Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nálevník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Nálevník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 15:30 Žena ustavprochore [567] – Re: pietro
Jenže ony ty nitrifikační bakterie nežijí jen ve filtru. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 13:54 pietro – Re: Frissky
Filtr je nezbytný pro kvalitu vody je to srdce akvária, bez toho nemůže fungovat žádné akvárium.
Ve filtru žijí tzv. nitrifikační baktérie, které zabezpečují biologickou rovnováhu v nádrži. Jak po chemické stránce tak biologické. Výměna vody je pro nálevníka příznivá tak se ho jen stěží zbavit!!
Pokud není proces zaběhnutý od prvopočátku, bude to jen horší a nakonec se dostaví protozázní organismy díky zvýšené koncentraci No3,No2, čpavku a ryby začnou uchřadnout a umírat na širokou škálu nemocí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 13:31 Žena Frissky [5] - Asie – Re: pietro
filtr nemám to bude asi důvod toho, že ještě nezmizeli.. rybičky jsem přestala krmit když se objevili a ted tedy vypínám světlo... Protože nemám filtr měním častěji menší objem vody... mužu v tom pokračovat.. nezhorší se to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 12:45 pietro
Tedy abych upřesnil o co se jedná je to tzv. Nálevníky, jsou to mikroskopické organismy kteří se množí pokud voda probíhá biologickým procesem.U nově založené nádrže je to zela běžný jev.Postačí zvýšit teplotu, víc prokysličovat vodu a nepoužívat osvětlení.Pokud jsou v nádrži ryby nekrmit zhruba 5 dní.Nejlépe v boji proti prvokům a jiným mikroorganismům se osvědčila UV lampa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 12:36 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: Frissky
až se ti akvárko trochu zajede, tak zmizí sami... zkus si rozmíchat kávovou lžičku soli ve skleničce a až se ti sůl rozpustí, tak to nalij do vody - to by mělo trochu pomoct - nevypínej filtr a sviť max 10 hodin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 12:31 Žena Frissky [5] - Asie – Re: arnošt
Poradila by si s nimi bojovnice nebo dario..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 12:29 Muž arnošt [37] - Rostliny
to si nice určitě nebude - jak píše sid - nejspíš nálevníci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 12:26 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Frissky
Nálevníci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 12:16 Žena Frissky [5] - Asie – Re: Frissky
Fotka k příspěvku ještě jeden obrázek..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 12:15 Žena Frissky [5] - Asie – Sinice nebo něco jiného ?
Fotka k příspěvku Ahoj.. Mám založené miniakva vždycky v něm byla taková ta bílá slizovitá sinice... po celkové přestavbě a desinfekci zmizela.. Teď při výměně a odkalování vody se objevila zřejmě zase, ale v jiné formě.. jsou to jakási ´´bílá oblaka´´... která se drží jen tam kde je minimum světla... aktivně se to pohybuje.. dnes ráno byla v levém rohu a po rozsvícení akva se to přesunulo do pravé časti, která je méně osvícená.. proti světlu je vidět že se tento ´´oblak´´ skládá ze spousty hemžících se časteček. Při té výměně vody jsem použila nepřevařenou vodu .... ještě jsem také přidala jednu rostlinu.. to všechno můžou být důvody vzniku tohoto ´´čehosi´´...Nemáte s tím nědo zkušenosti.. O co se jedná a jak se toho zbavit? Není vidět, že by to vadilo rostlinám nebo rybám..ale i když je to zajímavé to sledovatale tak to někdy v akva z dálky vypadá dost nechutně...
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 15:38 Muž BAKrv [2]
Taky mám nálevníka a dnes mi přišli nové rostliny mám je tam dát a vrátin stávajicí vodu nebo tam mam dat destilku abych je nekrmil?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 14:07 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Krevetka
Aha, a sme u jádra pudla. Kdyby ste ho nezakrýval, tak už je dnes voda taky čistá. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 14:04 Krevetka
V pátek 19:00 bylo napušteno AQ 112 Litrů .. Ráno v 9:00 jsem se vzbudil a v AQ Mléčný zákal žřejmé nálevník .. Celé AQ jsem zakril deskami a dnes pres momentem jsem to odkryl a voda je uplně Čiráá ..Bez chemie .. Jen vzduchovani a filtr ..Nevim jestli to byl nálevník ale tuším že ano ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 13:59 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Johan
Vyloučit se nedá na světě vůbec nic... :-)
U sinic a řas si dovedu vliv světla představit.
Přemnožení nálevníků, kteří způsobují zákaly vody, má podle mne na svědomí přemnožení bakterií, které nálevníkům slouží za potravu. Při troše dobré vůle bychom vztah mezi světlem a bakteriemi (a tudíž i nálevníky) jistě našli... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 13:53 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Sid
Nevím.. já jen, že jsou druhy nálevníků s chloroplasty apod.
No, třeba krevetka neměla nálevníka, ale sinici nebo řasu.. :-D Krom toho si spíš dovedu představit že při svícení dochází k odčerpání živin ze sloupce rostlinami a sníženou potravní nabídku pro nálevníky. (pokud tam je dostatek rostlin, že)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 13:44 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Johan
Existuje "souvislost" mezi světlem a Ichthifthirius muptiphilis. Jaká je souvislost mezi zákaly způsobujícími nálevníky a světlem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 13:23 Krevetka
Dobrý delejte si srandu ale me to pomáhá ! :-P :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 13:23 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Sid
Nálevníci nejsou jen trepky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 13:17 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Krevetka
Otázkou je, co vy - myslíte to, co píšete, vážně? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 13:13 Krevetka
jestli si delas legraci fajn . .Pokud to myslis vazne jsou to mikroorganismi .. Prvoci takze oni očíčka nemají potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.03.2010 13:04 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Krevetka
Třeba nevidí na svou potravu, nemohou ji najít a tak umřou hladem... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 13:00 Krevetka
Tuším že se to nikde nedočteš ..Možná je to Blbost .. Ale mě to Pomáha ..Sice na svetle vetisnou take zemre ale tma to urychli ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 12:52 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Krevetka
Asi mi něco dosud unikalo... hmm
Kde se dá něco o tomto dočíst? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 12:38 Krevetka
Světlo ho podporuje v množení .. Tma byho měla zahubit ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 12:06 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Krevetka
...Nalevnikovi velmi pomaha svetlo...
S čím pomáhá světlo nálevníkovi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 22:28 Muž PetrS [4]
Hlavne v nove zalozenem akva nemaji ryby co delat, takze bys nemel mit co krmit. Jinak hlavne poradne vzduchovat a cerit hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 22:25 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: Martinezz
Nálevníci jsou běžný kolorit nově založených akvárií. Na nálevníky je opravdu nejlepší hladovka. Pár dní rybky nekrm a uvidíš, jak ti nálevníci zmizí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 16:09 Muž kalahare [11] – Re: Krevetka
Tento filtr mi jede v akváriu 2 roky, je tichý a účinný. Mám k němu dostatečnou kostku biomolitanu a nikdy jsem neměl problém s vodou. V balení byl i škrtící ventil, takže se dá lehce nastavit průtok. Za tu cenu je to super.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 14:58 R Muž Silent [5949] – Re: Krevetka
Takovéto čerpadlo s biomolitanovou kostkou je ideální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 14:57 Krevetka
a co tenhle fungoval by ? www.aquapage.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 14:53 R Muž Silent [5949] – Re: Krevetka
Jak myslíš. Prostě si pořiď pořádný filtr a pak nebudou problémy. Vše je v předešlém odkazu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 14:50 Krevetka
JÁ mám filtr v rohu ale ne za pozadim .. Pozadi mam z PU peny ..Tenhle filtr mi doporucili v obchdode 80 litru je cisty objem akva jinak je to neco okolo 95-97 ;) Citroneek takoveho nikoho neznám ;) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 14:48 R Muž Silent [5949] – Re: Krevetka
Hele, nezměnil ty sis nick z Citroneek ? Jestli jsi to ty a jedná se o nádrž s tím polystyrenovým pozadím tak se nediv. Takovýto filtr za pozadím prostě nemůže fungovat. rybicky.net/forum/13788…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 14:43 Krevetka
Jestli ono to nakonec neudelalo 3d pozadi mnou vyrabene .. Nasel jsem si ten navod na internetu a moc se mi to libilo.. Nakoupil jsem vsechno potrebne a vyorbil ..to je duvod vyroby celeho akva .. Jestli to nakonec budu muset vzit a cele pozadi vyhodit to bude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 14:43 Krevetka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 14:36 R Muž Silent [5949]
Co tam je za filtr? Změř si dusitany a možná amoniak. To vypadá, že filtr není funkční.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 14:34 Krevetka
Dneska je to uz 13 den a voda je horsi a horsi a taky hdone zapacha .. Ja kdyz pricichnu tak odpadavam co by potom delala rybka ? A ja to filtruji celou dobu a nalil jsem tam jai ten BioFiltr co rozmnozuje bakterie a ten Filtr uz je půl roku zajety takze stim problem betj nemuze ;( Aji i vzduchuju ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2010 14:28 R Muž romant [27977] – Re: Krevetka
S chemií bys mohl natropit ještě větší kalamitu. Nejlepší je nechat běžet filtraci, mít tam zasazený rostliny a prostě pár dní vydržet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2010 14:25 R Muž Silent [5949] – Re: Krevetka
Na co chemii? Stačí kvalitní filtr, zbytečně nezatěžovat vodu a trochu trpělivosti. V případě nálevníků nemá smysl stále měnit vodu (přidávají se tím další živiny). Nechat nádrž v klidu a po cca 14ti dnech by se mělo akvo pročistit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 14:21 Krevetka
A není na to neaka Chemie na toho zálevníka ? Používám BioFiltr ale to mi moc nepomuze to je jen na ty bakterie ;(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 13:53 R Muž Silent [5949] – Re: Krevetka
Nálevník se přemnoží při nadměrném množství bílkovinných látek ve vodě a nefungující biologické filtraci. Proto to bývá problémem začínajících nádrží, nebo i při větším jednorázovém čištění. Že by nálevníkům vadilo přistínění o tom nic nevím. Tento postup funguje při zelené vodě ( přemnožení vznášejících se jednobuněčných řas).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 13:49 Krevetka
Je pravda že nálevníkovi vadí tma a zahubí ho ? v Akvaristice mi to paní doporučila .. celé akvárko mam zakryté a za 2 dny má bejt po nálevníkovy ..Nevíte otom neco ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 13:46 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Krevetka
pokud mash zabehle akvarko, tak pri zabihani druheho si muzesh pomoct se starou vodou z toho starsiho akva, pripadne v tom novem vymackat napln ze stareho filtru tim napomuzesh zabehu
viz mnohe temata o nove zakladani akvarka....
proste chvili trva nez se nastoli rovnovaha... a kazde akvarko je jine....
jinak je dobre akvarko poradne umejt (nevish kde bylo skladovano) nez ho zalozis a postupovat pomalu, postupne, neukvapovat se
jedine zkus zvysit teplot ke 30°C at urychlis jejich cyklus a driv jim dojede potrava a jejich populace se zmensi na unosnou mez (jsou dobrou potravou pro nektere ryby a pludek)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 13:26 Krevetka
Super ;) Aspon tohle mis taci ;) ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 13:24 Muž Yirka [9117] – Re: Krevetka
Filipe, co chceš poradit, když nejsou žádné bližší informace. Snad jen to, že pokud je to čerstvě napuštěné, tak je to vcelku běžný jev a časem se to srovná. podobná témata se tu v posledních dvou dnech rozebírala dvakrát, tak z toho můžeš čerpat.
Edit: zde je jedno z podobných temat: rybicky.net/forum/13788…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 13:22 Krevetka
Nemohl by nekdo poradit prosim ? sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 12:29 Krevetka
sad sad Prosím ;(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 08:32 Muž Martinezz [0]
me na nalevniky pomohla tydeni hladovka, zvysena filtrace a vzduchovani... za tyden byla voda krasne cista... ;-) potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 07:56 Krevetka – 80l AQ & 20l AQ
Ahoj mám takový problém .. Proste napustil jsem si akvarko 20 lv a je v poho .. Uplne kristalova voda .. je tomu tak mozna uz rok a stale menim jen cast vody týdně ..Zatím co jsem napustil 80l Akva a mam tam nálevníky .. ;( Nevite jak je to mozne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 07:25 Krevetka
Jestli muzu poradit .. Nalevnikovi velmi pomaha svetlo .. Co ti poradim vem neake desky nebo noviny a oblep akvario ze vsech stran a do 2 dnu je nalevnik fuc ;)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [8] 9 10

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 13015x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4822-nalevnici?od=351