Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Aqua - Daho

 

NápovědaFórum » Obchody » E-shopy 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Aqua - Daho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2011 15:18 Muž muťa [554] - RostlinyRe: ativsm
O osobním odběru vím a pokud to pak jde ještě doladit na místě, tak to nemá chybu. Já budu osazovat akvarium v zimních měsících (bohužel), ale už se těšim na výlet do A-D a taky do Rataje - je to kousek. Jsem z Ostravy, tak si rostliny raději odvezu sám, aby náhodou nepomrzly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.10.2011 15:13 Muž ativsm [20] Re: muťa
Jo normálně to funguje i jako prodejna. Je to páráda , když si můžeš vybrat. Z jejich nabídky na netu jsem si vybral z hruba co chcu (ale neobjednával jsem to) , pro jistotu jsem jim zavolal kdy si můžu přijet. PO - Pátek do 15°° hod. Sobota od 8 do 9, nebo od 9 do 10 hod. To už si přesně nepamatuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2011 14:59 Muž muťa [554] - RostlinyRe: ativsm
...oni tam mají prodejnu, nebo sis jen přijel vyzvednout objednávku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2011 14:55 Muž ativsm [20] Re: kortezhugo
Rozhudnutí je na Tobě. Já jsem byl minulý pátek osobně nakupovat v Dahu a musím říc, že jsem byl mile překvapen sortimentem a hlavně spokojen jak s přístupem a tak i s kvalitou rostlinek. A nejsou to žádní překupníci. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2011 12:57 Muž kortezhugo [983] Re: ativsm
Dakujem
lebo spekulujem s kade to bude lacnejsie...
www.profiaquarium.sk/…
lebu tu su ceny vyssie ale postovne je o dost lacnejsie
zas boh vie ci tu co ponukaju aj skutocne maju? -lebo niekde som cital ze rastliny beru z AD a napr. tu Ammaniu?
tak ze nebudem spekulovat a objednam z AD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2011 11:54 R Muž Mrakoplash [1776] Re: ativsm
Budou mít s PPL smlouvu a jiné ceny ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2011 11:34 Muž ativsm [20] Re: kortezhugo
Tak jsem Ti to pozjišťoval. Balík PePeLkou na Slovensko je do 10 kg jednotná cena 272 korun českých. Nad 10 kg asi víc - to už jsem nezjišťoval. Cenu se snaží trochu kompenzovat nějakým květináčkem navíc. Lejlépe objednat koncem týdne (čtvrtek - pátek),tak aby balíček mohli předat PePeLce v pondělí. Ve středu máš rostlinky doma. Do objednávky uveď telefonní číslo. ahoj
Koukal jsem na odkaz co ti posílal Muťa - tam jsou ceny vyžší. Já jsem ti posílal cenu kterou jsem telefonicky (tel. 583213117) zjišťoval v Dahu. Tak nevím co mě ženská plácala - kde je pravda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2011 11:07 Muž muťa [554] - RostlinyRe: kortezhugo
google: www.ppl.cz/…
nebo do do Aqua-Daho zavolej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2011 11:00 Muž kortezhugo [983]
vie niekto kolko je cca PPL z Aqua-Daho na Slovensko?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.07.2011 10:08 Muž Rounce [30] Re: R3norejns
Nadmíru spokojen rostliny došly v cajku a navíc sem dostal 3 zadara. Potěšilo mě aj to že anubias byl už uchycené na kořenu takže o hodně mín práce. Nejvyšší spokojenost hop hop
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.07.2011 22:43 R3norejns – Spokojenost
Po rozbalení krabice jsem byl tak překvapen, že mi to nedá a musím sem napsat. Objednal jsem si rostliny v hodnotě 375,- Kč bez DPH, všechny vypadají užasně. Plus přestože je deklarováno 5 rostlin navíc až od hodnoty 500,- bez DPH, dostal jsem nasledující rostliny: druhou řasokouli, Alternantherna rosaefolia, Rotala najans, Hygrophila corymbosa var. minima, Eleocharis parvulus, Micranthemum micranthemoides, tedy 6 kousků hop.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 10:02 Afinko Re: René
Otrhal som vsetky velke listy, nechal som iba korenovy system a jeden mensi list v strede (ten najnovsi), taky co ma max 5 cm. Takych som dal do akva asi 5, tak uvidime ci sa nieco ujme. Dve velke ruzice som nechal vo vedre plnom vody s PMDD a dal k oknu na slnko. Zatial mi jedna ruzica pustila "odnoz", zachvilku ho presadim do akva :P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 17:56 Žena René [2] Re: Afinko
Ty pistie mi přišly taky ohromné - chce to chvíli vydržet, ony se začnou okamžitě množit - a teď už mám taky krásný prcky a v ohromném množství, nestačím redukovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 13:57 Žena Linduš [166] Re: ČichavecTom
nic není 100%. přesto se mi povedlo mít rok akvárko úplně beze šneků (krom vydržovaných piskořek). ale bylo to velmi drastické odšnekování, víckrát do toho nejdu a nikomu nedoporučím :-D
ani helena není jistota. pěkně se pase na piskořkách, zatímco okružáci se jí vozí na zádech ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   29.06.2011 13:54 R Muž romant [27987] Re: Afinko
Kdo tvrdí, že má akvárium bez šneků, tak je buď lhář a nebo se neumí dívat. :) Když se o akvárko člověk rozumně stará a nefláká údržbu, tak je naprosto zbytečný si s tím dělat hlavu a podnikat kvůli tomu mnohdy krkolomný opatření, který se stejně minou účinkem. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.06.2011 13:50 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Linduš
Jak jsem již psal, Clea Helena pomáhá stoprocentně :o)
A proč vám ti nebozí tvorové tak vadí? Vždyť jsou užiteční....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 13:45 Žena Linduš [166] Re: Afinko
pistie je velká dle podmínek. v akvariu ti zakrsne, neboj. další generace nebude obr ;-)
jinak hypermangan proti šnekům absolutně nepomáhá. vydrží i koupel v silnějším roztoku sava tone :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 13:31 Afinko Aqua-Daho
Tak bol som si dnes na postu po balik, rastliny som dal do vedra s hypermanganovym rostokom (Hypermangan mali hned v druhej lekarni, za 16 KC, dost na 100 vedier :).
Rastliny su nadherne, velke, pekne zelene, vyzeraju zdravo.
Jedine co ma trochu zarazilo/sklamalo je Pistia Stratiotes.
Tych som si objednal 15, su ale OBROVSKE, do akvaria takmer nepouzitelne.
Ruzica ma v priemere cez 20 cm vysku cez 10 cm, listy dlhe 15 cm, mne sa proste nevojdu pod kryt a uz 3 pistie mi zastenia jednu uplne celu zarivku :(
Korenovy system maju nadherny, aj 10 cm, ale ked som ju skusil dat do akva, tak kryt mi ju ponori tak, ze korenovy system je asi 8 cm pod hladinou a snim aj polovycka vysky listou :(
Kto by mal zaujem darujem obrovske a zdrave Pistie (Praha Haje). Ja z nich vyuzijem tak max 2 kusy.
Objednaval som s domienkou ze sa pistie budu podobat na tie, co mi daroval Designer - ruzica o priemere 5 cm, vyska tak 2 cm. Tie sa mi do teraz ale iba velmi malo rozrastli, ale drzia sa, vyzeraju zdravo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 22:33 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Usine
To asi ano. Okružáci mi nevadí, mám je rád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 21:31 Usine Re: ČichavecTom
Potom jsi si ale nekoupil emerzní rostlinu, ale submerzní a okružáci bude to lepší zlo. smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 20:13 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Usine
já mám od aqua daho spoustu okružáků :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 19:57 Usine Re: Afinko
Protože se 90% rostlin pěstuje mimo vodu ve skleníku zavlečení vodních plžů nehrozí.
rybicky.net/clanky/438-jak-nakupovat-rostliny
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 19:45 Žena René [2] Re: Afinko
S Aqua Daho mám nejlepší zkušenost. Sama mám rostliny od nich přes dva měsíce a žádná invaze šneků se nekoná .... Takže si myslím, že od nich opravdu zašnekované rostliny nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 16:47 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Afinko
Z mojich zkušeností ani lázeň v hypermanganu není jistotou. Hlavně vajíčka šneků jsou neviditelné a skoro nezničitelné. Já dávám do klasické karantény i rostliny, kde je pozoruju a odstraňuju případné šneky. Ale tu lázeň v hypermanganu doporučuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.06.2011 16:45 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Afinko
Je vysoká pravděpodobnost že si nějaké šneky doneseš - nezáleží na tom od koho rostliny koupíš. Šneci prostě k rostlinám i akvárku patří.
Doporučuji cestou z pošty zastávku v lékárně a ptej se po hypermanganu. Jeho slabý roztok (já dávám tak aby bylo středně fialové - musí krz něj být vidět a nesmí být zase moc světounký) by měl zlikvidovat snad i ty šneky, ale především (a to je důležitější) i zárodky různých parazitů a nemocí. Kytky vždy desinfikuj. V hypermanganu je nech přes noc a pak důkladně opláchni a sázej.
Taky je možné desifikovat slabým roztokem sava - je to rychlejší, nenechává se tak dlouho, ale s tím nemám zkušenosti.

Jinak jestli ti vadí šneci v akvárku tak si pořiď šnekožrouta Clea Helena a nemusíš nic řešit....
Já mám šneky rád :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 15:40 Afinko – Aqua-Daho
Zdravim,

objednal som si rastlinky z Aqua-Daho a dnes si po nich idem na postu. Je potrebne kazdu rastlinku dokladne umyt pred zasadenim do akva aby som si do akva nezavliekol smlimakov?
Mate niekto skusenosti so slimakmi na rastlinkach z Aqua-Daho?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 15:20 Usine Re: fido16
Určitě je dej do akvária, Teplota v bytě jim bude stačit a světlo s ní také pomůže. :-)
rybicky.net/clanky/438-jak-nakupovat-rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 16:51 Muž fido16 [631] Re: romant
No nechám je asi zatím v tom kbelíku. A počkám až dorazí technika.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 16:48 R Muž romant [27987] Re: fido16
Určitě pár dní vydrží v tom kýblu a až Ti dozazí technika, tak to uděláš při jednom hrabání se v akva, tak bych to udělal já, ale i tou variantou založení akva bez techniky se nedá nic pokazit. Je to na Tobě co si vybereš. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 16:39 Muž fido16 [631]
Tak dneska mi došly rostlinky a jsem mile překvapen. Objednal jsem 14 kusů a dali mi jako dárek další 3 rostlinky. Všechny jsou pěkné a vypadají zdravě. jen otázka dal jsem je do kbelíku s vodou myslíte že vydrží v pohodě když na ně budu svítit? ještě mi nedorazila technika do akva :-( jinak mám vše nachystáno. Myslíte že bych mohl akva napustit aniž by tam byl filtr a topení a nechat jej tak?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 18:26 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: fido16
klidně je tam nech, ale s karanténou ti to moc nepomůže, kdyby tam teoreticky byli ňáci šneci tak přežijou i v kýblu (ale u emerzních rostlin je to dost nepravděpodobné).
Hlavní je akvárko substrát a voda, pak už můžeš sázet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 18:25 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: fido16
No toto by ještě měly bez problému zvládnout X-) Když jim zachováš aspoň pokojovou teplotu a stály přísun světla aspoň od oken
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 18:24 Muž TomV [13] Re: fido16
to vydrží v pohodě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 18:23 Muž fido16 [631] Re: beowulfx
A myslite ze mohu rostlinky cca 4-7 dni nechat jen ve vode v kbeliku kvuli karantene aniz by tam byl nejaky filtr nebo vzduchovani? Jelikoz bych je chtel zitra objednat aby v pondeli dosly. nikdy jsem takhle rostlinky neobjednaval s timto mam zkusenosti minimalni. Osobne si myslim ze by to nemel byt problem. jeste mi chybi nektere veci v akvu ktere jsem objednal a jeste nedorazily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 18:04 Žena Miluška [9] Re: fido16
Aqua Daho můžu jen doporučit. Asi před měsícem jsem objednávala rostlinky do nového akvária. Dodávkou jsem byla nadšená, rostlinky sice malé, ale v bezvadném stavu, navíc krásně zabalené a k tomu byl v době dodání venku mráz. Teď po pár týdnech všechny rostlinky krásně rostou a prospívají. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2011 16:45 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: fido16
Kytky Ti zdechle od Daho určitě nedojdou, spíš naopak budou v mnohem lepším stavu něž mají v akvaristikách, mnohdy jsou téměř čerstvě sestřižené, a velmi zdravé, začnou se kazit či prospívat až podle podmínek v akva, ve kterých sou následně umístěny. Avšak se kupodivu většině čerstvě zakoupeným kytkám povětšinou daří, až po nějaké době se ukáže jestli se ji v tom či onom akva bude líbit ;-) :) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 16:14 Muž fido16 [631] Re: katterinecka
jasne mely tam napsane neco o 10% dph to uz neni tolik. Takze zvazuji to ze u nich nakoupim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 16:06 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: fido16
ještě počítej s tím že ty ceny jsou bez DPH ;-) ale i tak tam ráda nakupuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 16:03 Muž fido16 [631] Re: TomV
Jsou to dobre ceny od 25 kč za rostlinku. To se hodi. snad nedojdou zdechle :-D.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 16:01 Muž TomV [13] Re: fido16
jojo, já do mého akvárka (meusonho) kupoval rostlinky za 900,- , a ceny mají téměř bezkonkurenční X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 15:59 Muž fido16 [631] Re: TomV
Aha tak to jo. To je teda ovšem dobrá cena za 250 korun 10 rostlin v akvaristice nekoupim.
byl jsem se dneska podivat v akvaristice co tam maji ale zadna slava a nasel jsem tohle a ceny jsou zajimave. A vyber neskutecne velky. zakladam nove akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 15:58 Muž TomV [13] Re: fido16
za všechny rostlinky (platíš jen jednou 25,- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 15:55 Muž fido16 [631]
Chci se zeptat oni tam maji napsane ze si musim pricist balne 25,- korun. A tak me zajima jestli je to za kazdou rostlinku zvlast nebo jestli je to za celek? Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   06.03.2011 19:11 R Muž Silent [5949] Re: tucapa
A firmě Google děkujeme za skvělý vyhledávač www.aqua-daho.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 19:07 Muž tucapa [1] Re: JirkaBery
nejhorší je .....že já zapoměl i telefoní číslo napsat.....nejradši bych se zastřelil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 18:52 Muž JirkaBery [32] Re: beowulfx
Co já vím, tak vždycky volají a ověřují objednavku, alespon dřív tomu tak bylo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 17:50 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: Silent
No a pak samozřejmě ten telefón není taky špatná volba palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 17:49 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: tucapa
No ikdyž jejich objednávkový systém není nikterak dokonaly a následná komunikace se zákazníkem taký né, tak kupodivu to docela funguje i meily by měli číst, tudíž by to mělo být v pohodě jelikož v té první objednávce jsi neměl stejně příjmení, tak by to možná ani neposlali. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   06.03.2011 17:48 R Muž Silent [5949] Re: tucapa
Díky panu A. G. Bellovi máme věc jež se zove telefon. Co ho použít ;-) . Kontakt mají na stránkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 17:44 Muž tucapa [1] – problem
lidi udělal jsem takovou chybičku že sem při objednávce tam všechno vyplnil a omylem sem zapoměl na příjmení a odeslal,až potom se m si toho všimnul a tak sem to odeslal znovu už s příjmením.......a potom sem jim tam napsal e-mail že sem se spletl a že platí až ta druhá objednávka.....myslíte že to tam pochopěj.....aby mě to neposlali dvakrát :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 11

Zpět na obsah sekce Obchody • Zobrazeno 33642x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4279-aqua-daho?od=201