Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Počet ryb do akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Počet ryb do akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 21:18 Muž patamatix [408] Re: Dejva
Tak to já taky,ale právě proto sem tam něco padne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 21:15 Muž Dejva [15] - LabyrintkyRe: patamatix
Podle mě to máš tak akorát. Ale já mám spíš sklon mít přerybněno... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 21:14 Muž patamatix [408]
No přidávat rozhodně nehodlám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 21:13 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: patamatix
podle me prerybneno nemas, mas tam az na ty ancistrusy ,,cistotne,, rybky...prepocty az tak neres, sleduj co se deje v akva, je rozdil mezi 5 cm zavojnatkou a 5 cm parmickou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 21:09 JoKa Re: patamatix
Podle mě zatím přerybněno nemáš, ale jsi tak na hraně... Nicméně ty parmičky dost vyrostou a za rok to bude vypadat úplně jinak...
Edit: rozhodně už bych ale nic nepřidával...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 21:04 Muž patamatix [408]
Zdělí my někdo svůj názor na počet ryb v mém prvňáčkovi-mám přerybněno či ne? Je více způsobů jak se dopočítat správného počtu,ale který je ten správný? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 16:25 R Muž romant [27983] Re: MICHAL
Pojďme to udělat jinak, zaregistruj se, zřiď prezentaci předmětný nádrže s co nejvíce údajema, fotky a bude se vidět, takhle o tom akváriu nic nevíme, jaká je filtrace, údržba, dno, jak je zazeleněný rostlinstvem atd. Neber to zle, je to v zájmu všech, tazatele, osádky i reagujících. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 16:14 MICHAL
Tak co bych tam mel myt.Mam tam jenom obycejne pancernicky a ancistrusy.Dale jen parek bojovnic ty jsou pomale moc prostoru nepotrebuji a jeden a 2parky mecovek (zivorodky klasika pavi ocko black molly ballon molly ja mecovky). :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 16:09 R Muž romant [27983] Re: MICHAL
Ani omylem, už ty ryby co tam máš tam moc nepatří, jsou to všechno špindírové a bylo b pro ně vhodnější prostornější akvo.
Edit: Bojovnice a pancéřníčci špindírové nejsou, ale můžou právě z produkce těch špindírů, při nedostatečný péči trpět a projevit se to na jejich kondici, což b ude platit i o těch neonkách a tam je ještě prostorový problém, to akvo je pro ně na hraně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 15:57 MICHAL
Ahoj mam akva 54litrove 60x30x30 mam tam 4mecovky mexicke cervene 2bojovnice 2pancernicky a 3ancistrusy.Mohl bych tam dat jeste 5 neonek cervenych?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2013 10:55 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: Zoidik
Ja je měla v 160l 6 spolu s ockama a ancikem a oancernikama a všechny mi je dokonale ozrali tone Ja měla mechové njn s tim poctem vím no ale chtěla jsem je jen zkusit stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2013 10:54 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: kolzik
1 tydne měnit 1/3 vody a odkalovat dno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2013 10:53 Muž kolzik [3] Re: Zoidik
ok děkuji za rady. Ještě se zeptám jak správně čistit akvárium + štěrkový podklad . Vím že to do této sekce nepatří ,ale když už mám takové rádce. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2013 10:46 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: kolzik
Hele, odmysli si mečovky a na parmičky a neonky by se toto pravidlo dalo uplatnit, na mečovky počítej 2litry a vyjde ti výsledek. Osobně říkám, že jsou-li takovéto ryby, tak počet ryb=1/3 objemu akvária.

Annabell - parmičky jsou fajn, ale musí být neustále v hejnu, pokud nejsou, tak otravují ostatní obyvatele. Být jich minimálně 8, lépe více, neměl by být problém s něma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2013 10:44 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: kolzik
No osobně jsem měla jen parmicky a ty moc rada uz nemám :-D ja myslím ze 60l pro samotný druh nejaky co tam mas stačí ale kdyz je das dohromady nevím nevím ty mecovky jsou fakt bordelari.Ja bych dala na do hejno pancerniku a nechala tam hejno neonek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2013 10:42 Muž kolzik [3] Re: Annabell
Takže jich je tam moc nebo to mohu zkusit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2013 10:37 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: ludvik
Ja jsem taky začátečník ale napsala jsem to jen tak pro info a aby mu to pomohlo aby si udělal aspon nejaky obraz.Samozrejme bez rostlin a filtrace to nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.07.2013 10:34 Muž ludvik [1082] Re: Annabell
Ač jsem začátečník, musím reagovat - počítá se dospělá ryba, ne aktuální velikost. A bohužel je potřeba mít cit poznat, které polovině ryb toto pravidlo nevyhovuje. Zrovna u živorodek bych byl obezřetný. A u takových závojnatek to neplatí vůbec :-) Také záleží na zařízení akvária, na rostlinách, filtraci. A s velikostí ryb bych pravidlo (možná exponenciálně) měnil ve prospěch litrů na rybu. Aby se nedal půlmetrový pangas do šedesátky :-)
Někde jsem viděl pravidlo vztažené k ploše dna. Ale to si asi nevzpomenu.
Annabell napsala: Pocita se 1cm ryby na 1 l vody ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2013 10:29 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: kolzik
Osobně bych se rozmyslel, zda cca 10ks hejno neonek, nebo parmiček ideálně stejného zbarvení (délka v obou případech aspoň 60cm). Mečovky umí dělat radost snadným a poměrně rychlým rozmnožováním, ale jsou to výkoní producenti odpadu, kterej znehodnocuje vodu, takže to s nimi chce dodržovat pravidelnou hygienu v nádrži, ale zvážil bych, zda někomu mečovkama neudělat radost. Na dno můžeš dát hejno 6-8kousků pancéřníčků
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2013 10:28 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: kolzik
A nebo si nechat jen ty mecovky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2013 10:13 Muž kolzik [3] Re: Annabell
Děkuji, ale právě ty mečovky jsem pryč moc nechtěl. Ale popřemýšlím o tom. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2013 10:13 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: kolzik
Pocita se 1cm ryby na 1 l vody ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2013 10:12 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: kolzik
Vesměs vše jsou to hejnove ryby a mělo by jich byt víc a potrebuji místo k plavání.Ja bych dala pryc ty mecovky a doplnila hejno těch neonek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2013 10:10 Muž kolzik [3] – prosím o radu
Zdravím všechny, začínám s akvaristikou a chci se zeptat mám 5x mečovek , 2x parmička čtyřpruhá, 4 neonka a 4x parmička čtyřpruhá albín. Je zde otázka jestli to na 60 litrové akvárko není moc ? Děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 20:01 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: bulawaio
Můžeš ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 19:59 Muž bulawaio [92]
ahoj, tak nějak přemýšlím o rozšíření rybí posádky, abych akva trochu oživil. Rád bych zkusil otíky. kolik myslíte pro 100 litrů čistého objemu. Osadníci jsou pouze Kardinálky Vietnamské - 6ks. Já osobně bych klidně vzal 15 kusuů, ale jestli to není moc. Díky za názor

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 15:24 Muž marek21 [16]
zdravim

kolko ryb do 375l akva 150x50x50 by som mohol dat ?

tieto mam ... kolko by som mohol este doplnit ... ?tie saulosi zostali len 2 bolo ich viac ... ale planujem tie yellowky a socolofi zvacsit pocet ....
6x Tlamovec černožlutý (pseudotropheus crabro)
4x Tlamovec Labidochromis caeruleus (Labidochromis caeruleus) bolo ich 7
2x Tlamovec Pseudotropheus saulosi (Pseudotropheus saulosi) bolo ich 5
5x Tlamovec Pseudotropheus socolofi (Pseudotropheus socolofi)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.10.2012 19:08 R Muž romant [27983] Re: kapr10
Velká koule je lepší než malej kvádr, ale do 5 litrového akva ryby žádný, to bude tak na krevetky. :-) Při poctivé péči si tam dovedu představit beťáka, ale je nutný zajistit min. 25 stupňů teplou vodu, přikrytí nádrže a pokud nebude filtace, tak denní či obdenní výměnu 1/3 vody, jinak na to zapomenout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 19:07 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: kapr10
klidně 20, nebude problém, ale musí být plastové, to je zásadní podmínka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 19:07 Muž grunda [1781] - Cichlidy
nejlépe žádnou a ne kulaté
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 19:05 kapr10
Dobrý den kolik ryb mohu dát do 5litrového akvária. A jsou vhodná kulatá akvária DÍKY ZA ODPOVĚD :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 13:31 Luky89 Re: rudolf
Děkuju za spoustu informací. Aspoň vím, co mám příště koupit. palec Jinak mě pomohla i ta kniha od Stadelmanna v mnoha věcech. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 11:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: rudolf
Takto pojednáno - ano, je to cesta nejmenšího zla. Já jen, že jsem o tom kdysi mluvil s Jindrou - mimo toho jak hluboce podporuje tvá poslední slova smich , tak jsem četl v některé z jím lektorovaných knih (samozřejmě už nevím jaké smich ), že se nemůže ztotožnit s názory autora, právě u počtu ryb. Tak jsem myslel, že je to pravidlo, které ovládá vydavatel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 16   17.08.2012 09:50 Muž rudolf [4681] Re: LiborSprysl
Inu, tady se musím akvarijní produkce z nakladatelství Vašut trochu zastat, a nejen proto, že počínaje rokem 1999 jsem pro toto nakladatelství s výjimkou jedné knížky o rostlinách překládal veškeré nově vydávané akvaristické publikace já, a nejen proto, že aktuálně je toto nakladatelství u nás jediné, které aspoň trochu pravidelně vůbec nějaké akavristické knížky vydává. Obecný problém samozřejmě představuje rozsah a celková koncepce titulů, což je záležitost originálního německého vydavatele. Vysvětlit celou akvaristiku na 64 stránkách, navíc zhusta zaplněných obrázky a dalšími, dnes velmi moderními a žádanými grafickými prvky v podobě různých rámečků, boxů atd., prostě nelze. Je-li však téma omezenější a potká se s kvalitním autorem, vznikne i na 64 stránkách dílko přinejmenším pro začátečníky velmi podnětné – kdyby si třeba někteří uživatelé tohoto fóra prostudovali knížku Behrendtové a Lukhaupa Akvarijní plži (2011), nemuseli by v jiném vlákně řešit, zda je určitý plž hermafrodit nebo ne. Velmi slušný úvod do problematiky představují také Sladkovodní krevety (2008) Lukhaupa a Peknyho. (Ostatně, kdo se o krevety zajímá víc, tak ví, že Lukhaup patří ke světovým špičkám oboru chovatelsky, publicisticky i fotograficky.) Z „pravých“ akvaristických titulů vydaných tímto nakladatelstvím jsou velmi dobré dvě knížky Ines Scheurmannové – Akvarijní rybky (1999) a Sladkovodní akvárium (2001), pravda, obě mají po 144 stranách, což se už dnes moc nenosí :-(
Slušné jsou i Naše akvarijní ryby od Schliewena (2006, 128 stran), pokud někdo hledá základní poučení pro dítě, neudělá chybu s titulem Akvárium–zábava pro děti od Koslowskiho (2010), i když to už je jen těch nešťastných 64 stráneček.
Ten níže citovaný Stadelmann zaznamenal, pokud vím, nějaké negativní čtenářské ohlasy, které pronikly až do nakladatelství, už dávno, takže po 2. vydání z roku 1998 už nikdy znovu nevyšel.
S těmi překladatelskými poznámkami k textu je to dvousečné. Oni se pak třeba najdou i chytrolíni, co si udělají svoje webové stránky, které naplní kompiláty z necitované literatury, záhy dospějí k názoru, že při svém rozhledu a znalostech jsou schopni i recenzovat knížky, a začnou popotahovat překladatele, že chtějí znát původní názory autora (jako by je v celé knížce neměli) a nezajímají je bláboly nějakého překladatele (které jsou jasně označeny v závorce). Ono zprostředkovávat nějaké informace českým akvaristům je práce nevděčná, která už mnohé přestala úplně bavit, což je ale jiná kapitola…
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 06:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: Luky89
Autoři zahraniční akvaristické literatury vydávané u nás mají často od počátku devadesátých let problém s odpovídajícími počty ryb v nádržích, protože používají velmi prazvláštní klíče. Tam, kde to vydavatel knihy nechal, bývá velmi často poznámka překladatele, nebo lektora, (pokud není totožný) tento údaj zpochybňující. Má to ve zvyku i na českých knihách pracující dvojice Novák a Hofmann, kteří se na vydávání zahraničních autorů svým překladem nebo lektorováním podílejí. Ty německé překlady, které vydává Vašut opravdu velkou hodnotu nemají, i kdyby se překladatel snažil sebevíce, mnohdy by knihu spíš musel přepsat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 06:33 yenya Re: Luky89
Tak je to dobrý, já se bál, aby to nebylo od českého autora, nějaká nová knížka, co mi utekla, tuhle neznám. Ty zahraniční (ne všechny) spíš nemusím, ale některé mají hodně obrázků. Ryb je tam dost a jestli by to ještě někdo pojal tak, že založí akvárko a druhý den by to tam dal hmm , není nutno se dál rozepisovat. Je dobře, že jsi se nad tím zamyslel a dal to sem ano,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 23:14 Luky89 Re: yenya
Je to od Petera Stadelmanna Akvárium. Rok vydání 1996.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 19:07 yenya Re: Luky89
Na "bouřlivou" debatu to není, ale ....co to je za knihu? tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 19:06 R Muž romant [27983] Re: Yirka
Tipuju to na nějaký reklamní letáček, tam se najde perel. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 18:59 Muž Yirka [9119] Re: Luky89
Která chytrá kniha to byla? (Ať víme nad čím neztrácet čas?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.08.2012 17:11 Muž Ad@m [1051] Re: Luky89
29 rýb do 54 l akvárka je moc. A ak je z toho je 10 živorodiek, tak to už vôbec nie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 17:08 Luky89 – vzorové akvárium
Určitě to rozpoutá divokou diskuzi, ale našel jsem v jedné knize pro akvaristy čtyři návrhy na osazení ryb nádrže velikosti 60x30x30.
Jedno z těch vzorových společenstev je takovéto:
-3 parmičky krásnoploutvé
-1 krunýřovec
-7 danií pruhovaných
-5 teter černých
-3 pancéřníčci zelení
-2 black molly
-4 paví očka
-4 platy
Celkem 29 ryb.
Vychází mi to teda něco málo přes 1,5 litru na jednu rybu. Mě osobně se to zdá až dost. Co si o tom myslíte? Má s tím někdo zkušenost?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 20:17 Muž Ad@m [1051] Re: Deathbull
Ale potom stačí malá chybička a biologická rovnováha je fuč, namiesto nej prídu riasy. Samozrejme, je to len vec názoru :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 20:15 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Deathbull
S údržbou atd. problém není. Hm... zvážím to teda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 20:14 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Sera
Není..jsou to menší a čistotné ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 20:12 Muž Ad@m [1051] Re: Deathbull
30 alebo 40 ešte hej, ale 50 je moc, nie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2012 20:10 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Co se týče červených neonek a razbor tak bych se nebál jich tam vrazit klidně 50, pokud umíš krmit a starat se o akva nebude to problém a ten párek cichlidek to snese taky... i dva :) Nemáš pseudofiltr ani málo kytek tak už zbývá jen to hlídat. Ale přidávej postupně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 20:08 Muž Ad@m [1051] Re: romant
ano Ano. To je už ale na majiteľovi ;-) . Myslel som to len ako inšpiráciu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.04.2012 20:05 R Muž romant [27983] Re: Sera
Tak takhle jak to píšeš bych to právě netříštil. Daleko více vynikne jedno hejno o větším počtu, než dvě hejnka byť v součtu v počtu stejném. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 20:04 Muž Ad@m [1051] Re: muťa
Ktoré sa ti z nich viac páčia ;-) . Alebo to môžeš urobiť tak, že kúpiš 12 neóniek a 13 tetier X-) . To už je na tebe, ale nech ich je max 25, lebo sa ti tam potom nebudú mestiť ramirézky ano .

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 19 20

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 19712x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4436-pocet-ryb-do-akvaria?od=401