Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby ke krevetkám?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby ke krevetkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 18:23 kitycta
Máte někdo zkušenosti s chovem krevetek a moly damlatin nebo zlatých moly? A také jsem se chtěla zeptat na společný chov krevetek? Třeba Neocaridina zhangjiajiensis white pearl + Neocar. yellow + Neocar. orange? Nebo kombinace C. red crystal + c. tiger + neoc. yellow? Jde mi spíše než o snášenlivost o mezidruhové křížení.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 03:43 amrtin Re: Nicky
Neritina,ale ta je mnohem větší,jinak je skoro stejná(nemá akorát výrůstky na ulitě).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 03:34 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: Turbínka
Tak i býložravci si občas zobnou něco masitého na přilepšení, chtěla jsem mít jistotu.

A trochu OT: který ještě šnek kromě Clithona jde ke krevetkám a je dobrý na tu řasu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 19:35 Žena Turbínka [2558] Re: Burik
Myslela jsem tím, že nebude urputně lovit a pronásledovat krevetí mimča narozdíl třeba od teter. No, evidentně máš otíky z řad "vegetariánů" co jí ryby a občas kuřecí, chybička se vloudila :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 19:31 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Turbínka
To sice ano,ale mně luxuje i masitou stravu:)Ale samozřejmě nic živého nenapadne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.01.2014 19:29 Žena Turbínka [2558] Re: Nicky
Otík je býložravec, to odpovídá na otázku, že ani mimina nebude baštit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.01.2014 19:11 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Nicky
šneky ti doporučím Clithony..jsou to dříči..zůstávají po vykousané stopy na skle:-)
Ještě jsem neviděl,nebo nečetl o tom,že by Otík slupnul nějakou malou krevetku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 19:07 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: Burik
Ani o nejmenší mimina nejeví zájem? Mám docela pěkné krevetky, jde mi o jejich odchov, ale zas to nové krevetkárko jsem prostě musela postavit blíž k oknu a na předním skle je to znát. Tak chci něco na tu řasu, klidně i šneky, cokoliv, co bude olizovat zelenou řasu ze skla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.01.2014 18:41 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Nicky
mám Otíky s krevetkama a absolutně si jich nevšímají.Je to mírumilovná rybka.Když se přiblíží blízko sobě,tak Otík je jednoznačně první,kdo odplave :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 17:43 Žena Nicky [195] - Labyrintky
Ahoj, prosím, má tu někdo zkušenost s Otíky a malými krevetkami? Je tu někdo, komu Otíci krevetky žrali? Potřebuju něco na řasu na předním skle...
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 17:30 Muž Aforte [533] - Rostliny
Já můžu doporučit ke krevetkám razbora skvrnoocasá a razborka kalimantanská. Oba druhy mám s red cherry. Úplně malé cherryny mezi nimi plavají a oni si jich nevšímají :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 14:04 amrtin Re: sasula
Já vim,u mě to bylo omylem :-D Ale zrovna před chvilkou sem pozoroval jak krevetka doslova nabourala do jedný černošky -a zepředu- a ta nehla ani brvou,pardon ploutví :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 11:05 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: malyLibor
"Thorakáti ochutnají nejdřív jednu malou krevetku"

clovece, nevim nevim, mam tri macky, rikam jim nezny tanky (jeden uz je 10ti lety), krevety po nich lozi a delaji psi kusy (prezentace Celakovicke terasy na Akvarku -> fotogalerie)... fakt mi neprijde, ze by je jedli. A ze jim ty blbky lezou prakticky do tlamy. Krevety mam rok a pul. A nejdou po nich ani cichavci, ani xify ani mollyny (pravda, po techle rybach krevety zatim kotrmelce nemetaj, jako na tech sumcich)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 07:15 Muž sasula [274] Re: malyLibor
Pencernicci jsou uz velky, maj par let, a s krevetulema jsou cca od kvetna, tak uvidime

Amrtin - u me to nebylo omylem ale zamer
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 01:28 amrtin Re: sasula
Jo.Já už taky párkrát omylem vyndal krevetku rukou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 00:46 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: sasula
Neboj nic, za dva tři měsíce si na tento svůj příspěvek vzpomeneš. Thorakáti ochutnají nejdřív jednu malou krevetku a pak ti je vyzobou všechny. Jsou to zlatíčka, moji nejoblíbenější pancéřníčci, ale krevetky jim chutnají opravdu velice velmi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 22:06 Muž sasula [274] Re: amrtin
Verim ja to ted hooodne protrhal a prostrihal. Ale krevetky tat odrzly jelikoz neonkam i pavim ockum kradou zradlo.. normalne se pretahujou to ze by se baly vubec nevidim i mou ruku ignorujou. Kdyz jsem ted dceri daval do akva krevetky tak jsem normalne vyndaval rukou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 21:59 amrtin Re: sasula
Fotka k příspěvku Já mám v tý stovce(viz foto) dost druhů ryb.Žijou si s krevetkama v pohodě,nehoní je,ale když na to příde,tak právě ty černošky jako jediný je občas proženou.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2014 21:54 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: sasula
Tak ja neviem, čím to je, ale tie moje Tetry čierne sú strašne nenažrané, ma hnevajú, lebo pri kŕmení až skáču a strašne špliechajú, potom musím utierať :) A tá najväčšia (čo robí problémy) má takú papuľu, že tam dokáže vopchať tabletu JBL NovoPleco (nezje, ale žužle ju a trúsi všade), preto musím dávať prísavníkom až po zhasnutí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.01.2014 21:47 Muž sasula [274] Re: amrtin
Zajimavy... jeste ze ty krevetky mam ve 240l akva.

Krevetky se mnozej neschovavaj plavou a to tam mam dle vas solidni lovce krevet...

Tetra cerna1 velka, t.ozdobna 30ks, t.zhava 30ks
Pancernicci:
Kropenaty cca 10 cm, sterbuv 6cm, a dalsi

100 neonek, sekavce 4ks krev.japonika a nepocitane krevet red cherry velkyi maly. Zrvna p5ed 2h jsem videl asi 3mm krevetku max 5cm od tetry cerne a uplne v pohode...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 21:25 amrtin Re: zervan
Černošky jsou pěkný potvory,jsou to prakticky jediný ryby,co krevetky pronásledují.To třeba parmička zlatá je takový zlatíčko,ta se klidně s krevetkou taká o kus žvance :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.01.2014 21:19 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: ivaha
To sa mne stalo v prípade Tetra čierna vs. mini Neónky modré. Keď najväčšia Tetra čierna ochutnala krevetku, potom bola ako besná a snažila sa chytiť všetky. Musel som ich vyloviť a dať preč. No a potom ochutnala mini-neónku, s ktorými dovtedy žili v mieri a odvtedy začali každú noc miznúť, kým som ich tiež nedal preč. Takže si myslím, že keď rybka raz zistí, že niečo dokáže zjesť, tak už s tým neprestane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 21:12 Muž Ciffik [761] - Rostliny
jó maso je maso ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.01.2014 20:57 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: amrtin
Můj byl taky, dokud neochutnal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2014 20:51 amrtin Re: ivaha
Ono záleží i na jeho povaze,ten můj je takovej ňouma,kterej si troufne jen na prťavý krevetky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.01.2014 20:39 Žena Turbínka [2558] Re: ivaha
Já se přidávám, 20 l, když jsem nasazovala k beťákovi krevety bylo 2x tak zarostlé než je teď, spousta mechu, pár schovávaček a i na dospělou 3 cm samici si troufnul. Do mini buď bettynu nebo krevety. I když uznávám, že můj beťák je vrahoun všeho živého nejen krevet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.01.2014 20:11 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: amrtin
Martine, šel mi po větších ve 112-ce společenským, který je zaroslý asi ažaž. Prostě jim přišel na chuť... V dostatečně velký a zarostlý nádrži to asi není třeba tolik hrotit, vždycky nějaké krevetky přežijou a dál se rozmnoží, ale v menším akva bych to nepokoušela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 20:06 amrtin Re: ivaha
Mě beťák na začátku vyzobal skoro všechny krevetky,ale jelikož mám akva hodně zarostlé se spoustou úkrytů,tak nějaké přežily a dneska jich tam je spousta.Dospělé si nevšimne,ale čerstvě narozený rád zobe :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.01.2014 20:03 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: dering
Vyskočit můžou velmi snadno a zpátky se jaksi nedostanou. Sama mám i větší mezery a nevyskakují (ale jsou v akvárku jen krevetky, bez ryb). Když jsem měla bettu, tak k tomu můžu poznamenat jen to, že dokud "neochutnal", bylo to OK. Pak okusil a šel i do větších krevetek, takže nedoporučuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.01.2014 19:41 amrtin Re: dering
Ještě doplním:krevetka když se lekne,tak skočí jak kobylka.Jenomže,když si vybere špatný směr,tak vyskočí ven a to bývá její konec.I já už jsem takhle jednu našel na zemi vysušenou(teď už je to akva zakryté).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 19:40 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: dering
Beta se do dospělých nepustí, aspon u nás to tak nebylo, ale krevetky menší než 1cm by s něj moc radosti neměly :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.01.2014 19:26 Žena Turbínka [2558] Re: dering
Betta si s krevetek s velkou pravděpodobností udělá drahou sváču. Ano, krevetky mohu utéct i tou malou skulinou u kabelů, ale sama to mám a bez útěků :-) Většinou se snaží utéct, když jim nevyhuvují parametry vody a nebo se nějaká smolně vydá na procházku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 19:20 Tunakovi
Teť jsem tady četl na rybičkách že ty krevetky můžou i utéct z akva je to fakt pravda?? já právě myslel že bych si je pořídil ale nevím aby mi tam nějaký zůstali.. i když budu mít zakryté akva ale u výstupů kabelů je díra.. a mohla by s krevetkama být v nanu i bojovnice?? nebo by je sežrala?? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 09:30 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: potass
Podle mě s toho krevetky moc nadšené nebudou, ale hodně záleží na velikosti akva a jak ho máš zařízené... ale když měděnka potká mladou krevetku, tak je s ní podle mě konec...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   21.12.2013 23:57 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: potass
Jsou ryby relativně vhodný a vyloženě nevhodný. Značka ideál bude, pokud krevetky budou samostatně. Mají-li být ve společnosti ryb, pak je víc než dobrý zařídit nádrž tak, aby v ní byl dostatek jemnolistých rostlin, mechů. Každá rybka, i sebemenší, si ráda zobne, když bude mít příležitost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 22:16 Muž potass [0] – tetra medena + krevetky
zdravim mužou byt spolu tetry měděné společné s krevetkami červenymi
???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.12.2013 17:20 Muž bago [6] - AmerikaRe: Fil
gupky ti neodporucam chovat s krevetkami neustale ich stresuju ,to skor mensie a kludnejsi druhy ryb ako Neoheterandria elegans alebo mikrorazborky (Razborka thajská,Razborka trpasličí,Razborka mikro a ine)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 16:45 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: Fil
Tak, ja by som to zhrnul takto:
ak máš džunglu riadnu dokážu krevetky prežiť
moje -pozri moje akva tretia vaňa-nemajú problém prežiť pri gupkách, či dokonca mečúnkach, stále sa rýchlo množia,ale nemusí to vždy fungovať takto dobre, treba skúsiť, zásadný problém by tam však byť nemusel ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 13:33 Fil Re: predator3313
Ok, tak nic. Tak to tedy s tim místem budu muset nějak jinak vyřešit.Děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.12.2013 12:52 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Fil
My jsme měli krevetky s endlerkama, nvm jak moc jsou obyč paví oka lepší/horší lovci než endlerky, nicméně dospělé krevetky neměly problém, mladé byly ale bez šance :-)
I když 100l je celkem dost, řekl bych že jak bude hodně, ale fakt hodně mechu, nějáké mladé by možná mohly přežít :-D ale já bych je teda k sobě nedával ani náhodou palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.12.2013 12:46 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Fil
Můžeš mít sebe-hustší džungli, mladých se stejně nedočkáš. Paví oka jsou výbornými lovci krevetích prťat. Ani dospělým krevetkám se s nimi fajn žít nebude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 12:16 Fil – Paví očko a Red Cherry
Ahoj, možná hloupí dotaz, ale radši se zeptám než abych pak litoval. Mam dvě akvária v jednom red cherry a v druhym paví oka. Teď bych chtěl z nedostatku místa, pořídit akva cca 105 litrů a hodit do něj jak krevety cca 40-50 ks a paví oka cca 30ks. Nebude problém v tom že mi oka začnou žrát malé krevety? Nebo celkově, aby je nepožírali.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 17:46 amrtin Re: sivon
Úžasný ano ,dík za odkaz palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   17.11.2013 16:48 Žena sivon [1711] - PlžiRe: amrtin
Jsou to všechno zástupci čeledi Neritidae, česky zubovci, tedy blízce příbuzní. Většinou jsou označováni jako neritiny, i když název druhu je zcela jiný. Podle popisek v obchodech se člověk nemůže orientovat, jsou to často jen obchodní názvy spíše podle toho jak vypadají (viz. Zebra ...).
Často jsou ty názvy i zcela nesmyslné, zakoupila jsem zubovce (patrně pacifického) pod názvem Filopaludina, což je plž bahenkovitý.
Krásné obrázky neritin zde:
voluta.unas.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 13:56 amrtin Re: LiborSprysl
Hmm,takže jak teda sto% rozeznám ty dva druhy? coze Protože už sem viděl tolik různých variací barev a výrůstků... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.11.2013 12:58 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Panter
komu? platám nebo krevetkám? :-D ono dobré soužití malé platy + velké krevetky je asi o dost pravděpodobnější než velké platy a mladé krevetky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 10:50 Panter
mám mimina plat a mol spolu s krevetama daří se jim dobře ano ano ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 18:41 amrtin Re: LiborSprysl
Ono to asi bude složitější,oni jsou si příbuzní,ale jestli teda neritina může mít výrůstky,tak já už vážně nevím co vlastně mám hmm :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 15:32 Muž . : Hunter : . [17] Re: predator3313
nie nejdem kupovať, mám tak 70 litrov, neritinu mám takú 1 a 1,5 centimetrovú a ten clinton je ešte menší :-D ale tak snáď to postíhajú ...krevetky majú 16l akvárko s nano štrkom, zarastené malými kryptokorýnami, je tam jeden ancistrus, dve menšie platy a dve potrhané samičky bojovnice, zatiaľ si krevetiek nevšímajú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 08:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: amrtin
amrtin napsal: :-D Takový výrůstky maj jenom clithoni ;-) Tady o tom jsem si myslel,že je to neritina,ale není :-D

www.applesnail.net/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 40

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 39964x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5233?od=451