Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Počet ryb do akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Počet ryb do akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 22:12 Muž LukasHH [3]
Když se oprostíme od toho, že mám přerybněno, což vím, tak vzhledem k tomu co už tam mám, jakou skladbu rybiček a počty byste mi doporučili? Něco jsem odebíral od kluka co rušil akvo, ta něco zas musím udat, otázka je teď udělat co nejlepší výběr:-)
Viz dnešní záznam v deníku: rybicky.net/nadrze/21885

1x Bojovnice pestrá (Betta splendens)
9x Dánio pruhované (Danio rerio)
2x Krunýřovec sp. (obyčejný) (Ancistrus sp.)
1x Krunýřovec sp. gold (Ancistrus sp. gold)
2x Pancéřníček skvrnitý (Corydoras paleatus)
3x Parmička černopruhá (Crossocheilus siamensis)
29x Tetra neonová (Paracheirodon innesi)
2x Clea helena
?x Kružník malý (Gyraulus parvus)
1x Měchýřovka východní (Ampullaria australis)
2x Neritina zebra (Neritina natalensis)
3x Piskořka věžovitá (Melanoides tuberculatus)

A psal jsem, jestli zredukovat parmičky na dvě, případně je vyměnit za menší aktivnější. Plus ještě alespoň dva pancéřníčky do hejníčka dokoupit. Plus ještě mám objednané 2x plže Clithon diadema Horn Snail a 2x plže Septaria porcellana!
No a čeho se zbavit? Asi budou muset ustoupit Dánia a nechat tak 20 neonek?

Díky moc za názory
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 11:27 Žena JanaS [138] Re: cernoch1979
Apistogramma cacatuoides může být ve tření velmi otravná a agresivní na ostatní obyvatele. Moje samice pro sebe zabírala celou 240l nádrž, kde hodiny pronásledovala a chňapala jak po skalárech, tak po čtyřikrát větších akarách hnědých.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 10:42 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: cernoch1979
Za b.,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2015 21:48 cernoch1979 Re: Turbínka
Zatial je to len v rovine teorie, nadrz ma 100 l (cisty objem vody), zvazujem:

2x Tylomelania sp. Orange
6x Otocinclus affinis
15x Hemigrammus erythrozonus
10x Neocaridina heteropoda

alebo

2x Tylomelania sp. Orange
1x Apistogramma cacatuoides Orange samec
2x Apistogramma cacatuoides Orange samica
5x Otocinclus affinis
12x Hemigrammus erythrozonus

Samozrejme to tam chcem davat postupne, lebo nadrz sa este len zabieha...

Vdaka. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2015 21:43 Žena Turbínka [2558] Re: cernoch1979
Dost záleží na osádce, na velikosti nádrže a na jejím fungování. Nedá se tak jednoznačně odpovědět, pokud nebudeš konkrétnější. Toto pravidlo je pro některé druhy a nádrže moc strikní a pro jiné moc benevolentní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2015 21:39 cernoch1979 – Rataju sa aj slimaky a krevetky?
Ahojte, mam ratat do toho pravidla na 1cm dlzky ryby 1 liter vody aj slimaky (mam 3) a krevetky (neocaridina heteropoda)? Vdaka za nazory :) Pytam sa len pre istotu, nakolko tiez produkuju odpad...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 20:21 BukBoy Re: ivaha
Tak jo, kardinalky nebudou :-) ty sae bych udal kamaradovi, ale zatim je necham, uklizecky :-) ale dekuju. Ty duhovky uvidim, polud by delaly problemy, muzu taky jeden par darovat palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 20:03 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: BukBoy
Tak tittejky, dokud jsou malý, asi OK. Ale já si troufla do nádrže s plichou 140x40 dát jen dva páry a uznej sám, že ten prostor je podstatně jinde než u klasický 120 l. Na kardinálky vietnamské zapomeň, chtějí chladnější vodu, tak proč je trápit v teplý???
Ohledně SAE, máš je kam udat, až budou starší? Protože Tvoje nádrž jim bude malá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 20:01 BukBoy Re: romant
Vsak ja to beru, jsem rad za kazdy nazor stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 19:24 R Muž romant [27987] Re: BukBoy
BukBoy napsal: A kam jdou ?? rozzureny Mi se zdaji jako sikovne uklizecky, kdyz dopadne na zem nejake to krmivo, vyluxujou to a je cisto :-)No vždyť říkám jsou to darmožrouti, ale jinak nic proti nim ani lidem co je v akváriích mají, tedy v těch odpovídajícíh, tedy jako třeba vaaclav. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 19:22 BukBoy Re: vaaclav
A kam jdou ?? rozzureny Mi se zdaji jako sikovne uklizecky, kdyz dopadne na zem nejake to krmivo, vyluxujou to a je cisto :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 18:23 BukBoy Re: BukBoy
Prazdne mi to ani neprijde, nejaem z tech co tam musi mut 200 ryb, spise at he jich mene a jsou spokojene :-) ted to je tak, ze razbirky tvori jedno hejno a neonky druhe :-) parmicky duhove obsadili jeden par pul akva, druhy par pul akva a kdyz krmim, kamaradi nejvetsi :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 18:21 BukBoy Re: deck
Tim parem jsem myskel ty parmicky duhove stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2015 18:19 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: BukBoy
Sae nejsou problém já je mám tak max 1-2 roky jak vyrostou jdou pryč a pořídím si zase malé. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2015 18:13 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: BukBoy
Me by zajímalo, jak se daj SAE chovat v páru hmm Nedá se to poznat a v akváriích nemnoží. Mám je taky a jsou to bezproblémové ryby palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2015 18:12 R Muž romant [27987] Re: BukBoy
Ano jsou, i to píšeš. ;-) Teď to problém není, ale až povyrostou, bude jim to akvo malý a stejně, tedy pokud jsou pořízeny za účelem konzumace řas, toto později dělat nebudou a stanou se z nich drmožrouti a budou ti blokovat právě to místo pro jinou osádku, třeba pro pořádný hejno neonek, nebo těch razborek. U těch parmiček je to akvo na jeden pár tak akorát, trošku po sobě samci půjdou, ale problém z toho býti nemusí. Hejnová rba vynikne nejlépe ve svém hejnu a to co možná největším a to že se ti to zdá prázdný je právě tím, že se ti ty dvě hejnka tlučou, když by bylo jenom jedno o dvojnásobným počtu vypadalo by to určitě jinak, tedy plněji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 18:04 BukBoy Re: romant
Sae uz tam jsou, jsou problem? Ano cetl jsem, vhodny chov v paru a ze ve vice parech haji teritorium, coz tak na pul delaji, ale nejsou agresori :-) ale jsem rad za kazdou pripominku. Chtel jsem prave vice druhu, po skupinkach, ale nechci to prerybnit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2015 18:00 R Muž romant [27987] Re: BukBoy
rybicky.net/atlasryb/parmicka_duhova , tipuji že ty SAE tam už jsou, nebo se pletu a budu se plést rád. ;-) Hejno, pokud možno jenom jedno(do tvojí litráže), takže bych to nemíchal a rozhodl se buď a nebo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 17:49 BukBoy Re: ivaha
Ty sae jsou mi strasne roztomile, ale pravda, povyrostou :-( a nejaky duvod mit jen jeden par? Nemaji spolu zatim problem, nekdy se prozenou, jinak nic ;-) ale dekuji za nazor. Jeste se mi libi kardinalky vietnamske, ale to uz by bylo k me osadce moc :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   05.01.2015 14:19 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: BukBoy
Vynechala bych SAE, tittejky jen jeden pár a aspoň 20 buď razbor NEBO neonek, podle toho, který se Ti líbí víc.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 14:01 BukBoy – 125 l akvarium - pocet ryb
Zdravim, mam 125l akvarium, cisty objem asi 100l a chci znat Vas nazor na mou osadku. 6x otik, 6x razbora klinoskvrnita, 2x SAE, 4x parmicka duhova a 10x neonka. Vim ze jsou prepocty litry, centimetry, ale me zajimaji zkusenosti, protoze ne vsechny ryby spini stejne vodu. Budu tady delat i prezentaci nadrze, az budu mit vice casu. Dekuji za nazory

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2014 17:26 Muž Rounce [30]
Tak všeci čichavci a parma sou pryč. Momentálně zůstalo toto 2xneonka obecná, 2x danio perlové, 2x pancéřníček panda, 3x krunýřovec. Jo parma ešte stihla neco sežrat než odjela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2014 21:11 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Rounce
A s príchodom jari aj ancistrusov niekde :-( , pravda ak už teraz nemajú 10cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2014 19:07 Muž Rounce [30]
No budu se snažit podarovat tu parmu a všecky ty čichavce. Zbytek tam može zustat ? On je největší problem že to darování je u mě možný bohůžel jenom osobně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2014 19:06 R Muž romant [27987] Re: Rounce
Množné číslo jenž jsem použil se vztahuje na všechny. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2014 19:05 Muž Rounce [30]
Teho jednyho nebo ty modrý ? Tu parmu vím že musí pryč ale furt se mě nedaří najít nekho kdo by ju chtěl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2014 19:04 Žena Turbínka [2558] Re: Rounce
Bé je správně - darovat, rozdat, umístit do vhodných podmínek. Takovýhle guláš v 98 l litrech nebude nikdy funovat, leda když přidáš papriku, sůl a topítko na 100 °C hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2014 19:03 R Muž romant [27987] Re: Rounce
Čichavce a parmu pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2014 19:00 Muž Rounce [30]
Zdravím vyskytl se mě problém, když sem zrušil jedno akva tak co v něm bylo sem musel dat všecko do 98L. No ale vyskytl se problém v současné osádce ryb (3x Ancistrus, 1x Čichavec perleťový, 3x Neonka obecná a 1x Parma žraločí) sem musel přidat 2x pancéřníčky pandy 2x čichavce modrý a 3x dánia perleťový. Myslíte že to tak vydrží nebo mám co nejrychlejš najít nekeho kemu bych přebytečný ryby podaroval ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2014 16:28 Muž Koli [1] – Další ryby
Zdravím, mám ve svém 112l akváriu: 30ks neonek modrých, 6x pancéřníček skvrnitý, 4x ancistrus obyčejný, 10x krevetka Red Cherry. Všechno jsou to ryby do spodní nebo střední části. Bylo by ještě možné nějaké ryby přidat do horní části, případně jaké? Ryby jsou to čistotné až na ty ancistruse. Filtr mám JBL Cristalprofi e901 greenline. Předem děkuji za návrhy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2014 11:08 Muž george [3] - Sumci
ahoj , prosím o radu : chci dát do mé nádrže ke stávajícímu osazenstvu ještě 12x panc. panda 10-20neonek + 15-20x tetra krvavá bylo by to moné ? kdyžtak napište kolik bych toho měl přidat x ubrat díky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2014 21:30 Gladilaf Re: DANMAZUR
Myslím, že to máš vymyšleno celkem dobře. Ale co se týče endlerek, je úplně jedno, s kolika začneš, protože zanedlouho jich bude hromada...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2014 21:06 Muž DANMAZUR [20]
Ahojte,bojovnice byla z důvodu vodnatelnosti utracena(nebudu to tady vypisovat,ale kdyby to někoho zajímalo popsané je to v deníku).Tak jsem začal přemýšlet jestli ty tetry ohnivé nebo jemně upravený původní plán.Nově vymyšlený plán byl:5pancéřníčků skvrnitých,pár čichavců medových q 15teter ohnivých.Původní trochu upravený plán zněl:5pancéřníčků skvrnitých,pár čichavců medových a X endlerek.A vybral jsem si ten původní plán.Přijde mi to živější,veselejší a barevnější,ale to už je každého názor.Jenže kolik těch endlerek?Mám dva názory,ale samozřejmě kdyby měl někdo jinačí názor sem sním.(Přece jen se vtom nevyznam).SAMEC:SAMICE. 3:5nebo4:6

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 04:16 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: DANMAZUR
Ja mam dva samce a jednu samici betty (3 ruzna akvaria) s RCS a ty se mnozi bez problemu. Nikdy nevidim, ze by po nich kterakoliv betta jela. Klidne se sejdou u stejneho kusu zrance, kde betta vzdycky ten kus ukradne, ale zadne ohrozeni krevetky se nekona; proste ji zradlo vyrve z pacek a je to. Proste vetsi bere.
Mam je taky s tetrama, rasborama, pancernickama a v pohode. Jeden samec se sice snazi obcas tetry prohanet, ale rychlosti na ne proste nema. Navic ma duvod, neb kdyz jsem ho koupil a jeste byl maly, okusovaly mu ploutve. Ted kdyz vyrostl, tak jim to vraci. Jo, karma je svine ;)
Akvarka jseou od 30-100L
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 22:12 Žena Turbínka [2558] Re: DANMAZUR
Ano, tohle je pěkná osádka těch teter klidně 15 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 22:12 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: DANMAZUR
Ja ťa sledujem dlhšie, ty si si postavil hlavu a chceš, aby ti to každý viedol tam, kam chceš ty. Teda chceš, aby ti aspoň niekto prikývol, na tvoj návrh súhlasom.
Poviem ti, ak nebudeš mať oveľa väčšie akvárium, tak rybky nerieš.Či snáď túžiš po tom, aby sa rybky cítili ako v chlieve? Verím, že nie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 22:05 Muž DANMAZUR [20]
Tak jsem hledal a co takhle 5panciku 1betta a tetra ohniva.Akorát nevím (jestli tahle kombinace je vhodná .Ještě sem to moc nestudoval)nevím kolik těch teter.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 21:28 Muž DANMAZUR [20]
Já vim,když mě se ty endlerky dost líbí a já se nerad zbavuju rybek i když je to jen jedna bojovnice.I když nevím proč ne platy velikost 4-6cm min.velikost akva 20litrů.No nevadí tak co by si mi doporučil?Ale ne razbory jsou moc male a akva vypadalo prázdné jen sem tam se něco mihlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.06.2014 21:03 R Muž romant [27987] Re: DANMAZUR
Podívej se Dane, ono je to z tebou tak trošku těžký. Ano, ptáš se, máš zájem, ale už to tady bylo několikrát, že si s tebou lidi dali práci a ty jsi potom stejně udělal to svoje a nebo chceš, aby ti někdo tvůj návrh posvětil tzv. stůj co stůj. Platy nee, na ty je to malý, čichavce s betou dohromady taky nee, tam si vyber, buď a nebo a zbytek už se řešil. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 20:25 Muž DANMAZUR [20]
No neidpovidate takže asi nevíte tak jinak.Mohl bych tam dát:5pancernicek skvrnitý,1betta-samice a x?plata skvrnitá.A ti meďáci jak říkal romant tak to už by bylo asi hodně nebone?A jestli to takhle jsem tak kolik těch plat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 19:09 Muž DANMAZUR [20]
No něco jsem nastudoval a koukám že někteří je mají vpoho i s cherrynami.Ja ji měl s daniema a mecovkama.A přemýšlel jsem oni nemají(endlerky)moc velký ocas barevný mají jen ty špičky zatímco mecovky mají pořádný ocas.Dají se(betty)chovat i minirybkami a mezi razborou a 2cm velkým sameckem endlerek není moc velký rozdíl.Samec betty sejme třeba samce pabiho oka,protože v něm vidí konkurenta a proč by samička zabijela v uvozovkách napdanika,když nesejme ani 1,5cm velkou razboru?To mi pls objasněte.Aspoň budu chytřejší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 17:23 Muž DANMAZUR [20]
No já nevím.Mám ji 6měsíců nejvíc se u me beta dozila necelý rok a ona je takova mirimilovna a furt si hledí svého.I s dqniema jak sem psal vycházela a krevetek se spíš boji smich ja si myslím že by to neměl být problém a já se nechci te bety zbavovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 17:20 Muž DANMAZUR [20]
Mel jsem tam i 6danii s asi 3centimetrovimi ploutvemi a v poho.I japonik si nevšímá.Někdy se s ní pere o tabletky.Jenže japonika ji chytne povesi se břichem nahoru z pod skalky a beta se na to vykasle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 17:20 R Muž romant [27987] Re: DANMAZUR
Samička, stejně tak jako samec se chová přirozeně, takže loví, když má možnost. Když to uzavřu, tak sestava v podobě páru těch čichavců, pancéřníčci a endlerky, to je podle mě v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 17:17 Muž DANMAZUR [20] Re: romant
Co že samička je taky agresivní?Já myslel zze jenom samec.A 5panciku skvrnitých,cichavci a endlerky mi přijde dost a panciku se nechci zbavivat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 17:17 R Muž romant [27987] Re: Aforte
Měl jem za to, že je toho, jak jsem to napsal zřejmý, takže ještě jednou. Beta bude redukovat potěr a je klidně možné, že sem tam sestřelí i dospěláky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 17:11 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: romant
Ten potěr bude zobat i ta beta. Betta uloví i krevetku, která má opravdu rychlé reflexy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 17:09 R Muž romant [27987] Re: DANMAZUR
Tak, beta, či beťák bude sem tam sestřelovat i dospěláky, hlavně třepetající se ocásky samečků jsou zajímavým cílem. Ovšem, jak zde zaznělo, je to individuální a nemusí to platit. Navrhl jsem variantu, kdy bude redukován případný potěr endlerek, ale jinak nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 16:53 Muž DANMAZUR [20] Re: romant
Jako že bych tu samici dal pryč a dal tam cichavce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 16:52 Muž DANMAZUR [20] – Aforte
velikostiAha.Nepřečtetl jsem si na jo koho byla mirena,ale i tak samici mám asi 7měsíců a zažila dva samce takže můžu potvrdit že je to individuální.u prvního samce to bylo tak že si utvořil teritoriumo velikisti 10-15x15cm (délkaxšířka)a když samice vplula do jeho teritoriatak zji zahnal.Druhý samec.S druhým samcem neměli teritorium a každý si plaval jak chtěl.Někdy proplavali jen pár cm od sebe a nic si neudělali.Spíš jako by vůbec nebyli teritoriální.A když už ses do debaty zapojilco si mmyslíš o těch endlerek?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 19 20

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 19714x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4436-pocet-ryb-do-akvaria?od=251