Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby ke krevetkám?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 35 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby ke krevetkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 11:23 Muž René73 [0]
Chtěl bych se zeptat jestli můžu dát ke krevetkám ryby Paví oko - King cobra.Hledal jsem je na internetu ale nemůžu o nich nic najít. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 11:01 Žena Linduš [166] – Re: Bob
jop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 10:37 Bob
Sezere dospela mrenka nadherna krevetky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 11:59 Žena bluedream [245]
V každém případě bych to radši otestovala na pár kouscích palmat nebo cherryn a až podle reakce rybiček bych kdyžtak přidala další krevetky.
To Opall: I terčíci umí s krevetkama zatočit :) , stejně jako např. skaláry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2010 11:18 opall
ja mam v aqa krevety-Neocaridina denticulata, guramy perletove,neonky cervene a prisavnika o mesiac k nim pribudne 8 ks discusov a podla skusenosti inych discusarov tiez nemaju s krevetkami problem. Nazivaju si uplne v pohode. Krevetky sa prechadzaju po aqa a neboja sa tychto ryb. Takze takato zostava naziva v mieri:)
Chcela by som este parik cichlidky Ramirezovej. len neviem nakolko sa budu s krevetkami znasat - predsa len cichlida versus krevetka-....mam obavy... ak ked na druhej strane aj discus patri medzi cichlidy. ma niekto skusenost aj s touto kombinaciou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 10:56 Muž paia [3]
jen pro informaci, zkušenost po několika týdnech společného soužití Endlereka krevetek - dnes mám v akva jak malé krevetky, tak i Endlerky, všechno žije, všechno bez problémů rejdí po akvárku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 21:21 Žena basa1313 [18] - Parmičky
no a myslis ze by im mohli ublizit? nemyslim si ze by si ich labeo vobec vsimalo ale tak neviem nikdy som ich nechovala este som zabudla ze mam prisavku thajsku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2010 21:17 Žena bluedream [245] – Re: basa1313
Ono dost záleží na tom, jak je akva zarostlé. Já mám krevetky ve 300l s mřenkou nádhernou, ancíkem a chvilku tam byla i labea červenoploutvá a v pohodě. Krevetky se i v pohodě množí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 20:40 Žena basa1313 [18] - Parmičky
ja viem ze je divne sa stale pytat ale aj tak s ktorymi z tyhto ryb by sa krevetky zniesli?
mrenka nadherna
mrenka siamska
labeo cervenoplutve
sumcek welifer
prisavnik sp ???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 17:49 Muž Lada2 [11]
rybicky.net/forum/12960… atd?? nechci hledat dal.
tone Pokazude ti napisi vsichni stejnou odpoved a pokazde zalozis novej dotaz:-))Jestli se nudis bez si treba uklidit pokojicek nebo neco podobneho:-(((
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 17:43 Muž Lada2 [11] – Re: Jakubqo814
muzu se zeptat ja?? Kolikrat se jeste zeptas na tu samou vec??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 17:29 Muž hf [54] – Re: gupka
Potvrzuju. Ale po čase si na to co zbyde zvyknou a už je nežerou. Ale odchovat takhle malé je bez šance.

I když zázraky se dějí, nám se ve 200l společenském, kde je kromě dalšího 5 bet a 20 neonek z ničeho nic objevili asi půlcentimetroví pancéřníčci panda. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 15:45 Muž gupka [2] - Chovám tři thorakáty, jednoho peřovce a dva Trnovce Egemanovy
betty krevetky uvítaj......jako svačinku ano ano ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   10.01.2010 14:12 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Jakubqo814
Krevetky jsou vítaná změna v jídelničku bojovnic.....

Už to tu bylo tolikrát, toto a podobné témata.....

Klidně dávejte krevetky ke všemu, klidně....

alespoň budu mít dobrý kšeft .... zatím krevetky mám... bojovnice taky

ale pokud z těch tvorečků chcete mít delší radost - víc jak 5 minut, tak chovejte krevetky jen s rybkama né většíma jak jsou krevetky samotné. Jsou i vyjímky.

.. a nedejte na radý že pokud bude mít dostatek skrýší - že je to OK....
Krevetky si pořizujete proto, aby jste se na ně mohli dívat, pozorovat je, a né tlemit do akvárka a hledat kam se schovali....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 13:26 čichavec27 – Re: Jakubqo814
no skaláry to mají jako delikatesu.odkud jsi?(možná bycj si nějakého vzal:-D)
a stou bojovnicí to máš v pohodě já chovám bojovnice s krevetkami uplně normálně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 13:06 Jakubqo814
tak to urubim ale ja mam v akva skalare a newem komu ich dam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 12:44 křupka – Re: Jakubqo814
No já si myslím že je sní,měla jsem 2 krevetky se závojnatkama a ta jedna umřela a poslední tam vydržela měsíc a pak jí snědli.Ve zverimexu mi tvrdili že jim závojnatky nic neudělají a ono ejhle ale z Betou zkušenost nemám tak jí tam kup dvě a pak uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 12:40 čichavec27 – Re: Jakubqo814
ked ho budeš dobre krmit tak nie. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 12:14 Jakubqo814 – Betta Splendes - Krevetka Crystal Red,Red cherry ??? môžu byt spolu ?
Nepožorie tzv.Betačik :) moje buduce kristalky red ??? sad sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 19:05 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: navik
Vše nej i tobě.

Jeden příspěvek už v atlase mám ;-)
Jde o to, že zdejší atlas krevetek je chaotický. Nekteré druhy jsou uvedeny i vícekrát. Fotky neodpovídají skutečnosti.
I kdybych chtěl, tak to nejsem schopný dát do pořádku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 18:49 Muž xOB [83] - Cichlidy – Re: harpunar
Hmm, asi mam nejaky nebojacny krevety. Ted sedim v praci vedle moji nadrze "576l - pracovni relax" a vidim cca 50 krevetek ruzne po celym akva, dokonce v klidu plavajici mezi rybickama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2010 15:50 Muž navik [908] - Sumci
Semtex napsal: Já když jsem si zdejší atlas otevřel v mém iPhonu, tak jsem zjistil, že je lepší jej už neotvírat. Raději je lepší chodit pro informace kde jsou zkušennosti mnohonásobně větší než tady u nás....

Ahoj Zdeňku, vše nejlepší v letočním roce. Já myslím, že by bylo lepší zdejší atlas dle svých vědomostí poupravit a mylné info uvést na pravou míru, než jej jen zkritizovat a neotvírat ;-) - tolik času to nezabere. Jinak lepší nebude...

A co se týká informace v předchozím příspěvku o vhodnosti krevetek k potěru mohu jen upřesnit K ROZPLAVANÉMU většímu potěru, vykulený potěr před rozplaváním dokážou krevetky pěkně rychle zdecimovat :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 15:36 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: paia
Já když jsem si zdejší atlas otevřel v mém iPhonu, tak jsem zjistil, že je lepší jej už neotvírat.
Raději je lepší chodit pro informace kde jsou zkušennosti mnohonásobně větší než tady u nás. Proto raději čerpám informace z Německa, Japonska nebo ze států.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 15:26 harpunar – Co napsal Semtex,pod to se podepisuji!!
Krevetky ve společnosti větších rybek budou sice přežívat také,některá mláďata dorostou,ale budou v permanentním stresu někde zalezlé a budete mít kumšt je pozorovat při přirozeném chování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2010 13:25 Muž xOB [83] - Cichlidy – Re: Semtex
Hodne dela mnozstvi skrysi. Mam krevetky v akva i s cichavci, i s mecovkama, i endlerkama, i ramirezkama a vsude se mnozi a jsou jich v akva stovky. Staci pro ne mit proste dostatecne velke utociste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 12:50 Muž paia [3] – Re: Semtex
protože když jsem endlerky kupoval, tak jsem si v iPhonu otevřel zdejší atlas, kde se píše, že jsou vhodné ke krevetkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 11:02 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Proč si prosímvás všichni pořizujete ke krevetkám rybky větší jak 3 cm?
Pokud si pořídím krevetky, tak asi proto abych je viděl, pozoroval a měl radost z toho jak se množí.
Takhle jen tlemíte do AQ a modlíte se, aby jste něco uviděli.
Já mám u krevet jen Otíky, to jo OK, Živorodky trpasličí a Boraras Brigittae. Tyhle rybky i když mají 2 cm tak jsou schopny novorozenou Krevetku slupnout, ale to jim musí doslova vplout do tlamky.
Krevetky mohou být u růrných potěrů jako uklízecí čety. Mám je tak u Bojovnic. Dřipv i u Black Moll a Čichavců. Ale jen do velikosti oněch 2 cm. Potom mladé od krevetky neuvidíte. A ve velikosti rybek od 3 cm ani Krevetky dospělé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 22:28 Muž paia [3]
já budu krevetky pořizovat do společnosti endlerek a otíků, tak jsem zvědavej... v akva mám docela dost úkrytů, tak snad pak něco přežije. případně někoho těmi endlerkami podaruju a pořídím si razborky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 08:06 harpunar – Taky je otázka jaké krevetky!
Obyčejné Red cherry,základní formu mám ve společnosti Endlerek a panceřníků.Pozoruji že i Endlerky si občas smlsnou na malé krevetce i když jsou to vcelku mírumilovné rybičky.Ovšem vzácnější a hlavně dražší druhy,jako Red crystaly,Blue Tiger,yelow,red Sakury,atd. bych dal raději buď samostatně a nebo s malými krunýřovci.Já chovám všechny ostatní ve společnosti Otocinclusů a bez problémů.Tihle mini krunýřovci si krevetek vůbec nevšímají.Dát krevetky k čichavcům,tetrám a nedejbože cichlidkám je pro ně ortel smrti.Dříve-či později!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 21:32 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: kačka
žaby a krevetky? snad jako krmení....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 21:26 Žena Linduš [166] – Re: JirkaHonč
nejdřív se, prosím, podívej tady do atlasu na rybky, které už máš. a přečti si, co potřebují, ano?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 20:21 kačka – otázka mimo
:-O chtela bych se zeptat jestli by mohli byt u sebe drapatečky a krevetky cherry? PS- ještě jsem si je nepořídila. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 19:47 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: JirkaHonč
Pořídit si je tam můžeš, ale nepočítej, že budeš mít nějaké mladé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 19:45 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: basa1313
Klidně je tam dej, budou skvělé spestření jídelníčku ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 18:27 Žena basa1313 [18] - Parmičky
žiadny odborník na kevetky? sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 18:11 Muž JuraH. [5] – ryby
čaute moje akva je 25l, je tam 2x fantom červený 4 neonky 3 paví oka rád bych si někde koupil krevetky myslíte že je to dobrý nápad ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 18:06 Žena basa1313 [18] - Parmičky
ahojte mam spolocenske akvarium 200 litrov, mam v nom ancistrusov, mrenky nadherne, labeo cervenoplutve, mrenky siamske, chichlidy thomasonove, sumceka welifera, prisavku thajsku a sumca clariasa ktory tam uz dlho nebude, mohla by som tam dat krevetky ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 16:08 Muž Mike [3]
ja je mam ve společenske nadrži ale s tím čichavcem nevim nevim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 15:47 Skorica
Tak to uprav.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 13:10 Muž VVV111KKK [61] – Re: grizly
No já si taky říkal, že se mi Cherryny spolu s Endlerkama nějak nemnoží. Tady je vidět, jak se člověk dostane k šikovné informaci. Dík. Neměl by někdo upravit kartu Endlerek v oblasti soužití s krevatkami a požírání vlastního potomstva ? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 11:45 Muž Jrk [143] – Re: grizly
Mohu potvrdit to, že Endlerky, i když to místní atlas popírá, požírají své malé potomstvo. Velice pěkně jsou Endlerky nově popsány zde: www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 11:37 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: grizly
...Setkali jste se u těhle "malých a roztomilých" rybek s podobným chováním?...
Ano. Taky jsem si všiml, že se tyhle rybky snažily nosnicím sebrat vajíčka. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 11:08 Muž grizly [145]
Mám krevetky Red cherry v akva 112 litru. V dubnu jsem k nim přidal několik Endlerek. Od té doby jsem v akva neviděl malou krevetku.Pokud chci odchovat mladé krevetky, musím samici umístit do sítové porodničky. Ty malé rybky jsou docela zákeřné potvory, jdou po všem co se hýbe. Žerou mi mladé krevetky a vlastní mládata stará několik dní. Samice dokonce napadají dospělé krevetky, sem tam nějakou zlikvidujou. Před dvěma týdny jsem vypustil z porodničky malé krevetky, 50 kusů, staré 5-6 týdnů a dnes jsem zahlídl jen jednu. Zase je všechny požraly. Setkali jste se u těhle "malých a roztomilých" rybek s podobným chováním? Většinu jsem už odchytl a přemístil do většího akva, 4 mi zatím unikají.
PS: krmím je dost, hladem netrpí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2009 12:51 epto – krevetky a neonky v 120-ke
Nazdar.
Ja mam krevetky (take obycajne hnede - neviem presny nazov) v skvarku spolu s 28 neonkami.
Trochu machu pri dne, koren (pozri moje Akva2.0) a krevetkam sa dari.
Smejdia po dne jedna radost a to tam mam este 6x ancitrus z toho 2x poriadne kusy :).
Poniektore si veselo plavaju pomedzi neonky. Tie sa kuknu zblizka a nechaju na pokoji.
Akurad ked odkalujem dno tak "zopar" malickych vzdy vcucnem a tak ich potom pol hodinu lovim vo vedre.
Ked som ich prvykrat lial naspet tak to bola riadna nahanacka. Co som si vsimol tak dve stihli neonky schmatnut, ostatne stihli ujst.
Az som neveril ze take male jak spendlikova hlavicka vie tak rychlo utekat :)

Povodne som zacinal so siedmimi krevetkami a teraz ich je okolo 20 velkych a netrufam si odhadnut kolko malych (30-40). Takze sa im evidentne dari.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 22:41 Tereza – Re: Charon92
Tak zkus ráčky nebo nějakého mloka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 22:24 Muž Charon92 [3] – Re: hf
Pockat tak ty mas urcite nejakou lepsi odrudu black molly. Ja mam takove mismas skrizene myslim ze to je z mecovkou zelenou.
A nezapomen ze doba nez jsem si vsiml ze black molly je mrtva tak probehla urcite neje stadium hniloby takze to maso rybi je pak mekci.
Ty tvoje black molly by spis zezraly moje skalary smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.12.2009 22:17 Muž hf [54] – Re: Charon92
No počkej, teď už ale prášíš! smich Moje dospělý black molyny jsou 8cm dlouhý a 2 široký!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 21:40 Muž Charon92 [3] – Re: Yirka
Jo vlastne mas pravdu. Jednou mi zemrela dospela Black molly a nez jsem ji stihl vytahnout tak si ji ten skalar narval do huby a pak mu z ni cely den couhaly kosti. Nejdriv jsem myslel ze se prastil o vrchni kryt a ze to ma otevrenou zlomeninu celisti ale porad jakoby prezvykoval takze to nebyla celist ale pekne se nazral.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 21:36 Muž Charon92 [3] – Re: DrBolíto
Jo jo byla to dobra rada jinak by mi je skalari zmasakrovali tone smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 21:33 Muž Yirka [9126] – Re: Charon92
Ta rybka tedy může být dlouhá ale nesmí být moc tlustá. Ale jinak má skalára v té své tlamce neuvěřitelný podtlak. Vyšpulí, potáhne a je to.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [35] ...... 40

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 39964x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5233?od=1701