Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Počet ryb do akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Počet ryb do akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 14:20 Vrkuuu – 140L
Poradite jake ryby a v jakem mnozstvi do akvaria 140l?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2014 12:56 Žena lucie.aqua [511] Re: mates110
Tohle akvárium mám doma přesně to samé a do prázdného se vešlo sotva 20 litrů vody. Takže ten "hrubý objem 30 litrů" je absolutní nesmysl. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 17:33 Muž Legioix [574] Re: mates110
Jako tys 5.4.2014 založil akvárko 30l hrubej objem a už tam máš 44cm ryb? No to seš teda frajer a počítej s problémy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2014 17:29 mates110 – RE:MarekP
já si také myslím že je to přepočítávání blbost. toto byla názorná ukázka, že kdybych to bral vážně moje akvárko by nemohlo ve své podobě existovat,.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 17:22 mates110 – RE:Zdenok
Určitě bych tam nedával přísavky thajské. Bývají agresivní. A taky bych trochu snížil počet ryb do celého akva, protože by mohlo být lehce přerybněné. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 17:21 Muž MarekP [812] - MalawiRe: mates110
Tady to přepočítávání je úplný nesmysl. Je totiž rozdíl mít ve 30 litrech 20 kusů třeba Razborky thajské nebo 1 kus 20cm ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   07.04.2014 17:21 Muž acik [416] Re: mates110
do 30L bych ryby nedával,maximálně nějakou krevetku hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   07.04.2014 17:14 mates110
já má akva 30l a mam tam 44cm ryb a je to úplně v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.04.2014 17:01 R Muž romant [27987] Re: Peter
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 15:31 Peter – Neonky
Zdravim chtěl bych do svého brzy hotového akva dát jen dva druhy ryb - neonky a pak nějaké, které se postarají o zbývající řasy atp. Akva má 125l (81 x 36 x 50 cm), poradíte kolik neonek si můžu cca pořídit a jaké a kolik na řasy? Díky!
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 16:53 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Barakainus
Já jsem měla kdysi neonky v AQ 80x45x35 a bylo na nich vidět, že jim je malé. Div si nenabily čumáky o sklo, jak plavaly. Pokud se drží na jednom místě a moc neplavou, tak jim to tam nemusí svědčit - něco se jim nelíbí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 09:26 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Barakainus
Mne takhle jen postavali Fantomove, jako by se jim nechtelo, a driv byli tak aktivni... Akvarko jsem prelecil Entizolem (na Ramkach se bohuzel projevily priznaky Hexamity), a Fantomove jsou zase pekni divocaci, jako driv. A to jsem na tech Fantomech nevidel na rozdil od Ramek zadne jine priznaky, nez jakousi lenost se hybat, jinak zrali a vypadali dobre.

Nepadne Ti obcas nejaka, jako ze jich ubyva? Abys nemel problem, o kterem ani nevis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 04:57 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Jája
Takovy neonky bych chtel. Ja mam neonky cervene, v 1m akvarku a nikdy jsem je nevidel plavat od kraje do kraje. Jen si tak vsechny v hejnu stoji, trochu poplavou sem a tam a poradne se pohnou jen kdyz krmim. Kdysi jsem je mel v 50cm akva a prislo mi, ze plavaly stejne - tedy skoro vubec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   20.03.2014 23:26 Žena Turbínka [2558] Re: jurakukuc
"Ahoj chci nové boty, jaké byste mi doporučily?" Tvoje otázka má skoro stejnou vypovídající hodnotu jako můj výmysl. Můžeš tam mít jen pár velkých ryb nebo třeba hejno 50 malých ryb. Záleží na tom jak máš nádrž osázenou a hlavně na tom co by sis představoval ;-) Zkus třeba vypsat pár tipů rybek které by se ti líbily, potom se bude radit snáz zda se rybky snesou a v jakém počtu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 23:15 Muž jurakukuc [0]
Čau mám 120l akvarko kolik ryb by jste mi doporučily?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 10:03 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Zdenok
Neonky bych nedávala, potřebují pořádný prostor na plavání (alespoň 1m na délku). I když tvé AQ není malé, tak neonkám nestačí (vlastní zkušenost). Vzhledem k tomu, že tetry jsou aktivní plavci a potřebují větší nádrže, tak bych volila spíš tetru měděnou, ohnivou nebo neonku modrou po 15 kouscích. Tetru krvavou raději ne.
Místo pancéřníčka skvrnitého bych volila raději pandu. Je menší a je to krásná výrazná ryba (nebo některý druh ještě menších pancéřníčků.
Parmičku čtyřpruhou bych také vypustila je to poměrně velká ryba a zaslouží si větší AQ. A když jí zachutnají rostliny v AQ, tak ti je bude žrát - s tím můžeš rovnou počítat.
Přísavku thajskou ani náhodou - podívej se, kolik dorůstá cm.
Ještě se podívej na razbory (klínoskvrnná, Hengelova a Espeho) a razborky - to jsou také zajímavé ryby.
Ancistruse bych spíš nevolila. Pokud budeš mít v AQ jednoho hodně dominantního, tak ty ostatní bude prudit. Jsou poměrně velcí, takže potřebují spíš AQ nad 100l (tři je moc). Místo ancistruse se podívej na krunýřovce jednopruhého. Jsou to drobci, neúnavní dříči a také jsou i hezcí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 07:55 Muž RadekH1 [129]
Chci se zeptat na tetry cervenouste. Chtel bych do akva vetsi hejno ryb a neonky ne. Tak padla volba na tyto tetry. Mam v akva parecek hrbohlavcu africkych a 6 malych z jednoho vrhu. Na zacatku sem tam hodil nejaky pavcata na zajeti a dokud nevymrou tak tam budou. Ted jich je asi 6. Vim ze se k sobe moc ty ryby nehodi. Jiny biotop, ale....... Akva ma 200 litru hruby objem. Jak velky hejno muzu poridit? Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 00:00 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Zarax
Zrovna krvavky v akva mám , jsou to neudolatelní plavci a hodně živé rybky , pokud tak aspon 12-15 kousků s převahou samic ,jinak budou v 6-8 kouscích někde zalezlí a potěšení z pohledu se konat nebude, ovšem do 112ctky už bych krom těch pancíků jinou rybku nedával a ty tetřičky krásně vyniknou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 22:59 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Zarax
Ty čichavce neee.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 22:11 Zarax – Rybky
Zdravím, tento týden budu zakládat své první akvárko. Je to 80x35x40, objem 112l. Rybky tam samozřejmě hned dávat nebudu smich Ale už mám určitou představu, jaké tam za pár týdnů budu dávat. Ale rád bych se ještě poradil. Přemýšlel jsem o pancéřníčcích na dno(Pandy - cca 6 kusů), pak nějaké hejno třeba teter (krvavé, černý fantom?) a nakonec páreček nějakých cychlidek (či čichavec medový/modrý?). Třeba, ale rád si nechám poradit a inspiruji se. Co byste mi poradili vy? A jak velký hejno těch teter bych tam měl dát? Předem děkuji za všechny rady a postřehy ;-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2014 08:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Zdenok
A nechces si spis udelat radost vicekrate? Takhle si jednou doneses ryby a pak se Ti zacne neco moc libit... a uz neni kam. Kdyz si ale poridis pro zacatek jedno nejake pekne hejno, uz mas z neceho radost a muzes si pri posezeni u akvarka premyslet, co by sis jeste chtel poridit a studovat v klidu druh od druhu, jak to k sobe jde.

Akvariu nevadi, ze v nem mas ryb mene nez snese, a ver mi, ze ani Tobe nebude vadit pocit, ze si jeste muzes neco vybrat, ale uz i podle toho, jak se na to divas. A ani nemas kam spechat, koupis to az kdyz se Ti nekde ty konkretni ryby budou opravdu libit.

A to jsem jeste nezminil, ze nekterych ryb v jednodruhovych akvariich muze uplne samo pribyvat, a nemusi jit jen o zivorodky. I to mas sanci si takhle na zacatku zkusit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 13:59 R Muž romant [27987] Re: Zdenok
Rozhodni se jenom pro jednu hejnovku(neonky, čtyřpruhý, krvavky), osobně bych volil spíše větší počet menších rybek, jako hejno, který vynikne. Ancistrusy jsou dost bordeláři, což je míti na paměti a i jim sem tam zachutnají některý rostliny, nestraším, upozorňuji, ty bych zvážil a místo nich se podíval třeba na lorikárie. Pancéřníčci jsou hejnový rybky a tudíž bych to hejno posílil na dvojnásobek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 13:51 Zdenok – Počet rýb
Poprosím o radu. Založil som 90l akvárium a cca o 3týždne plánujem nákup rýb. Čo z môjho výberu by ste tam nechali a koľko? A čo by ste vyradili. Pls o radu už mám dilemu. Rozmer AQ 78,5x29x39
Tetra Neonová 10
Pancierníček škvrnitý: 4
Mrenka štvorpruhá 8
Prísavka Thajská 1
Tetra Krvavá 6
Prísavník Obyčajný 3

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 10:10 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potočníRe: jamajcan
vystrel do tmy?je zajímavy ze se jsem so tohle dočetl ve spouste článcích o rybach.z mé hlavy to není :-) ja osobně se tohoto pravidla nedržim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.12.2013 09:49 jamajcan Re: miloš
Když se věc označí,jako obecné pravidlo,tak je platná ve většině případů.Obecně tvrdit,že je potřeba 15l na rybu,je výstřel do tmy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 09:46 R Muž romant [27987]
Jak taková zdánlivě nevinná otázka vyvolá hned emoce. :) Přitom se stačí řídit jednoduchým pravidlem, čím menší rybka, tím více si jich můžu dovolit i do menších nádrží a naopak. Samozřejmě, že vyjímky se najdou a třeba u cichlid je třeba postupovat s jinou rozvahou, aby se to nevymlátilo do tejdne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 09:42 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potočníRe: ivaha
psal jsem obecně né že to je daný na každej druh ryb.záleží už pak na velikosti ryb a na jejich podmínkách pro chov ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 09:39 jamajcan Re: miloš
Takže 35neonek do 525l?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.12.2013 09:38 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: miloš
To je taky pěkná blbina... To bych si do svýho akva mohla dát tak pět šest ryb a nazdar :-D . Stačí u toho prostě trochu přemýšlet a zvolit vhodný ryby ve vhodných počtech podle toho, jaký mají nároky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 09:32 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potočníRe: Jája
obecně na 15 litru vody se počíta jedna ryba aby nebylo přerybnene akvarium.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 09:26 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: misterfisher
Tobě hlava nebere víc věcí - viz. tvá prezentace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 08:51 MartinzBrna – To mi hlava nebere.
Proč proboha furt řešíte 1 litr vody na 1cm ryb? Pokud vezmu tedy 100l akvárko, tak tam mohu dát dle vás 100cm ryb, což je například 50kusů malých rybek, nebo taky 2ks 50cm nebo 1ks velké metrové ryby. Jste normální? Proboha řiďte se rozumem, sledujte chování ryb, jejich zdravotní stav, dbejte o akvárko jako takové a neřešte stále vzorce a tabulky.
A to nemluvím o tom, že je rozdíl, jestli je v akváriu pár šutrů bez rostlin, nebo je tam prales+šutry+dekorace+kamen atd., což opět velmi razantně ubírá prostor pro pohyb ryb.
Hlavně, že tam pak máte 10 ryb, které díky rostlinám, šutrům a dekoracím nejsou téměř vidět. Tohle asi nikdy nepochopím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 08:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: Celiny
Celiny napsal: podle me prerybneno nemas, mas tam az na ty ancistrusy ,,cistotne,, rybky...prepocty az tak neres, sleduj co se deje v akva, je rozdil mezi 5 cm zavojnatkou a 5 cm parmickou...

Moc velký není... ;-) kapr jako jako kapr...pořád má pět cm... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 08:07 Muž Dejva [15] - LabyrintkyRe: burc106
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 00:22 JoKa Re: Dejva
My nepláčem, nám skaláry a 3+1 fungují bezvadně... ;-)

Edit: :) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 23:51 burc106 Re: Dejva
bude jeden samec a 3 samice. Už jsem si o tom dříve něco přečetl :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 21:06 Muž Dejva [15] - LabyrintkyRe: Urtman
Teď jen aby s tím dospělým samcem čichavce (řekněme při tření) neměla problém ta skalára... smich No opět záleží na velikosti (myslím té skaláry) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 20:50 JoKa Re: Dejva
V tomto se nepřu, vždycky lepší od mala... Ale zase na druhou stranu, čichavec, není tak "mrňavý" jako neonka... Když akva řádně zakrmíš, než vypustíš čichavce (bavíme se o dospělých kusech), tak si jich skaláry ani nevšimnou. Do rána "načichnou" vodou z akva a nemáš problém.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 20:18 Muž Dejva [15] - LabyrintkyRe: romant
No zvlášť u takhle teritoriálních...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 20:17 R Muž romant [27987] Re: Dejva
Dejva napsal: ... Ale asi ty skaláry a čichavce dát do akva ve stejnou dobu, ne?Tak ono je to u větších ryb vždycky lepší, když jdou spolu od malička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 20:13 Muž Dejva [15] - LabyrintkyRe: Urtman
Tak to je fajn. Říkal jsem si, že by ta kombinace mohla drhnout, ale jak jsem psal, nemám s tím zkušenost. Ale asi ty skaláry a čichavce dát do akva ve stejnou dobu, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 20:03 JoKa Re: Dejva
Mám hejno skalár a mezi nima spokojeně proplouvá banda 1+3 (samec,samice) čichavců. Navzájem se vůbec nevšímají...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 19:27 Muž Dejva [15] - LabyrintkyRe: romant
Tak to jo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.12.2013 19:23 R Muž romant [27987] Re: Dejva
Souhlas s tou kombinací kluk a k němu více holek u těch čichavců, kombinace se skalárama možná je, akvo je vcelku slušné velikosti a to jestli si sednou na to se nedá nikdy dopředu odpovědět. Kombinaci skalár a čichavců, všech možných(perleťáků, modrých, zlatých) jsem realizoval již několikrát a problém pokud si pamatuji byl jenom jednou a to s naprosto nepřizpůsobivou samicí skalár, která byla prostě cáklá a musela jít nakonec na samotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 19:15 Muž Dejva [15] - LabyrintkyRe: burc106
Spíš bych možná řešil tu kombinaci čichavců modrých a skalár, přijde mi, že by to mohla být docela divočina, ale do skalár nevidím. Zvlášť kdyby ze 4 čichavců měli být třeba dva samci... I při té velikosti akvárka bych dal radši jen jednoho samce a zbytek samice, ať se tam toho pere míň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 19:09 R Muž romant [27987] Re: burc106
Přesně, mám je společně velmi často a pojídání se nekoná, tedy pokud ke vzrostlejm jedincům nevpusíš hejno menších teter, to je jiná píseň, do hodiny je to zpucovaný, instinkt je instinkt. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 19:07 burc106 Re: romant
Akva určitě zaběhnout nechám. Trošku jsem tomu pomohl tím, že jsem filtr nechal běžet v měsíc v již zaběhnutém akva, takže snad za 14 dní by se ty breberky mohli rozutíkat smich . Jinak díky z radu s tím pořadím nasazení ryb, to by mě asi nikdy nenapadlo, že je lepší dávat skaláry až dýl. Asi zvážím i ty "otíky" jak píšeš. Co se týče těch teter co jsi psal, mám to chápat tak, že tyhle tetry by ty skaláry požírat neměli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 18:47 Muž Dejva [15] - LabyrintkyRe: burc106
Vzorec 1 cm na litr bych bral dost s rezervou, stejně tak i tu velikost 5 cm... Ale i tak bych dal nejdřív menší hejno a pak uvidíš, kolik přidat dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2013 18:14 R Muž romant [27987] Re: burc106
Klidně i těch 60, bude to vypadat dost dobře, to pořádný centrální hejno, který bude tlačený jak těma skalárama, tak čichavcema do houfu(budou mít před nima respekt). Osobně bych těch skalár volil více, jsou to hejnový ryby a ve větším počtu se budou cítit lépe(6-8). Jinak při tom počítání je nutný si uvědomit, že třeba neonky jsou velmi čistotný rybky a proto si jich můžeš dovolit i tzv. nadplán, oproti tomu ancák je dost špindíra a nahradil bych ty dva držkolezce hejnem 15 otíků rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy . Jenom bych připomněl, nepodcenit dostatečný záběh akvária a ryby posléze nedávat všechny najednou, ale postupně za asistence výměn vody a to jak den před přidáním, tak den po.
Edit: Ty skaláry, dávat po neonkách, aby byly nově příchozí a v menší velikosti, když budou společně vyrůstat, nebudou tak snadno považovat neonky za potravu, ovšem to že se občas nějaká neonka ztratí, s tím se musí počítat, to je příroda a skaláry jsou cichlidy, čímž Tě neděsím, jenom informuji. Jinak jako alternativu místo těch neonek bych volil rybicky.net/atlasryb/tetra_cervenousta , rybicky.net/atlasryb/tetra_bleherova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 17:28 burc106 – kolik neonek do mého akva
Ahoj, do mého akva plánuji 4 skaláry, 4 modré čichavce asi 2 ancitrusy a hejno neonek. A teď je otázka, kolik neonek obecných tam můžu dát. Moje představa je cca 50 ks, ale nevím jestli je to moc a nebo málo... při vzorci 1l na 1 cm, při předpokladu že má neonka 5 cm. Tak už jsem na 250l pro 50 neonek. Je 50 neonek hodně a mám spíše ubrat, aby se čichavci nectili terorizování davem hmm nebo můžu s klidným svědomím dát třeba 60?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 19 20

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 19714x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4436-pocet-ryb-do-akvaria?od=351