk [2016]
Zařizuji malé akvárko (63l - 60x30x35cm), teprve se zajíždí, ale znáte to, už se bavím myšlenkami na to, co do něj :)
Akvárko bude hustě zarostlé, jistými obyvateli jsou krevetky.

A k nim uvažuju zatím nejvíc buď o kardinálkách vietnamských, nebo modrých neonkách. Které myslíte že by byly vhodnější?
Ani s jedněmi nemám zatím zkušenosti (resp. mám jako dítě, takže už si to stejně nepamatuju
:-D )
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2016 08:14 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: FrantisekP
Ted možná budou stejne velké, ale ryby narostou a může byt po krevetkach.. celkem drahé krmeni... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2016 21:12 Muž FrantisekP [54]
Máte někdo zkušenosti se soužitím japonik a parmiček čtyřpruhých?
Krevetky budou sice téměř stejně velké jako parmičky, ale nejsem si jist zda se jejich potřeba okusování dlouhoploutvých rybek bude týkat i "velkých" krevet.


Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2016 06:00 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: 20016
K těmhle rybam krevetky nedavej..
Já sice jedny krevetky mam s pavčaty, ale to jsou velké kusy. Paví očka ale menší kousky sezobnou....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.06.2016 23:33 Žena Turbínka [2558] Re: 20016
Drahé živé krmivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2016 21:54 20016 – krevetky+paví očka+ancistrus
Dobrý den. Budou se v akváriu snášet krevetky červené s ancistrusem, pavímy očky a parmičkami černopruhými? Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2016 11:44 Muž Yirka [9123] Re: lukalanka
Nějaké velké dospělé určitě přežijí, ale nemyslím si že moc potěší tvé oko. Budou spíš schované.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2016 11:37 lukalanka
Může být sestava 100l akva takováhle:
krevetky red cherry cca 30ks
neonka modrá cca 25 ks
endlerky cca 15
SAE 1 nebo 2ks
danio pruhované 10ks

?? jedná se mi hlavně o přežití již dopělých krevetek

Děkuji za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2016 16:53 Muž janesik1xjakep [63] Re: lukalanka
Řekl bych, že na to máš malé akvo, pod 70,80 litrů bych ji asi nedaval. Jinak to soužití s krevetkama by bylo asi takové, že by si občas zobla, ale nějak hromadné by je nejspíš nežrala.
Edit-Otici a neonky modré jo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2016 16:47 lukalanka Re: janesik1xjakep
No a co ta SAE?
Ty otíci a neonky modrý by šli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2016 16:45 Muž janesik1xjakep [63] Re: lukalanka
No, nevím co si to za rybku 5 + představuješ, ale většina z nich ti po těch krevetkach pujde. Spíše nápis jakou rybku si představuješ ( klidně seznam) a já ti řeknu, jestli ti nechají krevetky na pokoji nebo ne. Teď mě momentálně žádná nenapadá.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2016 16:40 lukalanka
Dobře dle vašich rad jsem usoudil, že tam pancéřníčky dávat nebudu. Pomohli by jste mi však s výběrem kombinace rybek ke krevetkám (akvo 54l). Moc by se mě líbily neonky modrý a otíci (kolik?), přemýšlel jsem i o SAE, ale nevím jak by krevetky snesla, přemýšlel jsem o ní protože bych chtěl do akva nějakou tu "větší" rybku (5cm+)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2016 23:57 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: lukalanka
Kladu si otázku, jací mají ti pancéřníčci smysl. Akorát se krevetkám budou motat pod nohy. Doslovně.

Jsou ryby ke krevetkám "vhodnější a "méně vhodné", ale v praxi jde o to, jaké životní podmínky dovede člověk vytvořit a jak a čím krmí. I ryby, kterým se krevetka do tlamy vejde, po krevetkách primárně jít nemusí, pokud je o ně dlouhodobě dobŕe staráno. Nebo naopak - někdo vytvoří krevetkám tak dobré podmínky, že se množí jako vzteklé a je jedno, že je polovina populace pravidelně redukována. Opticky pak takové akvárko vypadá super. Osobně považuju za nejtěžší balancování rovnováhy, jak krmit dobře a současně udržet kvalitu vody a ještě dosáhnout, aby rostliny dobře rostly. Je to hrozně o zkušenosti (kterou teprve nabírám).

Co se týká raků a krevetek, nedávno jsem viděl, jak jeden CPO chňapnul a zblajznul mládě CPO, které před ním špatně odskočilo. Krevetky na rozdíl od raků nemají "odstřelovací reflex" a byly by mnohem snadnější kořist.

Myslím, že je víc živorodek (možná kromě Poeciliopsis prolifika, o kterých jsem četl, že dovedly zlikvidovat celou populaci cherryn), se kterými se dá. Množí se mi s eleganskami, krevetka mi měsíce přežila se Skiffia francesae, zítra si jdu k jednomu akvaristovi pro 30 "nejlevnějších krevetek" vyloženě na práci a do silně nebezpečné nádrže plné dost aktivních gupek. Poreferuji :).

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2016 22:04 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: lukalanka
Také se přikláním k názoru že pancéřníčky ke krevetkám ne. Jsou to opravdu torpeda a krevetkám by to nemuselo dělat dobře. Krevetky mají rády svuj klid a časté vyrušování od pancíků, by mohlo mìt vliv na donošení popřípadnych vajíček (krevetek).

Volila bych hejno ryb do středního , nebo horního slupce .Né ryby dna..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2016 17:03 Muž ludvik [1082] Re: lukalanka
Dle mého názoru tento typ ryb ke krevetkám nepatří. Obývají stejný prostor, z větší části. A prostě se budou navzájem (víc ze strany pancéřníčků) vyrušovat a plašit. Pancéřníčci jsou dost živé rybky. Krunýřovci, hlavně rod Otocinclus by mohl fungovat v tomto ohledu lépe.

Malé druhy ti je asi nesežerou. Malá krevetka je ovšem opravdu malá a do huby se vejde lecjaké, i dost malé rybě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2016 16:10 Muž janesik1xjakep [63] Re: lukalanka
Pancernicek zelený mi je nežere :) nicméně u thorakata by mohl být problém.
Taky záleží, jestli to akvo mas dost velké na pancernicka - pamatuj, že jich tam potřebuješ dat alespoň 6 ks.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2016 16:05 lukalanka
Zdravím, do nového akvárka, kde budou krevetky (red cherry) bych si chtěl pořídit pancéřníčky (můžu? nesežerou krevetky? popř. jaký druh?)

Děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.05.2016 04:42 R Muž romant [27983] Re: Tynuše218
Nebyl, ale ne ve tvojí litráži, tam z toho bude bramboračka, rozstřelený jedinci po celým akváriu a nevynikne nikdo, držel bych se jednoho, tedy těch modrejch, když už tam jsou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2016 21:55 Tynuše218 Re: romant
A můžu se ješte optat... Zda je možné mit hejno 12 ks neonek modrych a k tomu cca 10 kousku tetra ohniva nebo by to byl velky prusvih dve hejna?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2016 21:52 Tynuše218 Re: MonterMonty
Ajejej, chudinky :-( no už jsem od toho upustila... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2016 18:15 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Tynuše218
No- to jsem vyzkoušel jednou , odstavit na pár dní přebujelého samce ramin ,do menšího krevetárka ,kvůli aklimatizaci nových samc , nestčil jsem se divit jak šeryny raději páchaly harakiri výskokem na souš , než aby skončily ve chřtánu krvelačné potvory :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2016 16:52 Muž Horác [3942] Re: romant
Aha ... na velikost nádrže jsem nekoukal, to je pravda :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2016 16:48 R Muž romant [27983] Re: Horác
v 10x větším "miníčku" než má tazatelka. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2016 16:43 Muž Horác [3942] Re: Tynuše218
Nedávno jsem poctivě pročetl celé tohle maxivlákno ... abych pak na téhle prezentaci rybicky.net/nadrze/21509 zjistil, že krevetky můžou bejt klidně i se skalárama :o))) ... Stačí mít dost rostlin (schovávaček) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2016 16:32 R Muž romant [27983] Re: Tynuše218
Tak na ramirézy bych zapoměl úplně, akvo nechat pořádně zarůst rostlinama, nějakou tu houštinu neonky jistě ocení a tyto posílit na 20 kousků(ne dříve než z 3 týdny), otíky ještě 2, do budoucna ty krevetky a bude to vše. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2016 16:20 Tynuše218 Re: NHKG
Ajejej... jsem začátečník a bohužel, mi manžel chtěl udělat radost a tak mi koupil dva Otíky a 6 Neonek modrých.. měnila jsem každý den vodu 1/3 a teď obden, jinak krevetky plánuji zakoupit až cca po těch 2-3 měsících jak píšete až podle toho jak bude akvárko prosperovat.
Neonky i Otíci vypadají v pohodě, vesele si plavou - nepozoruji, že by se zdržovaly u hladiny nebo plavaly nějak těkavě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2016 14:47 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Tynuše218
V tom akváriu na c. ramirezovy zapomeňte. Jsou to náročné ryby a to akvárium by jim bylo malé.
Tady na rybičkách je o těchto rybách i článek, doporučuji přečíst.
Dokud nebude akvárium pořádně zaběhlé tak určitě nic nepřidávat!
Tak po 2 měsících pokud nebudou problémy by šlo uvažovat a přidání pár malých rybek. Ideálně dokoupit otíkům pár kamarádů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2016 14:40 Tynuše218
Dobrý den, mohu se zeptat na soužití krevetek s Cichlidka Ramirezova? Paní prodavačka si nebyla úplně jistá, jen se zatím informuji... Manželovi se moc líbí, ale já si nejsem jistá zda už by nebylo moc rybiček na mé akvárko... Děkuji ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2016 13:03 R Muž afc1886 [14655] Re: Maty
Tak občas si zpestří jídelníček,ale vždycky nějaké zůstanou,jestli je opravdu kde se schovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2016 08:06 Maty – Beta b. a krevetky
Dobrý den, prosím o radu. Mám 180 l akvarium pěkně zarostlé (i kořeny a skalky) a v něm se mi množí v pohodě krevetky. Mám v úmyslu pořídit jednoho samce Bety... Má někdo zkušenost v soužití v takovéto velikosti a počtu (pouze samec)??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 20:00 Jozka
Jaky mate nazor na 3 lorikarie kopinate v 60l s neocaridinama, 3 moluckyma a galaxkama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 21:14 Žena Turbínka [2558] Re: Jozka
Nikdy není pozdě pořídit si nové akvárko :) :-D X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 21:14 Jozka Re: Turbínka
Tak beta je sama a sama zustane, jen sem si oblibil krevetky a chci nejakou vyraznou rybu k nim :) promin, radsi to sem napisu a dostanu od vas zausi, nez je dat dohromady a pak se ptat kdo koho proc slupl k veceri.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 21:01 Žena Turbínka [2558] Re: Jozka
Myslím, že budou rychle hotové s krevetama a zároveň jako jedny z nejcitlivějších cichlid rychle hotové pod tvojí taktovkou. Četla jsem dost tvých příspěvků a otázek, ráda bych se mýlila, ale kolikrát jsem se nespletla ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2016 21:00 R Muž romant [27983] Re: Jozka
Možná že budou hotový dřív než ty krevetky. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 20:59 Jozka Re: romant
Myslis ze budou tak rychle s krevetama hotovy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.02.2016 20:59 Žena Turbínka [2558] Re: Jozka
A ty se divíš? Kámoš je asi velke "profík" hmm Ramirezy do tvých rukou - ani vomylem, dopadly by jako kámošovo krevety. Přestaň pořád spekulovat, dej si do pořádku co máš, až to bude fungovat, pak teprve přidávej X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 20:58 R Muž romant [27983] Re: Jozka
Hochu, hochu, ty špatně skončíš. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 20:56 Jozka Re: Linduš
Kamos si poridil ctverzubce ke 20 krevetkam a pres noc bylo po nich :-D tak sem od toho upustil a premyslim nad ramirezkama, moc se v nich nevyznam, ale s tema modryma to pry de, pisou ze sou spolecensky :)i tady sou nejaky zminky o snasenlivosti :) koupil sem 60l tak tam dam 20 dospelcu neoc. Yellow s par mladochama a desitkama krevetatek naceste, za tyden pridam ramirezky a uvidim, prinejhorsim krevetky pudou zas do 30l :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 07:27 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Boldy
Krevetky Neocaridiny "cherry" mám v akva s Kardinálkami vietnamskými a jde to. Krevetky se množí. Ale nádrž je dost zarostlá, takže by to možná dali i s nějakými jinými rybami. Ale krevetky se producírují běžně na volných místech a dokonce se trochu postrkují s rybkami i o žrádlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2016 21:02 Pedrostreet
Zdravím tak aj ja sa podelím o moje skúsenosti so spolužitím rybiek a krevetiek. Krevetkám sa venujem asi cca 3 roky dnes už chovám niekoľko druhov popri tom chovám aj živorodky a to gupky, molinézie, elegansky, kardinálky, dánia, prísavníky, pancierničky. Ako príklad si vezmem moje 200l akva, ktoré funguje asi pol roka mám v nom asi 40-50 rybiek a to hlavne gupky a kardinálky 3 molly a pár prísavníkov a tiež krevetky red cherry pred necelým 2 týždňami som bol predávať krevetky na burze s tohto akvária som vychytal 200ks kreviet a ako sa tu na to pozerám nie je problém chytiť ďalších 100ks. S tohto akva vylovím cca 100 krevetiek mesačne čo ich dávam na inzerát. Môj názor krevety sa rybkami chovať dajú ak je akva zarastene a majú sa kde schovať a ak sú to ryby spoločenské a zdržujú sa prevažne v strednej a hornej časti akvaria. Najlepšie je to s mladými rybkami ktoré si na krevety zvyknú a neskôr ich nechajú napokoji. Je zas pravda že odchov kreviet bude v rôznom rozsahu redukovaný s prihliadnutím na ich malú veľkosť, ale stačí len sledovať samičky ktoré nosia a dať ich osobitne do 5-10l akvarka, mladé keď dorastú cca 0,5cm púšťam do 200l k ostatným, taký je môj postup. Tým si zabezpečím stabilný odchov kreviet. Ak to porovnám s mojov 300l tak tam som dal na skúšku 10ks cherry su tam molynezie a gupky akvarko nie je ani s polovice zarastené akurat valisneria, eregria a neaké kryptocoriny keďže ho využívam skôr na to aby mi tam rybky dorástli, staré krevetky si rybky nevšímali ale odchov je prirodzený vôbec do neho nezasahujem to akvarko funguje asi 4-5 mesiacov a teraz je tam dospelých kreviet 30 -50ks ak vezmem že neaké som v takom akva nezachytil. Teda niekoľko krevetiek sa aj tak dožije dospelosti a množia sa ďalej preto si myslím, že pri správnych podmienkach sa dajú chovať v spoločenskom akvarku aj rybkami.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 40

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 39958x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5233?od=251