Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nálevník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Nálevník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2016 16:51 R Muž romant [27987] Re: Barča
5 ok v 20 litrech to chce hygienu a držet na uzdě ruku s krmením, chce to mít na pomoc šneky(okružák, piskořky) a odkalovat, odkalovat, odkalovat a měnit, měnit, měnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 15:52 Muž DaveLister [478] Re: Barča
V akváriu nemají být zbytky potravy. Krmí se tak, aby to ryby sežraly během pár minut. V takhle malém akváriu je to obzvlášť nebezpečné. Pravděpodobně zvýšené dusíkaté látky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 14:50 R Muž afc1886 [14682] Re: Barča
Možná by to chtělo fotku.Myslím,že bude špatná kvalita vody.Špatná osádka akva+málo filtračního materiálu nevěstí nic dobrého.To akva je hold malé.A ten ancistrus tam ještě je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 14:40 Žena Barča [2] - betty a živorodky – Prosím poraďte mi
Mám 5gupek ve 20l .Zabehnuti 3týdny pak jsem si je šla KOUPIT 2měsíce potom se mi objevil bílí zákal vody vyměnila jsem tedy vodu a odkalila dno .Další tyden se ryby chovali divně (jakoby postávali ),normálně i žerou a zbytcich potravy (sušené) se objevilo něco jako bílé lepkave chomace .Nevíte co by to mohlo být (a popřípadě jak se toho zbavit
Předem děkuju za odpověď :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2015 16:38 Ravenna Re: romant
Veľmi pekne ďakujem za rady,vážim si to ,pretože už som niekoľko dní hľadala na nete a info sa dosť rozchádzali,čo prispievateľ to iný názor, čo iná stránka iný názor,či už na liečivá,teplotu vody atď. ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2015 16:26 R Muž romant [27987] Re: Ravenna
Ano, tu teplotu klidně snížit na 27 st. To je v pořádku, ten přípravek, držet se návodu, ale bude zřejmě ten problém s rozhozenou rovnováhou natolik závažný, že budou ty denní výměny vody nutné, takže dávku léčiva bude nutné doplňovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2015 16:20 Ravenna Re: romant
Fotka k příspěvku Vzduchovanie je na plno cca200L za hodinu a napriek tomu mám rybky hore na hladine,nemala by som aspoň o stupeň znížiť teplotu a odstrániť celkom kryt akvária? Ponechala som ho iba otvorený.pridala som toto liečivo,odporučené v akvaristike
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2015 16:09 R Muž romant [27987] Re: Ravenna
Do doby, než budeš léčit tou eSHou, tak klidně měň vodu i denně v objemu 1/3, můžeš tu odstátou, posléze když budeš sledovat u ryb nějakou aktivitu typu zrychleného dýchání, lapání po vzduchu u hladiny, tak i přesto, že bylo již aplikováno léčivo, musíš měnit stále a doplňovat léčivo o danou odebranou dávku. Po ukončení léčby, dle návodu rozhodně vodu vyměnit, ať se tam píše co chce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2015 16:03 Ravenna Re: romant
Ako dlho však trvá liečba? A Po ukončení liečby mám pokračovať ako? Treba odsať nejakú vodu, niečo pridať do nej alebo stačí odstáta voda? Som totiž amatér akva mám len 3mesiace. Urobial som nejakú chybu pri zakladaní nového akva lebo kým boli v tom mini nebol žiaden problém. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.09.2015 15:40 R Muž romant [27987] Re: Ravenna
Pokud mají ryby krupičku, musíš léčit krupičku a nálevníka neřeš. Osvědčená kombinace přípravků eSHa exit(ten především) a eSHa 2000 aplikována dle návodu by měla krupičku umět zvládnout, to vzduchování je v pořádku, krmení po dobu léčby žádný. Jakmile se znovuobnoví nitrifikace a ustanoví biologická rovnováha odporoučí se i nálevník.
Edit: Jinak s určitostí nálevníka odhalíš, když nabereš trochu vody z akva do sklenice a proti nějakýmu tmavýmu pozadí do tý sklenice posvítíš baterkou a když se to, co uvidíš bude hýbat, tak tam opravdu je.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2015 15:36 Ravenna – ČO sa deje???
Menila som akvárium za ,,väčšie" 60l , všetko vrátane rastlín,štrku aj rybičiek je pôvodné z menšieho akva(28l) a cca o 4 dňoch niektoré ryby dostali krupičku (1ks bojovnica,6ks danio, 8ks gupka). Zvýšila som teplotu na 30 stupňov,krupička začala miznúť ale pre istotu som pridala aj malachitovú zeleň.Na druhý deň sa však voda zakalila a plávajú v nej mini biele bodky ,ktoré som po prečítaní množstva príspevkov predpokladám spoznala ako nálevníka. Vzduchovanie je na plno,vypla som svetlo,a teplotu mám stále na 30 tich stupňoch.Chcem sa opýtať ako postupovať dalej,ako dlho ryby liečiť,kedy spoznám,že choroba je na ústupe a nálevník tiež??? Alebo čo ešte môžem pre ryby a akva urobiť????

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2015 03:53 Muž LiborSprysl [9015]
Když už ten Baktozyn máte, tak tím nic nezkazíte... Ten proces záběhu urychlí... :-) Že teda chlapcům do toho kecám... smich ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.07.2015 19:44 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: Vasek
Vašku, je to naprosto normální, nic tam nelej. Tito nálevníci se v akva vyskytují, je to živé prostředí, jen ještě není jak píše Heimdall vše stabilní, tak prostě jich tam je převaha... Každý si tim projde a prošel. I v budoucnu, je to známka, že něco není v pořádku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.07.2015 08:18 R Muž Silent [5949] Re: Vasek
Než tam lít přípravky tak je lepší akváriu dopřát standardní zabíhací dobu a to alespoň tři týdny za plného běhu. To je s kompletní technikou a rostlinami a hlavně bez ryb. Za tu dobu se rozjede nitrifikace a zákal zmizí. Pak lze přidávat postupně ryby a mělo by se to obejít bez potíží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2015 08:04 Vasek – AQ nove 54l
Cau nedavno jsem zalozil se vsim vsudy AQ a mam priserne zakalenou vodu. Byl jsem obchode a daly my Nitrate Minus od Tetry. Pak Bactozyn do filtru silne vzduchuju. Je to takhle v poradku? Za jak dlouho budou ty mrchy pryc prosim pridavam ten nitrat kazdy den 10ml :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2015 12:05 Muž lovap [0] Re: romant
takze ja som dosiel domov az dnes. mal som to zakryte. ono nalevnik je asi na ustupe ale tazko povedat. odnieslo si to celkom dost rastliniek co ma mrzi. kazdopadne som dal 5L novej vody a dal som tam aj to krmenie ako si mi poradil. uvidim ci sa to akvarium uz zacne dako stabilizovat nakolko to zatial nevypada dobre. zatial dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2015 17:00 R Muž romant [27987] Re: Verca999
Min. 1/3, musíš to vyzkoušet, i když ta osádka jsou bordeláři neříkám že to nebude fungovat třeba jenom s dvěma výměnama, je to taky odvislý kolik je v nádrži rostlin. Osobně bych začal s tím obdenním měněním a časem si to třeba upravíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2015 16:57 Muž RBeil [174] Re: Verca999
Nic tím nepokazíš, stačí 1/3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2015 16:53 Verca999 Re: romant
a vodu teda měnit opravdu obden? - jaký množství?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2015 16:53 Muž RBeil [174] Re: Verca999
Jinka hlavně nepřekrmuj, dávej rybam to so téměř hned sní a raši je krm častěji méně než méně často a hodně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2015 16:50 R Muž romant [27987] Re: Verca999
Výměna vody ti zafunguje, vo tom žádná, ale ten bohatě osídlenej filtr je dobrá pojistka pro případ, že se to zvrtne a voda se přestane v tom vylepšeným rytmu měnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2015 16:43 Verca999 Re: romant
takže také doporučuješ vyměnit za molitan?... nejprve to zkusím s tou výměnou. snad to bude fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2015 16:38 R Muž romant [27987] Re: Verca999
Odpovídající filtraci, tedy tu co bude nejen výkonná, ale hlavně účinná(již zde zaznělo), obden měnit vodu, min. jednou týdně odkalovat dno a mělo by to jít i v tom složení rybí osádky. Nelíbí? nevadí, změň osádku, tedy redukcí těch závojnatek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2015 16:37 Verca999 Re: MrUnknown
už jsem nad tím taky přemýšlela. Naši mají jen molitan a vše je OK...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2015 16:37 Verca999 Re: RBeil
Hotovo :) co jsem věděla, tak je vyplněné :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2015 16:02 MrUnknown Re: Verca999
Myslím si, že tak "velké" akva by si určitě zasloužilo lepší filtr, klidně nějakou čerpací hlavu a k tomu větší kostku biomolitanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2015 15:56 Muž RBeil [174] Re: Verca999
Ojajaj, závojnatky do takového akvarka nepatří, jsou strašně ukálené a od toho se ti odvíjí hodně problému, navíc ti budou přerývat dno. Založ prezentaci s pokud možno co nejvíce informací :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2015 15:34 Verca999 Re: ghostik
no v akvarku mam 10 rybiček (7 živorodek velkoploutvých a 3 závojnatky) a jednoho malého ráčka. Hodnoty nevím :/ ...ale naši zakládali akvarko v ten samý den (nenechali vodu ani odstat, nepoužili biofilter) a vodu mají čistou jak sklo...
Filter mám Diversa Claro 1000
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2015 08:16 Muž ghostik [81] Re: Verca999
Kolik ryb na 112l a jaky filtr ?
Pri kazdem zalozeni se objevy zakal a rasa nez se voda usadi a zacne fungovat filtr ( bakterie )
Dobre by bylo i vedet jake mas hodnoty vody v AQ ( NO3, PH, P )
Obcas se stava ze po destich byva i ve vodovodu voda s NO3 nad 45mg/l pak se v AQ mnozi vse jen ryby ne :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2015 07:45 Verca999
Ahoj...už asi 2 měsíce mám akvárium a nějak s tím zápasím :( po založení akvária (112litrů) se v nádrži objevil zákal (nejprve spíše bílý a pak voda zezelenala)...aplikovala jsem CLEAR AQUA, bohužel to nepomohlo a musela jsem vyměnit všechnu vodu v akváriu (rybicky jsem dala do jineho akvaria)

Týden jsem opět nechala filtrovat jenom vodu a přidávala jsem biofilter. Voda byla krásne cista, ryby jsem dala zpět a ted se stiuace začíná opakovat...voda je po týdnu s rybami zakalená (plavou tam malé, ale viditelné částečky a voda "tmavne" - předevčírem jsem dala přípravek proti řase (ALGICID).... už jsem opravdu zoufalá :( ...nevím, jestli je to nálevník nebo špatná funkce filtru. (osvětlení jsem ted opravdu omezila - aqua je na svetlem míste. Moc prosííím o pomoc....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2015 21:59 R Muž romant [27987] Re: lovap
Žádný temnoty, normální režim, to sušený tam dáváš aby jsi nakrmil nitrifikační bakterie, který potřebuješ, aby se ten nálevník odporoučel. Proč nevyměnit vodu, když tam nejsou ryby, nic se nikomu nestane a možná že to změní podmínky a načneš i toho nálevníka, neboj se toho, je potřeba to vnímat v souvislostech. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2015 21:56 Muž lovap [0] Re: RBeil
den to bolo fajn ked som posolil tu vodu a ocistil skor. bohuzial sa mi zda ze to ja este kalnejsie. vypol som teda casovac osvetlenia a zatemnil akvarko.
kolko by malo byt bez svetla, den dva?
2 romant vymenit polku vody? v teme je spomenute ze voda sa menit nema. to potrevu tam mam nasypat preco? dik za info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2015 16:58 R Muž romant [27987] Re: lovap
Ryby tam nejsou, tak si klidně můžeš dovolit vyměnit polovinu akvária, vždyť je to jeden belík a nasypat tam trošku sušenýho krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2015 13:29 Muž lovap [0] Re: RBeil
dik za radu. dal som lizicku soli, zacal vzduchovat tak uvidim. ked uz som v tom bol aj som ocistil skla nakolko bol na nich daky mazlavy nanos.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2015 10:17 Muž RBeil [174] Re: lovap
Dej vzduchovani a čajovou lžičku soli. Nalevnik je na začatku běžná věc a pak zmizí. Plavoučka ti žloutne z nedostatku dusičnanu, takže ji mužeš nechat napospas osudu nebo si počíst něco o hnojení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2015 01:47 Muž lovap [0] – nove akvarko 17l
26.4. som si zalozil nove akvarko. nasadene rastlinky, dany jeden koren. akvarko je dennerle nano 20l. filter a svetlo zo setu tohto vyrobcu. hned od druhého dna mam nalevnika. filter som nastavil na maximum a tak aby hladina bola v pohybe a nestala. vzduchovanie a ani nic zive az na rastliny zatial nemam a ani dakych 6 tyzdnov neplanujem mat. chlapik na akvatere u ktorého som kupoval rastlinky mi poradil ze prvy tyzden mam svietik len 4 hodiny denne pokial rastliny nie su vôbec zakorenene. potom dvanast hodin denne rozdelených dvoj troj hodinovou pauzov.
docital som sa ze u novozalozeneho akvaria je to bezny problem.
mam tam aj jednu plavajucu rastlinku ktora zacala zltnut.
viem ze nemam menit vodu ale otazka je mam alebo nemam svietit a kolko? neviem ci by bez svetla rastliny uplne neodisli.
predpokladam ze tento problem bude pretrvavat asi tyzden ci?
za rady vopred dakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 10:36 Žena Fisulka [0] – Pomoc
Ahoj, u želvy se mi objevili tito nevzhlední tvorové, existuje na to něco, nebo se musím mířit s tím, že do každého čištění tam budou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.11.2014 23:55 Muž Mislow [304] Re: zanek
Ahoj, hlavne se zamysli, co muze byt v akvariu spatne. Nalevnik se vetsinou objevuje v nove zalozenych nadrzich nebo pokud byl do akvarka udelan nejaky vaznejsi zasah, ktery porusil rovnovahu. Pokud se nic takoveho nestalo, tak je neco v neporadku, muze to byt slaba filtrace, nedostatecna udrzba, prerybneni ...... Nalevnik jako takovy rybam neublizi, jedine tak ve snizeni obsahu kysliku ve vode, pokud bude spravna pece o akvarium, rozumna osadka a umerna filtrace, tak sam po case zmizi. :-)
PS: Presneji receno, nezmizi uplne, nalevnici jsou beznou soucasti kazdeho vodniho prostredi. Lepe receno - nebude se premnozovat, aby z toho byla mlecna voda. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2014 23:28 Muž zanek [2] Re: Turbínka
takže čas pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2014 23:21 JoKa Re: Turbínka
Výměna vody, nikoli výměny a nikoli odkalování, nebo šťourání se ve dně...
Něco to způsobilo a to něco musí pryč... Pro lepší pochopení, asi jsem to napsal blbě, vyměnit polovinu, jednorázově, už jen proto co jsem napsal a zároveň pro záchranu rybí osádky, pak zhasnout, nekrmit a když je tam hodně ryb, tak silně vzduchovat. Pokud akvo není přerybněné a vyloženě netrpí nedostatkem kyslíku, tak silným vzduchováním také jen nálevníkovi nahráváš... coze no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2014 23:11 Žena Turbínka [2558] Re: Urtman
Urtman napsal: Výměna vody
ne no Tím akorát nálevníkovi nahráváš, lepší je vodu neměnit, silně vzduchovat (jsou-li tam ryby) a do akvárka nešťourat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2014 22:59 JoKa Re: zanek
Výměna vody, nekrmení akva a zhasnutá světla... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2014 22:58 Muž zanek [2]
co žere nálevníky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 10:18 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Petulinka
Petulinka napsal: Každý říká něco jiného a hlavně v zásadních věcech. Někdo říká neměnit vodu a nechat několik dní být, jiný zase vyměnit i půlku vody. Někdo že se má hodně vzduchovat, jiný zase že vzduchování nálevníkům pomůže k rozrůstání jejich populace. Rozdielne rady vychádzajú z rozdielnych situácií - iné je mať čistú vodu s nálevníkom a iné špinavú. Obávam sa, že v tejto situácii bude treba meniť a vzduchovať trvalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 10:00 R Muž romant [27987] Re: Petulinka
Měnit, vzduchovat. Teď jde o kondici těch ryb, neb nálevník dovede spotřebovat hodně kyslíku a když není jiný zdroj, tak vzduchovat jak o život.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 09:56 Petulinka Re: 77Dasa
Ráda bych uvedla na pravou míru důvod chovu tohoto druhu. Spousta z vás mi píše o množství ryb a velikosti které dorůstají a že v budoucnu bude akvárium malé. Ale tyto ryby chováme na maso. Po celém světě se trend chování tilápie rozšiřuje velmi rychle i když v Čechách řada lidí ani nezná tenhle druh. Tato ryba se velmi rychle množí a ještě rychleji roste a díky tomu se mnoho lidí ve světě obrací k chovu této ryby v akváriu. V Americe je to dokonce velmi módní trend. Proto tedy prosím o pomoc. Každý říká něco jiného a hlavně v zásadních věcech. Někdo říká neměnit vodu a nechat několik dní být, jiný zase vyměnit i půlku vody. Někdo že se má hodně vzduchovat, jiný zase že vzduchování nálevníkům pomůže k rozrůstání jejich populace. Množství ryb i jejich velikost si už pohlídám a skoriguji sama. Mně teď jde hlavně o kvalitu vody pro jejich nejlepší život.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2014 22:56 Žena 77Dasa [1] - společenské akváriumRe: Petulinka
Tyto ryby můžou dorůst až půlmetrové délky.Nevím,zda jsou vhodné do akvária o délce 112cm a vůbec,zda se hodí do akvárií.
Spíše než na potěchu oka se chovají na maso :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2014 20:46 R Muž romant [27987] Re: Petulinka
Vyměň polovinu té břečky(vody) a napiš, jak se to posunulo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2014 20:42 Petulinka
Děkuji. Rozměry akvária jsou 112 délka, 56 šířka a 70 výška. V akváriu je 20 ryb (tilápie nilská) vel. 10 cm a 3 vel. cca 25 cm. Na 400 l vody mám vnitřní filtr, který je dle návodu na akvárium do 500 l. Má průtok 1200 l/h. Barva se zdá žluto-zelená, ale hodně to dělá sklo akvária, které už od začátku (i když byla voda čirá), zabarvovalo z pohledu zpředu vodu do zeleno-modra. Voda má barvu bílo-zeleno-hnědou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2014 15:56 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Petulinka
Jaký je tam filtr? Podle fotky se mi zdá, že na 450 litrů nic moc velikost (opravte mě, prosím, jestli se pletu). Nevidím vývody k vnějšímu filtru a to, co se v tom zákalu dá tušit jako vnitřní filtr, mi přijde trochu malé.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 9 10

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 13024x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4822-nalevnici?od=201