Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nálevník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Nálevník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2018 12:29 Muž AdrianNo [0] Re: Kubaa
Akvarium uz bezi viac ako 8 mesiacov. Pred 2 mesiacmi som ho cistil cele ale strk som nesahal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2018 10:20 Muž Kubaa [718] Re: AdrianNo
Co znamená není čerstvě, on se ten zákal z písku udrží klidně měsíc. Kdy bylo to akvárium založené?

Určitě ti tu někdo poradí něco jiného, ale já se zákalem doporučuju nedělat nic. Ještě jsem nepotkal zákal, který by nezmizel sám. Leda by v akváriu bylo něco vyloženě špatně, pak samozřejmě odstranit příčinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2018 18:49 Muž AdrianNo [0] Re: Kubaa
Napustene to neni cerstve. Pred tyzdnom son menil 1/3 vody ale mam tonuz dlhsie. Viditwlne sa to nehybe. Tak najskor asi ten bakterialny zakal. Ako to riesit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2018 18:11 Muž Kubaa [718] Re: AdrianNo
Pokud se to nebude viditelně hýbat, stejně to může být biologický zákal - bakteriální. A nebo třeba zákal z písku, je-li to čerstvě napuštěné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2018 17:29 R Muž romant [27977] Re: AdrianNo
Naber trochu té vody do sklenice a ve tmě oproti něčemu tmavýmu do této posviť baterkou, můžeš to klidně zkusit i v akváriu a když tam bude pohyb, je to ON, já si ovšem myslím, že to nálevník není a jedná se o ne zcela dokonalou přeměnu škodlivých N látek na akceptovatelné. Obvykle to řeší čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2018 17:26 Muž AdrianNo [0] – Nalevnik
Fotka k příspěvku Je toto nalevnik?
Akva: 320l
Filter: JBL 1500 greenline
Svetlo: Chihiros a902, 65W - polovičná intenzita 12 hod/denne
vzduchovanie 12 hod/denne
pH - 7,5-8
dKH - cca 16


Ak ano, bude stacit zatemnennie na 5-6 dni? Vzduchovanie nechajt zapnute? Ryby sa nepozabijaju od hladu?:-D
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2018 20:36 Muž Dirtysoul [2] - Cichlidy
rybky už tam nemám asi 3 týždne, začalo to 50% výmenou vody a vymáchaním filtru tone a od vtedy sa to vlečie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2018 20:28 R Muž afc1886 [14632] Re: JagerMaister
Podle prezentace tam máš rybky, tak bych tam dal vzduchování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2018 20:21 Muž Dirtysoul [2] - Cichlidy
Ahojte, tak vás informujem o stave akvárka. Na nálevníka som kúpil clearwater. Prvá aplikácia super, krýštáľová voda, ale ráno som ostal zdesený, voda ako mlieko. Už som nemal nervy tak som vymenil 80%vody, a pridal clearwater, no pomohlo to sotva deň a zase pozorujem slabší zákal. Príčina neznáma. tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2018 18:38 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: JagerMaister
Tak potom ako píše článok...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2018 18:36 Muž Dirtysoul [2] - CichlidyRe: afc1886
skúsil som a hýbe sa to tam coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2018 18:32 R Muž afc1886 [14632] Re: JagerMaister
Poznáš to tak, že nabereš trochu vody z akvária do sklenice a proti tmavýmu pozadí do ní zasvítíš baterkou a když tam uvidíš pohyb, budou to nálevníci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2018 18:31 Muž Dirtysoul [2] - CichlidyRe: Cyklohentán
pekný článok, ale doma mám len zeolit, mám to použiť?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2018 18:24 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: JagerMaister
Ak je to nálevník, tu je super článok ;-)Bol tam ten zákal hneď po urobení zmien? Možno je to iba zvírený prach ktorý je príliš jemný aby sa usadil vo filtri.

www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2018 18:19 Muž Dirtysoul [2] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Ahoj, včera som menil 50% vody v mojom akvárku, s tým že som aj poprehadzoval korene, teda som sa trošku nechtiac pohrabal v dne, a dnes ráno ma prekvapil takýto zákal, ktorý neustupuje.. akvárko je v zábehu už skoro 2 mesiac, obývajú ho len slimáky... sú to nálevníci? ako ich eliminovať?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.05.2017 15:47 Muž powery [250] Re: sharka71
Taky jde pro už aktivní prezentaci komentáře v deníku nastavovat jako neveřejné, uvidíš je pouze ty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2017 15:44 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: sharka71
Když nenahraješ hlavní fotku nikdo prezentaci neuvidí a teprve až se ti to bude líbit můžeš jí nahrát. Je to dost užitečná věc a je někdy dobré vidět jak se to mění. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.05.2017 15:14 R Muž afc1886 [14632] Re: sharka71
Proč čekat s prezentací akvária až bude podle tvých představ.V prezentaci aspoň uvidíš krásně vývoj akvária a můžeš si zapisovat důležité věci do deníku,díky kterým budeš mít větší přehled o akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2017 07:19 Žena sharka71 [37] – nálevníci
Děkuji všem za rady. Nakonec jsem se rozhodla pro výměnu vody a nesvícení, jak radil JoKa. Zafungovalo to perfektně, po třech dnech voda skoro průzračná, druhý den jsem pak ještě odlovila zbytky pavučin a nasadila šneky... Po dlouhé úvaze, čtení článků a radách o krevetkách jsem přidala i bublifuk, ač jsem se bránila zuby nehty.. Až bude krevetárko podle mých představ, založím mu prezentaci. Díky, díky :-) ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.05.2017 12:19 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidy
-není co rozebírat
-co mělo být uvedeno je
-můj původní příspěvek čistě koresponduje s Václavovým a je pouze rozšířen
-následující vysvětluje pouze ,že přidáním vody ,nebo její částečnou výměnou se nálevník pouze přikrmuje ,proto ta výměna vody je nežádoucí
-nálevníci jsou organismy s různou strukturou dělení a vzniku ,proto není "nálevník" v zakládajícím akváriu totožný ,jako "nálevník" při zákalu z okurky
-jednoduše se to jmenuje "rozmnožování buněk" na jejímž základě to závisí
-pokud je biologická cesta přidáním ,, Perloočky ,dafnie, buchanky a dalších vodní korýšů,, špatná ,tak poněkud nechápu proč se zde nadále vyjadřovat na toto téma
-jedná se živočichy ,které jsou běžnou krmnou složkou ryb a v prostředí akvária zcela neškodné
-odbornost posouzení jednotlivých příspěvků nech si každý udělá sám za sebe
- ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2017 10:04 JoKa Re: lacewings
Najednou se obejdeš bez rozboru...

A proto radíš zatáhnout si do akvária další organismus, aby to sežral.... :-D :-D rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2017 07:33 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidy
-není nálevník jako nálevník ,
-nová voda=nový organismus=nová mitoza, takže blbost na entou
-"zákal" od okurky a nálevník při zakládání akva jsou dvě rozdílné věci
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2017 00:52 JoKa Re: vaaclav
Václave uctivě prosím o zdůvodnění negativního palce...
Je snad má ráda Šárce nepravdivá? Řešíte boj s nálevníkem jinak??

Bývalo zvykem na tomto fóru, že když nesouhlasím, tak zdůvodním proč...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2017 23:10 JoKa Re: Maq
Mám podobný problém... Také si je vypěstovat neumím... Tchánovi stačí překrmit krunýře okurkou a má je druhý den... :-)

My blbci kupujeme protogen... smich

Edit: k tomu pěstování nálevníka. Voda musí být z akvária, banán a na okno. A nezapomeň na jemné, velmi jemné vzduchování.... Toť rada, kterou jsem kdysi dostal, ale stejně se mi to nepovedlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2017 23:07 Maq Re: JoKa
Já na nálevníky nemám talent. Usušil jsem si banánové slupky, hážu to do vody, flašku dám na okno se sluncem... a NIC. Natož prase... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2017 23:00 JoKa Re: Maq
Nálevník jako prase...
Když se přemnoží vytváří přesně takovéto struktury... Viděl jsem to mnohokrát, viz příspěvek níže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   18.05.2017 22:58 JoKa Re: lacewings
Miloši Miloši (jestli se tak tedy skutečně jmenuješ, u Tebe už si nejsem jistý vůbec ničím). Co se vykašlat na opisování textů odkudsi a radši opravdu poradit?!?

Nenapadla Tě třeba babská rada: vyměnit 80 % vody naráz, pak vypnout světla, nekrmit ničím, akvo zatemnit a pokud jsou přítomné ryby, tak zavést vzduchování (nálevník, jak známo, toho vzhledem k množství, jak moc se namnožil, sežere hromadu a ryby se udusí)... Tento stav udržet po dobu třech celých dní. Po té vyměnit půlku vody a zavést normální režim...

Chápu, tohle tam nepsali, to jsou zkušenosti...

Sharka71: udělej to, jak píšu, nic víc není potřeba, věř mi... Můj tchán si z okurek uhnal nálevníky tolikrát, že už to ani není vtipné. Vždy jsem mu poradil jen toto. Za tři dny hlásil, že mi z toho akva klidně zalije kafe... Neposlouchej opsané texty a udělej to, co píšu... Za tři dny poreferuj, jak to dopadlo... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2017 22:56 Maq Re: sharka71
To na nálevníky moc nevypadá. Nebo přesněji, ne pouze nálevníky. To spíš vypadá jako nějaká houba nebo co.
Houby i nálevníci jsou heterotrofní, to znamená, že tam máš nějaký mohutný zdroj organického znečištění. Kořen... něco takového.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2017 22:17 Žena sharka71 [37] Re: vaaclav
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dekuji moc. Jeste jsem tu nadheru ted vyfotila. A co ty kytky? Jsou asi uz nenavratne pryc, ze?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.05.2017 14:32 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidy
- Připomenu biologickou cestu- Perloočky ,dafnie, buchanky a podobní vodní korýši, vyčistí vodu od nálevníků, ale i jednobuněčných řas spolehlivě
- Peroxid- tam je to při 30% 4ml na 100L, doporučuji pouze v případě zakládání akvárií
- Acriflavin- vyfiltrovat přes uhlí za silného provzdušnění nádrže,jednoduché okamžitý zásah,
;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   18.05.2017 14:21 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: sharka71
Vzduchování se doporučuje pro ryby aby se neudusily protože nálevník v tak velkém počtu něco vydýchá. Nic s tím nedělej zmizí to většinou do týdne samo. Hlavně ale neměň vodu to jim jen přeliješ žrádlo. Kdyby jsi v okolí natrefila na nějaké buchanky nebo dafnie pár by se jich do akvária hodilo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2017 14:14 Žena sharka71 [37] Re: vaaclav
Tak teď jsem zase tam, kde jsem byla. Ryby tam samozřejmě nejsou, je to nově založené a ani tam nebudou, budou tam jen krevetky. Takže vzduchovat nebo nebo ne nebo co? stydim Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2017 14:11 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Ne rybám, jestli tam ale nejsou tak platí tvoje otázka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2017 13:43 Maq Re: Angus68
Angus68 napsal: Zapni si vzduchování.
Tomu nerozumím. Aby se nálevníkům líp dýchalo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2017 12:16 Angus68 Re: sharka71
Ano ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2017 12:09 Žena sharka71 [37] Re: powery
Dobře, dobře, když to jinak nejde. Mám ho nechat běžet nepřetržitě dokud to nezmizí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2017 11:58 Muž powery [250] Re: sharka71
Tak je potřeba změnit přístup a kvůli nálevníkům (třeba dočasně) zavést vzduchování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2017 11:56 Žena sharka71 [37] Re: Angus68
Nemám tam žádnou techniku, kromě světla. Běžely mi bez toho před tím 2 akvária v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2017 10:43 Angus68 Re: sharka71
Zapni si vzduchování.Do dvou dnů by měli být pryč ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2017 07:01 Žena sharka71 [37] – jak se jich zbavím
Fotka k příspěvku Ahoj, nedaří se mi založit krevetkárium. Při prvním pokusu se mi voda totálně zkazila, byla tam na půl s vodou z velkého akva a na půl čerstvá. Druhý pokus jsem udělala minulý týden (9.5.) s čerstvou vodou. Mám to bíle zakalené, jsou tam i taková bílá vlákna. Vyčetla jsem a i si to potvrdila, že mi nádrž obsadili nálevníci. Nevím ale jak se jich zbavit. Někde čtu že vodu neměnit a nechat být, někde zase že ano, že měnit týdně nebo i denně. Nevím co s tím :-(.Na fotkách je den založení, zákal jsem nefotila. Jsou tam ještě přidány plovoučky (ještě nejsou na fotce) a jeden kružník. Akvárium je bez filtrace a byla bych ráda, aby to tak zůstalo, pokud je tedy možné se zbavit nálevníků bez toho, aby tam byla. Světlo ledkové bílo-modré, topení není. Jemnolisté rostlinky se podle mně začaly rozpadat :-( . Pomůže přidání bakterií ze zaběhnutého filtru? Nezakládám poprvé, ale nikdy nebyl problém, prosím o radu. děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.02.2017 10:20 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: JoKa

u nálevníka jde v podstatě o to, narušit Mitozu (mitotické dělení)
-postupů je celá řada
-Připomenu biologickou cestu- Perloočky ,dafnie, buchanky a podobní vodní korýši, vyčistí vodu od nálevníků, ale i jednobuněčných řas spolehlivě
-s použitím chemie to jde třeba s Acriflavinem, který se vyfiltruje přes uhlí, za podpory silného vzduchování,jeho použití je vhodné pouze pro druhy ryb,které nejsou na tento přípravek citlivé
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 09:28 Muž kofejn [963] Re: JoKa
V akvárku se mi objevil nálevník (respektive mléčný zákal) jen jednou, a to když použil kanystry pro vodu do akvárka na převoz kořalky z pálenice. A to jsem je vypláchnul tone. Každopádně zákal byl jednodenní záležitost, jen jsem přidával vzduchování.
Zákal: rybicky.net/fotogalerie.php…
Druhý den: rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2017 00:53 JoKa Re: romant
Nevím jak to zdůvodnit, biolog fakt nejsem. Ale tomu zmiňovanému tchánovi se ten nálevník vrátil celkem 3x. Pokaždé ze zapomenuté cukety... Poprvé jsem mu poradil to co jsem vyčetl tady. Nekrmit, neměnit vodu, vzduchovat o život, jinak nic. Zbavil se ho šestý den... Podruhé jsem mu řekl to samé, ale před tím vyměnit většinu vody, jinak to samé... Zbavil se ho 4 den. No a konečně po třetí jsem mu řekl, ať udělá to samé, jen zkusí navíc ještě zhasnout světla... 3 den mi hlásil, že z toho akvária mi klidně uvaří kafe...

Neumím to vysvětlit, nevím proč, hovořím jen ze zkušeností...

Každopádně, tchán je trošku neposeda, ty cukety tam zapomíná poměrně často, i v jiných akváriích. Má jich šest a nálevník se dělá jen v tom jednom, v tom, kde má z mého pohledu nejslabší filtraci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 18:57 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Maq
Já mám dost velký odpor k chemii a myslím si, že příroda si hodně často pomůže sama. A zatím mi to vždycky vyšlo. U těch nálevníků bych totiž hlavně řešil důvod a ne až následky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 18:50 Maq Re: Pepan
Maq napsal: To by na mě byl moc velký kybling. To bych tam (když tam nejsou ryby) raději nalil peroxid vodíku... a nebo vůbec prostě počkal.
No však jo. Popravdě, nikdy jsem zákal jinak neřešil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2017 18:41 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Maq
A neuvažoval jsi o alternativě, že to necháš na přírodě, aby se s tím popasovala sama? Mi se to zatím vždycky vyplatilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 18:31 Maq Re: romant
Nevím.
Četl jsem že v jezírkách (s lekníny apod.) se používají nějaké oxidanty proti řasám.
Domnívám se, že cévnaté rostliny jsou proti oxidantům lépe chráněny (snad kutikulou) než prvoci, další drobné organismy, a snad i ty řasy. Ale dávkování se jistě musí vyladit.
Určitě by to dalo zabrat bakteriím, ale bakterie přisedlé v substrátu by snad až tak moc neutrpěly.
Já to ale nikomu nedoporučuju, napsal jsem to jen tak, než lákat nálevníky na světlo, odsávat, filtrovat... to bych je radši prostě zabil.

Safety data sheet:
Aquatická toxicita:
7722-84-1 Peroxid vodíku 30%
EC50/48 h 13 mg/l (dafnie) (OECD 202 Part I)
IC50/72 h 11 - 15 mg/l (řasy) (OECD 201)
LC50/96 h 188 mg/l (ryby) (OECD 203)
Perzistence a rozložitelnost:
Snadno biologicky odbouratelný
Poločas rozkladu ve vzduchu: 24 hod
Poločas rozkladu ve vodě: 5 dnů
Poločas rozkladu v půdě: 12 hod
12.3 Bioakumulační potenciál: Bioakumulace je nepravděpodobná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 18:27 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Maq
Světlo dělá zázraky. Vidím to na viřníkovi, kterým krmím potěr. Moc velký kyblink by to nebyl. Spíše jde o trpělivost při odsávání. Většinu odsaješ a zbytek časem vychcípá sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 18:04 R Muž romant [27977] Re: Maq
Co udělá peroxid s rostlinama, jaký je doporučený bezpečný dávkování?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 17:57 Maq Re: Pepan
To by na mě byl moc velký kybling. To bych tam (když tam nejsou ryby) raději nalil peroxid vodíku... a nebo vůbec prostě počkal.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 9 10

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 13015x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4822-nalevnici?od=51