Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Počet ryb do akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Počet ryb do akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 15:49 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: TomV
Podle mě klidně můžeš. Ty ryby moc vody neznečistí, většinou líně polehávají po dně a ožírají řasu... Na přerybnění tvojeho akvária ty 2 lorikárie budou mít minimální vliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 15:41 Muž TomV [13] – Šlo by ještě něco přidat?
Dobrý den, mám takový dotaz. Mohl bych do svého akvária MeuSonho (cca 160 litrů vody - bit.ly/myaquar ) přidat Páreček Lorikárií kopinatých (konkrétně L010a) ? Strašně se mi líbí, tak se ptám, jestli je mám oželet, nebo jestli by se tam ještě vešly :-) , Děkuju předem všem za názory, TomV X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 12:51 R Muž romant [27982] Re: Semi
Těch terčovců bych tam dal určitě více, klidně 8 kusů, jsou to hejnový ryby a budou se cítit daleko lépe. Pancéřníčků bych taky přidal tak na 10 kousků. Ancistrusy bych tam nedával. Z těch teter bych se rozhodl pro jedno slušný hejno a dal jich tam 20 a klidně i více. Já se přimlouvám za ty Tetry Červenoústý. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 12:40 Žena Semi [6] – Počet ryb
Ahoj,

chci se zeptat, chtěla bych si pořídit do akvária o objemu 325l tuto rybí osadku: 4x Terčovec, 3x nějaký menší Ancistrus, 6x Panceřníček zelený, a dále nějaké neonky, tetry červonotlamé a fantomové. Otázka je kolik tam ještě v tomhle složení můžu těch menších ryb dát? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 09:30 Ondrejadam Re: Barakainus
No profil nádrže mám, ale fotky zatím nejsou. Čekám až to bude trošku k něčemu vypadat a pak je udělám a dám sem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 03:50 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Ondrejadam
tak to mas vpodstate 170L akva, ne 120L. filtrace mas evidentne vic dost :)
mel bys si udelat profil nadrze. rad bych se kouknul na nejake fotky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 21:57 Ondrejadam Re: Barakainus
Fotka k příspěvku tak abych řekl pravdu, tak to je starší upravené akvárium tuším o objemu 50 litrů. Řasám svítím led páskama bílou teplou. Přikládám obrázek. Snad k něčemu pomůže. Akorát nevýhodou bude až nějaký led pásek odejde, budu muset celý filtr rozebrat a přepážku rozříznout, vyměnit a pak zase zatěsnit, ale tak na to teď myslet nebudu. A ještě u keramických válečků je vložené topení, ve společenském akva je jen čerpadlo co to honí do filtru, protože filtr je nad akváriem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 21:25 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Ondrejadam
To popisujes jako uzasne akva. V tom pripade bych se nebal tam tech malych hejnovych ryb dat dost (klidne 40+). Ja mel ve 180L v high-tech akvariu smisene hejno 80x P. axelrodi a R. bleheri, plus 10 pancirnicku a mlade skalary. ALe taky dva kanistr filtry na 430 litru. A i pri tolika rybach, kdyz zrovna byly v kytkach, vypadalo to, ze akva je prazdne.

btw, cervene neonky jsou vic hejnove nez obecne, ale nejlepe se drzi v hejnu tetry cervenouste (jsou jich tri ruzne druhy) i bez pritomnosti vetsi ryby.

jeste jsem se chtel zeptat, jak mas ve filtru rasy na filtrovani? napad je to skvely, jen mi neni nejak jasne jak jim svitis? To je sump a ne kanistr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 19:30 Ondrejadam Re: katterinecka
No, nejspíš to zkusím, děkuji moc za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 19:26 Ondrejadam Re: Barakainus
No mám filtr vnější, kde je, filtrační molitan (25*30*15cm), sloupec keramických válečků (25*20*10cm) a poslední komorou to protéká řasama. Zkouším napodobit přírodní biologické filtrování. Rostliny protrhávám každý týden a to bez používání CO2, pro osvětlení používám zářivky 830 18W 2x, 840 18W 2x, a jako noční světlo 830 8W 2x, zářivky se rozsvěcí a zhasínají po dvou. Celkový výkon je tedy 88W/120 l což je asi 0,73W/1l. Svítím od 8 do 21 hodin, rozsvěcení je mezi sebou po půl hodinách. Prvně 2x 8W za půl hodiny k tomu 2x 18W a za další půl hodiny je k tomu dalších 2x 18W, zhasíná to v opačným pořadí. Výměnu vody provádím 1x týdně cca 10 l a jednou za měsíc odkaluji a to je cca 40 l. Teď když krmím ty parmičky, tak pouze dám co sežerou a to ještě jednou za týden jim dávám den dietu, aby vyzbírali co je v akváriu a sežrali nějaký ty nálevníky,... Rybky bych chtěl max. do 2,5-3cm. Jo a k tomu dnu, základní je 80x40cm, ale jsou tam jeskyně, kořeny které jsou nad dnem, takže dno bude asi tak o 1/3 větší. Také v akváriu jsou pórovité lávové kameny,...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 16:07 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Ondrejadam
mám různý hejnový ryby a ani moc mi nevadí když hejno nedrží. Klidně nakup to hejno a uvidíš, něco k nim můžeš vždycky přidat. Jak už jsem říkala další hejnové ryby ti s držením hejna moc nepomůžou ;-) Ale třeba těch cichlidek bych se nebála že by jim ublížily a mohlo by jim to k hejnu pomoct
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 15:59 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Ondrejadam
pocet ryb zalezi na nekolika faktorech:
1. velikosti akvaria
2. kapacite (bio)fitrace
3. objemu krmeni
4. druhu ryb
5. absolutni velikosti ryb
6. vymene vody

Pokud to rozvedu:
1. objem vody, plocha dna, plocha hladiny, clenitost akva - sumecci treba potrebuji velke dno, teritorialni ryby jako male cichlidy potrebuji dost dna, ale clenitost dekorace a rostlin umozni jich mit vic, plocha hladiny znamena vic kysliku

2. obecne by se pocet ryb mel odvijet spis od objemu filtrace nez objemu akvaria. tzn, ze velky externi filtr s bionaplnemi vam umozni mnohem vetsi pocet rybve stejnem akva nez maly bublifuk. Take zalez na tom, jake bio naplne mate. Bio-naplne od Eheim jsou naprosto o necem jinem, nez plastove kulicky nebo bio-molitan.
To same plati o rostlinach, ktere vpostate funguji jako biofiltry. Takze s hodne svetlem, CO2 a rychle rostoucimi rostlinami muzete mi vic ryb nez s mechem a anubias v akva s jednou zarovkou a bez pridavani CO2

3. objem krmeni je zase mnohem lepsi ukazatel zatizeni akva nez pocet ryb. Pokud krmite stejne ruzny pocet ci velikost ryb, zatez na akav je rovnez stejna. Ale plati to i naopak. Protoze stejne velke pavi ocka a neonky toho sezerou dst jinak, muzete mit v akva neporovnatelne vic neonek nez pavich ocek (o stejne velikosti ryb).

4. Viz predchozi bod. Zivorodky obecne zerou (a tedy kali) vic nez male tetry. Nektere druhy ryb jsou mnohe vic citlive na cistoru vody (dusicnany, ci dusitany), takze tercovec potrebuje lepsi filtraci/vic vody nez treba stejne velka skalara.

5. Pravidlo kolik cm ryb na kolik L vody nema zadny smysl, jak vyplyva z predchozich bodu. Ale i bez nich je kazdemu jasne, ze 25x 2cm neonek neni to same jako jeden 50cm vrubozobec ;) Ale ani jako 5x 10cm skalar

6. Tady je jednoducha umere, cim castejsi vymena vody, tim vic ryb. Nektere ryby to primo vyzaduji (tecovci, cichlidka ramirezova), jine to jen uvitaji

Z toho co jsem prave napsal, je zrejme, ze rict kolik kardinalek muzete mit se jen tak neda. Jaky mate filtr, kolik svitite, jak vam rostou rostliny, jak menite vodu....
S kardinalkama osobni zkusenost nemam, ale 20 by asi nebyl problem. Male rasborky, nebo tetry jsou dalsi moznost. 20-40 neonek se urcite vejde (s dobrou filtraci).


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 15:50 Ondrejadam Re: katterinecka
Právě ty vietnamský bych chtěl, a dokonce se mi i líbí, na ostatní jsem koukal a něak se mi nezamlouvají, hlavně s tetrama nemám moc dobré zkušenosti. K nim bych chtěl ty pancéřníčky třískvrný, ale nevím, co k těm kardinálkám dát, jestli nechat samotný (nebudou držet hejno) nebo další hejno jiných.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 15:37 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Ondrejadam
malých druhů je plno, třeba modré neonky, tetra ohnivá, razborky galaxy i mnoho jiných. Koukni do atlasu a dej vyhledat ryby podle velikosti ;-) Kardinálky zrovna k těm nejmenším nepatří, možná tak kardinálky vietnamské
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 14:42 Ondrejadam Re: katterinecka
Já v tomto akvárku mám parmičky čtyřpruhý a mechový, Je jich tam 6 a 6 + 4 ancistrusové, ale parmičky vyrostly a přijde mi, že by chtěly větší prostor pro plavání, tak jim chystám 250 l akvárium a do toho menšího scháním nějaký pěkný hejno menších rybiček. Chtěl bych tam mít co nejvíc rybiček, protože když jich tam je třeba 10,tak se mezi kytkama ztratí a nejsou třeba ani vidět. Kdyby jich tam bylo víc, tak by snad nějaká vidět byly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.03.2011 07:14 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Ondrejadam
když už tam bude tolik ryb tak už to holandské akvárko nebude ;-) ale to nic nemění na tom že může být pěkné.
Další hejno moc nepomůže, chtělo by to nějakou větší rybku která by je "ohrožovala" ale zas ne tak agresivní. Treba by mohli být fajn i zakrslí/medoví čichavci, samec betty, cichlidky (např. kakadu, ramirezova). Nejsem si sice jistá jestli to s tím hejnem bude fungovat (to záleží i na druhu těch hejnových ryb), ale taky je to zajímavé oživení i kdyby tam byl jeden pár (v případě bett jenom samec)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 23:35 Ondrejadam Re: NHKG
No nejspíš bych tam dal ještě Pancéřníčka třískvrnného. Kdybych dal ke Kardinálkám ještě Razborky skvrnoocasý, už by se chovaly hejnově? Byly by tam teda tři druhy ryb. Zarostlým akváriem myslím holandské. V pozadí a po bokách mám vysoké rostliny (ty tvoří pozadí) a v popředí mám kořeny s mechy a na dně roste nízký šípkatec. Dno už pomalu není vidět. A ještě se zeptám, je nutné u takto zarostlého akvária vzduchovat? Na mechách jsou vidět bublinky kyslíku, ale nevím, jestli v noci kytky kyslík z vody nespotřebují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 23:14 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Ondrejadam
Pokud tam dáš jenom kardinálky a připravíš rybám dobré podmínky, tak je jedno kolik jich tam dáš, za chvilku se ti namnoží. Každopádně nečekej henové chování u ryb, pokud budeš mít v nádrži jenom jeden druh. Hustě zarostlá nádrž je myšlena Holandská? Pokud ano tak s ohledem na kvítí bych tam dal 20 menších Teter, ty se tak snadno nepřemnoží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 22:43 Ondrejadam – Kolik ryb
Dobrý den,
chtěl bych se optat kolik Kardinálek vietnamských (Tanichthys micagemmae) mohu dát do hustě zarostlého akvária o objemu 120 l. Byly by tu jen oni a pár šnečků (nějaký okružák + 2-3 ampulárie). Popřípadě jaký malý druh rybky by jste k nim doporučili? Chtěl bych velké hejno. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 17:10 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Sanka
co třeba razborka galaxy, razbora hengelova. Řekla bych že razborky zas tolik neplavou jako tetry a některé druhy jsou menší (u těch úplně malých bych se asi bála sežrání)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 16:04 R Muž romant [27982] – Re: Sanka
Mrkni se na tuhle, je to klasika co neurazí. :) v počtu 8-10 kusů to bude v pohodě.
rybicky.net/atlasryb/tetra_ohnivá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 15:54 Muž Sanka [10] – Re: Deathbull
Já myslel 8ks nějaké tetry jestli není moc.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 23:21 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
Sanka napsal: Rád by jsem se zeptal,kolik asi tak kusů nějaké tetry asi nejspíše by jsem mohl přidat?
tady je to vysvětleno vtipně a přesně: www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 22:48 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Sanka
Není, jsou to hejnové ryby a také čistotné, nezatěžují tolik vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 21:52 Muž Sanka [10] – Re: Deathbull
Tak otíci docela dlouho drželi,nevím co se to stalo a pancéřníčky už nechci,měl jsem taky asi 3 pandy a pořád dokola jsem jen dokupoval,po výměně vody vždycky jeden začel dělat kolečka jako vývrtka a už to šlo.. :( Není 8ks to tak malé nádrže moc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 21:39 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Sanka
No..oni otíci docela chcípají, jsou to vyhladovělé importy, takže ztráty kolem 50-60% jsou docela normální. Být tebou, nekupuju další, to tam raději přidej ještě 2 SAE, 1 ks ti prosperovat nebude. Jen počítej s obměňováním za menší, ty potvory rostou strašně rychle :) Kup si nějaké pancerníčky menšího vzrůstu (corydoras, brochis) a k těm ramkám přikup prakticky jakoukoli tetru kolem 4 cm co snáší menší nádrže, najdeš jich v atlase dost. Alespoň 8 ks.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 21:36 Muž Svoboda777 [4] - Rostliny – Re: Sanka
Ahoj, je to krásné akvárko. A koukám, že ty ramerezky jsou celkem samotné spokojené :) Bych tam dal více rostlinstva a pak třeba nějaké hejno - dania rerio, tanychtis, hmm ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 21:20 Muž Sanka [10] – Kolik rybiček do akvária?
Ahoj,předem se omlouvám,určitě je už tady nějaká podobná otázak založená,ale nenašel jsem jí..Rád by jsem se zeptal,kolik asi tak kusů nějaké tetry asi nejspíše by jsem mohl přidat?Plánuji dokoupit ještě jednoho Krunýřovce,protože z původních 4 zbyl jen jeden,ale jinak mi přijde akvárko dost prázdné,vím že si nemůžu moc vyskakovat s touto litráží,ale snad by se ještě něco přidat dalo..Děkuji.. :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 21:39 R Muž romant [27982] – Re: rutuf
Ne, je to na ni malý. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 21:36 rutuf – parmicka cervenoocasa
Muzu dat parmicku cervenoocasou do 120l akva s 2xpestrenec cerveny 10xrazbora klinoskvrna 2xCichavec zakrsly a 4xancistrus
Pripadne kolik kusu?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 17:16 R Muž romant [27982] – Re: marek21
Jako velice vhodnou bych viděl tuhle tetru.
rybicky.net/atlasryb/tetra_cervenousta
Je to fantastická hejnová rybka. Při plavání se pohybují stylem, kam první, tam poslední. Chce to tak 20(a více) kousků a je o atrakci v akva postaráno. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 16:48 Muž liborass [174] – Re: marek21
možností je hodně, zajímavé jsou drobnoústky, sekernatky, malé druhy teter,rasborky, pancéřníčků, divoké druhy živorodek, možností je spousta, záleží jestli chcete mít nějaký biotop, nebo společnské akva, či rostlinného holanďana a rybky jen jako doplněk.
Z většich to mohou být akary hnědé, rody laetacare, nannacara, apistogramma, kančíci biotodoma, geophagus pindare z JA, z Asie čichavci, parmičky, z Afriky Kongo tetry, pestřenci červení, cichlidka thomasova, nebo nějací šnekáči.
To mě jen tak napadlo, projděte si atlas a určitě si něco vyberete. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 14:24 Muž marek21 [16] – Re: Designer
a ake by ste vy navrhovali rybky ? radsej by som chcel nieco mensie a viac kuskov ako nejake velke ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 09:27 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: marek21
Asi bych si do takoveho akvaria poridil alespon jeden zajimavy druh ryb.

Nic proti, kazdemu se libi neco a jestli se libi zrovna tohle, pak nic nerikam.
Jen mi to osazenstvo pripada ne jako vyber neceho co by clovek chtel, touzil po tom, ale jako sbirka toho, co zna uplne kazdy, co prave proto v kazdem akvariu plave, asi kvuli barve plus precenovana skrabka na sklo. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.02.2011 20:52 R Muž romant [27982] – Re: marek21
Ještě klidně jednou tolik. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 20:48 Muž marek21 [16]
zdravim

vie mi niekto poradit kolko neoniek by som este mohol dat do mojho akvarka ?
objem 200 litrov

mam tam
3x ancistrus
4x black molly
6x mecovky
20x neonka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 12:56 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: sorella
Než přidávat další druhy, tak pokud to s Tetrama a Okouníkama myslíš vážně, dokup jim kámoše. Jelikož nemáš prezentaci nádrže, těžko radit co bude OK. Jiný počet ryb můžeš dát do nádrže s pravidelnou údržbou a spoustou rychle rostoucích rostlin a jiný do bezúdržbové nádrže s minimem rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 12:49 R Muž romant [27982] – Re: sorella
Já bych zdvojnásobil to hejnko teter diamantových a přidal tam párek třeba čichavců zakrslých.
EDIT: rybicky.net/atlasryb/cichavec_zakrsly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 12:44 sorella – Přerybnění
Mám 120litrové akvárium, po odečtení dna cca 90litrů čistého prostoru.
Mám následující počet ryb : 3 x ancistrus
6 x tetra diamantová
1 x okouník sklovitý
2 x bojovnice pestrá (samec a samice)

Otázka je následující, můžu si dovolit do akvária ještě dát 6 neonek ? (popřípadě jestli mi můžete doporučit nějaké jiné malé výrazně zbarvené rybky).
Děkuji za odpovědi. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 14:35 porez
objem bude 170l takže já si myslím že čistý objem bude tak 140-150l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 08:52 Muž j0hny [86]
Tak sa rovno opytajme, ci uz je akvarko zalozene :-) a jak bude zariadene. Ja myslel ze 140 uz je cisty objem, ale asi to bude tak 100-110. Aby to nebolo akvarko s nevhodnymi rozmermi pre niektore ryby (vysoke, kockate akva)
Doplnim PaDa: doporucovany objem na cm ryby zavisi od povahy ryby, druhu a mnozstva potravy/metabolizmus, rozmnozovania, a ci je rybka stihla/alebo tlusta a vysoka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 08:19 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
porez napsal: Zase se říká že jedna rybka 3l AQ
Tak to se říká blbě ;-)
Vždycky musíš zvažovat skutečnou velikost ryby v dospělosti a jak už psal RAP, něco jiného jsou živorodky jako mečovky a něco jiného třeba ty neonky.
A stále počítáš 140 litrů, to je ale teoretický objem, kterého zdaleka nedosáhneš, realita bývá až o 1/3 menší ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 07:56 Muž j0hny [86]
Vecsinu si si vybral "hejnovite" rybky. Nechal by som tam len
neonky obecne a cierne 10+10 - tie moc nezatazuju akvarko,
2-3 anciky,
pavie ocka 4+2 (ked pocitas s odchovom), ked chces do buducna spestrit krmenie ostatnych vsezravych ryb, tak aj viac samiciek,
8 black moly, alebo miesto nich mecovky.
To mas na zaciatok azaz.
Parmicka siamensis je sice dobry rasozrut, ale v dospelosti sa stava vsezrava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 22:39 porez
1,Zase se říká že jedna rybka 3l AQ
2,Udělal jsem novej seznam
3 ancíky
3 mečovky
8 Paví očka
2 Black Molly
10 Neonka becná
3 Neonka Červená
6 Neonka Černá
2 Parmička černopruhá

39 počet ryb . 3 viz bod č 1 je 117 to by bylo OK protože by se brzy rodily maly :)









3,Myslím že s hnědám 3D pozadím a se spoustou rostlinek by to AQ bylo pěkně barevné ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.12.2010 21:53 RAP – Re: porez
Být tebou, tak omezím druhy a upravím počty.
Živorodek stačí jeden druh. Rychle se množí a hodně zatěžují vodu.
U teter je lepší více jedinců od druhu.
Ancistrusů stačí na velikost akva 2ks a to samé P. černopruhých
Takže pro začátek bych to navrhoval složení takto:
-6ks pavích oček
-12ks Neonek červených nebo obecných
-12ks Neonek černých
-2ks ancíků
-2ks Parmiček černopruhých
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 21:38 Muž avast [49] – Re: porez
Ale už když to nebudu počítat, tak je to moc. :)
Teď schválně:
10x5=50
10x6=60
5x5=25
8x8=64
8x10=80
8x6=48
8x8=64
6x4=24
4x12=48
Součet=463

Takže to asi ne. :)

E: Co bych nechal:
4 pavích oček (2 samci + 2 samice) 20
10 neonka červená 50
4 black molly, nebo mečovky (2 samci a 2 samice) 32
3 anciky (1 samec 2 samice) 30
Což je: 132

Ale stejně konečný rozhodnutí bude na tobě. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 21:17 Žena Denver [1] – Re: porez
nejčastějším měřítkem bývá 1 cm ryby (třeba brát v potaz max. velikost do které může dorůst) na 1 L akvária. Ale spíš míň, než víc, aspoň pro začátek..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 20:51 porez
Sorry má tam být jenom jednou Neonka Černá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 20:40 porez
Ahoj,chci se zeptat jestli to není moc rybek do 140l akvária a pokud ano,jaké rybky bych tam neměl dávat(POČET)
počet Druh
10 Paví očka
10 Neonka obecná
5 Neonka červená
8 Black molly
8 přísavek(anticrus sp. nebo jak se to píše)
8 Tetra Černá
8 Mečovek
6 Neonka Černá
4 Parmička černopruhá
6 Neonka černá

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   21.11.2010 19:51 R Muž romant [27982] – Re: Cody
To bude O.K. Ty skaláry raději menší, aby si od malička rozuměli s těma neonkama. Ty parmičky černopruhý bych tam dal jenom 2, dokážou pěkně narůst.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 19 20

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 19712x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4436-pocet-ryb-do-akvaria?od=551