Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nálevník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Nálevník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 20:24 Baymax Re: romant
Tak akoze neviem fakt nikde nie je presne dane ci svietit ci nie ci ma ist co2 ci nie ci treba bublinkovat ci nie a to startovacie bakterie od ada tam teraz neboli ste som daval ked som zakladal akva pred pol rokom teraz som tam nedaval nic no a ten matrix a purigen si chvalia tak preto ho tam mam plus este tam mam zeolit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 19:11 R Muž romant [27977] Re: Baymax
CO2 je chyba vypínat. Přestal bych nějaký čas krmit SAK, nemám naprosto nic proti Jakubovi Suchánkovi, je to jenom taková zkušenost. :-) Nevím proč máš ve filtru ten Seachem. Nevím co bylo to startovací od ADA.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 19:05 Baymax Re: Maq
Len vyzera ze je zeleny ale v skutocnosti nie je substrat je hagen a nedavak som ta ziadne hnojiva iba raz som prihnojil tekutym hnojivom ale hned dva dni po tom som vymenil viac ako polovicu vody. Co sa tyka krmenia tak neprekrmujem. A ani co2 isla iba zo zaciatku hned ako som spozoroval zakal som ju vypol
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 15:43 Maq Re: Baymax
Na fotkách ten zákal vypadá nazelenale.
Ať bílý či zelený, na počátku zákalu je nadbytek živin ve vodním sloupci. Z čeho? Z překrmení a/nebo z přehnojení.
Zkus znova, třeba i opakovaně vyměnit větší část vody a týden nekrmit. A nehnojit dokud zákal nezmizí.

EDIT: Je tam nějaké hnojení do dna nebo výživný substrát?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 12:44 Baymax Re: LopoCz
Akvarko je zalozene pred troma tyzdnami viem mal som tomu dat viac casu ale ked som zakladal mensie akvarka a nebolo to jedno za tyzden bolo akvarko aj s rybkami a voda krystalovo cista. A ano jedna sa o akvarko v prezentacii je tam vsetko rovnake ako pred tym akurat spravil som to ze som vymenil raz polovicu vody od zalozenia lebo niekde pisu menit niekde nemenit tak som vyskusal vymenit bolo dobre ale o den znovu to iste bublinkujem non stop hnit mi tam nema co nemam koren ani nic podobne vo filtry som iba raz vycistil vatu a purigen ostatne vsetko bezi
A ono to je na tom ze aj vodu som uz raz vymenil odkedy he zakal a nic vse po starom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 12:32 LopoCz Re: Baymax
To je jak dlouho? Týden, dva...? Jde o akvárko co máš v prezentaci? Nečistil jsi filtr? Nemáš v nádrži kořen nebo něco jiného co by uhnívalo? Těch možností je spoustu.
Asi bych trošku nakrmil ryby (pokud jsi už týden nekrmil), odkalil dno, vyměnil cca 30% vody a potom bych nechal akvárko 5 dní ve tmě a bez krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 12:26 R Muž afc1886 [14632] Re: Baymax
Založ tomu akváriu prezentaci,nebo aktualizuj tu archivovanou nádrž,takhle to je jenom hádání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 12:17 Baymax Re: LopoCz
Akvarko nemam dlho zabehnute ale ked bolo bez rastlin nechal som ho bezat len tak voda strk ohrievac a filter bezal naplno aby sa aspon trosku zabehlo potom som vysadil rastlinky zacal svietit + co2 a hnojivo a pridal som par rybiek bum zakal bol na svete s riasami problem neni nijak nebujneju rastu len slabo ale ten zakal ... Nekrmim uz tyzden a tu teplotu stiahem lebo nic to s tym nerobi
hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 12:04 LopoCz Re: Baymax
Co přesně jsi udělal před tím, než se tam udělal zákal? S tou teplotou bych to asi nepřeháněl a stáhnul bych ji na 25-26°C. Na cca 4-5 dní přestaň krmit (rybičky to vydrží) a vypni osvětlení. To by mělo pomoct. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 11:41 Baymax – Mliečna voda
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nazdar. Mily akvaristi potreboval by som pomoc. Uz tyzden mam zakalene akvarko dvihol som teplotu na 30 stupnov nic vzduchujem nic. Robim chybu v tom ze svietim? Nie na plny vykon len trosku. Za tyzden ziadna zmena. Akvarka mam od 6 rokov a nikdy som to nemal az teraz neviem co mam robit prestudoval som si fora ale to ze sa to vobec nemeni ma stve. Poradte mi prosim skusit pridat sol ? Cital som niekde lizicku na 50l ? Aj savo som skusal a nic. Uv lampu nemam a kupovat ju v blizkej dobe nechcem lebo doteraz som mal stale kristalovu vodu ci uz s riasami alebo bez nich ale voda bola cista stale. Prosim o radu
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 12:33 Žena Aileen [0] Re: romant
To bylo míněno na obě akvária (samice zvlášť a samec sám) jinak po intenzivní odkalovací kůře a výměně poloviny vody se stav zdá nyní v pořádku. Děkuji všem zúčastněným za rady a názory. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.12.2016 16:06 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: LiborSprysl
- jasně ,to udělá i Bactosan ,jde spíše o to odbourání toho ´´shluku´´, které , jak jsem byl vyrozuměn , probíhá právě díky filtraci
- pricip, nebo forma jakou to probíhá, mi samozřejmě vysvětlena nebyla(tehdy jsem řešil masivní úhyn ryb, právě po použití Crystal Water, nejedná se o ojedinělý případ, na zahraničních forech jsou tyto případy rovněž)
- tady skutečně bude nejspíše záviset na druhu zákalu a poměru množství ´´toho´´ ,co ten zákal způsobuje, protože jediné kloudné vysvětlení mi dávala již zmíněná filtrace, protože ta v mém popisovaném příkladu úhynu ,byla nedostatečná.
-samotnou formu použití vidím spíše u Nano nádrzí s filtrací, kde objem vody je náchylnější na zákal po překrmení,
-osobně ,pokud je třeba -použiji- obyč. bublifuk na dobu nezbytně nutnou,včetně uvedené výměny vody
- ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.12.2016 10:57 R Muž romant [27977] Re: LiborSprysl
Ono, Libore já mám tu zkušenost, ač nejsem vyznavačem preventivního používání(zvláštěpak léčiv), že když se ony jak jsou mnohdy označovány, zázračné vodičky použijí tzv. hned, tedy již při zakládání oné rychlonádrže(jistě že nemusí jít jenom o), tak v drtivý většině slavíme úspěch, protože k tomu toliko nenáviděnému zákalu(teď neřeším jeho původ) prostě a jednoduše nedojde. Ony to ty firmy nedělají jen tak pro srandu, ano je to velmi často vnímáno jako, tahák na peníze a taky, když se neví a nebo nepoužívá hlava, tomu tak ve skutečnosti bývá, ale když se ví a umí se s tím pracovat, tak proč si život nezpříjemnit, když tu možnost máme. Prostě klasika, použití jako obvykle indivinduál podle možností a daných podmínek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2016 10:21 Muž LiborSprysl [9015] Re: lacewings
Hele ten Crystal srazil shluky i bez filtrace...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2016 17:52 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: LiborSprysl
--Tetra Crystal Water nebo Tropical Bactosan jsou skutečné přípravky které vám pomohou od zákalu,je ovšem třeba dodat ,že oba přípravky jsou aplikovatelné pouze do akvárií s filtrací. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2016 16:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: Maq
To už fakt z hlavy nedávám... je to pár let co jsem dělal testy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2016 16:42 Maq Re: LiborSprysl
A nevíte co to obsahuje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2016 15:57 Muž LiborSprysl [9015]
Já teda vím kucí, že nemáte rádi ty drahé vodičky... smich ... ale Crystal Water od Tetry nalitý do překrmené nádrže suchým krmivem řeší problém za pár hodin... a fakt funguje... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.12.2016 14:39 Maq Re: lacewings, romant
Už mlčím. Je to holt dryák. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.12.2016 14:21 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Maq
- pokud uvažujete touto formou užití, tak jdete vlastně cestou znovuzaložení akvária , tedy cestou velice dlouhou, navíc u akvária bez fitrace
- výhoda, pouhé častější (intenzivnější) formy výměny je daleko užitečnější z hlediska ´´restaru´´
- záměrně neuvádím koncentrace používání, protožé dojde přesně k situaci, jak je popisována kolegou
- ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.12.2016 13:33 R Muž romant [27977] Re: Maq
Za mě ne, já postupuji že odkalím dno a začnu intenzivně měnit vodu, jak jsem doporučil a možná právě zde je onen pověstný pes zakopán, tedy v nedostatečné výměně vody, protože jedná-li se o akvárium bez filtrace je nutné vodu měnit daleko čatěji, ono to nějaký čas funguje i třeba jenom s jednotýdenní výměnou trošky vody, ale potom cvak, klap, systém se hroutí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2016 13:22 Maq Re: lacewings, romant
Rizika si uvědomuju, alespoň teoreticky, nikdy jsem hypermangan nepoužil. Ale tady jsem nemyslel na aplikaci na rybu; není ani hlášeno, že by byla nemocná (zatím).
Uvažoval jsem jinak: Vylovit rybu, aplikovat KMnO4 v akváriu (zkusil bych 1 mg/l) a pak odkalit a vyměnit vodu. Takové radikalizované čištění organicky zasviněného akvária bez filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2016 13:10 R Muž romant [27977] Re: lacewings
Já jsem ten hypermangan nechtěl vůbec v souvislosti s přímým použitím v akváriu zmiňovat, protože mám přesně tu negativní zkušenost, kterou popisuješ, tedy tu tendenci nadužívání, ve snaze rybě pomoci se toho nasype prostě o trošku více a efekt je přesně opačný, už jsem se s tím několikrát u lidí setkal a proto to takto veřejně vůbec neradím. Nejsem žádnej veleodborník, ale kdž už, tak ten případ tzv. musím vidět na vlastní oči, protože už je mám trošku vytrénovaný na zbarvení vody po použití hypermanganu a myslím si, že dovedu odhadnout kdy ještě a kdy už ne. X-) Vím, že jsi to napsal, že to nedoporučuješ, ale na druhu stranu vím, jakou sílu má psaný internetový text, lidi jsou prostě náchylní k jednoduchým řešením, bez hledání jiných možností. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.12.2016 12:58 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Maq
-Hypermangan
-Osobně ho využívám velice často v různých formách koncetrace, nahrazující tím léčivo Bactopur,Acriflavin,atd, případně u rozvinutějších forem plísní.
-Zde ho moc nedoporučuji,protože ze zkušenosti vím, že je tendente aplikovat silnější roztoky , kde jsou potom následky fatální.
-U použití je potřeba trochu praxe, nebot mnohdy koupel jedince, je otázkou skutečně pouze několika málo sekund, ve vztahu k druhu.
-Ohledně té UV lampy, podle mého, je akva při tomto použití více náchylné na různé změny. Uplatnění UV vidím velice pozitivně při rekonvalescenci ryb po Hexe ,nebo u těžších forem onemocnění, kde již proběhla, nebo má probíhat léčba.
-Pozor,UV nelze používat v řadě případů při léčbě samotné a u mnohých komerčně prodávaných léčiv.
-Kytky už máme zodpovězené,(dík)
-Šneci,v užívaných koncentracích používaných v akvaristice, mohou být některé druhy citlivější na ten to typ léčiva, ale běžně používané druhy(piskořka,okružák,atd),tak tam jsem nezaznamenal nějakou razatnější změnu k mortalitě jedinců jednotlivých druhů
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2016 12:46 R Muž romant [27977] Re: Aileen
Píšeš o krmení a používáš množného čísla "ryby sežerou", jsou v tom akváriu tedy ještě i jiné ryby než jenom ten beťák?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2016 12:20 Žena Aileen [0] Re: lacewings
Děkuju za názory. To akva mám 3 měsíce s tím, že nejdříve v něm byl beťák sám, posléze byl přendán do 25 s dvěma samicemi, přičemž jedna byla děsná megera (šla dokonce i po šnečkách ;-) ) tudíž byla odstavena do té patnáctky, ale nakonec skončily samičky sami a beťák (chudák řádně upraven) skončil opět sám v té rekonvalescenci... Tudíž akva funguje již tři měsíce o jedné rybce, chvilku bylo prázdné, ale to už je tak měsíc a krmím stále stejně. Jednou denně, tak 5-10 granulek, které ryby hned sežerou na dno nepadají. Nicméně zkusím tu intenzivní výměnu vody, podle rady a prohlédnu vodu pod světlem. Ještě jednou díky - dám vědět... ;-) Fotky zkusím dohnat, jsem zde zpět po několika letech a mám co dohánět... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.12.2016 11:08 R Muž romant [27977] Re: Maq
K tomu hypermanganu. Ano, používá se a to např. k desinfekci nově zakoupených rostlin. Vykoupat tyto půl hodiny v roztoku který je syté růžové barvy, posléze opláchnout. Někdo dokonce věří, že se tímto zbaví i šneků, o čemž já úspěšně pochybuji. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2016 10:31 Maq Re: lacewings
I když zhruba tuším co mi odpovíte, zeptám se:
V daném případě jde nejspíš o bakteriální zákal a akvárium evidentně potřebuje vyčistit, tj. odkalit a vyměnit vodu.
Někteří lidé ženou vodu přes UV lampu, což zabije bakterie, řasy i nálevníka, ale zdroj znečištění asi neodstraní.
Moje otázka: co hypermangan? Používá se někdy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.12.2016 06:13 R Muž romant [27977] Re: Aileen
Tak či tak, stav není dobrý. Mít beťáka v rekonvalescenci v zakaleným akváriu a neznat příčinu, je koledování si vo průser, tedy v tom, že místo toho aby se beťák začal spravovat, bude více klempírovat, ono kvalita vody je zde zásadní. Doporučil bych, klasiku a tou je vodoléčba, tedy denní, či obdenní výměna vody za vodu vytemperovanou na obdobnou teplotu jako je v akváriu. Mimo jiné ta teplota by neměla být nižší než 26st. spíš vyšší nebude rozhodně na závadu. Když nabereš trochu vody z akvária, kde si myslíš že je přítomen nálevník a dáš tuto skleničku proti nějakýmu tmavýmu pozadí, posvítíš do toho baterkou a budeš pozorovat pohyb, tak potom bingo, máš nálevníka, jinak podepisuji co napsal kolega přede mnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.12.2016 23:22 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Aileen
-pokud je dle vašich slov péče o akva stále stejná, nejde zde o zákal z nálevníka, ale spíše o zákal z překrmení suchých krmiv,
- tento typ zákalu lze odstranit pouze razantnějším zásahem.
- v psaném textu vidím rozpor ve vyjádření o neměnném stavu ,viz ´´Beťák je navrch v rekonvalescenci po okousání samicemi´´ , z toho je zřejmé, že v akva bylo zřejmě více jedinců. Tím i vyšší dávka krmiva a nedostatečné přispůsobení četnější výměny vody, k navýšení počtu jedinců v 15 l.
-výše uvedené ,je pouze náhledem na stav ,který je tazatelem udávám v dotazu. Prezentace není k dispozici, nelze proto stanovit přesnější postup. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2016 21:44 Žena Aileen [0] – Nálevník v bettárku
Zdravím, mám 15l akva s Bettou a asi po třech měsících (stále stejné péče) mi chytlo mléčný zákal, tipla bych nálevníka. Otázka zní,jak postupovat když nemám žádný filtr a Beťák je navrch v rekonvalescenci po okousání samicemi. Děkuji za názory a tipy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2016 17:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: DavidZw
To teda asi trepka nebude... tone ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2016 16:58 Muž DavidZw [0] Re: romant
Mě se nálevníci začali objevovat jako znamení toho, že je v akva něco špatně. Vychcípal mi potěr hlaváče pustinného a potom se všechno začalo pokrývat nálevníky, pravděpodobně trepkou. Teď jen nevím, co je příčina a co důsledek:-) Co myslíš ty?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2016 04:47 R Muž romant [27977] Re: JirkaŠčobák
A hlavně, oni se, tím jak začne akvo fungovat zlikvidují samy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   31.05.2016 00:33 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky – Hnutí za zdravý život nálevníků
Dovoluji si založit hnutí za zdravý život nálevníků! Za poslední 3/4 rok jsem nanovo založil 14 akvárií nebo jiných malých nádrží. Nálevníci byli v každé jedné z nich! Nikde ničemu neškodili! Jsou to mírumilovní tvorové, kteří si zaslouží právo na existenci!

Ok, teď vážně :). Největší senný nálev bylo mé 250 litrové akvárium. Byla docela zábava to hemžení pozorovat. V jedné sklenici mám dodnes kromě jednoho okružáka jen nálev. A je to zajímavé!

Mít senný nálev první týdny akvária vůbec není zlé - v akváriu JE život. Nálevníci se prokazatelně "pasou" na slepé hladině, která se v akváriu vytvoří. Komu to vadí? Když mě po čase přestanou bavit, přihodím tam potěr nějakých živorodek, ať se vykrmí (a mám krátkodobě funkční nádrž bez potřeby cokoli krmit). Pro drobný potěr elegansek nebo formosek jsou nálevníci první potrava - pokud v akváriu jsou (mimochodem, včera jsem našel u mě první narozená mláďata formosek).

Shrnuji: Považuji za pitomost chtít nálevníky po založení akvária likvidovat. Akváriu nijak neškodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.05.2016 16:22 R Muž romant [27977] Re: motýlek
Jenom bych zde připodotknul, že ten "někdo" by měl mít akvo v kondici, není to tak dlouho, co jsem řešil krupici skoro v celým paneláku. :) Předávala se dokolečka dokola. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2016 16:11 Muž motýlek [275] Re: Minnie
chápeš to správně ;-) ... v podstatě teď řešíš zbytečný zákrok - více škody než užitku ... ideální je si od někoho se zajetým akváriem nakapat na tu pěnovku ve filtru jeho filtrové bakterie - potom jde všechno významně rychleji ... biologická rovnováha se nevytvoří za dva týdny - a když tam přidáš chemii tak to v podstatě ještě prodloužíš ... chybami se i akvarista učí ;-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2016 16:10 Minnie Re: romant
Dobrá, děkuji mockrát :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2016 16:08 R Muž romant [27977] Re: Minnie
Jeden den polovinu, druhej polovinu a ono se třeba i ten nálevník umoudří a necháš to bejt. Klidně můžeš podpořit nitrifikaci špetkou sušenýho krmení přímo do nádrže, jako zdroj obživy pro bakterie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2016 15:58 Minnie Re: romant
Okey, takže vyměním všechnu vodu a nechám to být? Chápu to dobře? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.05.2016 15:45 R Muž romant [27977] Re: Minnie
V akvaristice jou trotlové, žádnej costapur, to je léčivo na krupičku. Vodu několik dní neměň, tedy potom co ten costapur vypláchneš, tedy po pořádný výměně vody, nálevník je normální jev při čerstvě založený nádrži, žádnou paniku, to se srovná. Svícení normálně, tedy do 8 hodin denně, filtr nonstop.
Edit: Ještě k těm trotlům, ono krupička je vlastně nálevník, ale je to projev přímo na rybách, kdežto ty máš, jak popisuješ nálevníky přímo ve vodě, je zakalená, takže tudy cesta opravdu nevede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2016 15:32 Minnie – 25l akva
Ahojky, prosím o radu. Tento pátek jsem založila nové akva, 25l, nemám tam žádné ryby, jen nějaké rostlinky od přítele, jávský mech a nějaké kořeny.. V pátek vypadalo akvárko krásně, ale v sobotu mi tam objevili nálevníci. Nebo možná spíše přemnožili, co jsem tak četla. Kapu kapičky sera costapur, co mi doporučili v akvaristice.. Může mi někdo poradit, co s tím? Vodu mám normálně z vodovodu, táta má doma také akvárium, i když větší, ale s tou samou vodou a žádné problémy nemá. V akva mám zapojený i filtr. Bohužel si nevím rady, protože jsem se dočetla, že mám měnit vodu, pak že ji menit nemám, svítit, nesvítit a já nevím co všechno.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.05.2016 22:23 Muž LiborSprysl [9015] Re: NHKG
Není. 5ml na 100 litrů, většinou třikrát opakovaně a je po něm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 22:23 Klára Re: NHKG
Moje chyba byla překrmování a bohužel zbytky se usazovaly na dně sad Ale snad jsem to už napravila a problém se nebude opakovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 22:18 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Klára
Chtělo by to vědět více o akváriu. Takže ideálně se zaregistruj a udělej si prezentaci. Nálevník znamená, že je v akváriu nějaký větší problém (překrmování, moc ryb, špatná filtrace, ...). Určitě bych ho nepotlačoval peroxidem, časem by se stejně pravděpodobně vrátil. Pokud spravíš ten poblém zmizí napořád.

@LiborSprysl : Nezabije to případné ryby? Nebo to je nadsázka? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 22:17 Muž LiborSprysl [9015] Re: Klára
3% jsou málo... 30%
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 22:14 Klára – Nálevníci v akváriu
Dobrý den,

v akváriu se mi objevil nálevník. Zkusila jsem proti němu použít 3% peroxid vodíku, ale bohužel mi nezabral. Neustále mám v cca 30l akváriu bílou mlhu. Chci se zeptat, jestli tento peroxid mohu použít znova nebo jestli mám jinak postupovat.

Děkuji za odpověď :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2016 14:18 Žena Barča [2] - betty a živorodkyRe: NHKG
Dobře budu měnit častěji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2016 21:50 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Barča
Spíše špatné podmínky a N-látky jak už psali ostatní. Začal bych výměnou 50% vody každý den a ověřením, že ve vodovodu je pro ryby vhodná voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 21:49 Žena Barča [2] - betty a živorodkyRe: DaveLister
No.když se blíží večer apaticky postavaj u hladiny nikdy i na filtru leží třeba i hodinu a moc se nehybaj jen když přijdu k akva ,mohli by to být nalevnici ?dno odkaluju 1x týdně i s výměnou vody

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 9 10

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 13015x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4822-nalevnici?od=151