Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nálevník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Nálevník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 14:06 Trixy – akva
ok,takže jdu objednávat-tu pěnu 10x10x16 nebo 10x10x20...sem totiž co se litrů týče na rozmezí... pak jak budu vyměnovat,tak mám vymáchat původní pěnu v akváriu a nainstalovat nový filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 13:49 R Muž romant [27977] Re: Trixy
No, tak se nám to objasňuje, proto jsem psal o tom výkonu a hlavně účinnosti toho filtru, protože tam jsou živorodky a to jsou zdatní producenti odpadu, tak bych šel cestou výměny toho filtru za klasiku v podobě čerpací hlavy a kostky biomolitanu, čímž získáš několikanásobně větší objem filtrační hmoty oproti stávajícímu stavu.
Edit: www.akva-exo.cz/…
www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 13:46 Trixy
filtr je klasický co bývá u těch setů 64l aqua...Akvarijní filtr Super Mini 360
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 13:34 R Muž romant [27977] Re: Trixy
Nekrmil bych týden. Ten filtr je co zač a jak je to akvárko velký?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 13:32 Trixy – akva
mě přijde,že se to právě zhorší když vyměním část vody...měsíc jelo akva pouze s filtrem+byl vyprán molitan z filtru známého... jak dlouho si mohu dovolit nekrmit? čas tomu klidně dám,pokud to pomůže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 13:26 R Muž romant [27977] Re: Trixy
Osobně si myslím, že se jedná o to, že v akváriu je prozatím nestabilní biologická rovnováha a nitrifikace nefunguje ještě tak, jak by měla, dal bych tomu čas. Několik dní bych ničím a nikoho nekrmil, častěji měnil vodu, filtr nechal v klidu(bude nutný aby byl výkonný a účinný) a mělo by se to dočistit. To je jenom taková okamžitá úvaha. Na přesnější rozbor by to chtělo co nejvíce informací o daný nádrži, ideálně být zaregistrován a mít prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 13:18 Trixy
děkuji za reakci,akva je založeno nyní 6týdnů...jak s tím tedy bojovat? neublíží to rybkám?(pár black molly,6xneonka a 8x danio galaxy+2xancistrus)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 13:04 R Muž romant [27977] Re: Trixy
Ne nejsou. Podle mě je to mix mini bublinek a mini bordýlku. To akvárko je čerstvě založený odhadoval bych.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 13:02 Trixy – nalevnici?
jsou tohle nálevníci? a jak je zlikvidovat?

postimage.org/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 19:57 R Muž romant [27977] Re: VladimirGregr
Stávají se různé věci. Ten filtr bych rozhodně v dohledný době nepral a ryby bych taky nepřidával. To, že se to teď tváří, že je to v pohodě, po přidání ryb tak být nemusí. To akvárko se neustále vyvíjí. Počkal bych alespoň další týden, aby se ta počínající biologická rovnováha tzv. upevnila. Pokud jsi přesvědčen, že o nálevníka opravdu nešlo, tak výměny vody lze považovat za ozdravnou terapii. ;-) Toť můj názor. Konečné rozhodnutí je stejně na Tobě. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 19:51 Muž VladimirGregr [10] - Afrika
Tak po dvou týdnech mléčného zákalu jsem zjistil následující. O žádné nálevníky nešlo, během dvou týdnů selhaly všechny pokusy o likvidaci. Zákal byl způsoben přípravkem sera nitrivec. Z neznámého důvodu byl přípravek zřejmě více koncentrovaný, jelikož podle zkušeností ostatnich chovatelů nedojde po aplikaci k totálně bílému zakalení vody s dohledností cca 5cm. Po rozebrání filtru byl filtr plný bílého bordelu, který po zapnutí vletěl všechen zpět do akvária. Takže teď budu postupně měnit po pár dnech 20% vody a vyperu filtr. Zatím po dvou výměnách je znát malé zlepšení, problém je, že všechno je usazeno ve filtru, ale nechci ho zatím prát. Nicméně po třech týdnech jsou dusitany neměřitelné, takže biologická filtrace se rozběhla. Počkám pár dnů a filtr vyperu. Osádka zatím naprosto bez problémů, zítra přidám další ryby.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 12:47 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: Vladimir Gregr
Dal jsem na romanta a juknul na tři dny staré vlákno, kde jsi řešil v podstatě to samí. Neradili ti tam náhodou nekupovat ryby? Nepadali tam snad řeči o trpělivosti? Komu není rady, tomu není pomoci ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.03.2012 11:25 R Muž romant [27977] Re: scorpion075
Ryby v africe po 14 dnech od založení, to bude ten důvod otírání, mrkni se do vlákna o nitrivecu, tam se to minulý týden řešilo. :-O
Edit: rybicky.net/forum/13960
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 11:22 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: Vladimir Gregr
Nálevníci rybě nevadí. To, že se otírají o předměty tipuju na napadení nějakým parazitem. Bez blyžších informací se nedá dobře poradit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 11:05 Vladimir Gregr Re: scorpion075
No na prisavkach na sklo apod je takovy slizky povlak a ryby se zacali trit o pisek. Akvarium je zalozene neco pres dva tydny a naockovane nitrivecem, na zabeh je tam par ryb. Zakal se objevil po naliti nitrivecu a je tam porad. Nasadil jsem silne vzduchovani, dnes uz jsem i zhasnul svetlo a zakryl akvarium dekou. Jde o to ze pokud to pomuze rybam, rad bych je zlikvidoval rychle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 11:00 R Muž romant [27977] Re: Vladimír Grégr
Už jsme to řešili minulý týden ve vlákně o Nitrivecu, musíš být trpělivý, to je ten nejlepší způsob jak se jich zbavit. Nedělat nic, vodu neměnit a čekat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 10:57 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: Vladimír Grégr
Pokud jsou to opravdu nálevníci, tak nech akva být jen vzduchuj a do týdne se zlikvidují sami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 10:34 Vladimír Grégr – Nálevníci
Přemnožili se mi nálevníci, někde jsem četl, že je lze dobře zlikvidovat peroxidem vodíku. Jenže někdo uvádí 1ml 3% peroxidu na 2L vody a jinde jsem četl 12ml 30% peroxidu na 100L vody. Při přepočtu mi to nějak nevychází. Nejsem sice chemik, ale předkpokládám, že pokud potřebuju např. 10 ml 3% peroxidu na X litrů vody, můžu je nahradit 1ml 30% peroxidu na X litrů vody. Nebo se pletu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2011 11:02 Muž Jiri_99 [425] Re: Haimdol
ten článek je super!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 10:34 Žena Emmik [1] Re: romant
Děkuji, ale stejně nedokážu určit co to je. Možná ta Lasturnatka, ale teď jsem si všimla, že po tom skle lezou i malí červíčci nebo co sad sad nevím co s tím.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 10:17 R Muž romant [27977] Re: Emmik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 10:11 R Muž Silent [5949] Re: Emmik
Nálevník je mikroskopický živočich giobio.ic.cz/… cs.wikipedia.org/… takže ten to nebude ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 10:08 Žena Emmik [1] – nálevníci?
Fotka k příspěvku Ahoj,
asi před čtyřmi dny jsem si všimla, že mám v akváriu na stěnách mrňavé bílé živočichy. Hodně rychle se pohybují a tam kde jsou je hnědo zelená řasa. Napadlo mě, jestli to nejsou nálevníci. Nikdy jsem nálevníka neviděla, ale pamatuji si, že jsme ještě na základce dělali nějaký pokus se senem a vodou a měli tam být nálevníci. V akváriu nemám žádné ryby jenom piskořky a bylo plánované pro krevety. Je to 50l akvárium zakládané asi před dvoumi měsíci. Zrovna jsem si všimla, že jsem si nevšimla, že mi nejede filtr :-D sad . Přikládám foto. Jak se jich zbavím? Děkuji za odpovědi. :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2011 14:01 Muž tomas3000 [15] Re: Honzzin
to jo, ale dřív jsem to nepozoroval v takovém množství aby mě to otravovalo...kazí to estetickéj dojem...ještě to nechám přes víkend filtrovat.Dávám tomu za vinu ty vrbové větvičky..Asi postupně uvolnovali nějaký svinstvo:-).Preventivně jsem je vydělal. Na ty nálevníky si moc ale nevsázím, ale kdo ví....ty částečky jdou vidět, není to celistvá mlha. Teď mě napadlo, začal jsem míchat brněnskou vodu s demi vodou...kvuli upravě tvrdosti...ale tím to asi nebude,že? Pokud to neustoupí, tak zkusím zvýšit na 3 dny teplotu na 30 stupňů, prý to na nálevníky, (pokud to jsou nálevníci)taky zabírá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2011 13:38 Muž Honzzin [0] Re: tomas3000
Tak jestli to jsou jen ty malé bíle tečky, tak to budou asi fakt jen nějaky nečistoty – v každé vodě něco plave ;-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2011 15:45 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: tomas3000
muze to bejt klidne zbytek necistot z filtru, to je v pohode....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2011 15:32 Muž tomas3000 [15] Re: Honzzin
No, mám to založený tak půl roku...objevilo se to potom(nebo si to s tím aspoň spojuju), že jsem jeden den spěchal a s výměnou vody jsem čistil i filtr, takže jsem mohl trochu nabourat rovnováhu v akva a objevil se mi takový bílý zákal, ale není to zase nějak moc, jen když se podívám proti černýmu pozadí, tak jdou vidět malinkaté bílé částečky poletující ve vodě. Ale má to větší strukturu a né, jako mlha z nálevníků. Je to taky možná tím, že jsem měl tak 3 týdny v akva vrbový větvičky, který se mohly po tý době začít rozkládat a zakalily vodu...Dnes jsem přidal ke keramice ve filtru i akvacit, tak uvidím, jestli to odfiltruje a že to byly opravdu nečistoty. Pokud to do dvou dnů nezmizí, tak zvýším v akva teplotu na 30 stupňů na 3-5 dní. To prý také pomáhá proti nálevníkům nitrivec, jsem tam už dal abych naočkoval filtr a rychleji se namnožili bakterie, které jsem vyplavil čištěním filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2011 14:47 Muž Honzzin [0] Re: tomas3000
Je to tak – nitrivec pomůže. Ale pokud to máš npvě založené akvárko a není to přemnožení nijak drasticky, tak je asi fakt zbytečny dávat ho tam. Pár dní počkej a uvidíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2011 08:11 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: tomas3000
asi to moc lidi neresi pac premnozeni nalevniku je prechodna zalezitost a vetsinou se vyskytuje jen pri zabehu akvaria....
ale vzhledem k cene nitrivce s nim asi nikdo moc neplejtva a radsi si pocka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2011 23:30 Muž tomas3000 [15] – nitrivec vs nálevník?
Nikdo o tom neslyšel, nebo nezkoušel? Tak jsem si říkal, že by na tom něco bylo, protože bakterie, které osídlí filtr v dostatečném množství z vody filtrují živiny, kterými se mikroorganizmy živí a tím pádem by je nitrifikační bakteie měly vyhladovět,že? :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2011 11:20 Muž tomas3000 [15] – nitrivec vs nálevník?
dobrý den, na jednom foru jsem se dočetl, že lze nálevníky úspěšně likvidovat nitrifikačními bakteriemi, třeba přípravkem sera nitrivec...denní aplikací podobu jednoho týdne...co je na tom pravdy:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 19:29 Žena jalea [3] – nálevník
Ahoj potřebovala bych poradit, protože se v těch všech informacích nevyznám. Mám v akvárku pravděpodobně nálevníka-co s ním mrchou? Nekrmit už jsem se dočetla a dál? Svítit nesvítit? Vzduchovat nevzduchovat? Zvýšit teplotu nebo ne?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 14:52 runner – Re: rriki
mám externí filtr fluval 405
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 14:45 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: runner
To je klasika nálevník.Co máš za filtr?Výměna vody Ti nepomůže.Lze to na krátko vyřešit UV lampou.Jenom že zo neřeší problém proč.pokud můžeš přidej ještě jeden filtr nejlépe molitan,
pokud máš bio hooubu , pořádně vyprat a nechat zajet s molitanem .Ten pak vyhodit.Pokud máš externí to samé+ přidej třeba vatu kvůli mech filtrování.Artemie je kolikrát takový humáč ,že je lepší s ní nekrmit hlavně šedivou.Každý krmení raději propláchni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 11:39 R Muž romant [27977] – Re: runner
S tou výměnou vody je to věc názoru. Teď bych postupoval přesně tak jak píšeš. Nekrmit a vyměnit větší množství vody, to bych opakoval během týdne tak 2-3 krát, samozřejmě na odkalení bych nezapoměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 11:32 runner – Re: romant
340 je aqva, takže čistej bude tak 280-290 a měnit 150l to je půlka, to mi přijde trochu hodně. Jde mi o to jak to teď vyčistím, jestli mám vyměnit větší část vody a nebo několik dní nekrmit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 11:23 R Muž romant [27977] – Re: runner
No, podle mě je to překrmovaný a nedostatečně odkalovaný, Patentky a srdce se velice rády kazí a když jsou tam terčovci, tak při tý vyšší teplotě je ten hnilobnej proces ještě urychlen. 5O litrů vody týdně měnit v 340 litrovým akvárku je taky málo. Tam bych měnil klidně 100-150 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 11:14 runner – Re: romant
odkalovano 1 týdně 50l, rostlin pul aqua zarostle, celkem dost. ryb 20 neonek a 8 terčáků cca 5-6 cm. krmení 2x denně suché, patentky, hov. srdce, artemie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 10:58 R Muž romant [27977] – Re: runner
Jak často je odkalováno? Jak často a čím je krmeno? Kolik vody a jak často se mění? Jak hodně je akvárko zarostlý rostlinama a kolik je tam ryb?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 09:32 runner
Ahoj můžu poprosit někoho o zkušenosti. Mám aqua 340l cca 10 měsíců. Teď poslední dobou tam mám bílý zákal, jako kdyby ve vodě plavala mouka, strašně malý částice. Už jsem zkoušel zvýšit teplotu, intenzivně vzduchovat a výsledek zatím žádný :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 18:01 Mell – nálevník
na něj se jde tak, že se nekrmí, nesvití a vzduchuje...mám akva skoro dva měsíce takže je zaběhnuty, akorat sem včera vyčistila akva s polovinou vody nebot jsme po krupici. Myslím si tedy, že je to nálevník. Dělám ten postup správně? ( může byt puštěny filtr, že jo) dodatek akva je 80L a v něm 3 druhy rostlinek plus mech a par parmiček, molly 1+4, pidi neonky nepravé a ancistrus s panceřníčkem. Jo a tuším, že neočekavaně se mě tam objevili čichavci 5x. ( nákup dědečka pro vnuka :-DDD )díky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 14:50 kolcun2
Ako si to urobil? Prosim ta popis mi postup.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 14:50 R Muž Silent [5949] – Re: kolcun2
Na zkrmování je třeba použít monokulturu např. trepku paramecium caudatum. Pokud se budeš pokoušet si nálevníka nachytat v přírodě tak si můžeš natahat i parazitické druhy a máš zaděláno na potíže. Další způsob je do zavařovačky nalít převařenou vodu a přidat trávu nebo banánovou slupku. Za několik dní se ve vodě objeví pohybující se prach - nálevníci. Ale i tento systém má svá rizika. Není hygienický a tím pádem hrozí infekce a plísně. Nejjistější je Protogen a myslím, že na e-shopech nebude problém ho sehnat i na Slovensku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 14:47 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky – Re: kolcun2
Ja som niekde (myslím že tu) čítal o pestovaní si nálevníkov z banánovej šupy vo vode... Môj pokus práve prebieha, vyzerá to zvláštne coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 14:40 kolcun2
V Prešove to nemožem dostat. Inak sa to neda z prírodných materialov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 14:35 R Muž Silent [5949] – Re: kolcun2
Nejjednoduší a nejbezpečnější je použít násadu Protogen www.akvaristik.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 14:30 kolcun2 – pestovanie nalevníka
Naopak jak si vypestovať nalevnika ako živu kulturu pre poter??? Poradte prosím.....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 17:14 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: pietro
Koukněte ke mě. Akvária fungující bez filtru. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 17:08 Muž voko [9] - Živorodky – sinice
to je nezávidení hodná situace. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 16:53 Žena Frissky [5] - Asie – Re: pietro
Nechci tvrdit že filtr není důlžitý, ale řekla bych že není nezbytný... V akva mám lavové kameny a lavový granulát, který má ´´PRÝ´´ dobrý vliv na život užitečných baterií. Když jsem byla malá měla jsem akva bez filru jen se vzduchem a světlem a rybičky i rostlinky prosperovaly... V dalších svých akvariich filtr mám, ale do tohoto akva ho zatím neplánuji .. až pokuď bych pořídila nějaké rybky...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] 9 10

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 13015x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4822-nalevnici?od=301