Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nálevník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Nálevník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2014 15:37 Žena petulinakk [2016] Re: Petulinka
Zervan ma pravdu, nejlepe by bylo udelat si tu rovnou prezentaci... Jake ma akvarium rozmery a kolik je v nem ryb a jakych?
Neni v nem skoro zadna zelen, a zda se dost prerybnene.
Takhle se tezko vytvori v akvariu rovnovaha...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2014 14:48 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Petulinka
Ešte mi napadal jedna vec: podľa tých fotiek to vyzerá akosi žltozeleno zakalené. Je to len tak odfotené alebo je zákal naozaj zelený? Či to je bežne taká zelená voda a teraz sa pridal zákal? Pri nálevníkovi je zakalenie mliečne biele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2014 14:11 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Petulinka
Určitě hodně vzduchovat a nesvítit X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.09.2014 12:56 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Petulinka
Nálevník môže vyčerpať kyslík v nádrži. Ak nie je možné rybky dočasne preložiť, kým nezmizne (pár dní), tak pre istotu treba pustiť silné vzduchovanie.

Poznámka pomimo: Neviem, aké je veľké to akvárium, ale tá veľká ryba mi akosi proporcionálne nesedí k veľkosti akvária. Ak budú i ostatné také veľké, tak to je vcelku masaker.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2014 12:28 Petulinka Re: Petulinka
Fotka k příspěvku Ještě jedna fotka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2014 12:27 Petulinka – Založené akvárium, hustý zákal
Fotka k příspěvku Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Mám 450 l akvárium, zařízené bylo 14 dní, pak jsem přidala ryby. Po týdnu se objevil hrozný zákal, že není vidět ani na kořen. Čím to může být? Podle toho, co se tu píše by to mohli být nálevníci. Neuškodí rybám? Mám jen pár umělých rostin, ryby tilápie. Jak mám teď postupovat? Děkuji za všechny rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2014 07:39 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Roketka
A jestli je to ten nálevník, tak několik dní ani neměň vodu. To se mu taky líbit nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 22:34 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Roketka
Každopádně do tak malého akva neonky nepatří ne Jinak hodně vzduchuj, nekrm, neodkaluj a nesviť ano Pokud je to ten nálevník, tak to pomuže ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 22:15 Muž pancéřníček [168] Re: Roketka
Neonky je postupně zlikvidujou, u nově založených akvárií bez ryb jsou tyhle potvůrky běžné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 22:12 Žena Roketka [9] - Labyrintky – Nálevníci?
Fotka k příspěvku Prosím o radu. Mám cca 2 měsíce založené akva 54L, kytky tam mám už dýl, teď pomalu přidávám ryby, jen neonky. Dnes jsem ale na skle akva viděla cosi, co bylo popsáno jako nálevník nebo hlístice. červík má cca 0,5 cm, ale viděla jsem i malou pohybující se tečku, neměla ani milimetr.

Pro představu přikládám foto. Děkuju za reakce
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 17:37 Muž michalcod [13]
Mam problem z bilym zakalem v akva 15 l. Je rok zabehle a zniceho nic se objevil bíly zakal...přesně jakoby po pouziti Nitrivce..ale žadny jsem nedaval a trva to uz 5 den.
Dík za rady co s tim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 19:07 R Muž romant [27977] Re: prcan
Nedělej nic, krom toho, že budeš silněji vodu provzdušňovat. Tím nic, je myšleno, vodu neměnit, nekrmit, do akvária nijak nezasahovat. Za několik dní by měl odeznít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 18:54 prcan
mám v aqváriu nalevníky.jak se toho mám zbavit a jsou nák škodlivé pro ryby

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 13:46 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .
tak nalevnik je na ustupu a krevetky to přežily odešli jen 4 prvni den,, dens už přidavam CO2 a i povlak mizi,, ačkoli voda je stale trochu šediva,,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 06:33 R Muž romant [27977] Re: replikant33
Opravdu intenzivně vzduchovat, protože to co může býti problém je nedostatek kyslíku, neb nálevník má velkou spotřebu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 23:29 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: Kubasix
maximum,zitra to prozenu UV lampu dneska jsem nesehnal vhodny motorek abych mohl napojit 15W UV zatim to ale vipada že jim slizovyty povlak docela šmakuje,, ikdyž už jich par odešlo do krevetkoveho nebe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 23:19 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: replikant33
Může a nemusí. Podle toho co proto uděláš. ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 23:17 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .
otazka zní přežije krevetka nalevnika :) ? ......za par dnu vam to řeknu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 22:30 Žena Vlaďka [6] - Obojživelníci – breberky
Fotka k příspěvku V akváriu u Axolotlů se mi objevily takové malé cca 2-3mm dlouhé pohyblivé nitky na skle.
Pod mikroskopem se pak objevil takový jakoby vak,který se pohybuje.Postupně jak na sklíčku odumíral,ty kuličky,co jsou původně v něm,se začaly pohybovat okolo něj vně.
Neví někdo co to je?Mohl by to být nálevník?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 15:23 Muž Robo [45] Re: romant
Aha, tohle jsem ještě nečet a ani nezkoušel. Takže jdu testovat
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 12:22 R Muž romant [27977] Re: optimas
Udělal jsi ten test, jak doporučuje kolegyně darka v jiným vlákně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 09:12 Muž Robo [45]
Můžou se hnojit rostliny když je v akva nálevník?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.04.2013 23:03 R Muž romant [27977] Re: jozkablack
Nezapomínej na zvýšený přísun kyslíku, on ten nálevník má dost velkou spotřebu, tak aby zbylo dost na ryby. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 23:00 Muž jozkablack [0]
Díky za rady. Půjdu cestou nic nedělání, možná je to jen pocit, nebo zbožné přání, ale zdá se že je voda čistčí. Ještě jednou díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.04.2013 22:27 R Muž romant [27977] Re: jozkablack
Odkalil bych dno v té 240 litrovce a v tom bordelu v kýblu bych vymáchal ten novej filtr a máš ho naočkovanej a mělo by to mít obdobnej efekt, jak doporučoval kolega ten Nitrivec. Pokud je to skutečně nálevník, tak vodu neměnit, silněji vzduchovat, nikoho ničím nekrmit, naočkovat filtr a vyčkat na to až množící se nitrifikační bakterie toho nálevníka zmáknou.
Edit: Tak bylo přání rychlejší než myšlenka. Dno máš čerstvý, filtr často píglovanej(tedy podle prezentace té 240 l), ale nu což, jdi tou cestou Nitrivecu, to bude ta správná volba. To nicnedělání to bude řešit taky, jenom to bude o kapánek dýl trvat a výhodou nitrivecu je, že obsahuje mletej zeolit a ten na sebe dokáže navázat škodlivý N látky, hlavně NO2 může zlobit, takže je rozhodnuto. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.04.2013 12:25 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: jozkablack
Pokud by to byl jen problem nezabehleho filtru, "Sera bio Nitrivec" to za par malo dnu srovna. Pouzival jsem ho, kdyz jsem si pri lecbach ryb rozhodil akvarium, samo po vyleceni a vymene vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 10:25 Muž jozkablack [0] – Zakalená voda
Zdravim.
Před cca dvěma měsíci jsem prckovi (můj kluk 6 let)pořídil 100l akvárko. Bylo z druhé ruky a jako filtr jsem k tomu vyfasoval Fluval 4 (1000 l/h). Což jak většina z vás ví je staršně předimenzované. Akvárko jsem nemusel zajíždět. Vodu jsem dal z mého AQ 240l a filtr mi pán dal v kyblíku z akvárka, takže bakterie v pohodě. Taky jsem se nesetkal s žádnym zákalem a voda byla křišťálově čistá, ale problém byl, že i když jsem filtr ztlumil na minimum, proud v AQ byl děsnej a nepomohlo ani ho nasměrovat do rohu, aby voda co nejmíň kolovala.

No a teď k problému. Přinesl jsem jinej filtr, průtok 250l /h. Zdálo se vše v naprostym pořádku, ale jen dva dny. Zřejmě jsem uděl školáckou chybu a myslet si že když je AQ zajeté, výměna filtru vodu nezmění bylo bláhové! Starý filtr jsem dal pryč a spustil nový, do dvou dnů byla voda zakalená. A já te´d nevim jak nejlíp postupovat.
Napadlo mě totok:
1) Nic nebudu dělat a nechám to tak. Stáhnu dobu svícení na polovinu (dočasně), nový filtr nechám jet na max. a budu mnimálně krmit. No a budu už jen čekat co se stane.

2) Starý Fluval dám do velké 240l a nechám ho tam cca dva dny a vrátim zpět do malé stovky. Zajede se do tý doby, nebo je dva dny málo na uchycení bakterií v molitanu? Hloupé je že ten Fluval je na 100 l příliš silnej sám, takže nemohu nechat ve stovce běžet oba filtry najednou. To už by ryby nedali :-(

Jaký postup bude rychlejší?
Moc děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 09:41 Žena Lutien [12]
Aha díky:) No jo, blondýny maj dlouhý vedení:) Tak uvidíme jak se to vyvine:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 09:39 R Muž romant [27977] Re: Lutien
Písek klidně přidat, ampulárka nálevníky nikam nezanese, pro výskyt nálevníka musí být to správný prostředí, což jsem se snažil vysvětlit ve své první reakci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 09:36 Žena Lutien [12]
Je to taková mladá samička. takže, ji nakrmim až zítra. Chtěla jsem tam dát pořádněj substrát na dno (jsou tam jen ty kameny) můžu ho tam dát hned? Je to bílý písek. a přijdou tam větší rostlinky z velkého akva. Ampulárku teda přendám, a nezanese mi tam ty potvory?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 09:34 R Muž romant [27977] Re: Lutien
Ampulárku přendat a pokud je to očko nějakej mini prcek, tak to krmení bude chtít, ale znovu opakuji těch 5 litrů, to bude očistec, ale na procvičení a natrénování správnejch návyků dobrý. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 09:29 Žena Lutien [12]
Díky.

Ta ampulárka tam je protože jsme ji v neděli koupili a dali jsme jí tam jako do karantény. Určitě tam nebude a za pár dní půjde k ostatním do velkého akva. Ale můžu jí tam dát, když v tom malém budou nálevníci? nepřenese je tam? Nebo co když ji opláchnu v tekoucí vodě a pak dám do velkého akva?

A prosim Vás, co s tím pavím očkem? už dva dny nejedlo.... :-( coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 09:10 R Muž romant [27977] Re: Lutien
Nálevník je prvok, jehož výskyt je v nově založených akváriích velmi častým jevem. Není tam ještě tolik nitrifikačních bakterií, který si posléze poradí s tím nerozloženým odpadem, čehož využije nálevník. Ta rada nedělat nic je správná, vodu neměnit, nekrmit, ideál je vzduchování, rozhodně vyndat tu ampulárku, ta tam nená a nebude mít co dělat. Znovuzaložení nic neřeší, obvykle je to činěno stejně, jako napoprvé a rup ty boty, nálevník je tam znovu, takže trpělivost. Jinak těch 5 litrů je spíš podhranové, jako odchovna pro oka, ale při nepodceněný každodenní údržbě i to půjde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 09:02 Žena Lutien [12] – nálevníci v novém akvu
Zdravím akvaristy!
Tak před dvěma dny jsem založila mini odchovnou nádrž pro malá paví očka. Ta nádrž je fakt malinká jen na to aby mírně povyrostli. má to asi 5 l. byla napuštěna a dala jsem do ní asi čtyry kameny a malinké rostlinky a již zavedeného akvária . Do ráda se ale voda zakalila do bíla. Četla jsem, že se má akva nechat tři dny a nemá se krmit ( mám tam na zkoušku jedno paví očko a ampulárii ). Dělám to ta a po dvou dnech se to pročistila jen opravdu málo.

Chci se Vás zeptat, jak se tam ti nálevnici mohli dostat a jesi když prostě to akva celé vyleju, vymeju něčím, vyhhodím ty kameny a rostlinky, umeju ampulárii a paví očko dám na tu chvíli do čisté vody (ne do velkého akva samozřejmě), jesi to pomůže.

Díky za odpověď:)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 10:02 Trixy
děkuji za rady,postřehy i názory...stejně bych tam nejradši dal jen ten nový a vymáchal tam molitan ze starého,který je už poměrně dost špinavý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 09:48 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Trixy
Zkusím ti to posat podrobně: Nasadíš čerpadlo na tu kostku. Na čerpadlo nasadíš ten štrtič proudu, vůbec nenasazuješ tu část s hadičkou na vzduch - přívod vzduchu je zcela zbytečný. Škrtič proudu seškrtíš do 2/3 (později, až se ti to zaběhne, to povolíš, ale to až tak za 2-3 měsíce). Kostku dáš do jednoho zadního rohu a postavíš ji až na dno. Filtr přichytíš přísavkami k bočnímu sklu, výtok namíříš podélně podél zadní stěny mírně směrem k hladině (asi pod úhlem 30-40°). Tím se ti bude LEHCE čeřit hladina a proud půjde kolem celého akvárka. Proud musí být velmi mírný, ne jako v mixeru - šteluješ tím škrtičem na vývodu čerpadla.
Důležité: Jak psal Haimdol - čerpadlo může být pod vodou, je na to dělané. Ale při výměně vody vždy čerpadlo vypni, aby nezůstalo nad vodou na suchu - mohlo by se poškodit. Jinak je to velmi jednoduchá, ale velice kvalitní a účinná filtrace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 09:42 Trixy
přívod vzduchu být nemusí? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 09:34 R Muž Silent [5949] Re: Trixy
Čerpadlo je uvnitř celé zalité do pryskyřice a to včetně přívodného kabelu. Žádná "živá" část elektroinstalace se nemůže dostat do styku s vodou. Vzduchování vůbec připojovat k čerpadlu nemusíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 09:27 Trixy
chci se ještě zeptat-dle obrázků má být v podstatě celé čeradlo pod vodou-je to bezpečné vzhledem k tomu,že bude i část přívodního káblíku pod vodou? musí tam být ten škrtič bublinkování? když tam dám tu část s hadicí přívodního vzduchu a pak na to ještě část s možností škrcení,vznikne z toho takové velké perpetum mobile :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 01:02 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Trixy
Nevím skoro nic o tvém akvárku, ale doporučoval bych netvořit a nechat kostku tak, jak je. Ona za pár dní "zmizí". Jakmile ji osadí bakterie a poroste řasou a dalšími organismy, tak si jí ani nevšimneš. A pokud ti bude stále vadit, můžeš před ni vysadit nějakou "maskovací" rostlinku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 22:48 Muž fido16 [631] Re: Trixy
Čím větší kostka tím líp. Aspoň je spousta místa pro nitrifikační bakterie :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 21:54 Trixy
no budu se snažit tvořit a nedopadnout právě takto...o kolik můžu upravit max.?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 16:42 R Muž romant [27977] Re: Trixy
Můžeš tvořit, ale aby to nedopadlo jako v "Postřižinách" když se skracovalo. To nasazení je, jak píšeš, volný, ne na fest.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 16:39 Trixy
a lze ji ořezat? mě se fakt zdá být obrovské...
a ještě jeden dotaz- jak drží ta pěna na čerpadle (ny té trubičce co je uprostřed pěny)? uložení není nijak těsné-jde volně vydělat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 12:26 Muž fido16 [631] Re: Trixy
Pěnu 10x10x20 mám ve svém 60tkovém akva i já podívej se jakou zabírá plochu akva. Ať máš představu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 12:20 Trixy
ta pěna 10x10x20 mi připadá strašně velká-když to zabere půlku akvárka:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 20:28 R Muž romant [27977] Re: Trixy
Původní naplno, novou škrcenou a postupně možno přidávat na výkonu, ostatně to bude zřejmý z cirkulace vody. Filtry na stejnou stranu, ať z toho není pračka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 20:26 Trixy
děkuji moc za informace i rady,hlava i molitan už sou objednány...snad budou ryby v pořádku,udělám to přesně dle pokynů uživatele romant a snad vše bude ok...
při běžném chodu necháte běžet filtraci naplno nebo škrtíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.08.2012 14:08 R Muž Silent [5949] Re: Trixy
Šel bych do většího. Ten se dá vždycky zaříznout pokud by se nevešel. Menší ale nenatáhneš ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.08.2012 14:08 R Muž romant [27977] Re: Trixy
Větší je lepší(větší objem filtračního mat. pro osídlení nitr. bakteriema). Výměnu bych udělal tak, že ten stávající nech měsíc běhat společně s tím novým a potom ten stávající teprve odstav. Ten nový můžeš ze začátku přiškrtit a postupem času, jak se bude špinit, mu přidávat.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 9 10

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 13015x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4822-nalevnici?od=251