Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Aqua - Daho

 

NápovědaFórum » Obchody » E-shopy 

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Aqua - Daho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2007 11:54 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: georged
A rosttlinky byly viditelně pěstované nad vodou, nebo pod hladinou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2007 11:46 Muž georged [44] - ŽivorodkyRe: Malapa
No ono kde je také vzít ? Koupit jich za 50Kč a čekat než se rozrostou, to je sice taky možnost, ale koukat rok na prázdné akvárium. se mi nechtělo hmm.... A taky chci aby to nějak vypadalo... Ale uznávám, že by jich stačila polovina :-D, ale jak jsem to mohl vědět :-D. Většina rostlinek co jsem viděl prodávat byly malinké a to co poslalo AQUA-DAHO byly krásné velké rostliny a ještě šlo udělat z jedné 4 další
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2007 11:09 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: georged
No nevím, ale dát tísíc korun za rostlinky do akvária? To už mi přijde přehnané. ne
Je pravda, že jsem malinko mimo mísu, protože jsem rostlinky do akvária kupoval naposled před patnácti lety? No spíš to bude déle, ale nechci to přehánět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2007 09:55 Petr1 Re: Naďa
Možná takový hloupý nápad - co jim napsat a zeptat se? Já to udělal a emailem odpověděli během chvíle a ještě mi pak volali, domluvili se se mnou osobně a přesně popsali, co pošlou.
Třeba by to poskytlo více informací, než dohady zde .... hop

Ale neberte mne vážně, je to jen takový úlet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2007 09:24 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetkyRe: Mrakoplash
Plně souhlasím, také bych si podle nároků a toho co chci mít v akva, vybrala sama. Myslím, že velký cenový rozdíl, jestli vůbec nějaký, nebude. :) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2007 08:23 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Naďa
JInak sem teda zapomnel, kdyz sem se tu kdysi ptal jak to je u nich s kolekcema tak mi bylo receno ze to skladaji z toho ceho maji zrovinka hodne ;-)
Rostlinky si vyber, je to lepsi ;-) Pocitej taky s tim ze pres zimu to nebude zadna slava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 23:08 Muž georged [44] - ŽivorodkyRe: Naďa
Já jsem zakládal čistou Ameriku, tak jsem si vybral kolekci sám (rostlinek za něco přes 1000Kč do 300L akva a měl jsem taky přebytek). Z mnoha rostlinek šlo po oddělení v kořenové části vytvořit 2-4 nových. :) Takže bych si na tvém místě vzal možná tu menší kolekci, nebo bych si ji sestavil sám(v té jejich kolekci jak jsem někde četl jsou i rostlinky náročnější a náročné, což nemusí každému vyhovovat)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 23:01 Douby Re: Naďa
Já sám jsem si do 200 litrovýho akvárka koupil kolekci 150 - 200l, nevím přesně kolik to bylo roslin ale vím že víc než dost. Akvárko jsem posázel úplně celý a jestě doteď mám nějaký přebytky rostlin stranou na horší strany. Jinak vřele doporučuji, rostlinky se chytli během chvilky a do týdne jsem zastřihoval.

Dokonce se dalo trosku smerovat, pokud jsme chtel treba prevazne kytky z ASie. Osobne jsem necekal, ze tam bude dost drahych kousku. Osobne jsem byl tedy jak s mnozstvim, tak s kvalitou za tu balickovou cenu nadmiru spokojen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 22:40 Žena Naďa [33]
Ahoj, mám jít do té kolekce?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2007 20:53 Hony Re: MiHl
ja si objednal kolikci a je to fakt super
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2007 20:28 oldkiwinka Re: MiHl
já jsem s aqua-dahem spokojená.objednávala jsem 2krát a vždy bez problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2007 20:10 Muž MiHl [55] - Cichlidy – zkušenosti s aqua-daho
mám zatím dvě, první zásilka do akvárka pro přítelkyni přišla v pořádku: 2x pozornost podniku, až na jednu se všechny ujaly (moje blbost, koupil jsem pěknou kytku, ale nevhodnou jako akvarijní)

druhá zkušenost z nedávna je horší. Vím, že dávají kytky jako pozornost a že i přes uvedení biotopu dají někdy z jiné oblasti. Tak jsem je upozornil do poznámek a pak ještě jednou při telefonickém potvrzení objednávky. Rostlinu jednu neměli, nahrazovat jsem nechtěl, ale přes telefon mě ukecali, že dají hodně podobnou. Výsledek: pozornost podniku byla z asie (já měl vše J.ameriku), 1 kytka nedorazila vůbec (nebyla aspoň ani fakturovaná, přestože v telefonu mi řekli, že nemají jen 1 - jinou). Kytka nahrazená byla echinodor za echinodor, ale to bylo asi tak všechno, co měly ty kytky společné, dvojnásobný rozdíl dorůstající velikosti a úplně jiný vzhled. Dvě kytky přišly v mizerném stavu bez kořenů. Takže příště zkusím asi kytky jinde :-|

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2007 18:48 Muž georged [44] - Živorodky – Moje zkušenosti
Já když jsem zakládal akva, tak jsem od nich nakoupil za 1063 Kč a byla to větší bedna, plná rostlinek zabalených ve vlhkých novinách nebo pytlících. Byly ve vynikajícím stavu. Žádná nebyla poškozená ani zařasená(až na Růžkatec ponořený, ten byl dost zařasený a plný neviditelných zárodků šneků, které ani hypermangan neudolal , ale krásně vyrostli a já mám šneky rád ).Z několika rostlinek jsem udělal více, protože už byly vpodstatě oddělené na oddenkové části, takže jsem měl nakonec rostlinek víc než jsem potřeboval - nakonec jsem přemýšlel kam budu ještě sázet . Takže vřele doporučuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2007 22:00 Muž MiHl [55] - CichlidyRe: Honza
seznam dostupných kytek se u a.d. aktualizuje hodně zřídka, lepší je poslat email nebo si zavolat. Takhle jsem po dotazu uspěl

i když teď koukám, že mají napsanou aktualizaci 10.10.2007, ale na druhou stranu mají uvedenou jako dostupnou kytku, o které jsem se informoval včera (12.10.) a nemají ji. Zkrátka nejlepší je telefon/email
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 22:43 Muž georged [44] - ŽivorodkyRe: Honza
To není v ceníku sad . Nemaj sad. A vzhledem k roční době je to pochopitelné. Buď musí zvednout cenu(aby to vytopili, osvítili a utáhli vůbec provoz který mají v létě) nebo snížit nabídku... Také málo kdo má v zimě osvětlený skleník :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 21:57 Usine Re: Honza
Z klesající teplotou klesá i nabídka rostlin. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 21:52 honza – Aqua-Daho
čauky chtěl bych se zeptat jestli někdo neví kdy Aqua-Daho obnovuje ceník,ja bych se neptal ale oni tam mají rostlinu a zrovna je v červeném takže ji nemájí tak kdyby někdo věděl tak ad napiše hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2007 22:49 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Hony
ja na to:
Pouzij vyhledavac > (zamykam)
www.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2007 22:45 Hony – AQUA-DAHO
Ma někdo nějaké skušenosti s objednaváním rostlinek.Přemyšlím o kolekci pro 300 litrové akva a ještě něco příobjednám.Co vy na to??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2007 19:07 Muž georged [44] - Živorodky
Já mám zase dobré zkušenosti s aqua-daho jen mne štve naše pošta rozzureny , protože mi vždy tvrdí že to tam ještě nemaj(i když to tam je), až když řeknu něco ve smyslu "volal jsem tam a už to tu máte", tak se zvedne a najde to....
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2007 23:14 Grepík Re: Vrubouš
Hm, přesně taková byla má představa. O víkendu objednat a ... Ve středu přišel mail, že to teda poslali, a v pátek byl papírek ve schránce, že mám balík. Někde se holt nezadařilo sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2007 22:08 Eva Re. Vrubouš
ano přesně tak, také objednávám v neděli večer X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2007 19:07 Vrubouš Re: Grepík
Ale oni maji na webu napsene,ze expeduji jen v pondeli a utery,pokud si to nechavas poslat postou.Upozornuji tam,ze od stredy do konce tydne je riziko,ze to zustane na poste...Pokud obednavam rostliny ja,tak odeslu obednavku v nedeli vecer...V pondeli ji vyridi a rostlinky poslou.V utery jsou u me :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2007 18:51 Grepík – a-d
Taky máme objednané nějaké kytky, ale naštvali mě, že to poslali ve středu. (Výslovně jsem prosila o pondělí!) V pátek jsem se nedostala na poštu. Teď je horkej víkend a já čekám na pondělí. Jsem moooooc zvědavá, co z toho bude. Uvažuju, že to ani nevyzvednu :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2007 20:54 Muž Dandy [4] Re: 1977
ze sve kratke zusenosti moho rict, ze se me osvedcili balicky podle litraze. Poprve si pamatuji jak jsem i nacekane cekal co tam daji. Oba baliky objednane (na 120L a 200L) bylo velke a vzdy jsem z toho narval jeste jina akva. A to sam mam velky prales, viz moje akva zde.

Take jsem vzdy zjistil jake rostliny jdou dobre a ktere hure. Da se i dat do poznamky biotop a hodne se snazi ikdyz to neni 100%, tak pri zadasti "asie" bylo skoro vse ok.

Roznorodost - me se vyplati vzdy zajit do akva nebo prohlednout zde nadrze, hned clovek zjisti jak ktere rostliny rostou, udelam seznamek a pak si nakraslim akva a priblizne dokreslim a hned vidim co je treba atd..

Moje nezory nejsou zadneho profi akvaristy, pouze zkusenosti amatera :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2007 16:40 tonik666 Re: Roman
Při dostatečně citlivém výběru 20 druhů rostlin by mohly být ztráty téměř nulové. Z mých zkušeností je lepší opatřit druhů méně, zato ve větším množství, tj. ne 40 druhů po 1 košíčku, radši 15 druhů 3 košíčky každého. Mám na mysli rostliny, které se sází do skupin, ne u solitérů typu Echinodorus, Aponogeton, tam stačí 1 kus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2007 15:47 Muž Roman [100] - CichlidyRe: 1977
Těch cca 70 rostlin je na založení ok,ale je to opravdu o tom mít to hned,nebo si to namnožit.u toho velkého nožství je výhoda v rychlejším zaběhnutí nádrže a v neposlední řadě uvidíš jaké druhy se chytnou.já taky začínal u 80l s cca 20 druhy rostin a asi 8 druhů se chytlo napořád.S těmi zbylímy druhy můžeš potom dělat disegnérské experimenty ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2007 14:09 tonik666 Re: 1977
Množství rostlinek bych řešil podle nádrží ostatních akvaristů. Prošel bych nádrže návštěvníků tady, na akvárku a akvaristovi a vybral si vzor - akvárko, kterého bych chtěl dosáhnout. Vybral bych rostliny, které můj vzor používá (a taky zkonroloval, jak se o ně stará, třeba kolik jim svítí a jaké u nich má ryby) a třeba přímo spočítal, kolik jich má v nádrži(třeba u stonkovek bych spočítal růstové vrcholy - jeden vrchol = jeden stonek). Růžicové se počítají snadno. A pak podle poměru ploch dna akvárí bych odhadnul, o kolik více či méně jich potřebuji.

Taky je fajn si načrtnout půdorys akvária a rozmístění rostlin.

Bohužel to ale vyžaduje znalost druhů a taky je třeba nad tím strávit dost času. Ale je to zábavné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2007 13:56 R Muž Mrakoplash [1776] Re: 1977
kdyz nebudes moc spechat tak jich koupis jen par a namnozis, rychlestoucich mas do mesice plny akva :-D
ale je to taky o tom jestli si ochotnej cekat bez ryb nebo jen s minimem rybek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2007 12:36 Žena 1977 [0] Re: tonik666, Horác
Děkuji Vám za Vaše názory,asi si rozmyslím koupit tu kolekci.Myslím,že fakt bude lepší vybrat jednotlivě rostlinky,ale můžu aještě jednu podotázku???Kolik si myslíte,že bude potřeba rostlinek na to 350l rohové akvárko??? :-| :-|
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2007 11:09 tonik666 Re: 1977
Ty kolekce jsou dost drahé. Třeba 1250 za kolekci pro 200l akva mi přijde hodně. U košíčků po 20Kč by to bylo 62 košíčků, což je sakra dost. Záleží, co přesně tam namíchají a to může být taky pěkná směsice jak akvarijních, tak neakvarijních rostlin. Nebo tam mohou být přimíchány nějaké dražší a zbytečné druhy anubiasů, echinodorů atd...

zajíc v pytli to je ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2007 09:48 Žena Alena.sv [89] Re: 1977
Já jsem s Aqua daho taky moc spokojená,jak píšou ostatní,pečlivě zabalený a vždy pěkné rostlinky,které se v akvu hned ujmuly a rostou.Ke každé zásilce je dárek formou nějaké obyčejnější rostlinky,ale to taky potěší.Doporučuji. palec ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2007 08:37 Muž Horác [3942] Re: 1977
Já s nimi mám také dobré zkušenosti (na rozdíl od Rataje), ale co se týče těch kolekcí, tak nevím nevím. Člověk kupuje zajíce v pytli. A když k tomu připočtu, že Aqua-Daho má ve své nabídce spoustu rostlin neakvarijních, které pod vodou prostě nerostou (ale které Vám tam klidně můžou přibalit), tak bych do toho asi nešel ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2007 07:49 Muž ok2jnj [0] Re: 1977
Ahoj, zkušenost s touto firmou mám velmi dobrou. Všechny rostliny v mém akváriu jsou od nich. Při osobní návštěvě u nich ve skleníku, když jsem své akvárium zakládal mi dobře poradili. Jejich balení je pečlivé, neměl bych strach ani z dopravy poštou. Přeji hodně úspěchů, F.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2007 07:29 Žena 1977 [0] – AQUA-DAHO
Zdravím všechny akvaristy a prosím o radu. O prázdninách chi zakládat nové rohové akrárko o objemu 350l potlesk potlesk a chci si objednat od Aqua-Daho kolekci rostlin.Má s těmito kolekcemi již někdo nějakou zkušenost??? palec Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2007 22:53 Janinka Re: Ondra
Už jsem od nich objednávala 3x a nemůžu si stěžovat,naopak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2007 22:03 Ondra
Objednaval jsem v utery, ve stredu jsem dostal avizo o odeslani zasilky a ve ctvrtek balik prisel. Rostliny zabalene do promoceneho Blesku (takze aspon k necemu je to dobre), klasicky kosickovane. Objednaval jsem 4 druhy po 1ks ... Anubias prisel jiny (vzhledove velmi podobny puvodne objednanemu) a misto jedne Vallisnerie jsem mel nafakturovou Ludwigii (kterou jsem misto Vallisnerie take dostal)... pravdepodobne jako omluvu / bonus jsem dostal dalsi dve rostliny zdarma (prestoze Egeria mi tak do 14 dnu zajde kvuli podminkam v nadrzi; Sagittaria platiphyla potesila vic). Takze pocity smisene, nicmene vcelku pozitivni. Kvalita dodanych rotlinek v kosich byla naprosto bezvadna. Co se tyka dotazu ohledne prepravy vyskytujicich se v teto diskuzi - funguji firmy zabyvajici se dopravou "z ruky do ruky" jako PPL, DANZAS (v ramci Prahy treba i Globus Car) atp. takze nechapu, cemu se porad nekdo divi. Cena bchodniho baliku, pokud si zvolite dodani Ceskou postou, je 105,- korun.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2007 00:15 Mikejr Re: ada
Mají ještě jinou možnost, např. zaslání společností PPL což využívám já, cena je nějak okolo 150,- ale dovezou ti to následující den až domu nebo do práce, stačí to napsat do poznámky při objednávání v Aqua-Daho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2007 21:09 ada Re: vlčák
a jak dlouho jsi čekal než ti to přišlo od doby podání objednávky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2007 20:03 vlčák Re: ada
Objednaval jsem od aqua-daho před 14 dny.Vzal jsem to kurýrem CD a nemužu si stežovat.SUPER. palec

Jo a z nádraží ti zavolaj hned jak jim to přijde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2007 13:20 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: ada
Až budeš kytky objednávat tak dej firmě svůj telefon a na něj ti z nádraží zavolaj až tam zásilka přijde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2007 10:34 ada Re: mch.sokolov
A až to dojde na nádraží tak mi daj nějak vědět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2007 07:31 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: adam
no ČD KURÝR 140kč,do cca 6ti hodin na mistě:) a obchodni balik 105kč a do cca24 hodin na mistě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2007 19:04 Barča Re: adam
Kurýr je rychlejší.Zpravidla do 24 hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2007 16:41 adam – objednání rostlinek
Prosim vás chci jsi objednat rostliny od AQUA-DAHO a u dopravních služeb mají na výběr bud vlakem kurýr ČD nebo zboží zaslat poštou. Nevim v čem je vyhoda a co je lepší jedno je dražší o 40kč děkuji za vaše odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2007 14:49 Muž LordP [7] Re: Ollda
Asi tomu moc nerozumis. Mam od nich echinodory a ty rostou uplne paradne.jinak doporucji si precis toto planta.aquariana.cz/… je to sice jina firma ale stejne to vsichni delaji stejne. Cili predokladam, ze zadna pestirna nepestuje rostliny pod vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2007 14:38 blek Re: Ollda
".....Jejich rostliny jsou moc vyumělkované....." Tomu nějak nerozumím,stejně jako celému tvému příspěvku.
Jinak si dovolím tvrdit, že kytky ze všech pěstíren jsou na tom stejně a veškeré diskuze ohledně toho, kdo je lepší, jsou motivovány spíš osobními sympatiemi k tomu či onomu dodavateli, než nějakou objektivní zkušeností.
Rostliny nevhodné tady asi nemá cenu rozebírat. Jejich nákup je spíš projevem hlouposti kupujícího, než neserióznosti pěstírny. Zrovna tak převod emerzních rostlin na submerzní formu je jen věcí dodržování známých pravidel. A jejich neznalost nebo nedodržování, na tu kterou pěstírnu nikdo svádět nemůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2007 13:06 Muž [] Re: Ollda
Nemohu souhlasit. Mám všechny Echinodory od Aqua Daho a rostou skutečně dobře a nejsou žádné problémy s jejich adaptací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2007 13:02 Ollda
Jejich rostliny jsou moc vyumělkované, nejsou pěstované pod vodou, špatně se přispůsobujou novým podmínkám, hlavně echinodory. Také mají pořád stejné roctliny a ne všechny se hodí trvale pod vodu i když jsou takto nabízené

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2007 21:30 Muž wayn [79] Re: 1977
Taky jsem si u AQUA-DAHO objednal rostlinky a krmiva. Přišly v pořádku, ale na můj vkus bylo kolem trochu moc zmatků:
- nedali zprávu o vyřízení objednávky (údajně mi posílali mail)
- Bacopa Amplexicaulis stála 30,- místo 20,- Kč
- Tubiflex poslali kostky místo vločky
- tablety na dno poslali 2x 100ml místo 1x 250ml
No a jako pozornost jsem dostal Sagittaria Subulata ačkoliv jsem napsal do poznámky, že chci rostliny pouze z J Ameriky a JV Asie. Může mě však těšit, že vykvetla :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [10] 11

Zpět na obsah sekce Obchody • Zobrazeno 33642x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4279-aqua-daho?od=451