Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby ke krevetkám?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby ke krevetkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.02.2016 18:31 Žena Turbínka [2558] Re: Boldy
Dost záleží na tom jakou máš vodu, obecně bych začátečníkovi poradila začít spíše s nějakou neocaridinou a ne začínat s caridinami. Pancéřníčci nevadí, ty tetry ti je dost solidně vymlátí (zvláště krvavky), se šnekama no problem :-) Každá ryba, které se hejde kreveta do pusy, je potenciální lovec, ale dají se krevety v zarostlých nádržích úspěšně chovat téměř většinou hejnovek, ale počítej s tím, že se budou pomalu množit (jestli vůbec), budou se hodně schovávst a také budou ve stresu i přes dostatek úkrytů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2016 18:10 Muž Boldy [0]
Dobrý den, zařizuji akvárium 96 litrů a zajímalo by mě, zda bych si mohl pořídit časem Krevetku kantonskou a jak je přizpůsobit výběr okolních živočichů? Může být např. pancěřníček panda, hejno teter zhavych/krvavych, sneci,...? Predem dekuju :) (mimochodem akva bude s zivou florou - aspon doufam - a s ruznymi ukryty)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2016 14:26 Muž Legioix [574] Re: Yirka
Tím pádem by to chtělo v tom atlasu opravit X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.01.2016 14:18 Muž Yirka [9126] Re: honza007
Ty navrhované živorodky bych nedával. Jednak budou stále zobat čerstvě narozené krevetky a taky nepatří k nejčistotnějším.
Z vlastní zkušenosti bych volil třeba levné a pěkné a přitom nenáročné řešení s nenáročnou razborou skvrnoocasou. Hejno 20 ks ti udělá radost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2016 14:02 Muž honza007 [0] – dotaz
dobrý den,mohl byste mi někdo doporučit nějaké rybky ke krevetám zařidil jsem si nanoakvarium cca 20l chtěl jsem mit v něm krevetky a nějaké ty rybky:-D dík za odpověď ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2015 00:05 Muž PaulZy [51] - Rostliny – Neoheterandria, Endlerky, Tetry ohnivé a Razborky
Taky přispěji svou troškou do mlýna:

12 litrů - s Neoheterandria elegans krevetky prospívaly (bohužel 12 l je na samici elegensky opravdu málo - neměla žádné mladé, pak se o dovolené ve 38°C zasekl filtr, exitus)

12 litrů - Endlerky pořád něco zobou, včetně mláďat. Po jednom sestřihu koberce bahničky dospělá samice sezobla 2cm krevetku. Následující scéna připomínala National Geographic s antilopou a smečkou lvic. Taky to mohlo být brněnskou kohútkovicou (nefiltrovanou, leč odstátou) a Endlerky jen "uklidily" mršinu.

Dospělých Cherrin si ani 5cm samice Endlerky nevšímá.

25 litrů - Razbora skvrnoocasá naprosto bez problémů, Tetra ohnivá jakbysmet.

Uvidím, jak se snesou Endlerky, Betta a krevetky ve 45 litrech (od teter ohnivých a pancéřníčků trpasličích bych žádný lov nečekal). Část krevet poputuje do 12ky spolu s razborkama (místo Endlerek).

Takže: Neoheterandria, Boraras, Hyphessobrycon amandae OK, Poecilia Wingei - risk, do 20 l spíše nevhodná.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 19:39 JoKa Re: Ondřej Polách
Nešlo. Bylo by dobré poslouchat co ti radí Jirka. To že línej beťák, který je dobře krmený, vezme sem tam jednu, nepovažuj za bernou minci... Mečovka je nenažranec a sežere vše, co se jí do papuly vejde. Bude je lovit, dokud je nepochytá všechny. Stejně tak mollyna...

Edit: jeden čas se mi dařilo s krevetama a cpal jsem je do všech akvárií kde to šlo. Začali mě štvát, ale nikdy je všechny nevychytáš. Tak na to používám black molly. 54l akvo vyčistí důkladně 4 black molly za týden. Vyzkoušeno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 19:38 R Muž romant [27987] Re: Ondřej Polách
Jeden za osumnáct a druhej bez dvou za dvacet. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 19:37 Muž Yirka [9126] Re: Ondřej Polách
Tak o 5% ;-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 19:06 Ondřej Polách Re: Yirka
A byly by k nim gold molly lepší?
Edit: Šlo by to takto: mečovky, nějaké neonky, ancistrus a cherry krevetky? A jestli ano, tak v jakém množství, děkuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 22:43 Muž Yirka [9126] Re: Ondřej Polách
Mečovky ti je budou systematicky likvidovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 21:54 Žena wdenda [14] Re: Ondřej Polách
Mám krevety v AQ i s Bettama :-D Asi to není fajn rozhodnutí ale množí se a ztratí se jedna za tři měsíce maximálně. Pokud budou mít hodně schovek tak to dle mého není problém, případné se stanou pouze drahým krmivem pro ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 21:49 Ondřej Polách – Krevetky pro mé 112L akvárium
Dobrý den, prosil bych o radu. Dnes jsem si zařídil 112l akvárium a mám v úmyslu tam mít mečovky, ancistruse, neonky a nějaké ty krevetky. Ale nevím co, v jakém množství a jestli tato kombinace osádky je vůbec možná. Děkuji za jakoukoliv radu a připomínku :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2015 16:49 Muž Martin4770 [4] - RostlinyRe: Mat
Chovám s krevetkami red cherry: razbory klínoskvrné, neonky červené a jednu bettu a vše je bez problému - krevetky (dospělí jedinci) plavou přímo mezi rybkami a nedochází k žádným útokům - samozřejmě si nedělám iluze že by občas nějaká neslupla mládě od krevetky, ale mám dost zarostlé akvarium, takže se mi krevety množí bez problémů (začal jsem na 10 krevetkách - ted už jich mám tak 50-60). palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2015 20:37 Mat – krevety
Ahoj lidí.
Mam dotaz.Můžou být spolu s krevetkama
Dánio pruhované a Razbora klínoskvrnná?
Díky za odpovědi :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2015 07:53 DanH Re: ludvik
Je sice pravda, že moji Otíci se přisávají na cokoli ( i na jiné ryby nebo dokonce na moji ruku :-D ), ale s krycím sklem nebo plastovým krytem to není problém ( jinak souhlasím s tím, že pro krevetky je nejlepší samostatná nádrž ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2015 00:55 Muž ludvik [1082] Re: DanH
Otíci a pancéřníčci krevetkám sice asi fyzicky nic neudělají, ale rozhodně je budou plašit. A vyplašená krevetka vyskočí pět centimetrů nad hladinu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.05.2015 20:49 Žena Atika [134] Re: DanH
A taky malí paceřníčci, jenže ti zas nejsou vhodní do úplně malých akvárek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.05.2015 19:14 DanH Re: KarlosS
A nezapomeň na Otíky :-D . Ti jsou taky naprosto bezpeční.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.05.2015 18:37 R Muž romant [27987]
Nekonečná debata, ale co už, kdo umí číst, tak si velmi snadno přečte, že když je akvo dostatečně zarostlý rostlinstvem, krveteky mají možnosti se poschovávat, tak když člověk nebude chtít nějak efektivně krevetky produkovat může si k nim dovolit velmi široké spektrum rybí osádky. Prostě výsledkem je udržovací populace. Ovšem vše to co jsem napsal je taková z nouze ctnost a když bude chtít mít člověk radost při pozorování jak krevetek, tak rybí osádky držel bych se těch několika druhů rybek, jenž jsou zde v tomto vlákně opakovaně vzpomínány, viz. posledních několik příspěvků. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.05.2015 18:15 Žena Atika [134] Re: KarlosS
A sličenkama :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2015 17:49 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Tomason
myslím, že soužití krevetek bez výrazných ztrát lze snad jen s tetrama ohnivýma, galaxkama, a mikrorazborkama ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2015 17:07 Žena karmen1976 [362] - Amerika
Ja mam s krevetkama Razborky trpaslićí a naprostá pohoda .
X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.05.2015 16:56 Muž Tomason [37]
V podstatě mám pocit, že toto téma je zbytečné :-D Vždy je odpověď stejná POŽEROU:-D hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2015 16:42 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Vydra
požerou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2015 16:26 Muž Vydra [9]
Mám dotaz : můžu dát krevetky dohromady s parmička z Oděsy a Parmička Denisonova? Nepožerou je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2015 15:44 Muž Tomason [37] Re: Ciffik
hmmm, tak se uvidí. Je pravdou, že je tam mám chvíli a nejspíš jsem to nestačil vypozorovat. No případně půjdou do velkého akvárka. No já byl ujištěn na burze, že není problém, že je nežerou. No zkrátka jsem asi někomu naletěl :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.05.2015 15:25 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Tomason
Tomason napsal: No moje enlerky Tiger s krevetama se zatím zdá, že celkem vycházejí. Jsou tam krátce, tak se teprve uvidí, jestli se objeví malé krevetky na jídelníčku či nikoliv.

tak zrovna endlerky patřili v mých akva vždy k zabijákům č.1 (pokud se tedy bavíme o prťatech)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2015 14:16 Muž Tomason [37]
No moje enlerky Tiger s krevetama se zatím zdá, že celkem vycházejí. Jsou tam krátce, tak se teprve uvidí, jestli se objeví malé krevetky na jídelníčku či nikoliv.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2015 13:44 Muž Maaara [95]
Jo jo, taky moje galaxky mají občas ke svačině krevetový salátek :-), alespoň se krevety nemnožej jak krysy a mám jich pořád +- stejně. Dobré je mít v akvárku množství úkrytů, kam se můžou schovat - hustý jávský mech skreje celý hejno milimetrových krevetek. Taky se mi osvědčil dubový list, který klesnul na dno - pod něj se jich schová taky dost a ryby na ně nemůžou. Nicméně i mrňavá kreveta je celkem hbitá a rybě dokáže rychle zdrhnout, pokud se má kam schovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2015 10:20 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Ciffik
jojo, už jsem postřeh, že mi po krevetkách šla i galaxka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.05.2015 08:24 Muž Ciffik [761] - Rostliny
já už dávno tyhle pokusy o ,,soužití" vzdal...

vlastně už věřím tak maximálně otíkům ;-) , když krevetky, tak do samostatné nádrže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.05.2015 07:47 Muž Yirka [9126] Re: Vydra
Krevetky je určitě nepožerou. ;-)
Obráceně to už bude horší....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.05.2015 01:44 Muž ludvik [1082] Re: marigiano
Problém je ve dvou věcech:
a) mladá krevetka je mrňavá. Fakt mrňavá. Všimnout si, že ji něco sežralo je možná nemožné, na hranici mizivé náhody.
b) každé akvárium je jiné. Lze si představit tak zarostlé, že by přežily snad i u dravců ... Jak moc se ovšem budou množit je fakt ve hvězdách.

c) viděl jsem čerstvé mládě krevetky, měl jsem dost problém ho na tom listu vůbec zaznamenat, pokud se nehýbalo. A snažila se ho sežrat rasborka (boraras merah)! Sice se jí to asi nepovedlo, ale jistý si tím tedy nejsem. V každém případě jsem si představoval, že budu mít krevetek víc, než mám.

Základní pravidlo je, že vejde-li se rybě něco do huby a hýbe se to, bude se snažit to spolknout. A pak tedy záleží na poměru množství jednotlivých živočichů, zda se krevetky zvládnou množit rychleji, než je zvládnou ty ostatní sežrat. Ono to tak funguje i v přírodě, ale tam je o dost víc prostoru a o dost víc kusů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2015 00:37 marigiano
:) ne, stránky jsem samozřejmě procitala:) zase me nemějte za hlupáka. Vím, ze to nejsou nejmirumilovnejsi spoluobyvatele, jen me zajímalo jestli měl někdo zkušenosti se společným chovem jednotlivych druhu.. Akva sleduju denně a zatím jsem neviděla žádný útok ..očka sem tam zkoumají , ale neublíží..tak se jen ptám na zkušenosti ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.05.2015 23:59 Muž ludvik [1082] Re: marigiano
Řekl bych, že pancéřníčci a možná sekernatky budou hrát tichou neutrální stranu. Zbytek je tvůj úhlavní nepřítel.

Můžu se na něco také zeptat? Rovnou jsi položila dotaz a čekáš vypracování elaborátu, nebo sis nejdříve přečetla to, co se tu řeší na desítkách stránek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2015 23:42 marigiano
Ahoj, máme obsazeni: neonky, fantomky, očka, pancernicky, parmicky cernopruhe a sekernatky. Mecovky dělaly neplechu tak šly o dum dal. Co myslíte o tomto složení? Povyrostle a svlecene caridiny jsou už otrkane, menší barevné druhy se boji. Nějaký "úhlavní nepřítel" v sestavě? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2015 22:19 DanH Re: 21evynka
Nemusí sníst všechny ( alespoň ne najednou ), jde o to, že u všech těchto ryb musíš počítat s tím, že si občas zobnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2015 22:07 Muž Vydra [9]
Mám dotaz : můžu dát krevetky dohromady s parmička z Oděsy a Parmička Denisonova? Nepožerou je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2015 21:47 21evynka Re: romant
Jakto, ze snedi vsechny krevetky?? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2015 20:28 R Muž romant [27987] Re: 21evynka
Dají si všechny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2015 20:25 21evynka – dotaz
Chci se zeptat, kdyz mam krevetky red cherry spolu s pavíma očkama, ancitrusama, neonkama a black mollou, nesezere mi nejaka z rybicek nejakou krevetku?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2015 11:34 Muž Tomason [37] Re: jamajcan
Super, takže dneska či zítra půjdou ven :-) To bude zase doba, než je chytím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.03.2015 11:31 jamajcan Re: Tomason
Sežere.Zvláště na mladých si smlsne velice ráda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 11:27 Muž Tomason [37] – Neonka čeraná
Jen jsem se chtěl zeptat, zda je riziko, že neonka černá mi sežere krevetky, případně jejích mladé? Dal jsem je tam jen kvůli tomu, aby mi zlikvidovali v akváriu Buchanky a nějaké hlísty, což se celkem i podařilo, ale krevetky jsou v tom a trochu přemýšlím, jestli je nutno neonky vyndat či nikoliv. Někdo nějaké zkušenosti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 13:38 tchorik
Zrovna včera jsem zažila nejdřív velkou radost a pak zklamání - v houštině jávského mechu jsem objevila krásnou červenou mimikrevetku. Radovala jsem se, že už je to druhé červené mimčo, o kterém vím. A přímo před mýma očima ho během setiny vteřiny sežral potěr pavího oka - tak cca 1,5cm velký. V první chvíli jsem si myslela, že ho odlovím ke skalárám, ale pak jsem si řekla, že to tak holt v přírodě chodí a že dokud nebudu mít krevetky zvlášť v krevetárku, tak s tím musím počítat hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2015 00:31 tchorik
My je s pavími očky máme, ale máme jen jeden dospělý pár paváků a nějaký potěr. Krevetky se rozhodně nemnoží tak, jak by se množily, kdyby tam paví oka nebyla. Mám radost z každého objeveného krevetčího mimča hop Akvárko sice postupně zarůstá, ale na druhou stranu dorůstá i potěr pavích oček, tak nevím, jak to bude dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 13:42 ivet – krevetky a malé rybky
Můžou být krevetky red cherry s pavími očky? Nestane se jim nic?(krevetkám) diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2015 20:35 Muž navik [908] - SumciRe: deck
deck napsal: Někdo tady má i ráčky s krevetkama, ale myslím, že to je jen otázka času, kdy se ráčci do krevetkek pustí...
Nevím, na základě jaké zkušenosti obecně hádáte, že se časem ráčci do krevetek pustí. Na základě řadu měsíců do současnosti trvající vlastní zkušenosti bezproblémového chovu a odchovu jak ráčků rodu Cambarellus tak krevetek Red Cherry v mini nádržce mohu potvrdit, že funguje bez problémů a popravdě mne nenapadá důvod, proč by se tento stav měl změnit... ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 40

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 39964x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5233?od=301