Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Počet ryb do akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Počet ryb do akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 16:43 R Muž romant [27983] Re: DANMAZUR
Co takhle místo toho "trápení" s bojovnicema to udělat schůdnější cestou a to pořízením páru čichavců zakrslých, nebo medových?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 16:43 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: DANMAZUR
Odpovídal jsem Jáje, která navrhovala ještě jednu samici a KLUKA. Vraždu jsem nemyslel, jako útok na někoho. Snažil jsem se tím vyjádřit situaci, která v akváriu s největší pravděpodobností nastane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 16:36 Muž DANMAZUR [20] Re: Aforte
Nevidím důvod se rozčilovat
1.pár může být od 30litrůasi zzáleží na konkrétním samci
2.JÁ NEMÁM SAMCE.MÁM JENOM SAMICI.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 16:34 Muž DANMAZUR [20] Re: Jája
No praveze me se za tři roky u mě vystřídali 4samci takže se jim moc nedaří.Tak sem chtěl dát nějakou hejnovku jenže razborky ani nešli vidět a pak je otrávili zvýšené N látky.Tak jsem hledal a strašně moc se mi zalibili endlerky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 16:18 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Jája
Vražda. rozzureny
To nedělá dobrotu, pokud neplánuje odchov. I u mě v 64ce, která je zarostlá má samice co dělat. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 16:17 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: DANMAZUR
A co kdybys raději koupil ještě jednu samici betty a případně jednoho kluka? To by byla určitě lepší varianta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 15:41 Muž DANMAZUR [20]
Ahoj chtěl bych si k bojovnici-samice,5pancéřníčkům skvrnitým koupit(vím že je brzo na porizovani ryb) zivorodky endlerovy.Někteří mě možná sprdnou že chci zivorodky dávat k bojovnici(spindira x cistota),ale já si nemyslím že to bude tak zlé.Akva 54l středně rostlin + přidám plovoučky údržba:každý týden výměna 20z42litrů,odkalovani dna co dva týdny(ale kdyby to byla potřeba budu co týden)(teď už)mám výkonný filtr a velký biomolitan.I když jsou to zivorodky nejsou prý až tak velcí spindirove jako pqvi oka a tolik se nepremnozují.No myslím že vše důležité už jsem řekl.Teď jen nevím kolik těch zivorodek endlerovych koupit.Nemyslím si že to záleží jen na prqvidlu 1litr.na 1cm ryby,ale i na údržbě technice rostlin(vstřebávání odpadních látek a dusíku)a co jsou to za ryby.A jak se.znám tak bych to s počtem přehnal,proto se radši zeptám.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2014 11:12 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: MartinHorák
V atlasu se to pise celkem jasne. Mas tam uvedeno 120l a chovat 4 a vice kusu. Prece to tam nebude uvadeno pro 1ks, kdyz mas mit minimalne 4ks, aby to bylo jak byt ma.

Celkem logicky, kdyby na kazdou jednu malou Tetru bylo potreba udavanych rekeme minimalne 50l, mnozi z nas uz by se domu nevesli, nebo si udelali rekvalifikaci na vodnika :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2014 10:40 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy. – Anténovec barevný
Zdravím, mám dotaz ohledně Anténovce barevného. Mohu mít těchto jedinců 4-5 v akva 100x40x40? A ještě takový všeobecný dotaz - v atlase ryb zde na Rybičkách se vždy uvádí minimální velikost nádrže. Je to velikost na jednu dospělou rybu? Nebo je to bráno třeba na jedno hejno (4ks a více) daného druhu? Děkuji za info.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 18:38 Muž charli27 [9] Re: Zab01
ono právě ty dánia,jsem koupil o víkendu na akva burze,pač jsem je nikdy neměl a co se týče těch mecháčů,ty nechám dožít a nebo je někomu daruji a mečovky to je další věc,to je ryba,která vždy u mě dlouho nevydržela,ale ted se drží zuby nehty potlesk každopádně rostliny budu ještě přidávat postupem času,ať to není takový finanční šok pro moji peněženku smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.06.2014 18:28 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Danda
Jestli to bylo mysleno vazne, protoze tohle jsme povazovali opravdu jen za moznou provokaci, pomoc opravdu potrebuje. Jednak ty ryby do tak maleho akvaria nepatri, uz takhle je to spatne, a nejen ze tam nepatri dalsi ryby, ale ani ty co tam jsou. Dalsi problem je pH vody, uz jen Ancistrus a Tlamovci, kde je jedna ryba s pH pres, tam jeste druha ani nezacina. No a kdyz si jeste vezmes snasenlivost treba Tlamovcu (druh nevime, ale i tak)...

Uznej, dalo se to z pohledu uz i alespon poucenych brat jinak? Takze jestli jsme Ti ublizili, ber to tak, ze to mas za ublizovani rybam a pojdme s tim neco udelat. Ja ted na cas mizim, ale verim, ze po tomhle Ti uz nekdo poradi a nakonec v akvariu budou plavat ryby, ktere tam patri (pokud jsi ovsem ochoten jit ryby vratit ci darovat, a poridit vhodne).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 18:26 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: charli27
Nerad kecám někomu do osádky, každému jak se to líbí jemu, pokud se o to umí postarat, ale myslím si že bez mečovek a mechovek by to bylo lepší, k tomu přidat pár parmiček siamských(černopruhých) v hejnu vynikají lépe a doplnit počet bud neonek a nebo danií (popřípadě dania pryč a neonek dvojnásob). Pro čichavce je takové akva ok, ale z mé vlastní zkušenosti se mi chtěli pořád třít a samec odháněl vše z půlky akva, za 2 týdny se třeli snad 3x a pak museli pryč. Pokud se ti zdá, že máš přerybněno, tak já to vždy kompenzuji počtem rostlin, valisnerií a nebo velkým počtem stonkovek do pozadí a vše je ok :) Můj názor X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 18:14 Danda
Děkuji za radu.Syn s tím začína potřeboval poradit a myslel jsem že od toho fora jsou.
Tady jsem se asi spletl jste jedničky
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 15:02 Muž charli27 [9] Re: romant
hodnoty byly už téměř stejné a když jsem u všech dál jejich max délku a při ,,vzorci 1cm/1l vody,, tak mi vyšlo,že toho mám moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 13:21 R Muž romant [27983] Re: charli27
Pojďme na to jinak. Podívej se do atlasu na jednotlivý druhy, který plavou ve Tvý nádrži a udělej si takovej průsečík hodnot vody, prostorových nároků a doporučovaného množství, ale jestli je to moc obtěžující, určitě se někdo s názorem najde. Za mě prozatím takto. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 12:52 Muž charli27 [9]
Zdravím vážení aktivisté,mám 200 l akvárium a mám v něm 20 neonek obecných,5 mečovek,3 ancistruse,2 parmičky siamské,2 cichavec modrý,2 tetry Mechove,5 danio a 2 panceřničky,tak se chci zeptat,zdali je to moc a nebo málo a které ryby jsou nevhodné vůči sobě,předem děkuji :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2014 21:56 Žena DeathTheKid [0] - AsieRe: romant
A nebo myslite ze bych se mi jich tech sest veslo..? :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2014 20:40 Žena DeathTheKid [0] - AsieRe: romant
Dobře šéfe už mlcim.. :) pokusim se je nekam darovat... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2014 20:38 R Muž romant [27983] Re: sonyangel
Mě neukecáš. ;-) Je třeba aby se vytvořila sociální struktura a pro to je vyšší počet daleko vhodnější. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2014 20:35 Žena DeathTheKid [0] - AsieRe: romant
Šest se mi jich tam uz asi nevejde.. :( stacili by 3 - 4...? :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2014 19:20 Žena Kytka [2146] Re: sonyangel
Sice je to mimo téma, ale na tom substrátu bych se nebála přitlačit. Máš 50 cm výšku, takže ve předu klidně 5 a vzadu 7-10, aby i vyšší rostlinky měly dostatek prostoru pro kořenový systém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2014 18:08 R Muž romant [27983] Re: sonyangel
Skaláry nejsou párový ryby, ale hejnový, takže buď partu alespoň 6 kousků a nebo nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2014 17:49 Žena DeathTheKid [0] - AsieRe: michalt
Ne .. to je šířka :-D vyska je 50 cm.. :) a vrstvu pisku mam 3cm v popredi a 5-6cm vzadu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2014 10:01 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: sonyangel
Jestli je těch 40 cm výška nádrže, tak po odečtení dna a horního okraje to bude pro skaláry příliš nízké. Taky je riziko, že je budou provokovat betty se svými ploutvičkami a skaláry si z nich udělají trhací kalendář.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2014 09:46 Marty11 Re: romant
A pokud bych dal například 10 modrých a 10 červených? Hodně se mi ty červené líbí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2014 08:06 Žena DeathTheKid [0] - Asie – Skaláry
Dobrý den, včera jsem dostala dvě malé Skaláry. Mohla bych si je nechat..? Akva viz. Profil. Jen ta fotka není aktuální už je tam více kytek. Díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.05.2014 05:00 R Muž romant [27983] Re: Marty11
Místo neonek červených(taky to dají), neonky modrý a vynechal bych ty ancáky a volil třeba partu 8 kousků rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 23:30 Marty11 – Kolik rybek
Zdravím
mám 112 l akva...čistý objem tak cca 80 l. Vím že se počet ryb počítá 1cm ryby na 1l vody ale vím také, že je to jinak u ryb které žijí v hejnech atd. Chci se tedy zeptat zkušených zda můžu v tomhle akva mít : 20 x Neonka červená
6 x Pancéříček panda
2-4x Cichlidka ramirez
+ možná 3 x Ancistrus

Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2014 18:11 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: romant
Pravda s těma parmičkama, já jich mám 6 a momentálně mají 10cm+, jsou to neuvěřitelně žravé ryby a občas si řikám, že i moje akvárko jim je malé X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2014 17:11 R Muž romant [27983] Re: Hardy
Osobně bych tam ty parm. siamský vůbec nedával, vyrostou a budou z nich darmožrouti, místo nich, tedy pokud myslíš na řasu bych dal partu 6-8 kousků rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy . Těch neonek min. 20 kousků.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2014 16:40 Hardy Re: romant
Super, díky. A v jakým počtu? Plus co k nim?

Zatím 6 panceřniku a tři parmicky siamský
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2014 14:53 R Muž romant [27983] Re: Hardy
Ty neonky modrý si klidně pořiď, do tvého rozměru akva jsou tak akorát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2014 11:34 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Hardy
Jsou. Určitě by tam šly dát, ale přece jen 60cm není 90cm. To je jako člověk. Přežiješ v jednopokojovém bytě, ale vila s dvaceti pokoji bude a je lepší. Snad to chápeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2014 10:54 Hardy Re: Aforte
No proto jsem psal ze ty neonky modré, někdo tu psal ze jsou menší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2014 09:38 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Hardy
Rozměry akvária 60x60x30? Netradiční rozměry akvária. Těch pancíků klidně dokup na 10. Klidně i 15. Větší hejno = lepší pro rybky i pro tvé oko. Ty neonky bych nechal. Jsou to hezké hejnové rybky, ale spíše ocení delší než vyšší nádrž. Co zkusit nějaké razborky? V Hornbachu máš skvrnoocasé jen za 7,-Kč. Koupíš jich 30 a máš po starostech. Akorát jsou trošku menší no. :-D :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2014 09:31 Hardy Re: Kytka
60vyska a 60delka, pancernici skvrnity...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2014 01:31 Žena Kytka [2146] Re: Hardy
Jaké má nádrž rozměry? Není podstatná jen litráž, ale i plocha dna.
Jaký druh pancéřníčků tam je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2014 01:09 Hardy
Mam 110l akvarium, a zatim tam mam 6 pancéřníčků a 3 parmičky siamský. Chtěl bych ještě aspoň další dva-tři druhy do střední a horní části. Kolik si tam můžu dát neonek modrých? A další druhy nějaké vhodné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 21:27 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Lenka
A neprekrmovať
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.05.2014 19:14 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Lenka
I když máš hustě zarostlé AQ, tak, když se budeš trochu snažit, tak bez problému odkalíš. Není to zase tak hrozná dřina, jak ti připadá. Navíc, když ty hnijící zbytky rostlin nebudeš likvidovat, tak ti půjdou nahoru N-látky, což zrovna není moc dobře hlavně pro ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 18:12 R Muž romant [27983] Re: Lenka
Zapojil bych do akce plže okružáky. Ovšem ten lidský faktor nelze podceňovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 15:10 Lenka
:)) Co Pancéřníci nebo Otíci? Taky nic?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.05.2014 15:05 Muž georg [112] - AfrikaRe: Lenka
Dle mě, tě toho zbaví jedině "tvor", který se jmenuje Lenka. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 14:58 Lenka
Ahoj, mám hustě zarostlé akvárium, takže odkalovat se mi zatím moc nedaří. Existují nějaké rybky, které mě zbaví listů z rostlin co jsou na dně a ostatního menšího bordelu (ne nutně krmení) na dně? Když se dívám mezi rostliny, tak tam začíná být pěkný svinčík a já ráda čisto, tak ideálně kdyby mě toho nějaký tvor zbavil :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.04.2014 16:59 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: nosi
Vybirej, studuj, to jsou prijemne starosti :-) . Ale hlavne nezapomen, ze akvarium je zalozeno dle prezentace "Založení: 23. 4. 2014", a tak tam ryby nedavej driv nez za mesic. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.04.2014 14:58 R Muž romant [27983] Re: nosi
Ty neonky bych volil nejspíš modrý, ono je to akvo spíš kvádr, jsou o kapánek menší a ta 60cm rozplavba jim bude více sedět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.04.2014 14:49 Muž MarekP [812] - MalawiRe: nosi
To by šlo, místo těch Teter svítivých radši ty sekernatky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2014 14:45 Muž nosi [1] – Jake ryby?
Založil jsem si svoje první akavarium a konečně začínám s výběrem ryb - poradíte jaké a v jakém počtu? Nádrž (120l) je tato rybicky.net/nadrze/20707 a osádku si představuji takto:

8x Pancéřníček panda
20x Tetra neonová
8x Tetra svítivá nebo 5x Sekernatka černopruhá

Co vy na to?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 14:25 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Vrkuuu
To už je slušnej objem vhodný pro hodně druhů ryb. Určitě se ti některý druhy líbí víc, některý míň, tak sem napiš svou představu a ostatní ti poradí, jaký počet by byl vhodný apod. Taky záleží na tom, jestli ti jde o vytvoření biotopu a jakého atd. Možností je nepřeberné množství. 140 litrů bude asi hrubý objem, takže čistého tak 110-120 předpokládám. Na první dobrou třeba takové hejno teter neonových klidně 30 kusů, na dno třeba 10 pancéřníčků panda...Záleží, co preferuješ, jestli hejnové ryby nebo nějaký párek dominantních ryb. Šlo by to i dohromady, záleží na druhu atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.04.2014 14:24 R Muž romant [27983] Re: Vrkuuu
Pojďme to udělat trochu jinak a to, že se zaregistruješ, vytvoříš prezentaci, pokud již akvo máš, budeš šmejdit v prezentacích obdobných nádrží, uděláš si názor, inspiruješ se a posléze sepíšeš seznam zamýšlených ryb a jistě se ti dostane té správné rady co ano, co ne, co se vůbec nehodí atd. Prostě co člověk to názor, tak měj ten svůj. X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 19 20

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 19712x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4436-pocet-ryb-do-akvaria?od=301