Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Počet ryb do akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Počet ryb do akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.05.2010 16:35 wow
Žádnou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   19.05.2010 16:29 Melmen – Kolik rybiček?
Chtěl bych se zeptat, kolik rybiček se vejde do tohoto akvarka??? www.mall.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 17:24 Muž capko [40] – Re: Verra
Nemohli by tam byť cichlidky kakadu?Chovajú sa ako párik,ale aj ako skupinka,samček + 3-4samičky X-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 17:02 johnax – Re: Verra
No, méně druhů ryb ve větším počtu nebo více druhů ryb v menším počtu, to je relativní. Například Neonky je lepší mít ve větším počtu - ve Vašem případě je těch 17 myslím dobrý počet, ale zkuste si dát 2 samce Mečovek nebo bojovnic do akvária a může (nemusí) z toho být malér. Každopádně máte dle mého názoru dobrý vkus na výběr rybek, takže složení je jen a jen na Vás.
Já mám prozatím v akváriu : 8x Black Molly, 7x Paví oko, 4x(1 samec+3 samice)Mečovka, 3x Ancistrus sp. a chudák 1 Tetra černá(dokoupím kamarádku X-) ) a je to hezký pohled, nicméně na 112ti litrové akvárium to není nic moc a navíc budu muset dospělé Black Molly (5x) někomu darovat, takže plánuji 6x Čichavci (3 druhy, od každého samec a samice).
Takže hodně štěstí a až tam budete mít rybky, určitě dejte echo, rád bych se podíval hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 15:33 Verra – Re: Mrakoplash
kdybych vynechala pestřence a betty potom nevím jakou alternativu jinou místo nich, tyto rybky se mi celkem zamlouvají. Nebo 2x páry Apistogramma panduro?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 15:14 Mrakoplash
Na první pohled bych si rozmyslel pestřence a betty ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 15:13 Verra – Re: johnax
Zdá se mi, že se jich tam už víc nevleze nevím mám takový pocit. Není lepší když je míň druhů rybek ale za to ve větším počtu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 14:48 johnax – Re: Verra
Není za co, ale napadá mě, těch rybek moc vybraných nemáte, nelíbí se Vám například nějaký druh Čichavce? Je to nádherná ryba, která se z pravidla chová v páru ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 12:27 Verra – Re: johnax
Díky za radu. Pokusím se to ještě tak nějak sladit palec . Uvidíme snad rybky teď pořídím na aquaburze v ostravě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 11:09 johnax – Re: Verra
Pardon, prezentaci máte, ale chtělo by to více údajů a fotky navíc palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 11:08 johnax – rybky
Dobrý den, máte pravdu, toto téma je tady probíráno dnes a denně...řiďte se radami pro začátečníky, poté si zde projděte jednotlivé rybky, jaké mají nároky atp.
Nelze říci, jestli toto složení bude či nebude možné, záleží na tom, jaké jim vytvoříte podmínky v akváriu. S jistotou lze říci jen to, že 150ti litrové akvárium na tolik ryb stačí, ale s podmínkami, které vyhovují jednotlivým druhům. Je rozdíl, jestli ryby "hodíte" do 150ti litrového akvária s jednou rostlinou a do úplně zarostlého akvária.
Takže má rada - pročíst charakteristiky ryb, přidat složení vody, rostlin atp....nejlépe si zde vytvořit prezentaci:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 09:58 Verra – Počet rybek zhruba do 150l
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat jestli počet rybiček a druhy spolu budou vycházet do 150l, vím že toto téma je tady omíláno několikátsetkrát, ale prostě chtěla bych znát Vaše názory. Nechat se inspirovat či uplně změnit složení rybek :-)
Apistogramma panduro 1xpár
Paracheirodon innesi 17x
Pelvicachromis pulcher 1xpár
Gastromyzon ctenocephalus 3x
Betta splendens 1x samec 2x samice

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 18:12 Žena basa1313 [18] - Parmičky
to asi nie ale existuju parmicky ktore maju zavojove plutvy ale nikdy som to nechovala takze neviem aky je ich vztah k gupkam, napr. dania a tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 18:11 orlynka – Re: orlynka
Anebo ještě se chci zeptat, zda je ještě nějáká velkoploutvá rybka, která se tak hodně nemnoží? Jsem hodně na ty závojové nádherné ploutvičky potlesk Uvažovala jsem o bettě, ale k pavím očkům prý to není moc dobrej nápad hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 18:10 orlynka – Re: Yirka
Tak to se asi brzy dám opravdu jen na ty samečky nejspíš hmm Momentálně mám tři samičky a dva samečky. Pak mám objednané ještě 2 samičky a 2 samečky... Ale tedy ten počet budu muset snížit, samičky pudou nejspíš úplně z akva ano
Havířov je u Ostravy. Nikdo nemá zájem o 10 neonek? Jsou koupeny od chovatele, mám je krátce a vypadají zdravě, žádné problémy nejsou zatím vidět. Neonek budu chovat nejspíš minimálně :-O Kolik tedy rybek může být v 54l? Šlo by to takhle? 10 neonek a třeba 6-8 pavích oček? Nebo ještě snížit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 17:57 Muž Yirka [9118] – Re: orlynka
Samotní samečci trpět nebudou, chovají se tak běžně jak pro okrasné taki chovné účely. Ano, poměr samiček a samečků by měl být 2 na jednoho, já bych však doporučil dva samečky na 5 samiček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 17:49 Žena basa1313 [18] - Parmičky
a to je kde? havirovo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 17:49 orlynka – Re: Yirka
No už jsem konečně přihlášená. No já jen, aby třeba zase samečci netrpěli, když budou jen oni hmm Ale jinak by to mělo být tak, že by mělo být asi více samic a míň samců, že? Nebo jedině, když bych chtěla množit, třeba se můžou povést nějáké zajimavé barvy nebo tak, tak bych je mohla někomu prodat, kdyby měli zájem :-O
Ale jinak na to akvárko moje je to asi úplně přespříliš rybek, že? No nic, budu je muset někomu dát, snad se někdo ozve, tedy hlavně těch neonek se trochu zbavit coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 17:30 Muž Yirka [9118] – Re: Katka
Pokud nechceš aby se ti očka množila, nechej si jenom samečky. Rozhodně ne víc samečků než samiček. To by byla zásadní chyba a samičky by trpěly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 17:26 Katka – Re: ustavprochore
No mám v akvárku filtraci s čeřením vody, bublinky nemaj. Jinak rostlinek tam je 8 plus Javský mech a taky řasokoule. Takže myslím, že je to dost :-) Jinak údržbu jsem prováděla jednou týdně, teď dělám tak jednou za dva týdny, pořádně odkalím dno ( Pěkně se v tom rýpu, aby se bordel dostal na povrch a mohla jsem ho pořádně vysát) a vyměním skoro polovinu vody.
Jinak paví očka jsem chtěla vždycky, takže zbavit se jich nechci, bohužel nejsem moc ráda, že se tak rychle množí... A co s potěrem, jedině darovat či odnést do zverexu. Právě chci si nechat jen pár samiček a spíše více samců, aby nebylo mladých tolik, anebo spíše chovat jen samečky?
Jinak jsem z Havířova, pro zájemce co by chtěl neonky ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 16:04 Žena ustavprochore [567] – Re: Katka
Přiznám se, že vám moc nerozumím. Na jednu stranu píšete, že už máte přerybněno - souhlas ;-), na druhou si ale přidáte ryby, které se množí samy a rychle, navíc mají dost nedokonalé trávení, které akva hodně zatíží. Máte vymyšleno kam s potěrem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 14:52 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky
Můžu tam dát ty platy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 13:53 Bart Simpson – Re: Katka
čau odkud jsi měl bych o neonky zájem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 13:51 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky
ahojte mám filtraci eheim pavích oček asi tak 4-5 dospělích a 10-15 mladých 1 neonku a myslím že je tam jeden ancitrus ale nevím jestli je to ancitrus a chci si lae asi místo něj koupit 2 krát Otocinclus cocama můžu tam ještě přydat platy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 09:27 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: Katka
souhlasim, neonky daruj a je to. hlavne akva dost cisti, pavi ocka delaji dost bordel :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 22:53 Muž chuanvaldes [77] - Blackwater – Re: Katka
No vsechno zavisi od toho jak vykonnou mas filtraci, jak pravidelnou udrzbu provadis a taky kolik mas rostlinek...

Skus vice popsat co mas v AQ... Ale kazdopadne mas tech rybicek vic nez dost... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 22:22 Katka – Akvárium 54l
Mám takový pocit, že už mám kapku přerybněno :-| Jaký počet rybek byste dali do 54l akva? Mám 5 pavích oček plus mrňata, pak 10 neonek obecných, 8 neonek zlatých a 3 neonky modré. Eventuálně jaký počet těchto rybek byste doporučili do takové nádrže. Pavích oček se zbavovat rozhodně nechci, naopak jsem si ještě objednala 4 paví očka, která ještě do akvárka zanedlouho přibudou. Spíše bych potřebovala zredukovat počet těch neonek. A pokud máte někdo o neonky zájem, ještě možná dvě samice pavích oček bych dala pryč, tak se ozvěte ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2009 11:33 kreten – Re: hatreder
Čéčé okavad vy jste, to máte super názvosloví v krámě:-) hop Vánoce se blíží, mečovky jsou Santa Claus, obecné tetry by podle vašeho popisu mohly být žhavky, ale jinak dobrý. Pokud počítáte s tím, že něco se bude množit, na začátek fajn, jinak se tam jako do "společenské nádrže" vejde víc. Ale ne abyste to chtěli zase nějak namixovat. Mimochodem u mečovek není radno míti toliko dva samečky - jeden bude vrchní a toho druhého bude řezat. Nejspíš zbude jen jeden - kdyžtak tři samečky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2009 07:45 hatreder
takže může být?

15 ks teter neonových
15 ks teter (když jsem je kupoval v akvaristice bylo na nádrži napsáno tetra obecná, je o něco vyšší než neonka, okraje oka má naoranžovělé a po celé délce těla má zářivý žlutý pruh)
7 ks mečovek SANTA CLAUS (2 samečci, 5 samiček)
8 ks parmičky nádherné (4 samečci, 4 samičky)
4 ks SAE
3 ks ancistrus ancistrus (1 sameček, 2 samičky)

to akva má 300l, dno ubírá cca 30l a hladina je cca 5cm od vrchu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2009 08:48 hatreder – Re: grizly
Ta to není. Uz jsem procházel místní atlas a tam si ji také neviděl.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2009 22:08 Muž grizly [145] – Re: hatreder
Není to náhodou tahle?
rybicky.net/atlasryb/tetra_zhava
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2009 21:39 Muž filipsi [1295] – Re: Yirka
Ve vetsim mam sae 6, uz dospelych, vypadaji uzasne, kdyz v hejnu sikmo stoji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2009 21:35 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: hatreder
...o Malawi jsem přemýšlel, jenže já chci mít v akva rostliny a to by nešlo...
Ale šlo. :)
Jen byste tomuto záměru musel podřídit výběr rybek a rostlin. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2009 20:58 hatreder
V neděli udělám prezentačku a rovnou vyfotím tu záhadnou tetru.

Zajímalo by mě tedy, zda může být počet ryb, jak jsem psal níže, ať už můžu dopředu naplánovat, co nejdříve pořídit.

to popelnik: o Malawi jsem přemýšlel, jenže já chci mít v akva rostliny a to by nešlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2009 16:02 popelnik – Re: hatreder
z 300 l bych udělal malawi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2009 15:46 Muž Sid [6629] - Rostliny
...V SAE budu se Sidem trochu nesouhlasit. Ano, všude se píše že je to hejnová rybka, ale mým dvěma je v nádrži očividně dobře...
To, že jste si z nějakého důvodu pořídil pouze dvě SAE, a že je jim podle vás ve dvojici dobře, neznamená, že v hejnu by jim nebylo líp. :-) A to ne proto, že to píšou někde v knížce... :)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2009 11:55 hatreder
takže může být?

15 ks teter neonových
15 ks teter (když jsem je kupoval v akvaristice bylo na nádrži napsáno tetra obecná, je o něco vyšší než neonka, okraje oka má naoranžovělé a po celé délce těla má zářivý žlutý pruh)
7 ks mečovek SANTA CLAUS (2 samečci, 5 samiček)
8 ks parmičky nádherné (4 samečci, 4 samičky)
4 ks SAE
3 ks ancistrus ancistrus (1 sameček, 2 samičky)

to akva má 300l, dno ubírá cca 30l a hladina je cca 5cm od vrchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2009 11:50 Žena ustavprochore [567] – Re: hatreder
Kytek neplánujte hodně, kytek tam dejte hodně, než tam přijdou rybky. ;-)
V názoru na SAE budu souhlasit s Yirkou, přikoupit se dá vždycky. :)
Nebylo by možné tu "neznámou" tetru vyfotit?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2009 11:27 Muž Yirka [9118] – Re: hatreder, Sid
V SAE budu se Sidem trochu nesouhlasit. Ano, všude se píše že je to hejnová rybka, ale mým dvěma je v nádrži očividně dobře. Sid má ale plnou pravdu že rozeznat u nich pohlaví bude neřešitelné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2009 11:24 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: hatreder
U Sae pohlaví jentak nepoznáte a kdyby jste měli náhodou páreček, tak se vám stejnak nerozmnoží. Kupte 4 a nemusíte se ničeho bát. Budou plavat krásně ve skupince.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2009 10:53 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: hatreder
...Jestli by tedy byly 4 SAE moc, dám tam tedy 2 (samečka a samičku)...
Do 300 l akva 4 ks SAE moc?! coze Je to hejnová rybka; já bych neváhal dát jich alespoň ze šest. :-)
A při určování pohlaví přeji hodně štěstí! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2009 10:39 hatreder – Re: Yirka
Jestli by tedy byly 4 SAE moc, dám tam tedy 2 (samečka a samičku)
Filtr tam mám fluval 305.

Až akva zarybním úplně, bude to tedy vypadat takto:

15 ks teter neonových
15 ks teter (když jsem je kupoval v akvaristice bylo na nádrži napsáno tetra obecná, je o něco vyšší než neonka, okraje oka má naoranžovělé a po celé délce těla má zářivý žlutý pruh)
7 ks mečovek SANTA CLAUS (2 samečci, 5 samiček)
8 ks parmičky nádherné (4 samečci, 4 samičky)
2 ks SAE (1 sameček, 1 samička)
3 ks ancistrus ancistrus (1 sameček, 2 samičky)

vzduchování tam zatím mám tetratec aps 300, ale je hrozně hlučnej, tak bych ho chtěl používat jen např. při léčení, nebo karantéňě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2009 10:34 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Já budu mít ve 300l akva 50 boraras brigittae, snad neprerybnim :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2009 10:28 Muž Yirka [9118] – Re: hatreder
2 SAE si vystačí, mám je tak a jsou v pohodě, já jim říkám stereo - pohybují se tak totiž. Ony vyrostou do těch 10-12cm opravdu velmi rychle. Vzduchování, tak jak píše kolega Ninco, netřeba. Nepíšeš jaký tam budeš mít filtr, ale pokud zajistí pohyb hladiny tak by to mělo pro okysličování vody stačit - ideální je zakončení rozstřikovací rampou umístěnou pod hladinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2009 09:51 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: hatreder
Jestli budes mít dost kytek, hlavně dobře fungujících, tak nemusíš vzduchovat vůbec. Já ted zakládám 300l akvárium a na vzduchování ani nepomýšlím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2009 09:37 hatreder
Hlavně tam chci mít ryb tak oakorát, abych nemusel vduchovat, protože vzduchovací motorek dělá hroznej kravál. Kytek plánuju mít hodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2009 09:32 hatreder – Re: ustavprochore
Ja zde na webu v atlasu ryb cetl, ze SAE má být min. 4ks. tak bych to raději dodžel, navíc se mi moc líbí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.12.2009 23:39 Žena ustavprochore [567] – Re: hatreder
Rozhodně to dokupování nedělejte najednou.
To pravidlo o 1 cm rybí délky/litr vody je fakt jen hodně orientační, nezohledňuje např. metabolismus a spoustu jiných faktorů. Zrovna mečovky, parmičky nádherné a ancistrusi jsou dost čuňátka. ;-)
Osobně bych volila hejno 1 druhu teter a SAE jen 2.
"Tetra obecná" neexistuje.
"Zelený rozměr" chápu jako minimální velikost dospělé ryby, "červený" jako maximální.
EDIT.: Ještě doplním něco k těm "pravidlům na počet ryb", pěknej článeček od Horáce: www.horacovoakvarium.cz/….
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.12.2009 21:30 MatroneK – Re: hatreder
to zeleny a cerveny je ukazatel velikosti ryb kdyz je na zelene tak je ryba mala kdyz velka tak je to na cervene ( nevim jestli jsem to pochopil spravne {tvuj dotaz}) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.12.2009 19:34 Muž robo35 [4] - Cichlidy
pravidlo 1cm na 1L plati podla mna na velke ryby od 15cm hore (ryby zijuce v paroch, teritorialne). Tetry su hufove ryby. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 19 20

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 19712x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4436-pocet-ryb-do-akvaria?od=651