Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Black molly - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Black molly - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 12:23 Muž Farrael [28] - Živorodky
No a neprohání jí sameček? To by mohl být důvod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 12:04 ajne – Re: traktorysta
Je to samička Black Molly. Akvárium je 28l, čistého asi 25-26l. Úkrytů má myslím dost(kromě kořene také kameny a rostlinky). Krmím pravidelně malé dávky několikrát denně. Kromě ní a samečka Black Molly je tam klidný páreček Pavích oček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 11:53 Muž traktorysta [26] - Labyrintky
no, asi je veselá...ale spíš vyplašená. jak velké máš akvárko, jaké tam máš ostatní ryby/živočichy, mají rybky dostatek úkrytů? jak krmíš, pozoruješ na ní i nějaké jiné změny (barva, je nafouklá, je to samec/samice)? atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 11:40 ajne – Black Molla - lítá jak raketa
Ahoj,
chtěl bych se zeptat, mám v akváriu pár Black Moll, a jedna z nich čas od času poslední dny najednou obrovskou rychlostí obepluje akvárium a na chvíli se schová pod kámen nebo kořen v akváriu, a za chvíli zase vypluje a chová se normálně. Je to normální chování nebo příznak nějaké nemoci? PH, No2, No3 jsou dobré.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2009 22:07 0
Fotka k příspěvku Nikdy se v mých chovech 'mollynések' za celé roky provozu akvaristiky nevyskytl případ , aby se stará samice proměnila v samce. V akváriu mohlo dojít k nějaké nepovšimnuté události.

Foto: P. sphenops v přírodní barvě - typ divoké formy v zahradním jezírku - prostředí napodobující jejich domovskou lokalitu s dostatkem řas , kde se jim přes léto výtečně daří , a taktéž se samy namnoží , aniž by rychle odrůstající odolný potěr byl sežrán.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2009 19:59 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: danasos
není to divný, stává se to. i já to pozoroval, ale u mladých půlročních jedinců. všechny vypadali jako samice a ejhle, ty největší se ukázali jako samečci.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 13:57 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
No tak to nieje najlepšie ked je v sietke s ktorou chytáš ryby, je to pre nu malé. Ked nemas dalšie akva, tak si urob toto rybicky.net/rady/clanek/270 .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 06:49 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Pokud jsou v nádrži jen ty Black Molly a podobně živorodky či menší rybky, tak bych minimálně do velikosti 2cm do společné nepouštěl. Ale lepší je jí mít v samostatné nádržce. Není pak stresovaná od dospělích co občas dotěrně mohou dorážet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 00:24 Markéta – Mám separovat malou Black Molly?
Ahoj,jsem akvarista-začátečník,proto prosím o radu.Narodila se nám malá BlackMolla, podle rady na netu jsem ji separovala od matky,aby ji nesežrala.Plave ve stejném akvárku,ale je omezená lovící síťkou.Jak dlouho ji mám separovat,aby měla šanci přežít? Nerada bych o ni přišla,přece jen první přírustek...Díky za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 15:22 p3tra – Re: stanovsky
ahoj, možná blbý dotaz, ale asi rok mám v akvárku dvě molly a byla jsem bytostně přesvědčena, že jsou to samice, žádný gonopodium, a jedna z nich měla jednou mláďata(ta druhá je její potomek), před měsícem jsem koupila další dvě molly,někde jsem se dočetla, že má být víc samic než samců, tak jsem dokoupila další samičku a samce(od otřelých chovatelů). A ted, ať koukám jak koukám, vidim onen gonopodium i u těch dvou starých molly a nakonec to vypadá, že mám tři samce a jednu samici, která má už pěkný břich.... je možný že "překonvertovali" na druhý pohlavý? coze jinak agresivní vůbec nejsou..
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2009 10:44 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: zralok
Tak dneska ta moje pošla sad Asi před týdnem přestala žrát a začala polehávat a teď jsem vytáhla ťuhýka z akviška. Jestli to bylo z toho zárodku/hrbolku, nebo něčeho jiného, nevím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 14:15 zralok
zdravotni stav se zhorsil, rybka utracena tone
po ohledani mrtvolky potrzeno, ze mela nevylihnuty zarodek, ktery se ji vsak nepodarilo vypudit z tela ven
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 19:46 HaZetka – moly
Moje moly to měly taky, buď se to ztratí a nebo prostě jen nebude mít mladé. Mě se alespoň nic víc nestalo. Žila tim spokojeně až do konce který způsobilo stáří. Nijak jim to nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 12:17 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Haimdol
Něco podobnýho má i moje samice pavího oka, stáří 8 měsíců, za sebou má 3 porody a po posledním má u řitního otvoru něco podobnýho. Plave, žere, ale už nerodila (2 měsíce). Může to způsoit neplodnost? Ani by mi to nevadilo množí se jak králíci :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 12:12 zralok – Re: Haimdol
Vyhrezla streva urcite ne, spis se snazi vypudit nevylihnuty zarodek jak pise Haimdol. Uvidim jaky to bude mit dalsi prubeh, zatim jsem se s necim podobnym u zivorodek nesetkal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 10:33 R Muž Silent [5949] – Re: zralok
To vypadá na nevylíhlý zárodek. Asi se ho snaží vypudit z těla. Podle velikosti břicha bych typoval, že je březí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 10:33 Žena Nigerin [19] – ...
nejsem odborník ale připadá mi jako by jí vyhřezly střeva... ale nevím to ti musí poradit někdo jiný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 10:24 zralok – Black Molly a bílý "výrůstek" u řitní ploutve
U mé nejstarší samice Black Molly se objevila "ze dne na den" u řitní ploutve taková "masitá" bílá kulička, asi 4mm průměru ( konzistence asi jako stařičké lepidlo drago prodávané v tubě :). Setkal jste se již někdo s tímto? Ryba je klidná, normálně žere, jiných ryb se nestraní. Zatím jsem preventivně mírně zvednul teplotu, ač si nemyslím, že jde o nějaké onemocnění, napadení parazity aj. Mám ji odlovit do karantény, je to již starší ryba nechci ji zbytečně stresovat?
viz foto:
foto.pvfree.net/…
nebo další fotky na
foto.pvfree.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2009 20:23 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Killer88
Přesně tak. Samice živorodky je březí jen co jukne na gonopodium :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2009 18:42 Muž Killer88 [39] - Cichlidy
Jedno je jisté, samce určitě někdy viděla :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2009 18:33 Maikie
neni to wagtail:) a uz rozhodne ne zakukleny samec:) uvidíme za pár dní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2009 17:58 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Maikie
Domnívám se, že jde o wagtail mečovku. Podle mé zkušenosti se mečovky a black molly nekříží, mečovky se kříží s platami (rod xiphophorus) a black molla (živorodka ostrotlamá) se kříží s živorodkou velkoploutvou. Endelrky se kříží s paváky ... To, že někdo údajně nemá samcde od mečovky, ještě nic neznamená, může mít zakukleného tzv. pozdního samce, tj, samce s menším mečíkem, ale většího, který dost dlouho vypadá jako samice. A já mám od pozdního samce v barvě červené a berlínské samice jak červená, tak berlínská ale i ananasová (nebo jsem taky našla zbarvení papoušek) mláďata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2009 16:05 Maikie
Fotka k příspěvku další foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2009 16:04 Maikie – těhotná
Fotka k příspěvku Takže, tady je ryba z mého odchovu, v životě neměla samce mečovky. Celou dobu vyrůstala se samcema black molly. Je v říji. nechápu to. Jeden zkušený akvarista mi říkal, že o tomto křížení už slyšel ale ještě to neviděl. Co si o tom myslíte? Reakce typu-máš to už z obchodu atd si nechte pro sebe, ještě jednou-můj odchov, nikdy neviděla samce:-D teda pouze od black moll...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 11:50 Muž Yirka [9118] – Re: kolcun2
Já bych to nechal na přírodě. Vrátil bych ji do nádrže a pozoroval a naučil se rospoznávat chování těsně před vrhem. Potom pokud budeš chtít větší odchov si to už v pohodě ohlídáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 11:46 kolcun2
Chcel by som sa poradiť, mam parik moly a pred 2 mesiacmi sa mi zdala byt nejaka tučna tak som ju prelovil. od vtedy este stale nič. Skučal som yvičit teplotu. Pravidelne im čistim. Neviem co s tim. Skor sa mi vyliahli skalare než moly, mečune a gupky. Ďakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 10:27 MilanRada
Tohle jsou klidné ryby, takhle se chovají když chce samec oplodnit samici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 20:53 MilanRada – Re: Ipetr
Určitě je ta z prava je samička, protože má břicho ve kterém má mladé a samec se jí zkouší ještě jednou oplodnit. Ale ona už je oplozená takže i když se propojí tak se jí nic nestane. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 17:23 DeathAngell
asi by to chtělo lepší foto ale podle me jsou to oba samci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 17:06 Muž DavidDizzer [26] – Re: DeathAngell
já bych neřekl že jsou to oba samečci- podle mne je sameček vzadu a samička v předu ale chce to ještě fotku! sice to vypadá že i ta ve předu má gonopodium, ale newm newm... asi ne-e> polde mne samec x samice
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 16:44 DeathAngell
oboje samci , na 100 Litru je to moc málo rostlinek ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 10:20 Žena pavliina [50]
Nevím jestli jsou to opravdu dva samečci, chtělo by to ještě jednu fotku - teda aspoň pro mě :-) Ale i pokud by to byl páreček, tak sameček bude neustále pronásledovat samičku. Řešení by bylo na jednoho samce 2 samičky, aby tu jednu neuhonil. A pokud to budou 2 samečci, tak řešení je v tom, dokoupit další samičky, ale to v tém případě nedoporučuji, protože rybek máš už takhle dost. Jedině jednoho samečka darovat, protože ať je nádrž sebezarostlejší, tak se dva samečci budou vždycky prohánět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 10:15 R Muž Silent [5949]
Podíval jsem se na tvou nádrž a moc rostlinek kam by se slabší jedinci mohli schovat tam nemáš. Je třeba to nechat zarůst a pak i vzájemné potyčky samců budou výrazně omezeny. Nebude jeden druhému moc na očích. Apropó na fotce jsou to oba samci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 10:10 Žena Hatomi [27] – Re: Ipetr
myslím,že to jsou dva samečci,takže konkurují,ale neboj neublíží si ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 10:08 Muž Ipetr [1] – Dvě Black Molly stále se prohání...
Fotka k příspěvku Naše dvě Black Molly se chovají nějak podezřele, jedna druhou stále nahání a nedá jí pokoj. Jsou vidět na fotce.

Může být ta první holka?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 10:04 R Muž Silent [5949] – Re: pavliina
Spíše jsou obě ryby samci. Mají gonopodium.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 10:35 Muž hf [54]
Jo, ta výměna nahradit Black Molly Mečovkama se mi líbí. Mollyny tam byly hlavně kůli žraní řas a řasy stejně už došly. Dám vědět jak to dopadlo...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 20:50 V – Re: hf
Jo, mečovky jsou celkem uspěšnými hubiteli potěru. Včetně vlastního. Podmínkou je nedostatek úkrytů pro potěr = nepříliš zarostlé akvárko. Zároveň ale nezapomínej, že to je další živorodka. Takže další čuňátko. Na zpracování více odpadu potřebuješ víc rostlin. Víc rostlin = víc úkrytů. Víc ukrytů = víc přeživšího potěru. A tak dále a tak dále. Dostáváš se tím do začarovaného kruhu. Takže můj tip je buďto přidat třeba ty Rájovce, nebo Mečovky MÍSTO Moll.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 19:10 Muž hf [54]
Může ještě někdo potvrdit ty Mečovky? Zase abychom za 2 měsíce neřešili otázku co žere potěr Mečovek... :P

Ty Rájovci / Skaláry jsou na nás už moc velký a moc se nám nelíběj. :P

Bojovnici mi už někdo rozmlouval, že by ji naše rybičky potrhali ploutve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 17:55 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – zapomněla jsem dodat
Jo a mečovky nám zlikvidovaly celou populaci malých black moll - žraly je jak jednohubky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 17:40 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – likvidace potěru
Mně se nejvíce osvědčily mečovky - ty si pochutnají na všech mláďatech do 1 cm včetně vlastních. Než jsem je dostala, měla jsem 13 malých pavích ok po prázdninách a mečovky to zredukovaly na 2 kousky. Navíc se k black mollám i pavím okům hodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 17:28 Muž deathfoe [58] – Re: Kisssi
Potřebuje se zbavit potěru Black Molly, což uživatel V napsal správně: "Dospělé paví očko je pro ně moc velké sousto, ale s potěrem oček i moll si poradí...".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 15:51 Kisssi – Re: V
ale on se pořebuje těch mol zbavit jestli jsem to dobře pochopila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 15:08 V – Re: hf
Rájovci nebo nějaké ne moc velké cichlidy... Dospělé paví očko je pro ně moc velké sousto, ale s potěrem oček i moll si poradí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 15:04 Muž Dixon [13] - Sumci
rajovec alebo bojovnica,len neviem ci by nieco nespravili pavim ockam :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 14:58 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: hf
možná by stačilo koupit nejakou rybu která je sní třeba řeknu skalary ale to by se nehodilo ke grupkám tak možná parmičky nebo neco takovýho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 14:08 Muž hf [54] – Co sežere Black Molly
Zdar,

Na základě rad zde ve fóru máme v akvárku paví očka a black molly. (kromě dalšího). Black Molly fungují naprosto perfektně jako likvidátor potěru Gupek (co nestihnou sežrat sami, dožerou dospělé Gupky). Bohužel vlastní potěr v podstatě nežerou, takže se nám v akvárku udržuje víceméně stálá populace pavích ok ale Black Mollyny se utěšeně a ne můj vkus dost neřízeně rozmnožují.

Hodně mollyn je taky šedivých (nikoliv uhlově černých), takže je neupíchneme ani zadarmo v akvaristice a ruční selekce se skrmováním kočce se mi vysloveně příčí. Napadá vás co s nimi?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2009 13:13 Muž romi [7]
mozmo mas frigidnu samicku ako ja...samcovi je jeho gonopodium nanic :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2009 13:01 R Muž Silent [5949] – Re: stanovsky
Gonopodium. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2009 12:56 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Jako rozeznat pohlaví není těžké. Živorodky mají tzv. genopodium.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 10590x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4198-black-molly-chov?od=451