Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Aqua - Daho

 

NápovědaFórum » Obchody » E-shopy 

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Aqua - Daho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 15:42 paolik Re: Sandman
Nám přišlo od aqua-daho minulý týden a taky spokojenost. Akorát poslali s kytičkama i tři šnečky :-) Trošku jsem se zalekla malinkatých mokřanek mnohosemenných, které se fakt děsně sázeli, ale zase rostou megarychlostí takže v tom byl asi účel ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 15:30 Muž Sadman [0]
Včera mi přišlo aqua daho -> krásné rostlinky, poslali všechno, bezvadná komunikace... .
Akorát mi poslali jako bonus dva košíčky sagitárie a tu už mam, potvory.. ;]
Jo a všechno pečlivě zabaleno, v polystyrenu, noviny, igelit, všechno. .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 16:29 Jealoussy
Pred tydnem jsem psal do AD ohledne matecnich Echinodoru a prisla mi na zpet odpoved,ze si mam pockat minimalne do brezna,ze lepsi to nebude.Pry malo svetla.Tak jestli to nekomu pomuze...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 23:30 Muž Jurasek [137] Re: Sid
Když jsem se naposledy stavoval v akvaristice na nějakou zeleninu, tak té hygrophilly měla aspoň 2 košíčky, bral jsem ji tam už i týden předem. Teď asi k sehnání je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 21:00 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Yirka
Ptal jsem se proto, poněvadž jsem se setkal s názorem, že tento materiál (údajně) může poškodit žábry ryb... Ale žádný relevantní odkaz jsem nenašel.
Poznatky o vztahu mezi minerální vatou a tvrdostí nemám žádné. Jen jsem zvědavý, jestli někdo něco v tomto smyslu netestoval. :-)
Jestli si vzpomenu, zkusím to příležitostně testnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 16:18 Muž Yirka [9126] Re: Sid
Ten mnou myšlený důvod je daleko prozaičtější - čistota v nádrži, vyvarování se plovoucích vláken minerální vaty.
Vy máte nějaké poznatky o relaci mezi tvrdostí a košíčkovou vatou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 10:42 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Yirka
Můžete mi připomenout důvod? Je to proto, že by mohlo dojít ke zvyšování tvrdosti? :-)

Já bych v takovém akvišku zkusil Hygrophilu corymbosa "Mini". Dá se sehnat v AQUA-DAHO, ale nevím, jestli je trvale k mání... (V oficiální nabídce ji nemívají.) :-O
Kdybych ji potřeboval, nejprve bych si do AD zavolal a kdyby ji měli, přes nejbližší "ochotnou" akvaristiku bych jej objednal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 10:27 R Muž Silent [5949] Re: Xmacala
Jak správně sázet rostlinky je polopatě znázorněné tady www.tropica.com/… klikni na aquaristic a máš tam videa krok po kroku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 08:33 Muž Yirka [9126] Re: Xmacala
Nejen že bez vaty, ale pokud možno zbytky vaty z kořínků vybrat a vyprat. Na toto téma je tu několik diskusí,jestli chceš jít více do hloubky tak pohledej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 22:17 Muž Horác [3942] Re: Xmacala
Řekl bych, že to zdechání cabomby má na svědomí spíš těch tvých 15W/50litrů, než to, že jsi ji vybalil z té minerální vaty. Koukni se (třeba do zdejšího atlasu), kolik potřebuje světla. Je to celkem náročná rostlina, nevhodná pro začátečníky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 22:10 Xmacala Re: Jurasek
Cabomba carolina..A jeste mi aji dosti uvadaji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 21:50 Muž Jurasek [137] Re: Xmacala
Opatrně rostlinky z vaty vytahat (vybalit je) a sázet bez vaty. Teď v zimě jsou rostlinky trošku horší, ale stejně se chytají. Jaké to byly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 21:43 Xmacala
Ahoj. Mam dotazek. Rostlinky z AQUA DAHO jsou v plastovem kosicku s "skelnou vatou". Muzu rostlinku zasadit v tej vate? Pokud jsem totiz jednotlive korinky z vaty vytahl a zasadil zvlaste, tak mi zdechaji....Je tu nekdo, kdo sazi rostlinky z AQUA daho?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2008 20:26 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: jony800
To je snad běžné z každé pěstírny, ne? Jednou jsem kupoval kytku (od jiného výrobce) do prázdného akva a po měsíci jsem tam našel 8 druhů šneků :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2008 19:58 Keena Re: vypatlanec
Daho muzu jen pochvalit, i kdyz jsem kupovala rostlinky jen jednou. Takova dzungle co mi dosla, by osadila i 120l akva. Z nekterych kytek by sly udelat i dve, nebo tri. A za ty prachy. Nemuzu si stezovat. I po telefonu ochota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2008 19:46 jony800 Re: ?
Rostliny super ale kromě dárku v podobě kytky jsem dostal i měně cený dáreček - šneky. Nestalo se vám to někomu taky? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2008 19:31 smajlik1 Re: vypatlanec
taky mám v akva kytky od aqua-daho nemůžu si stěžovat. jenom jsem je kupovala v akvaristice, protože pro mojeho prcka by bylo objednávání dost drahé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2008 14:55 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Sid
Tak už čekám, až přídou kvítka smich . Proč nemůže být takhle vstřícný Rataj hmm !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2008 10:48 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: johan
DAHO? Určitě ano. Stačí si zavolat a požádat o info o termínu dodání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2008 10:22 Muž Johan [4945] - Rostliny
Neví někdo, jestli se v zimě nezásobujou i z dovozů? např. z asijských pěstíren?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2008 10:08 Muž mk [0] Re: ?
Já jsem v objednávce dostal dva košíčky rostlin navíc. Dávají podobný druh rostlin, které jsem si objednal. V mém případě to byl hemianthus callitrichoides.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2008 16:24 Muž frmol [14] Re: vypatlanec
spokojenost, je to dost z ruky, ale nejlepsi je osobni odber a moznost i prohlidky pestirny. U Rataje ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2008 15:31 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: ?
jednu rastlinu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2008 13:33 ? – aqua-daho
rikate ze davaji darky.nevite kolik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2008 21:01 Muž mk [0] Re: vypatlanec
Mám s tímto obchodem jen ty nejlepší zkušenosti.Rostliny byly zdravé, vzrostlé a vždy jsem dostal nějaký dáreček navíc. Jsou to profesionálové palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2008 18:35 vypatlanec – aqua daho
takze rikate ze o aqua daho maji dobry rostlink,levny.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2008 19:23 Vééna Re: mugy
Nevím, jak slevu, ale vždy poslali něco navíc. Rostliny od nich jsou vždy v perfektním stavu. Dodání rychlé, bez sebemenších problémů..A navíc mnohokrát levnější než přímo z akvaristiky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2008 19:23 Muž Diego [72] Re: mugy
Jen při osobním odběru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2008 19:21 mugy
Ahoj a myslíte že dávaj aj slevu při odběru poštou a nebo jen při osobním odběru,bohužel nemám auto hmm hmm hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2008 15:25 Žena Macik33 [3]
Od AD už jsem brala 2x a rostlinky byly vždycky v perfektním stavu a vždycky poslali nějaké rostlinky navíc, Bohužel vždy ty, které se mi vůbec nehodily (kvůli jejich náročnosti jsem se těm druhům záměrně vyhýbala) a také mě bohužel neinformovali, že některé objednané rostliny nemají a pak mi ještě popletli druhy, např. Cabomby - poslali mi úplně jiný druh, než jsem chtěla. Přiznávám, že teď už radši beru rostlinky od jiných akvaristů nebo v obchodě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2008 14:59 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Diego
Jestli tam mají hnojiva? Zajisté ano - z pouhého vzduchu rostliny nevyžijí... :)
(O složení se se mnou bavit nechtěli - prý vlastně ani nevědí, co ten jejich "lektvar" obsahuje... :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2008 14:52 Muž Diego [72] Re: JUMP
Vypadá to jak písek a jestly tam mají hnojiva,to nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2008 14:49 JUMP Re: Diego
Prosím tě a nevíš jak to pěstujou? To je všechno hydroponie či co? Nebo normálně zemina?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2008 14:33 Muž Diego [72] Re: mugy
Fotka k příspěvku Byl jsem tam na konci léta a mám jednu fotku.To v červeným rámečku jsou anubisy,takovejch ,,skříní´´´je tam s nimi víc,takže urřitě těch 100ks seženou a slevu daj určitě.Když sem tam byl osobně,tak mi dali půlku zadara a to byly ty dražší rostlinky (anubisy apod).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2008 14:28 mugy Re: Radek
Ahoj a v jakém stavu tam je anubias barteri var. nana a nebo Anubias barteri,chtělo bych ho do jedného akvária.Ale chtěla bych ho asi tak 100 ks hmm Myslíš,že by se to tam dalo dohodnout aj nějaká ta sleva,kdybych vzala 100 ks ???? akva 200x60x60 :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 19:06 Muž Radek [3] Re: mugy
V Aqua-daho jsem byl včera osobně. Mé postřehy:
- Rostliny v perfektním stavu, žádný plevel a nic dalšího špatného.
- Nesouhlasí stav na webu a skutečný. Některé věci neměli.
- Prodavač ochotný, ale záměrně (nebo z neznalosti) mi vnutil (no dobře, nechal jsem se) dvě věci, které rozhodně nepatří do JV Asie.
- Měl jsem moc velké oči. Po rozdělání košíčků a zjištění skutečného počtu rostlin mám problém s umístěním do akva.

A na okraj: Neměli jávský mech. Tak jsem se zpáteční cestou zastavil v olomouckém Hornbachu. No po tom cenovém skoku a šoku (až 8x dražší) jsem tam nic nekoupil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 16:26 Kamekh Re: mugy
Zdravim ! Já jsem si objednával rostlinky z A.D. a co neměli tam, tak od Rataje. Obě zásilky přišly v pořádku a rostlinky byly v dobrém stavu. Na A.D. , ani Rataje si nemůžu stěžovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 14:32 mugy – Abubias
Ahoj,taky bych chtěla reagovat na AQUA-DAHO a to tím,že bych chtěla u nich objednat rostlinky Anubias a to asi za 3000 kč.Ale chtěla by si pro ně dojít osobně,ale nevím zda je to možné si je u nich přímo vybrat podle toho jaké bych chtěla a nebo by jste mi doporučili je koupit někde jinde.Jen né u Rataje,děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2008 19:27 Muž Jurasek [137] Re: prisavnik
Jo. Jenom jak píše ustavprochore ta druhá velikost je mateční rostlina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2008 19:26 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Jurasek
Tak ak dobre chapem tak te stvorceky su velkosti,tak tam kde su dva zelene tak maju dve velkosti.Je to tak? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2008 19:22 Muž Jurasek [137] Re: prisavnik
U echinodorů jsou dvě velikosti. První je velikost jedna, druhá velikost dva. U ostatních to není. Pokud tam je jen jeden vybarvený, tak je to vpořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2008 19:20 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Jurasek
tak prva rada je ze ci maju alebo nie. druha rada je teda co?som z toho jelen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2008 19:18 Muž Jurasek [137] Re: prisavnik
Před každou rostlinkou jsou dva obdélníčky, značí různou velikost. Zelený - mají, červený - nemají, šedý - v téhle velikosti není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2008 19:12 Muž prisavnik [51] - Rostliny
ahojte,chcem si objednat rastliny od aqua daho www.aqua-daho.cz/… ,ale nechapem tomu ze ktore nedodavaju a ktore hej,som im napisal a nic :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2008 12:12 Žena Alena.sv [89] Re: JUMP
Určitě víc kusů.Já jsem měla v tom košíčku asi 3. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2008 12:11 Žena Dinamit [68] Re: JUMP
Já když kupovala valisnerku v košíčku, tak tam byly asi 4 kusy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2008 12:05 JUMP – Vallisneria
Nevíte někdo, co si představit po košíčkem u Vallisnerií? Je to jen 1 kus jako u echáčů nebo trs (více kusů)???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2008 14:14 Muž Diego [72] Re: ustavprochore
Napíšu to jednoduše:Bylo tam celkem horko,docela i vlhko,připomíná mi to normální skleník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2008 11:37 Žena ustavprochore [567] Re: Diego
Pěkný fotky potlesk Nechtěl byste doplnit i nějaké podrobnosti - např. teplota, vlhkost... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2008 11:20 Muž Diego [72] Re: Sid
K Ratajovi jsem nešel kvůlu tomuhle důvodu.Do aqua-daha jsem šel hlavně kvůly rostlinkám do 300stovky a platil jsem 500,- + půlku zadara. palec potlesk

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 11

Zpět na obsah sekce Obchody • Zobrazeno 33642x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4279-aqua-daho?od=351