Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Black molly - chov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Black molly - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2018 14:52 Žena @ horsina [1] Re: afc1886
Co se těch rychlerostoucích rostlin týče, jaké máte na mysli? Já tam totiž už dávala hned několik "plevelovitých" a ani ony nepřežily moje pancéřníčky, protože ty mrchy jim žerou kořínky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2018 14:47 horsina Re: afc1886
Děkuji za všechny rady. Nakonec když jsem jim vyměnila vodu za chladnější, tak už se spravila a zas plave normálně. Zítra jim znovu dám čistou a snad už bude v pořádku. Jinak přebytečné ryby mi stále zůstávají, jelikož mi včera onen chovatel volal, že si je vzít nemůže, protože nemá místo. Takže s nimi budu muset něco udělat, zatím mám inzerát na netu a ještě se poptám pár známých
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.06.2018 18:08 R Muž @ afc1886 [3557] Re: horsina
Vytáhni ten velký šutr a ten keramický hrad a dej tam co nejvíce rychlerostoucích rostlinek. Tu vodu bych rozhodně měnil mnohem častěji než jednou týdně. Rostliny nepotřebuješ v karanténě, ale v akváriu. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2018 15:30 horsina Re: Anthrax
Mečovky, platy, black molly, paví očka, ancistové a pancéřníčci. Oni ty kytky nežerou ale spíš odštipují listy a pancéřníčci je podhrabávají.
To s tím filtrem jsem nevěděla. Psali pro 100-150l, tak jsem myslela, že je ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.06.2018 14:56 Muž @ Anthrax [1179] Re: horsina
Proc myslíš že je ten filtr pro dvojnásobný objem? To možná tvrdí výrobce. V reálu má dost malý objem filtrační hmoty. Zvlášť, když tam máš tolik druhů živorodek.

Co tam máš za ryby, že ti rostliny sežraly? Jestli spíš ty rostliny neodesly z jiného důvodu. Co třeba ty vápenaté šutry? Taky tam možná vzadu vidím acorus (neakvarijní rostlina). Ale to jen odhadují, protože ta fotka je dost špatná. Každopádně pokud jsou na tom rostliny jak popisuješ, tak bych měnil klidně 1/3 vody obden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2018 14:52 horsina Re: Anthrax
Zrovna dneska jsem jednala s chovatelem, kterému ty ryby zítra odnesu. Rostliny nejsou, protože ryby stihly během posledních 2 týdnů ty nové zlikvidovat a další jsou teprv v karanténě. Co se filtru týče, ten je pro dvojnásobné akvárium, takže v něm by snad neměl být problém. A voda vypadá jak vypadá, protože vodu měním každou neděli a on byl pátek, když jsem to fotila.
Takže teď dojdu vyměnit vodu a začnu ji měnit každých pět dní místo sedmi a zítra odnesu většinu ryb chovateli (dříve jsem nemohla, protože byl na dovolené). Snad se to zlepší, děkuji za radu

Prezentaci doplním brzy, zatím to je jen konstrukce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2018 14:36 Muž @ Anthrax [1179] Re: horsina
Jedna se o rybu odsud? rybicky.net/nadrze/28859

Pokud ano, tak to máš přerybněné, málo rostlin a nic moc filtr. Chtělo by to vylepšit podmínky chovu. Začal bych výměnou části vody, pokračoval nákupem rostlin a značnou redukcí osádky dle nároků.

Edit: Zkus doplnit prezentaci. Údržba (jak probíhá a jak často), osádka (druhy, počty), čím krmíš, co tam je za rostliny atd. Fotka nebo videjko zachycujici chování a celkový stav ryby by mohli taky napovědět co dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2018 14:32 horsina – black molly plave hlavou dolů
Zdravím, před dvěma dny mi začala jedna samice black molly plavat ocasem vzhůru, když takhle plave, tak se drží u dna, přesněji u předního skla, kde má svůj flek. Přijde mi, že ji něco táhle k hladině. Jinak jakmile jim hodím žrádlo, tak je zas normální a jde se nažrat. Taky když něco dělám okolo akva, tak hned s tím přestane. Nikdy neplave ocasem dolů, ale vždycky takto a přijde mi i trochu nafouklejší. Vzhledem k tomu, že to je black molly, takže tu je i možnost, že sežrala něco, po čem jí teď není dobře
Mně by zajímalo jestli je možné, že se jedná o nemoc? V akvaristice mi řekli, že je prý plná mladých, ale mně to tak nepřijde.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2018 09:47 Žena @ A.K. [1] Re: Morticia
Jestli chceš vezmu ti mikry až budu mít cestu do Brna.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2018 21:26 Žena @ Morticia [55] Re: A.K.
U mě bylo evidentně něco špatně. Nedala to ani matka, ani potěr. :-O Nevím, zda se o to pokoušet znovu.. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2018 21:25 Žena @ A.K. [1] Re: Morticia
Tak ona hlavně po porodu úplně nezhoubne, alespoň ne ty moje břicho mají pořád, po porodu kulaté, po dvou týdnech se zase začne rozšiřovat i směrem do zadu. S mimina to je divné mým čištění ani částečná výměna vody nevadí, pokud sou po porodu živé už vydrží snad všechno včetně prelovovani do akvária se stejnou teplotou bez aklimatizace.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 15:10 Žena @ Morticia [55]
Za jak dlouho po porodu by měla matka zase "přibrat"? Nějak se mi ta moja stále nezdá...

...a s miminama to neumím. 2 dny se mi zdálo, že nic nežerou a do rána jsem vždy našla nějaké uhynulé. Zbylé se pak začly už krmit, vločky i rozmražené, ale nedaly asi čištění akvária. Do rána po čištění zbyly 2 a dneska už jen 1! sad :-(

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2018 16:01 Žena @ A.K. [1] Re: JirkaŠčobák
Pokud sou tohle mikry rybicky.net/clanky/290-jak-si-chovam-mikrry
A tohle grindal www.akvarko.cz/… tak nepletu a funguje to :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2018 15:52 Muž @ JirkaŠčobák [1831] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: A.K.
Když píšeš, že krmíš piškotama: Nepleteš si mikry a grindal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2018 15:40 Žena @ A.K. [1] Re: JirkaŠčobák
no ty moje se živí převážně piškotama :) . Já to někde četla. Myslým že v knize Mečovky, platy a molly, ale už opravdu nevím. Třeba je to jedna z těch fám které autoři "odborných knih o chovu ryb" přebírají jeden od druhého...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2018 15:11 Muž @ JirkaŠčobák [1831] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: A.K.
Co se tučnosti miker týče - to je podle mě stará a ne úplně přesná informace. Myslím, že závisí, čím je krmíš. Já používám ovesné vločky a droždí a vzhledem k tomu, že se mikry živí kvasinkami, nemyslím, že se jedná o nějak tučné krmivo.
Opravte mě, pokud se mýlím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2018 15:00 Žena @ A.K. [1] Re: Morticia
Můžete zkusit líhnout žábronožku, chce to jen takovoutu velkou zavařovačku od kvašáků a zvduchování, dáte do tří čtvrtin vodu, cca 3 lžíce soly a cca třetinu čajové lžičky vajíček. Za 24-48 hodin máte živé krmení pro potěr po kterém se můžou i dospělý molly utlouct. Pak vyndáte vzduchování, 10 minut počkáte a opatrně sbíráte oranzové žábronožky hadidckou a cedíte přez velmi jemné síto, na kterém ji propláchnete vodovodní vodou. Pro jeden vrh Bohatě stačí kapička žábronožky, pokud jí scedíte víc než zkonzumují do pár minut, můžete dát "zákusek" rybám v ostatních akváriích. Do zavařovačky musíte po sběru žábonožčat vrátit vzduchování a můžete z ní brát 1-2 dny záleží na tom jaká vajíčka seženete. Já tím malý molly přikrmuju ale velmi rychle začnou baštit i najemno nadrobené lupínky, jemný coppens a okusovat spirulinové tablety. Chov miker je jestě jednodušší stačí požádat nějakého kamaráda akvaristu o násadu a vyhradit si na červíky jednu plastovou krabičku s víčkem - ideálně ne úplně těsnícím, určitě tu najdete nějaký návod :-) ale jako plnohodnotné krmivo bych to asi používat nechtěla, prý sou tučný. Mražený dafnie dávám až dorostu na ty nejmladší se mi zdaj velký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2018 21:21 Muž @ Pepan [5006] - RostlinyRe: Morticia
Ty mražené dafnie by se měly vejít mladým do tlamičky, jinak to bude padat na dno a malé budou trpět hlady. A pokud bude teplota vody zhruba stejná jako v původním akvárku a nebude se kalit, mělo by to být v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2018 21:13 Žena @ Morticia [55] Re: Pepan
Živé nemám, trochu se toho obávám a taky to místo...dám mražené dafnie, co ty? Zatím jsou v porodničce. Čistím ju skoro každý den. Asi založím odchovnu, vodu bych dala z akva, alejen se vzduchováním, topitkem, bez filtru..bude to vpoho?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2018 21:10 Žena @ Morticia [55] Re: A.K.
Já nesolím vůbec. Zjistila jsem teď jaxi nedávno, že se molly ocení..jen nevím, co na to zbytek osazenstva. Podívám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2018 06:29 Muž @ Pepan [5006] - RostlinyRe: Morticia
Jenom na suchém porostou pomalu. Samozřejmě nejlepší by byla živá potrava, ale mikry nebo Grindal každý doma nechová, tak bych zkusil mražené - Moinu, Cyclop a až budou větší, tak perloočku. Samozřejmě se dává adekvátní množství potravy, aby se to v odchovce nerozkládalo. Pokud máš dost velkou odchovku, doporučoval bych je v ní nechat co nejdéle. Když je brzy dáš zpátky k dospělým, mláďata se ve společné nádrži nenakrmí tolik jako v odchovce, protože jim to staří sežerou. Takže pokud preferuješ jejich co nejrychlejší růst, nechal bych je v odchovce co možná nejdéle a k dospělým bych je dával až budou mít tak 1,5-2cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2018 05:57 Žena @ A.K. [1] Re: Morticia
Mláďata můžeš klidně nechat v porodnice týden pak můžou jít k dospelim, pokud je dostatečně prostorná nádrž. Já porodnicky nepoužívám a mollyny odebírám hned po porodu nebo do 2 dnů při údržbě akvária, aby mi je rodiče samou láskou náhodou nesezrali. V odchovne to chce mít podmínky co nejpodobnější mateřskému akváriu. Já jim topím na stejnou teplotu, stejně solím a filtruji i vzduchji zvlášť proto že je v odchovne chci nechat dýl. Můžeš se podivat přidala sem sem prezentaci odchovny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2018 20:43 Žena @ Morticia [55]
A ještě, za jak dlouho je mám přemístit do samostatného akva (zatím v porodničce) a na kolik topit? Topítko teda musím pořídit. A vzduchovací kamínek taky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2018 20:04 Muž @ Yirka [7530] Re: Morticia
Vločky nadrob na prach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2018 17:20 Žena @ Morticia [55]
Fotka k příspěvku Tak máme miminka! potlesk Jen co jim dát? V Atlase píšou, že ihned přijímají běžnou potravu, ale vločky je jaxi netankují... U něčeho jsem četla žloutek, v jaké formě? Nebo něco jiného spešl pro mollyny?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2018 16:28 Žena @ Morticia [55]
Tak jsem zkusila spařený špenát a že by se po tom nějak hnaly...možná velké kousky? Dáváte ten sekaný nebo mletý?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 13:16 Žena @ Morticia [55] Re: vaaclav
Mňo, je tam toho dosti, ale co konkrétně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 13:04 R Muž @ vaclav [8401] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Morticia
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 12:17 Žena @ Morticia [55] Re: Zip
Kytky??? Nééé, to nemožu potřebovat. :-| Více druhů i výborců mám, jen aby to bylo dostatečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 12:06 Muž @ Zip [204] Re: Morticia
U mě ty potvory žraly všechno: vločky, granulky, tablety, kytky....... :)
Někdy jsem měl pocit, že i kružníka zbaštily
Myslím, že jsou nenáročné, střídat více druhů a výrobců je určitě vhodné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 11:38 Žena @ Morticia [55] – Krmivo
Co byste doporučili za krmivo? Kromě klasických vloček přidávám i spirulinové tablety..něco dalšího?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2017 16:29 Rubi Re: LiborSprysl
Je pravda že rybky které se mi rodí jsem neviděla v žádné akvaristice :-D a když je někdo vidí nevěří že jsou to Molly :-D snad jenom ty lyry je vždycky prozradí. Ale daří se jim fakt náramně, spíše to vypadá že nemáme akvárium ale jednu velkou vytíračku. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2017 13:44 Muž @ LiborSprysl [8763] Re: Rubi
Takže je to hodně nestabilní kmen ryb, z nichž padá cokoliv... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2017 13:17 Rubi
Fotka k příspěvku Chovám v akváriu White, Black a Gold molly ... pravidelně se mi rodí čistokrevné černé, nebo bílé molly, ale občas se zadaří i takhle nádherné kousky :-) :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.04.2017 23:16 R Muž @ lacewings [3413] - Živorodky-přírodní formyRe: Morticia
-za skupinu lze považovat cokoliv ,skupinu samic ,samcú ,barevných druhů ,typů atd.
-skupina se odlišuje od hejna ,sociální vazbou a chováním ryb
-pokud je u druhu ryby uvedeno ,,chovat v hejnu,, je to aspekt pro chov o větším počtu jedinců ,protože to odpovídá jejich chování a sociální vazbě
-v menším počtu se stávají bázlivější ,straní se mimo aktivní život v akváriu
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 22:44 Žena @ Morticia [55] Re: lacewings
Stále nerozumím rozdílu mezi pojmy "skupina" a "hejno".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 22:34 R Muž @ lacewings [3413] - Živorodky-přírodní formyRe: Morticia
-Tedy Black Molly není hejnová ryba? Molly není "hejnová" ryby
-Může být tedy v akva sama? Může, ale lepší je ve společnosti "ryb-y" svého druhu
-Jako sama s jinými druhy? Může být sama ve společnosti jiných ryb
-Nebo jak tomu mám rozumnět? Nevím ,pouze odvozuji z komunikace ,že je potřeba více načíst základy chovu jednotlivých druhů ryb
- ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 22:16 Žena @ Morticia [55] Re: lacewings
Aha,nevím, jaký je rozdíl mezi skupinou a hejnem. Každopádně jsem myslela hejno, hejnové ryby, které vyžadují vícero kusů svého druhu. (Skupina je celá osádka akva třeba? Mě tak napadlo..?)
Tedy Black Molly není hejnová ryba? Může být tedy v akva sama? Jako sama s jinými druhy? Nebo jak tomu mám rozumnět?
Panceřníčky uvádím jako příklad, že jsem o nich četla zmiňované, tak se ptám, jestli to stejné platí u black molly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 21:51 R Muž @ lacewings [3413] - Živorodky-přírodní formyRe: Morticia
-název vlákna je ,,Black molly - chov,,
-nevím tedy co mají panceříčci společné s tématem ,včetně společenství a chování ,
-skupina a hejno jsou dva rozdílné výrazy
-u mollyn můžete mit sice skupinu ,ale ne hejno ,nebot jejich chování tomu není přizpůsobené
-atd, s tím křížením ,tak to bylo na hodně dlouhou ..........
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 21:34 Žena @ Morticia [55] Re: lacewings
No, třeba u pancéřníčků jsem četla, že různé druhy moc spolu hejno netvoří, i když jde o jeden rod. To stejné prý i albínové formy.

Kříženci se asi vyskutnou,kor u mollyn. To jsou asi ty flekaté rybky, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.04.2017 22:57 R Muž @ lacewings [3413] - Živorodky-přírodní formyRe: Morticia
Morticia napsala: A považují se za skupinu i různobarevní jedinci-nebo chce hejno stejnou barvu?
-za skupinu lze považovat cokoliv
-pokud skupinu tvoří ryby jednoho druhu ,ale odlišné kresby,typu nebo barvy ,lze je chovat ve skupiné
-je nutné si uvědomit ,že dojde ke křížení jednotlivých jedinců mezi sebou a v odchovu se vyskytnou -kříženci- jednotlivých druhů barev ,typu a kresby jedinců ze skupiny
-doporučuji chov jednoho typu (klasika ,lyra) a jedné barvy (černá ,gold) například ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2017 21:55 Žena @ Morticia [55]
Asi je blbost pořizovat si jednu Molly,co? (no dobře,tušila jsem to...)
A považují se za skupinu i různobarevní jedinci-nebo chce hejno stejnou barvu?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2016 16:07 NyanBunny
Tak výměna 30% vody stoprocentně každý týden hadicí (odkalování), ale filtr pouze vnitřní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2016 16:02 R Muž @ afc1886 [3557] Re: NyanBunny
Tak také záleží,jak se budeš o akvárium starat,jaká bude filtrace atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2016 15:50 NyanBunny
Chtěl bych ve 150l chovat Black-Gold-Silver Molly (10ks cca) a k nim samozřejmě další neživorodé rybičky. Ale vzhledem k tomu, jak znečišťují vodu, nevím, jaké rybičky jsou vhodné. Mám rád Parmičky, Razbory, Dánia, Skaláry a Pancéřníčky. (-;Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 21:36 Muž @ LiborSprysl [8763] Re: Jakub1121
Dusíci... anebo kyselá voda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 20:37 Jakub1121 – Molly
Ahoj, jsem začatečník a chci se zeptat jestli nevíte co znamená když se moje Black Molly hodně rychle třepetají a schovávají v travě nebo pod kořenem. Mám je asi dva měsíce a teď to u nich pozoruji prvně.
Díky za odpověď.
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2016 13:22 Setha Re: melrok
Já mám opačný problém... moje Molly (hlavně jedna samička) mi permanentně cupují beťáka.. Takže je potřeba připravit hodně úkrytů..

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2016 15:24 Muž @ ŠtefanT [203] - ŽivorodkyRe: nomic
Ne "někdy nutno", pokaždé nutno! Jsou to pořádná prasátka a pokud se neodkaluje v malých nádržích každý týden, je to časovaná bomba, než dojde ke stavu, který popisuje romant.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 12

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby Přidat příspěvek • Zobrazeno 9525x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/4198-black-molly-chov