Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Počet ryb do akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Počet ryb do akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 20:02 Muž Yirka [9126] Re: muťa
Hejnových. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 19:49 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Sera
jakých?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 19:25 Muž Ad@m [1051] Re: muťa
Nie, max 25 kŕdľových rýb. Keď potom pridáš ramirézky už rybky nepridávaj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 19:24 R Muž romant [27987] Re: muťa
Já mám na mysli jenom jedno hejno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 19:22 Muž muťa [554] - RostlinyRe: romant
Takže max 25ks jednoho druhu, jstli to chápu dobře. A ten páreček ramirezek, popř. kakadu na škodu asi nebude. A tím bych osazení asi uzavřel, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 19:18 R Muž romant [27987] Re: muťa
Já budu vždy upřednostňovat červenoústky před neonkama. Nádherně drží hejno, narozdíl od neonek. S tím počtem 25 kousků souhlas. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 19:05 Muž Ad@m [1051] Re: muťa
do 25 neóniek a ešte sa ti vojde párik ramiréziek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 19:00 Muž muťa [554] - Rostliny – kolik ryb
Ahoj - potřebuji poradit.

Do mé nádrže (viz prezentace) - 200l čistého objemu chci pořídit neonky červené a tetry červenoústé, popř. razbory klínoskvrné. Zatím tam mám 4 SAE a 2 ancíky. Kolik těch těch hejnových rybek by to sneslo, aby to bylo únosné, co myslíte? Nebo raději zvolit jen jen druh a pěkné hejno?
Doplním jen, že bych rád přidal 1 pár ramirezek nebo kakadu.

Děkuji za názory a rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2012 21:03 jogr
Nechat 2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2012 18:00 lenka – počet ryb do akvária
chci se zeptat mám prozatím dvě akvárka 25 54l chtěla bych je sloučit do jednoho jen neví zda nebude přerybněno Do té 54ky by bylo pak 2ancitrusy 10 neonek 5panceřníčků 2platy a 2molly?nebo radši nechat dvě ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2012 18:18 viktor
OK, kdyžtak se ozvu. Jinak by mi mohl ještě někdo udělat jasno k těm tetrám (čistě proto, ať vím, jaké jsou možnosti).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2012 09:56 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: viktor
Pokud by jsi měl zájem o O. Woworae, napiš a nějak se dohodneme.
Na brněnské burze jsem jich měl asi 50 kusů a bylo jich kupodivu málo, zájem o ne je stále.
Je to malá rybka a barevně variabilní. Nenáročná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2012 09:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: viktor
Pseudomugilové a werneři mohou klidně do kostek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2012 09:02 viktor
O Gavůncích je níže psáno, že potřebují delší akvárium, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2012 08:36 Muž LiborSprysl [9015] Re: viktor
Ne že bych měl něco proti skoronovinkám...jsou hezké, ale ještě bych kouknul na letité chovance - psedomugily a I.werneri ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2012 01:35 viktor
Díky za tip, nicméně takovou rybku jsme v žádném obchodě neviděl, což bude docela potíž. Hádám, že na jakékoli tetry bude má nádržka moc malá... Nicméně koukám, že pandy jsou docela vděčné zvířátka. Rejdí po celém akváriu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2012 19:27 R Muž romant [27987] Re: Semtex
To opravdu zajímavá rybka, neměl jsem o její existenci do dneška ani tušení, díky za zajímavý tip, řekl bych že se bude hodit. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2012 19:18 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: viktor
pokud by jsi chtěl tam mít nějaké Rainbow fish, tak Oryzias woworae, hejno 20-ti kusů je paráda. většinou se drží v hejnu a kam jedna ryba, druhá za ní....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2012 17:55 viktor
No to jsem právě četl o těch Dániích taky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2012 23:41 R Muž romant [27987] Re: viktor
Z té nabídky kterou uvádíš bych hlasoval pro ty dánia v počtu 6-8 kousků, klidně posílit tu partu pancéřníčků. Gavúnky bych tam nedával, to by chtělo delší akvárko, to jsou plavci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2012 21:49 viktor
Ahoj, mám klasické 54l akvárium 60*30*30 a v něm 4 pandy a jednoho obyčejného Ancistruse. Přemýšlím, jaké rybičky přicházejí v úvahu pro další (a konečné) zarybnění. Zatím jsem vymyslel akorát pár dalších pand s betou, případně Cichlidkou Ramirezovu, v tom by asi (doufám) problém nebyl. Raději bych ale přidal nějaké menší hejnové rybičky jako malé tetry, Gavúnky diamantové či Dánia, nicméně nevím, kolik bych si jich mohl dovolit, aby tam nebyl nával. Přemýšlel jsem taky nad Parmičkami čtyřpruhýma, ale to jsem zavrhl, protože je to přecejen docela malá nádržka. Jsem otevřen i jiným návrhům. Rád bych se ale vyhnul živorodkám. Mám zkušenosti, že se docela dobře množí a nechci je vylívat do záchodu jen proto, že je nemám kam dát.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 16:17 Muž snehulda007 [850] Re: katterinecka
Tak co se týká endlerek tak je pravda,že si krevetek nevšímaj(mám je společně),ale s tim množenim je to trošku horší. Mám dvě samičky a jednoho samečka a během několika týdnů mám přes třicet mladých(3 vrhy) a jedna samička se zase brzy vysype. Takže jsem musel udělat odchovnu. Jinak to "vyzobávání" malých krevetek se dá eliminovat hustě zarostlym aq. Ale na to jsi upozorňovala. Po vlastní zkušenosti bych taky asi doporučil nšějakou razborku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 15:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: katterinecka
A co kdybychom zase oprášili N.elegans? Malinká živorodka, krevety nežere. Bod jedna splňuje. Je barevná dokonce... smich a mladých má tedy rozhodoně poskrovnu. No to jsou rozhodně ideálnější adepti pro ty co chtějí dva páry rybek. Mnohem lepší než jsou endlerky. Endlerka tu dvacku mladých, když vyroste udělá jako prd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.02.2012 15:15 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: poppy
gupky rády sezobnou malou krevetku, a další nevýhoda je že se rychle přemnoží. Koukni třeba na razborky a menší druhy razbor, ty jsou ke krevetkám ideální, nevšímaj si jích, tolik nekazí vodu a nepřemnoží se.
Například razbora skvrnoocasá, Hengelova, Espeho, razborka bornejská, trpasličí...
Kdybys chtěla i nějakou živorodku, tak vhodnější než gupky je Živorodka Endlerova, je menší a nemnoží se až tak moc.

Stejně tak jak se teď zajímáš o vhodné rybky, by sis taky měla naplánovat jaké tam pořídíš rostliny, jak krevetkám, tak těm razborkám a dalším drobným rybkám vyhovuje zarostlá nádrž, rybky nebudou tak plaché a rostliny pomůžou udržovat stabilní prostředí v akvárku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 12:29 Muž snehulda007 [850] Re: poppy
Obecně řečeno stačilo ALE: U živorodek je dobrý mít víc samic než samců(aspoň 2:1),jinak sameček může samičku uhonit.Pak je taky potřeba věnovat zvýšenou pozornost údržbě,protože živorodky jsou solidní čuňata. Ale jinak živorodky a nenáročný druhy krevetek spolu můžou být bez problémů.Jen je potřeba zajistit krevetkám úkryty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 20:32 poppy Re: romant
Ďakujem veľmi pekne Romant :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 20:15 R Muž romant [27987] Re: poppy
Mrkni se do sekce nádrže a zaměř se na obdobná akvária Tvojí velikosti a můžeš hledat inspiraci tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 20:11 poppy – 30l+ Gupky a krevetky
Pekný večer. ;-)

Som tu pomerne nová a čo sa týka akvaristiky, som úplný začiatočník.

Keďže po dlhom premýšľaný som sa plne rozhodla, že si nejaké akvárium zaobstarám.
Už mám doma jedno 30l, preto by ma zaujímalo, či by som v 30l akváriu mohla chovať 2 pári Gupiek Dúhových a pár krevetiek. Šlo by to dokopy a stačilo by im tých 30l ?

Vopred Vám ďakujem za odpovede. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 18:58 Muž Yirka [9126] Re: romanekp
Je to zcela jistě jedna z možností, dopředu však přemýšlej co budeš časem dělat s přebytky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 17:01 Muž romanekp [-3] – Do 25l. ?
Jaké rybky by jste dali do 25l aqua ? :-) ..
P.S. líbějí se mi Endlerky co vy na to ? ... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 13:02 7ERIK7 – Koľko rýb do akvária ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 09:58 Muž Vlastimil [26] - AfrikaRe: LiborSprysl
Ano Demasonečky jsou tak trošku "raplíci"-sice nádherní ale v mnoha ohledech chovu připomínají Tropheuse,,,Rozhodně se dá v 250l(mám to tak)držet jednodruhovou skupinu Demasonů a pak to může fungovat,, hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 09:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: Vlastimil
Máš pravdu Vlastíku, je třeba více rozbíjet konflikty, které u demasonů snadno vznikají. Už ty jezerní tlamovce nějaký pátek nechovám... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 09:51 Muž Vlastimil [26] - AfrikaRe: marek21
Pseudotropheus demasoni !nedoporučuji! chovat v menší skupině než 12-15ks(víc je lepší)Do 200l bych dal Pseudutropheus saulosi coral red + Labidochromis caeruelus yellow a to po 10ks max.(mám vyzkoušeno v praxi),mohl bych se o tomto rozepsat i víc ale spíš to chce konkrétní otázky,,,odpovím stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 08:40 S Muž invalida [3881]
Taky bych bral mladý v potaz ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 06:55 Muž LiborSprysl [9015] Re: marek21
Lépe jen dva...je pravděpodobné, že budou přežívat občas i mláďata...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 20:10 Muž marek21 [16]
Zdravim

Nevie niekto poradit ? kolko ryb do 200 litroveho akvaria 100x50x50 typu malawi
chcel by som tam dat tieto ryby:
TLAMOVEC PSEUDOTROPHEUS DEMASONI
TLAMOVEC PSEUDOTROPHEUS SAULOSI
TLAMOVEC LABIDOCHROMIS CAERULEUS

planujem dat z kazdeho druhu 1 samec + 4 samice
len neviem ci dat 10 (2 druhy) alebo 15 (3 druhy)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 01:15 Muž exit [116] - Rostliny
já bych řekl že větší bývá zpravidla lepší... palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 21:19 Muž snehulda007 [850] Re: Jakub
Do dvaceti litrů,už můžeš dát třeba tři živorodky endlerovi a pět krevetek,ale jak už bylo řečeno,základ je nechat aq pořádně zarůst,protože rostlinky dělaj v nádrži obrovskou službu a hlavní problém je v tom že v u takhle malýho aq může i malá chyba nebo zanedbání údržby mít fatální následky. Určitě je lepší naučit se na něčem většim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 20:40 Jakub
Jo ja nikam az tak nespecham radsi si to vse ujasnim. Nasel sem jeste tohle akvarium co by mi presne pasovalo. Slouzi vyhradne pro krevetky nebo bych tam mohl nasadit i nejakou rybicku?

www.zoo-hobby.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 18:57 jogr – Dík
Dík :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.12.2011 18:53 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: jogr
skús pozrieť aj článok rybicky.net/clanky/256-kolik-ryb-do-akvaria ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 18:52 jogr – Dík
Děkuji :-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 18:48 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: jogr
nevidím problém prečo by nemohli byt tieto druhy spolu..a taktiež množstvo ktoré si uviedol je v pohodičke
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 18:43 jogr – Zdravím
Ptám se vás zkušených akvaristů zdali mohu mít ve své 180 litrové bedně na vodu tyto ryby: Pancéřníček Panda 4ks,Neonka červená 15ks,SAE 4 ks,čichavec perleťový 2ks
Předem vám děkuji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.12.2011 18:02 HaDaS Re: HaDaS
Na druhou stranu se můžeš podívat na mé akva viz. rybicky.net/nadrze/13462 . V současné době krásně prosperuje, je ale zarostlé jak jungle. Filtrace byla vyrobena vlastnoručně, aby plnila co nejvíce biologickou funkci. Původně vzniklo jako pokus o to, zda-li bude toto mikro prostředí fungovat. Po zjištění že ano, jsem si jej už nechal a nezrušil jej. Razborky trpasličí nevypadají nijak stresle, ale někdo možná namítne, že je to jen zdání.
Ze svých krátkých zkušeností ti však doporučuji, pořídit si akva tak okolo 50 - 60 litrů. Můžeš si jej nechat vyrobit na míru tak, aby Ti zapadlo do Tvého interiéru. Možností je nepřeberné množství, a zde na stránkách nalezneš mnoho nádrží zajímavých proporcí (úzké a vysoké, široké a nízké ...), které je však nutno obsadit specifickým osazenstvem.
Jako první krok, mimo nastudování si něčeho o rybičkaření jako takovém, Ti doporučuji, aby jsi si prohlédl zde prezentované nádrže a určitě se Ti něco zalíbí. Poté můžeš vznést konkrétní dotaz a většina zde přítomných Ti ráda poradí, jako v Tvém případě týkající se toho mikro akvárka.
Držím Ti palce s výběrem a hlavně tr-pě-li-vost. Nikam nepospíchej. Vyplatí se Ti to. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 17:58 Muž Yirka [9126] Re: Jakub
Je to designový výstřelek aby se zákazník cítil cool. Je to koncipované tak pro oko a rychlý nákup, protože to vypadá líbivě. Také to rychle vytáhne peníze z kapsy. A to je zhruba vše. Pro akvaristu v pravém slova smyslu to opravdu není.
Pokud chceš jen něco na oko, kup si to, ale nedávej tam žádné rybky, ale jak již bylo raděno - krevetky (ani pro ně to není žádný zázrak), šnečky, rostlinky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 17:50 HaDaS – Re: Jakub
Jakub napsal: Ale na co jsou tedy tyhle akvarka?

K tomu, aby si to lidé koupili a utratili nějaké peníze. Potom aby se se svým výtvorem pochlubily na nějakém akva-portále, a následně byli seznámeni s problematikou akvaristiky jako takové. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 17:08 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetkyRe: romant
Díky moc,
bála jsem se, aby nebyly až moc teritoriální. Ale mají tam schovku za filtrem, ve skalce a dodám kokos, takže by to mohlo jít. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 19 20

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 19714x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4436-pocet-ryb-do-akvaria?od=451