Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Aqua - Daho

 

NápovědaFórum » Obchody » E-shopy 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Aqua - Daho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 23:08 - Re: vaaclav
Sú echináče ktoré majú oveľa väčšie a zelenšie listy práve nad vodou.Ba niektoré sa nad vodou pestujú preto,lebo pod vodou nedosahujú také to načervenalé sfarbenie,ktoré je lákadlom pri kúpe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 16:50 Muž Jarry [1433] Re: vaaclav
Tak to je jasný, bavím se o rostlinách, které jdou pěstovat emerzně:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.01.2017 16:42 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jarry
Samozřejmě když si vybereš klasickou rostlinu která jde pěstovat jen pod vodou a mají jí, tak ti jí pošlou submerzní. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 16:23 Muž Jarry [1433] Re: JoKa
Bral jsem odtud loni v létě větší zásilku rostlin (asi 16 druhů) a všechny byly emerzní včetně 2 echinodorů. Nakonec i to co mají v e-shopu na fotkách jsou emerzní formy, jestli se nepletu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 15:42 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: prasan
Tak to s tebou nesouhlasím, tím to nebude. Echinodory nají krásnější listy pod vodou submerzní, takový přechod ale chvíli trvá a musely by se na ně svítit a ohřívat vodu a to určitě nedělají. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 12:28 - Re: JoKa
Echináče majú emerzne krajšie listy a práve preto sa takto aj predávajú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 10:58 JoKa Re: vaaclav
Tak jsem asi paní špatně pochopil. Vzal jsem si z toho, že pěstují emerzně a před prodejem je nechají listy pod vodou přehodit...
Každopádně jsem natěšený, co přijde. Dnes to má dorazit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 10:54 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: JoKa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nic proti ale zrovna echinodory a anubiasy budou emerzní. Kdyby totiž byly submezní musely by stát několikrát více a už kvůli přepravě by to byl problém. Protože je ten emerz trochu neoblíbený, tak se tomu prodejci brání a třeba Rataj tomu říká terestrické (doufám že jsem to napsal správně) pěstování, ve skutečnosti je to vlastně hydroponie. Byl jsem u obou jak u Rataje tak v Daho. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 07:33 JoKa Re: prasan
Objednával jsem toho víc. Zakládám 5 akvišek kolegům z práce. Samozřejmě jsem si přiobjednal něco i pro sebe. Konkrétně echináče uruguayensis, blehere, Kleine bar, ozelot a argentiansis, pak valisnerka rubra a anubias, který jsem doteď neznal. Všechno půjde k terčovcům a uvidím, co se chytne.

Jinak paní mě fakt ujišťovala, že pěstují emerzně, ale než to prodají, že to nechají přejít na submerzní. Pokud to tedy je do akvária a zákazník si neporučí emerzní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2017 23:38 - Re: JoKa
Ako všetky pestiarne,tak aj táto má prevažne rastliny v emerze a tak ti aj prídu.Ako submerz sa pestujú rastliny,ktoré buď emerz nezvládajú alebo sú pod vodou krajšie.Už som tu objednával niekoľko krát a ako pri každej rastline musíš trafiť vhodné podmienky ,prípadne si počkať na prehod do submerzu.Nie som profík a tak i u mňa to nie vždy všetky rastlinky zvládajú.Niektoré sú krásne do dnes a iné som Bohu žiaľ musel oželieť.
Aké si si vlastne objednal?
Je pravdou,že Aqua Daho máva v ponuke i rastlinky jedného druhu v oboch popisovaných stavoch - čiže sa u nich dajú niektoré kúpiť ako v emerze tak i v submerze a je len na zákazníkovi čo si vyberie. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2017 22:27 Muž muťa [554] - RostlinyRe: lukas
Já objednávám zítra a po několikáté. Neměl jsem problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2017 22:06 Žena Turbínka [2558] Re: lukas
Co to bylo za rostlinu? Jaké si jí dal podmínky? Voda? Světlo? Jak to vypadalo? Tvůj dotaz je jen tak položený do větru, tedy lepší odpověď nedostaneš než povšechnou a obecnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2017 22:05 JoKa Re: lukas
Přechod?
Paní, co mi dnes volala z AD, že jsou kytky na cestě, mě několikrát ujišťovala, že kytky, které jsou pěstovány emerzně, jsou zvykány na vodu, dávno po přechodu, než je odešlou...
Uvidím, dám vědět, zítra mají přijít...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2017 22:02 lukas – rostlinky
ahojte
tady se diskuze docela dost lisi nekteri rikaji ze maj dobre zkusenosti druzi ze jim 50 % pochcipa tak ja nevim uz jsem od nich bral jednou casem vecina umrela je to mozna jen chyba jak se staram o akvarium nebo ten prechod ty kytky nerozchodi ... ?? dekuji za reakci ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2016 20:09 laKatos Re: vaaclav
Já si vybral kolekci s tím že jsem chtěl rozpis rostlin co dostanu. Poté jsem odepsal že chci zaměnit tamto za ono paní mi z daho to potvrdila a za chvíli rostliny byly u mě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2016 18:49 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Faire42
Vždycky je lepší si vybrat vlastní rostliny a ne čekat co mě dají. Je to sice trochu dražší ale ve finále se tenhle poměr může otočit protože můžeš schytat i nějaké ty terarijní rostliny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2016 22:09 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčka – Kolekce
Ahoj, máte někdo zkušenosti s nabízenými kolekcemi rostlin? Je to složení dobře vyvážený? A když uvádí např. 7 košíků černý štítek, bývá to tak, že dostanu spíš 7 druhů po jednom košíčku nebo 3 košíčky takový a 4 makový?
Mám rád rozbalovačky typu kindervajíček a tak přemýšlím, že až si budu někdy zařizovat nový akvárko, že bych do toho šel.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.04.2016 15:17 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: prasan
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.04.2016 11:15 -
Práve mi prišla zásielka(cez víkend pridám foto).
Úplná spokojnosť.Objednal som odtiaľto 2x a sú to najkrajšie rastliny vôbec čo som kedy kúpil v konkurenčných pestiarniach.Dalšia rovnako slúšná je Dennerle.
Kúpil som 5+1grátis a prišlo mi 8 rastlín.Čiže dalšie dve ako pozornosť podniku.
Anubias congensis 6ks vo veľkosti cca 30cm.Hygrophila pinnatifida 1ks vo veľkosti 15cm a v rovnakej veľkosi Hygrophila guyanensis (H.costata) 1ks.
Rastlinky ako z pestiarni samozrejme emerz.Celkovo vo vynikajúcej kondícii.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2016 00:11 Muž PaYoch [134] Re: vaaclav
Díky, takže je to jako s chřestem. Tak já si teda radši počkám na šparglovou sezónu. :) Děkuji za osvětlení a dobrou noc.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.04.2016 23:49 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: PaYoch
Podívej se na to takhle, akvarijní rostliny se paradoxně nejvíce kupují v zimě kdy to nejhůře roste a je nejhorší kvalita. Takže na začátku jara je vyprodáno a čeká se zase na dobré světlo a nově narostlé rostliny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2016 23:29 Muž PaYoch [134] – Echinodory a kryptokoryny
Zdravím všechny, chtěl jsem si objednat nějaké nové kytky do akva, hlavně nějaké pěkné kryptokoryny a echinodory, ale na daho jsou skoro všechny nedostupné... Je špatná doba na objednávku? Myslím tím, jestli jsou to sezonní rostliny? Na daho nakupuji nejraději, ale takový nedostatek vidím poprvé...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2016 08:05 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Uno
ono taky záleží co tím popadáním kytek myslíš, jestli to, že ti odejdou stávající listy a ty ten zbytek vyhodíš, protože to viditelně neroste, tak to je chyba, kytky přelisťují, když se jim dá čas, většinou znovu obrazí, samozřejmě záleží o jaké kytky jde, ale 50% je docela dost, to se mi moc nezdá, taky žádná kytka nejde 100% v každém akva, záleží na spoustě faktorech a když vychytáš, kterým se u tebe daří...
no stejně debata trochu mimo, když teď zahradničit nebudeš ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2016 05:47 Marcel G Re: Uno
Jedna z červených rostlin, která podle všeho nemá nějaké extra specifické nároky na pěstování, je Rotala palustris 'Red' (název ber s rezervou, není ustálený). Každopádně jedná se o rudě zbarvenou odrůdu rostliny Rotala palustris. Je rudá bez ohledu na intenzitu osvětlení, což nebývá běžné (řada červených rostlin udrží sytě rudou barvu jen při silném osvětlení nebo vydatnějším přihnojování). V nabídce pěstíren ji ale příliš často nevídám. Myslím si, že je to tato odrůda, kterou nabízí Tropica: tropica.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2016 22:46 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Uno
červené kytky jsou vyšší dívčí (ne úplně všechny, ale většina), nerostou v každém akva, je na ně třeba víc zkušeností
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2016 21:32 R Muž afc1886 [14655] Re: Uno
Tak jak už to bývá,hold některé květiny se prostě neuchytí,tak třeba vyzkoušet jiné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2016 21:28 Uno Re: afc1886
Já s obchodem jako takým taky, přístup, rychlost, kvalita dodávaných květin.
Co se týká zelených rostlin nebyl problém, i trávník mi rostl, ale červené zbarvené květiny jen těžko. nějakou fotku jsem dám, ale už jen z archivu, jelikož jsem zrušil 80l prcka a budu zakládat Malawi 240l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2016 21:22 R Muž afc1886 [14655] Re: Uno
Prezentaci nemáš,aby jsme se podívali,jestli třeba není problém u tebe.Já osobně mám s Aqua - Daho jen výbornou zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2016 20:57 Uno Re: romant
No fajn, ale že min 50 procent kytek popadá mi fajn nepřijde :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2016 20:45 R Muž romant [27981] Re: Uno
Tím to není, žádný utopení se nekoná, jde pouze o přechod z emerzní formy na submerzní, dělají to tak všichni pěstitelé, je to o nákladech na provoz pěstíren a efektivitě vytěžené hmoty. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2016 20:43 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Uno
je naprostý standart, že z pěstírny přijdou emerzní kytky (dělají to tak všechny pěstírny). Adaptace emerzních kytek je v drtivé většině případů lepší, než u kytek submersních. Mají dostatek živin pro přechod, to že se ti kytky utopí je nesmysl, nemají plíce, ani labyrint smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2016 20:35 Uno – Aqua daho
Já jsem objednával na Aqua daho několikrát a dost peněz a bohužel dost kytek mi popadalo. A to jsem dodržoval pokyny dodavatele, ale postě se nezadařilo. Kolega říkal že to je jejich pěstováním, že nežijou ve vodě ale jen ve vlhku a pak se po zandání do vody "utopí"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2016 20:18 Muž JduSi [16] Re: romant
Ja to vubec neberu jako rejpani :) Jsem rad za kazdou radu,jen jsem to nechtel preplacat at to k necemu taky vypada.. Treba mi pulka kytek zakape,ja nevim co bude za mesic..
Ale musim opravdu pochvalit AQUA-DAHO za krasne rostlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2016 20:15 R Muž romant [27981] Re: JduSi
Právě proto jsem to napsal, aby až si zase někdo další bude myslet to co ty, nemusí mít pravdu, tedy ono ani já a jsem někdy označován za blázna, ale ono to opravdu funguje, nicméně už nebudu rejpat. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2016 20:11 Muž JduSi [16] Re: romant
To chapu,podivej se na moji prezentaci,mam tam jednu fotku a myslim,ze mam akvo osazene solidne.. Treba se pletu,ale zdalo se mi to fakt moc :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2016 19:53 R Muž romant [27981] Re: JduSi
Chyba, při zakládání je dobrý mít osázených až 80% plochy dna, ovšem chce to počítat s tím, že ne všechno co zasadíš, nemusí růst a finální podobu složení rostlin budeš tvořit v průběhu následujích několika měsíců. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2016 19:17 Muž JduSi [16] Re: konrad
Vedet jake mnozstvi posilaji,tak toho tolik neobjednam.. Bal jsem se ,aby toho nebylo malo a nakonec jsem spoustu rostlin do akvarka ani nepouzil,pac by tam rybicky nemeli zadne misto.. Priste budu vedet :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2016 18:51 Muž konrad [45] Re: JduSi
Škoda toho biedneho výberu teraz v zime. Tiež by som potreboval spraviť podobnú objednávku len väčšinu momentálne nemajú. Inak tiež max spokojnosť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2016 17:57 Muž JduSi [16] – Daho je TOP
Tak jsem si objednal rostlinky od daha v cene cca 1200Kc... Vse prislo krasne zabalene a rostlinky byli urostle,pekne zelene bez vad. Dokonce jich v kosicku bylo tolik,ze jsem mohl prebirat a pouzit ty nejsilnejsi kusy. Jako darek jsem dostal Hygrophila pinnatifida, coz je v CR raritka :)
Kdybych byl zkuseny akvarista,tak bych to ocenil,no do meho akvarka se bohuzel diky narocnosti nehodi..
Dalsi darek byla nenarocna Sagittaria,takze spokojenost.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2016 19:04 olejar Re: SelenaEnail
Dnes sem taky posílal objednávku, už mám zprávu od PPL že balík je na cestě takže zítra očekávám. Předpokládám že budu také spokojen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2016 17:10 SelenaEnail – aqua-daho
Minulý týden jsem si objednávala od aqua-daho několik rostlinek. Kvůli mrazům jsme se domluvili na odložení zásilky a dnes jsem se dočkala. Komunikace suprová, rostlinky parádně zabaleny, některé mi přišly trošku menší, ale to bude asi okem laika, kvalitou však 100% předčí nabídku některých kamenných obchodů, kde jsem šomtila :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2015 22:24 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: hombre
aha, tak to jo, ale tam se přes net výborně nakupuje, a když budeš zařizovat akvárko, tak se ti to vyplatí, protože toho budeš potřebovat víc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2015 20:03 hombre Re: Belisana
No já tam nenakupoval,ikdyž mi to nabízeli,jelikož nádrž budu v řádu týdnů teprve zařizovat,zatím si ujasňuju co a jak bude ;-)
Mám to tam přes sto kiláků,takže příště to bude taky přes net,jet by se tam neoplatilo,snad kdybych jel kolem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2015 15:22 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: hombre
Tak to máš super, já tam několikrát nakupovala k max. spokojenosti přes internet, ale moct tam nakupovat rovnou, to bych brala palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.08.2015 13:27 hombre
Minulý týden jsem měl cestu přes Šumperk,tak jsem se v aqua-daho zastavil.Nechali mě projít si jejich skleníky,poradili na co jsem se zeptal a personál ochotný a usměvavý.Já už mám jasno,kde budu nakupovat palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.08.2015 16:10 Muž Džouzif [25]
Ačkoliv je to tu několikrát řečeno, tak se také přidávám ke spokojeným zákazníkům. Nádherné rostlinky s pořádným kořenovým systémem. Rychlá doprava, dobře zabaleno. Cenově je to za poloviční cenu než v Super ZOO, kde jsem na Aqua DAHO přišel. palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.07.2015 09:38 Koště
Také se podělím se zkušeností. Objednával jsem si kytky v pondělí v noci, druhý den byla objednávka vyřízena a ve středu po obědě jsem už sázel (dovoz PPL).

Kytky vypadají v pořádku, není si na co stěžovat. Nic mi nenahrazovali i když jsem jim tu volbu nechal. Dárek byl opravdu podobný mému výběru rostlin.

Rostliny přišly zabalené do mokrých novin, následně do igelitového pytlíku a krabice.

Rozhodně nebudu váhat s dalším nákupem, super kvalita. Cenově to vyjde tak na půlku jak když člověk nakupuje v akvaristice (při větších objemech, kde se už ta doprava ztratí).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.06.2014 20:01 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a Bucephalandry
Aqua-Daho jsou na tom v poměru kvalita/cena podle mě nejlépe na našem trhu X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   11.02.2014 15:50 Muž Anubis007 [22] Re: miguela
kvalita a cena rostlin od AQUA-DAHO nemá chybu a děkuji jim.. zprvu jsem se bál té nízké ceny, ale kvalita je super.. Kupoval jsem tropicu 1-2grow, kelímek za 155,- ale s Adou si to nerozumí a rostliny odcházely.. nyní vše ok.. doporučuji všem, jen kdyby měli trochu větší výběr těch raritnějších rostlin nebo průběžně přidávali nové..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 10:08 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Ciffik
To ano, řízky, ale s kořeny. Aspoň já jsem je vždycky s kořeny měla. Nestalo se mi, že bych koupila od AD stonkovku bez kořenů.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 11

Zpět na obsah sekce Obchody • Zobrazeno 33642x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4279-aqua-daho?od=51