Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Black molly - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Black molly - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2018 20:04 Muž Yirka [9123] Re: Morticia
Vločky nadrob na prach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2018 17:20 Žena Morticia [118]
Fotka k příspěvku Tak máme miminka! potlesk Jen co jim dát? V Atlase píšou, že ihned přijímají běžnou potravu, ale vločky je jaxi netankují... U něčeho jsem četla žloutek, v jaké formě? Nebo něco jiného spešl pro mollyny?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2018 16:28 Žena Morticia [118]
Tak jsem zkusila spařený špenát a že by se po tom nějak hnaly...možná velké kousky? Dáváte ten sekaný nebo mletý?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2018 23:19 - Re: lacewings
Len tipujem,keď majiteľ opisuje také zmeny sfarbenia.Teraz sú tie panda platy v kurze a často sa miešajú od buka k buku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2018 23:01 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Prašan
-spíše mix vycházející z Poecilia velifera ,která rovněž byla mix ,nebo z Poecilia latipinna ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2018 22:36 - Re: Parek
A nie je to náhodou kríženec s panda platou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2018 20:44 Muž LiborSprysl [9015] Re: Parek
Asi nevěřím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2018 19:29 Parek Re: LiborSprysl
Fotka k příspěvku To si myslim že je blbost mám tam další 4 a dělá to jediná a taky je to jedina která je mnou odchovana a teď už vypadá takhle a omlouvám se za kvalitu fotek ale jsou dosti čilé a blbě se fotí
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.04.2018 17:44 Muž LiborSprysl [9015] Re: Parek
:-) Mění kamufláž podle toho, jak moc velký bordel máte v akvárku? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2018 09:46 Parek Re: LiborSprysl
No právě že ne ona během měsíce z bílé přešla na černou a pak z5 na bilou a teď zase na cernou
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.04.2018 13:18 Muž LiborSprysl [9015] Re: RE5PEKT
No jasně, když byla malá, tak shluk černých buněk byl hustý a jak roste, tak světlá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2018 11:42 jamajcan Re: RE5PEKT
Návrat ke kořenům :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2018 11:23 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Pepan
Jestli to chápu správně, tak tazatel říká, že mu mění barvu během života coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.04.2018 11:03 - Re: Parek
V časovom intervale cca 3-4 roky pri poctivej selekcii by sa to mohlo ako tak farebne ustáliť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2018 11:01 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Parek
Ustálení barevné formy je až tak po páté až šesté generaci. Vzhledem k tomu, že tyto ryby se chovají v Ázii v rybnících jako směs forem, zřejmě to není poslední překvapení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2018 08:49 Parek Re: lacewings
Nojo ale ona měnění barvy už mi to udělala po druhé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   01.04.2018 20:34 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Parek
- jedinec v důsledku křížení barevných variet
- u tohoto druhu ryb jsou také barevné variety jako Gold ,Silver ,atd. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2018 19:22 Parek – Black molly
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím omlouvam se ale neuměl jsem najít žádné nějaké fórum o tomto. Chtěl bych se zeptat jak je možné že moje black molla změnila barvu??
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 13:16 Žena Morticia [118] Re: vaaclav
Mňo, je tam toho dosti, ale co konkrétně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 13:04 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Morticia
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 12:17 Žena Morticia [118] Re: Zip
Kytky??? Nééé, to nemožu potřebovat. :-| Více druhů i výborců mám, jen aby to bylo dostatečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 12:06 Muž Zip [277] Re: Morticia
U mě ty potvory žraly všechno: vločky, granulky, tablety, kytky....... :)
Někdy jsem měl pocit, že i kružníka zbaštily
Myslím, že jsou nenáročné, střídat více druhů a výrobců je určitě vhodné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 11:38 Žena Morticia [118] – Krmivo
Co byste doporučili za krmivo? Kromě klasických vloček přidávám i spirulinové tablety..něco dalšího?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2017 16:29 Rubi Re: LiborSprysl
Je pravda že rybky které se mi rodí jsem neviděla v žádné akvaristice :-D a když je někdo vidí nevěří že jsou to Molly :-D snad jenom ty lyry je vždycky prozradí. Ale daří se jim fakt náramně, spíše to vypadá že nemáme akvárium ale jednu velkou vytíračku. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2017 13:44 Muž LiborSprysl [9015] Re: Rubi
Takže je to hodně nestabilní kmen ryb, z nichž padá cokoliv... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2017 13:17 Rubi
Fotka k příspěvku Chovám v akváriu White, Black a Gold molly ... pravidelně se mi rodí čistokrevné černé, nebo bílé molly, ale občas se zadaří i takhle nádherné kousky :-) :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.04.2017 23:16 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Morticia
-za skupinu lze považovat cokoliv ,skupinu samic ,samcú ,barevných druhů ,typů atd.
-skupina se odlišuje od hejna ,sociální vazbou a chováním ryb
-pokud je u druhu ryby uvedeno ,,chovat v hejnu,, je to aspekt pro chov o větším počtu jedinců ,protože to odpovídá jejich chování a sociální vazbě
-v menším počtu se stávají bázlivější ,straní se mimo aktivní život v akváriu
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 22:44 Žena Morticia [118] Re: lacewings
Stále nerozumím rozdílu mezi pojmy "skupina" a "hejno".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 22:34 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Morticia
-Tedy Black Molly není hejnová ryba? Molly není "hejnová" ryby
-Může být tedy v akva sama? Může, ale lepší je ve společnosti "ryb-y" svého druhu
-Jako sama s jinými druhy? Může být sama ve společnosti jiných ryb
-Nebo jak tomu mám rozumnět? Nevím ,pouze odvozuji z komunikace ,že je potřeba více načíst základy chovu jednotlivých druhů ryb
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 22:16 Žena Morticia [118] Re: lacewings
Aha,nevím, jaký je rozdíl mezi skupinou a hejnem. Každopádně jsem myslela hejno, hejnové ryby, které vyžadují vícero kusů svého druhu. (Skupina je celá osádka akva třeba? Mě tak napadlo..?)
Tedy Black Molly není hejnová ryba? Může být tedy v akva sama? Jako sama s jinými druhy? Nebo jak tomu mám rozumnět?
Panceřníčky uvádím jako příklad, že jsem o nich četla zmiňované, tak se ptám, jestli to stejné platí u black molly.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 21:51 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Morticia
-název vlákna je ,,Black molly - chov,,
-nevím tedy co mají panceříčci společné s tématem ,včetně společenství a chování ,
-skupina a hejno jsou dva rozdílné výrazy
-u mollyn můžete mit sice skupinu ,ale ne hejno ,nebot jejich chování tomu není přizpůsobené
-atd, s tím křížením ,tak to bylo na hodně dlouhou ..........
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 21:34 Žena Morticia [118] Re: lacewings
No, třeba u pancéřníčků jsem četla, že různé druhy moc spolu hejno netvoří, i když jde o jeden rod. To stejné prý i albínové formy.

Kříženci se asi vyskutnou,kor u mollyn. To jsou asi ty flekaté rybky, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.04.2017 22:57 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Morticia
Morticia napsala: A považují se za skupinu i různobarevní jedinci-nebo chce hejno stejnou barvu?
-za skupinu lze považovat cokoliv
-pokud skupinu tvoří ryby jednoho druhu ,ale odlišné kresby,typu nebo barvy ,lze je chovat ve skupiné
-je nutné si uvědomit ,že dojde ke křížení jednotlivých jedinců mezi sebou a v odchovu se vyskytnou -kříženci- jednotlivých druhů barev ,typu a kresby jedinců ze skupiny
-doporučuji chov jednoho typu (klasika ,lyra) a jedné barvy (černá ,gold) například ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2017 21:55 Žena Morticia [118]
Asi je blbost pořizovat si jednu Molly,co? (no dobře,tušila jsem to...)
A považují se za skupinu i různobarevní jedinci-nebo chce hejno stejnou barvu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2016 16:07 NyanBunny
Tak výměna 30% vody stoprocentně každý týden hadicí (odkalování), ale filtr pouze vnitřní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2016 16:02 R Muž afc1886 [14655] Re: NyanBunny
Tak také záleží,jak se budeš o akvárium starat,jaká bude filtrace atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2016 15:50 NyanBunny
Chtěl bych ve 150l chovat Black-Gold-Silver Molly (10ks cca) a k nim samozřejmě další neživorodé rybičky. Ale vzhledem k tomu, jak znečišťují vodu, nevím, jaké rybičky jsou vhodné. Mám rád Parmičky, Razbory, Dánia, Skaláry a Pancéřníčky. (-;Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 21:36 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jakub1121
Dusíci... anebo kyselá voda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 20:37 Jakub1121 – Molly
Ahoj, jsem začatečník a chci se zeptat jestli nevíte co znamená když se moje Black Molly hodně rychle třepetají a schovávají v travě nebo pod kořenem. Mám je asi dva měsíce a teď to u nich pozoruji prvně.
Díky za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2016 13:22 Setha Re: melrok
Já mám opačný problém... moje Molly (hlavně jedna samička) mi permanentně cupují beťáka.. Takže je potřeba připravit hodně úkrytů..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2016 15:24 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: nomic
Ne "někdy nutno", pokaždé nutno! Jsou to pořádná prasátka a pokud se neodkaluje v malých nádržích každý týden, je to časovaná bomba, než dojde ke stavu, který popisuje romant.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.01.2016 15:13 R Muž romant [27983] Re: nomic
Jednoznačně podmínky, tedy kvalita vody, to je základ. Pravidelná výměna vody, pravidelný odkalování dna, což u živorodek je někdy nutno provádět i týdně, tu výměnu vody i klidně častěji, kvalitní, výkonnou, ale hlavně biologicky účinnou filtraci, to jsou všechno věci, bez kterých to prostě nejde.
Edit: Těch trochu více přes 50 litrů čistýho, je pro molly hodně podhranový a bez nekompromisní a takřka denní péče je to odsouzeno k nezdaru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2016 15:05 nomic Re: nomic
Máte pravdu - chybí mu i kousek ploutve, takže oba dva samci půjdou pryč.....

Ale co to je za plíseň a jak se jí vyvarovat ?

Akvárko má 60 litrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2016 12:30 R Muž romant [27983] Re: nomic
Plíseň v lepším, bakteriální onemocnění v horším případě. Jak poznamenal kolega, jestli tam ten kus ocasní ploutve chybí, je to ta horší varianta. Jinak to co píšu, je pouze tip.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2016 12:22 R Muž afc1886 [14655] Re: nomic
Ta fotka je strašná,vypadá to jako by rybka neměla zadní ploutev.Co tak lepší fotka,více info o nádrži,nebo nejlíp založit prezentaci,ať víme jak velké akva je,jaký filtr,jak probíhá údržba atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2016 12:06 nomic – nemoc Black Molly - samec
Fotka k příspěvku Dobrý den, již několik dní mají moji 2 samci tyto šedivé fleky .......viz foto

V akvárku mám 26°C, pár jiných rybiček a jednu Black Molly samičku, která je pěkně prohání.

Nevíte někdo co s tím ?

Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2015 09:10 JoKa Re: máslo
A nebylo to spíš přirovnání? Něco ve smyslu tahá to jak špagety, například patentku??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2015 08:54 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: máslo
Tak molly jsou žravé ale nejlépe podle mě bude dát jim sušené kvalitní krmivo někdy k tomu salát nebo hrášek a řasu snad také najdou. Na špagety bych se vykašlal raději si je dejte k obědu. V přírodě jim to taky nikdo nedá...teda zatím nevím o podvodním fástfoodu pro ryby. A spongebob je pohádka kdyby někdo chtěl krmit hambáčema. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2015 08:12 máslo – špagety???
Ahoj, v jednom článku jsem četla, že black molly se mohou utlouct po špagetách smich je to možné? Jak mám jim je rozsekat na malé kousky nebo tak? Víte o tom někdo něco? :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.10.2015 20:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jifi
A proč by nežraly papriku? coze Myslím, že si nevzpomenu na něco z rostlinné říše, co by nebyly schopny sežrat. Ono záleží na struktuře podávané zeleniny... pokud bude narušená ( nepomůže ani najemno nakrájená), budete se divit, žerou i papriku. Pravda feferonky jsem nezkoušel, protože si nejsem jistý, jak je to capsicinem pod vodou. :-P Ale takové ovadlé kapie drobet pomačkané něčím hodně těžkým, mají ryby docela rády. A červené ryby zčervenají ještě více... ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 10590x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4198-black-molly-chov?od=51