Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Black molly - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Black molly - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 16:49 Kamča Re: romant
Myslim, že to vše máme ok Teď už zase jo. A taky máme v oddělený 20l nádrži mimina black moll, pav. oček a mečovek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 16:45 R Muž romant [27987] Re: Kamča
Chtělo by to prezentaci, takhle je to věštění z křišťálový koule a já jí mám jako na potvoru v servisu. :) Živorodky jsou velmi zdatní producenti odpadu a nejenom ta výměna vody a údržba dna, ale taktéž vhodně zvolená filtrace(výkonná a hlavně účinná) pro danou nádrž bude uzavírat takovou základní trojici důležitých faktorů jenž mohou velmi zásadně kondici osazenstva ovlivnit. Počet ryb v akváriu nevyjímaje. ;-)
Edit: Tu postiženou rybu bych nehledě na její zlepšující se zdravotní stav odlovil do separé nádrže, protože jsou-li to paraziti, tak bude docházet k jejich zanášení do akvária společně s výkaly té ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 16:44 Kamča Re: Wendy2
Nene mam 112l a asi 18 rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 16:38 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Kamča
jestli máš 30 živorodek v deseti litrech, tak jo :) (nic o akvu nevíme...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 16:37 Kamča Re: romant
Myslíš si, že jednou týdně 2/3 je málo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.06.2013 15:35 R Muž romant [27987] Re: Kamča
A když budeš příště měnit vodu jak se má, což je u živorodek častěji než často a náležitě pečovat o dno, tak se obdobný nezdoby budou minimalizovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 14:55 Kamča Re: LiborSprysl
Hned včera jsme vyměnili 3/4 vody, odkalili dno, přidali do vody modrou vodičku pro takovýhle onemocnění a osolili. Oko je o moc lepší než včera, ještě trošku nateklý, ale jinak všechno ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 04:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kamča
Ne všechny příznaky se musí sejít...ale to oko je skoro vždycky...a vždycky je příčinou rozvoje choroby růst dusíků nebo jiného bordelu v nádrži...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 14:26 Kamča Re: LiborSprysl
Fotka k příspěvku Ona je jinak ale uplně normální... Jí, plave taky normálně, žádná prohnutá páteř... Ikdyž počkej, mohlo by s tím souviset, že měla takovou bouličku na břiše? Malinká, žlutá, vypadalo to jako uhřík. Ale nevim jestli to byla přesně tahle ryba, máme silver čtyři. Ještě jedna fotka...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 14:09 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kamča
Kamča napsal: Ono zakalený neni, jen strašně vypouklý. Tady na té fotce je to vidět ze strany, ale je strašně rozmazaná. Ještě to zkusim vyfotit líp. Jde to moc špatně a ta mrška se schovává.

Utratit neléčit a hned...paraziti...http://rybicky.net/nemoc/hexamita-salmonis...než povyměňujete vodu, to roznese mezi ty vaše ostatní živorodky...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 13:42 R Muž romant [27987] Re: Kamča
Měnit denně vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 13:40 Kamča Re: romant
Fotka k příspěvku Ono zakalený neni, jen strašně vypouklý. Tady na té fotce je to vidět ze strany, ale je strašně rozmazaná. Ještě to zkusim vyfotit líp. Jde to moc špatně a ta mrška se schovává.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 13:23 R Muž romant [27987] Re: Kamča
Jako nic nekazící opatření začni měnit vodu, klidně denně 1/3. Pokud je ten zákal jenom povrchový tak to budou zvýšený hodnoty N látek na což by vodoléčba měla zabrat, ale pokud je to oko zakalený celý i tzv. uvnitř, tak to by mohlo ukazovat na vnitřní parazity a s tím si už vodoléčba neporadí, nicméně bez té prezentace a fotek to je jenom domněnka, co jsem napsal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 13:14 Kamča Re: Kryštof
Zkusím to vyfotit. Snad se to povede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 13:10 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Kamča
dej fotku a založ si prezentaci, je strasne moc faktoru co by to mohlo zpusobit, a navíc když nevíme jak to vypada :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 13:09 Kamča – Oko
Prosím o radu. Teď jsem koukala do našeho akváka a koukám, že jedna silver molly má strašně vypouklé a nateklé oko. Ono jí snad za chvíli praskne! Co s tim, co to je?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 16:22 guly – dekuji
dekuji za fotky a zjistil jsem ze je mam v akvarku kluka a holku dekuji moc vsem a kdy bych tam mel ocekavat nove potomky ja vim blba otazka dekuji za odpovedi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   05.04.2013 13:16 Žena vondr001 [674] Re: guly
Fotka k příspěvku samice
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   05.04.2013 13:15 Žena vondr001 [674] Re: guly
Fotka k příspěvku Samec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   05.04.2013 13:11 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: guly
To není o tvaru ocasní ploutve, musíš se podívat na řitní ploutev.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 13:06 guly – Re: vsichni
dekuju vam vsem za odpovedi tak abych si bil jisty samecek ma jakoby konec ocasovykrojeny do vnitr a samice je tlustejsa a ma ocas rovny je to spravne dekuji za odpovedi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 00:02 Živorodky123456 Re: Kamča
odpověď pro: Kamča
Je to možné na 100% není to totiž jiný druh, ale pouze jiné barevná varianta oba jsou poecilia sphenops- živorodka ostrotlamá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 23:58 Živorodky123456 Re: guly
Samečka od samičky zaručeně rozeznáš podle toho, že sameček má gonopodium což je pářcí orgán pro vnitřní oplodnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 20:43 Žena vondr001 [674] Re: guly
ty rozdíly jsou vidět hned na hlavní stránce -pozná se to podle tvaru řitní ploutve. 1.foto samec, 2. samice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 20:29 guly – RE: romant
tak ze je jedno jaka to je ryba a ma to stejny narokya vsechno k tomu zejo jo kdyz uz se ptam jak uz sem se ptal v me prvni otazce na tu samicku a samecka odpovis mi prosim na to dekuji za odpoved :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 20:26 R Muž romant [27987] Re: guly
To bude asi nějaká závojová forma a bude platit co je napsaný v tom odkaze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 20:24 guly – RE: romant
diky romant ja vim to uz sem si cetl ale ja mam nejakou jinou odrudu ve zverimexu rikaly ze je to black molla se zavojnatym ocasem nebo tak neco ale jinak dekuji za odpoved :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 20:14 R Muž romant [27987] Re: guly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 20:10 guly – prosim o radu
muzu se zeptat dnes sem si dal 2 black molly do akvaria jsou velky cca 5 cm myslim si ze jsou to kluk a holka muzu se zeptat holka ma veci bricho a je vetsi a samecek je hubenejsi a ma ocas jakoby do mesice jestli jo poradte dodam i fotky jak vypadaji a kdy se tak zacnou rozmnozovat nebo kdybich mel cekat nove prirustky dekuji za odpovedi jo a este cim je mam prosim krmit dekuji za odpoveti :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.04.2013 09:15 bugiiinka Re: malyLibor
Všechny rybky jsem dala pryč a ponechala jsem si jen ty molly(2x samička + 1x sameček). Přikoupila jsem pár pavích oček. Rybkám se zdá se daří,všechny jsou zdravé a živé :-) Vodu měním cca každých 5-6dní 1/3 se současným odkalováním dna. Zasadila jsem i více rostlin a místo kamenů dala větší kořen. Tak snad to tak bude stačit ;-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 23:01 Muž melrok1 [13] - Živorodky
Molly sa mnozia naozaj extremne mal som na zaciatku 2 a uz mi preslo cez ruky asi 500 mladych co ich mam. Koli nim som zalozil uz 3 akvarka momentalne mam 150 molly doma zasobujem vsetky obchody v okoli. Uz o mlade ani nestojim ale proste mi tolko mladych preziva .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.03.2013 15:51 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: bugiiinka
I tak to budeš mít hodně těžké. A další problém máš v tom, že máš hejnové rybky v malých počtech. Prostě v takhle maličkém akvárku nemůžeš mít cokoliv, co se ti líbí. Buď potřebuješ větší akvárko, nebo méně rybiček. Většina těch, kdo ti tu radí, to s tebou myslí dobře. Není to příjemné, když ti rybky umírají kvůli vodě znečištěné přerybněním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 13:25 bugiiinka Re: malyLibor
Já je nechci na rozmožování..teda vím že se množí rychle a v hojném počtu. Ta jedna mi už porodila, ale pár malých zbaštila skalárka(ta už je zpět ve zverimexu) a pět jsem jich odlovila a ta jsou v jiném akvárku. Do tohoto 45l už žádné dávat nebudu. Takže pokud porodí, odlovím a půjdou vedle a až vyrostou, tak je někomu nechám :-)
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2013 14:20 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: bugiiinka
romant myslel vrátit všechny tetry, a to včetně neonek, a nechat si jen molly.. a i tak to bude moc těžké udržet si v akva biologickou rovnováhu.Ty molly by potřebovaly akvárko aspoň 100x40x40cm, ale i to jsou schopny při své rozmožovací schopnosti během pár měsíců zcela zaplnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2013 10:13 bugiiinka
Ok to jsem chtěla slyšet:-D nééé dělám si srandu.. zkusím to, holt budu muset hodně udržovat, ale nevadí, baví mě to a chci aby se jim dařilo, tak pro to musím něco udělat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.03.2013 09:52 R Muž romant [27987] Re: bugiiinka
Bude to chtít opravdu poctivě měnit vodu a to klidně 2x týdně a dodržovat to střídmé krmení a udržovat dno v čistotě, jinak to nepůjde. Ty tetry, což jsou klasický hejnový ryby vrátit do akvaristiky a nabrousit ostruhy na těch mollách, bude to řehole, ale není nad osobní nepřenosný zkušenosti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.03.2013 09:37 bugiiinka Re: romant
Jj, uhlí tam není. Bylo tam asi týden a pak jsem ho vytáhla. Ted je tam pouze molitan nahoře a keramika dole. Zatím je voda průzračná, odkaluju, nepřekrmuju(krmím jen trochu ráno a trochu večer a jednou za tři dny jim dám pauzu), pravidelně měním vodu, protože se mi narodili malé mollynky a ty mám vedle, takže jim dávám vodu z akva a do něj dolévám novou odstátou. Měla jsem snad nejblbější osazenstvo co jde:-D skalára, molly, neonky a tetry... Nesmím věřit všemu co ve zverimexu řeknou :-/ V každém případě Skalárku jsem odvezla, bude se mít lépe ve větším. Tetry žhavé asi také odvezu, jsou tam jen dvě... A musím vyndat ty kameny, místo nich dát kořen, zasadit více květin a zvážit jestli molly nebo neonky....nechci se rozloučit ani s jednou z nich sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.03.2013 08:10 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: romant
Stejně to s těmi mollynami nebude jednoduchý. Vím dobře, co dovedou i ve 2x tak velkým akvárku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.03.2013 08:04 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: bugiiinka
Špatně tam jsou molly i tetry. Molly nadělají hodně svinčíku, až se Ti rozmnoží, budeš tam mít strašně plno. Je to na ně opravdu malinký.
Tetry jsou hejnový ryby. Nehledě na to, že si rády víc zaplavou. Abys měla dostatečně velký hejno neonek a těch teter žhavých, na to je to akvárko opět prostě moc malý. Navíc chtějí čistou vodu, což v tak malým objemu společně s živorodkama může být dost problém.
Chtělo by to opravdu větší akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.03.2013 08:02 R Muž romant [27987] Re: bugiiinka
Jsou to špindírové, to je ten problém a s tetrama jako čistotnejma a čistotu vyžadujícíma rybkama se to tluče, tu velikost akva nehodnotím, to by tam ta osádka nemohal bejt vůbec. Takže když si tam necháš jenom ty molly a budeš se o akvo pravidelně starat, týdně měnit alespoň 1/3 vody, nepřekrmovat, pravidelně odkalovat dno a budeš tam mít hodně rostlin a výkonnou a hlavně účinnou filtraci(vyndal bych z toho filtru to uhlí a dal místo toho buď nastříhanej biomolitan, ale spíš nějakou keramiku), tak na nahlédnutí do akvaristiky, to beru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2013 07:50 bugiiinka – prosím o zkušenosti s molly
Hezký den :-) Mám nově založené akvárko, 45l, osazenstvo zatím tetry a molly. Skalárku jsem dala na doporučení pryč. Spousta lidí mi píše, že mám dát pryč i molly. Mám je ráda a raději než jich se zbavím těch teter, pokud je to tak špatné. Ovšem má otázka zní: Mohu molly mít i v takto malém akváriu, když přizpůsobím údržbu? A mohou tam být zároveň s tetrama? Prosím o rady ze zkušeností(teoretické i praktické), literaturu mám pročtenou(sice pozdě, ale přeci;-)). Za všechny rady předem moc děkuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 18:51 Muž melrok1 [13] - Živorodky
unas v obchode maju len pokrizene gold silver a black molly .... vyzeraju strasne tie mlade cistokrvnu ciernu a lyrovitym chvostom aby clovek hladal iba na burzach alebo priamo od chovatelov ... liberty molly poculy ste onej ? ma ju niekto ? uz dlho tu rybku hladam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 16:35 Muž Kryštof [314] - Amerika
U mích molin se to stalo a pár jedincu vypadalo podobně jako mečovka berlínská ale černobílích

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 16:06 Kamča
Tak to se máme na co těšit :-) Každopádně jestli se samečkovi zadařilo, nedokážu si představit ty miminka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.02.2013 15:57 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Kamča
Je to stejný druh, jen dvě barevné varianty. Samečkovi se to povede a výsledkem budou děsně nepěkné mladé :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.02.2013 15:52 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Kamča
To je víc než možný, spíš je to jistý ano Proto je lepší chovat jen jednu variantu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 15:47 Kamča – Jde to vůbec?
Dobrý den, mám jeden dotaz, doufám, že to neni moc blbej dotaz :-) Je možný, aby sameček blackmolly oplodnil samičku goldmolly? Samečkovi se holka líbí a je vidět že se snaží jí oplodnit, ale nevím, zda to vůbec jde, když je to jiný druh. Ikdyž na druhou stranu obě jsou molly... Děkuji za odpovědi a předem se omlouvám, jestli je to nesmyslný dotaz... K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 17:04 Žena Dwarfy [156] Re: nika
Dospívají cca za 4-5 měsíců...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 21:42 R Muž romant [27987] Re: nika
Řitní ploutev samečků je přeměněna v kopulační orgán, tzv. gonopodium, samičky takto vybaveny nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 21:34 nika Re: romant
A jak rychle zjistim pohlaví prťat?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 10594x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4198-black-molly-chov?od=201