Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Počet ryb do akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 20 Žádná další stránka   1  
Počet ryb do akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2007 09:16 Digger – Méně je často více
:) Asi tak bych to popsal...

A když je ryb v akváriu málo, tak se dají detailněji porozovat, protože se neschovají v té šílené pulsující kouli dalších ryb X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2007 09:14 Žena Marfi [10]
Tak teď už to zajímá i mě. Jak to tedy je? Kolik ryb do akvária? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2007 08:35 Muž Horác [3942] – to Jana
Všechna pravidla typu kolik čeho na co jsou jen velmi hrubě orientační a vůbec nezohledňují například úroveň metabolismu ryb, agresivitu, tvorbu teritorií apod. Jinak zaneřáďuje vodu svými výkaly neonka, jinak živorodka a jinak závojnatka. Navíc se tato pravidla postupem doby stále zpřísňují (což je určitě dobře), takže v literatuře můžeme narazit na velmi odlišná doporučení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2007 07:58 Štěpán
Bohužel, většina akvárií tady bývá přerybněná. Že tady taková akvária dostávají dobré známky ještě neznamená, že jsou v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2007 00:27 Jana
Taky z toho nejsem moc chytra. Podle vsech navodu ma byt nim. litr vody na cm ryby delky, ale kdyz si tohle propocitam pro akvaria v rubrice nadrze, tak obvykle vychazi cca 0,4 l na cm ryby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2007 21:34 Štěpán
Jiríku, taková pravidla jako 1 cm ryby na 1 litr vody (z něhož pravděpodobně to počítadlo vychází) jsou spíše o maximálním počtu ryb, optimální bude ještě nižší. Také záleží - optimální vzhledem k čemu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2007 19:48 jirí – optimální počet ryb
Jsem ůplný začátečník a nevím kolik ryb můžu mít v 50l.akvariu zkoušel jsem to počitadlo co je na těchto strankách a vyšlo mi NaN malých a NaN velkých ale nevím vlastně kolik kterých jsem z toho hotový.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2007 18:27 Muž Majkl [9]
Mno s tim cm a l jsem to zvoral tak se omlouvam. Ale jinak co se týká vodních sloupců tak sem zminoval pohyb ne odpadní látky. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.03.2007 18:25 :-) – majkl
Zřejmě si četl návod na zavařování olejovek. :-D smich :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2007 17:14 pecka – pro majkla
Né jedna ryba na litr ale jeden centimetr délky ryby na jeden litr ano ano ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.03.2007 17:12 Muž wayn [79] – pro Majkla
Majkle, kde jsi to proboha četl? Jak je níže napsáno počítá se 1cm (max. délky) na 1litr (dle čistého obsahu vody). To že je vhodné ryby rozložit podle vrstev které obývají je samozřejmé a při vhodném rozložení můžeš dát o nějakou rybku víc (záleží taky na osotatních podmínkách), rozhodně ale nemůžeš vypustit z počtů pancéřníčky nebo krunýřovce. Včechny ryby produkují odpadaní látky a o ty tu jde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.03.2007 17:06 Muž wayn [79] – ryby
Ten krunýřovec by na tak malou nádrž stačil jeden (měl jsem dvě samice v 72 l a prali se 160.217.220.100/…). Jinak z malých druhů teter se dá určitě vybrat, hledal bych ty co dorůstají do 4, max. 5 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2007 17:03 Muž Majkl [9]
No já mam ve 200 litrech zhruba 70 ryb. ohlo by jich být víc, neboť jsem četl že na 1litr připadá jedna ryba. Avšak to je jako být ve 20m čtverečních s bráchou a ségrou. Takže pokud je to hejnová rybka, myslim že by ji stačil ten litr, a pokud ne, tak dva litry na rybku. Takhle bych to udělal já, což znamená že v padesáti litrech by jsi měl kolem 25 - 30 ryb. Také záleží co je to za rybky. Pokud tam budeš mít pancéřníčky a třeba ancistrusy, myslim že ty bych k rybkám zdržujícím se ve vodním sloupci nepočítal. Žijí u dna takže jim nijak nebrání v pohybu. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2007 13:42 nikos
My máme v 56 dva páry gupek (ty se nám bohužel minulý týden rozmnožily), 8 neonek a dva krunýřovce jednopruhé. Zdá se mi toho tak akorát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.03.2007 12:44 tonik666
Často se v knihách člověk dočte, že vhodné zarybnění je 1cm ryby na 1 litr akvárka. Kdyby to akvarsti dodržovali, ubylo by problémůs vysokým NO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2007 12:39 Roman Jašek – Jaké druhy a počet ryb do 50 l akvária ?
Prosím o radu, jaké druhy a počet ryb do 50l akvária. Mám teď Paví očka, které se mi poslední dobou hodně rozmnožují a mám jich v nádrži moc (problémy s řasou a častější údržba). Nechal bych si akorát Pencéřníčky - 4 ks + Antistrusy - 2 ks. Uvažuji o Fantomu červeném, neonkách a nějakých tetrách. Předem děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2007 11:37 Žena azalka [38] Martík
Co zkusit třeba rybicky.net/rady/optimalni-pocet-ryb-ve-sladkovodnim-akvariu když už jsi na těchto stránkách? Skaláry každopádně nedoporučuju. Sice tam už jednu chuděrku máš, ale tak velká tvá nádrž zas není a zastoupení větších ryb máš už v čichavcích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2007 23:58 Martík
Jsem začátečník :-) a jen se chci zeptat... Mám 120 litrový akvárko. Kolik rybiček tam můžu mít, aby to bylo optimální? Zatím v něm mám 4 čichavce, 14 neonek, 2 black molly, 2 mečovky a 1 skalára. Časem bych si chtěla dokoupit ještě nějaké skaláry.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 19 ...... [20]

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 19712x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4436-pocet-ryb-do-akvaria?od=951