Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Black molly - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Black molly - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2011 16:15 Muž Gunguy [2] – Balloon molly chov
Dnes mi porodila moje Balloon molly , ale porodila jenom nevyvinuta vajicka, a mrtve rybicky.... zive jsou pouze dve nebo tri, nevite , co to mohlo zpusobit? Koupil jsme ji naladovanou, a dal ji rovnou do porodničky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 16:07 R Muž romant [27987] Re: Danča
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 15:48 Danča – Dobrý den
Prosím vás nevíte jaký je u Black molly nejvyšší věk :-O ? děkuji vám ...... :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 19:26 77luky – black molly
já sem chovatel rybek black molly se množí dcela dobře akorat potřebují hodně rostlinstva aby se ty malí měki kam skovat :-) :-) :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 15:05 R Muž romant [27987] Re: simakov7
Nevím, nedokážu to takhle posoudit, jenom jsem na základě poskytnutých informací vyslovil svůj názor. Pokud se nějak zajímáš o tresové reakce akvarijních ryb, tak bude jistě dobré použít strejdu gúgla a jistě se něčeho dopátráš. Když se podíváš do zdejšího atlasu ryb na nároky Tvých chovanců, tak Ti z toho taky jistě něco vyjde. ;-)
EDIT: rybicky.net/atlasryb/zivorodka_ostrotlama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 15:04 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: simakov7
To se muze projevovat ruzne u ryb, stejne jako ruzne u ruznych lidi. Takze kdyz cloveka zavres do sudu, a druhy den ho pustis, nekomu to nic moc neudela, nekdo sebou svihne o zem a zacne brecet, a nekdo vezme sekeru a vysvetli Ti to :) . A tahle ryba zvolila neco jako ten system "sekera".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 14:53 simakov7
Tak když se u ní projevuje stres, tak jak to, že ještě neumřela? :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 14:44 R Muž romant [27987] Re: simakov7
Tak rozhodně tam nepatří ta neonka, to je bez debat. Na moly je to velmi malá nádrž a zřejmě se u nich projevuje stres z toho malýho prostoru a projevuje se to tím požíráním pavích oček. Nechal bych tam jenom ty paví oka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 14:40 simakov7
terarko má 30l a mam tam 3 paví očka, 4 neonky a 1 black molu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 14:39 simakov7
jo aha...ony se ty komentáře objevují na konci.pardon on o u terarek je to jinak :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 14:38 R Muž romant [27987] Re: simakov7
Takže ještě jednou. Jak je velký akvárko v němž jsou společně ty moly a paví oka a kolik je tam celkem ryb?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 14:36 simakov7
Me black moly žerou paví očka, hlavně samečky. Koušou jim ocásky a někdy je kousnou do krve, takže umře. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 07:38 simakov7
Ano je docela dost velká a pozor!! Požírá ocásky samečkům pavích oček, kteří na to následně umírají.... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 21:05 R Muž romant [27987] Re: simakov7
Jak je to akvárko velký a kolik tam těch rybek je celkem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 21:00 simakov7 – Žravá Black Mola
Jednou jsem si koupila do akvárka dvě Moly a měla jsem tam i paví očka. Od té doby mi začala paví očka ubývat a jázlistlia, že moje Black moly jim ukousávají ocásky, protože jim to ukousnou do krve a rybička umře. Stává se to jen u samečků (samičky nemají tak dlouhé ocásky). zkoušela jsem je už někomu udat. Je možné tomu nějak zabránit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 19:13 R Muž romant [27987] – Re: luciasek
Pořídil bych jim tam samce bety a bude po problému s nekontrolovatelným množením. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 19:10 luciasek – Re: romant
Taky mě to napadlo, akorát už se stalo, všichni jsou společně a v tom :) Navíc málo místa v bytě na další akva. A ještě ta vidina, že i když je odseparujem, tak si samička schovává sperma do zásoby. Doufala jsem, že když pořídíme více parmiček čtyřpruhých, že potěr budou brát jako zpestření jídelníčku, ale vždy něco přežije a už je jim tam těsno. Škoda že v rybím světě neexistuje hormonální antikoncepce. sad Ale díky za reakci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 18:58 R Muž romant [27987] – Re: luciasek
Chovat samečky a samičky odděleně, to je 100%. :) Bohužel žádnou jinou spolehlivou metodu neznám. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 18:54 luciasek – Antikoncepce:-)
Chtěla bych se zeptat, jestli neexistuje nějaký způsob, jak zajistit, aby se Black Molly neustále nepřemnožovaly, nějak se nám to vymyká z rukou. Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 18:28 R Muž romant [27987] – Re: tichav
Pokud to jsou rybky stejnýho pohlaví a ještě samečci, tak je to normální.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 18:26 tichav – Re: romant
právě že jsou obě ty rybičky silver molly... a to prohánění mi přijde až takový agresivní ... né žádný sexuální hrátky ... a nebo nad tim možná moc přemýšlim :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 18:23 R Muž romant [27987] – Re: tichav
Pokud ten co prohání je sameček a prohání samičku, tak je jim úplně jedno, že jsou to jiný varianty. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 18:19 tichav
prosím prosím pomoz .. mám v akvárku 2x black molly, 2x gold molly a 2x silver molly .. a z ničeho nic větší silver molly začala po akvárku prohánět tu menší ... ta kvůli tomu plave jen u zadní strany akvária a schovává se před tou větší ... dokážete mi někdo poradit .. prosíííím

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 18:41 Muž masterPKbanan [34] Re: jinokrajec
Třeba si už zvykly na nové prostředí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 17:33 Muž jinokrajec [0] - TetryRe: jinokrajec
Jako kdyby věděli, že jsem si na ně stěžoval :-D .Dnes se celý den prohání před sklem a konečně jsem se mohl s něma pochlubit. Všechno je ok. Děkuji za užitečné rady. ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 09:05 Muž Yirka [9126] Re: jinokrajec
Rybky se vždy zdržují tam, kde se cítí dobře a bezpečně. Popřemýšlej v čem by to mohlo být. Světlo, příliš mnoho pohybu před nádrží, otřesy....????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 21:30 Muž jinokrajec [0] - TetryRe: Gunguy
asi 2 tydny.., na mlade nevypadají...prakticky co jsme jich koupili...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 21:26 Muž Gunguy [2] Re: jinokrajec
jak dlouho se tam tisni? jestli se tam zacali dneska a jsou to samice, s velkou pravdepodobnosti budes mit akvarium plne black mol :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 21:23 Muž jinokrajec [0] - Tetry – Black Molly furt v zadu
Prosím o radu. Moje Black Molly se zdržují pořád u zadní zdi za kameny ( skalky ).Do předu plavou jenom za potravou. Když se chci s něma pochlubit návštěvě, tak jsou zase za kameny. Nevím, jak je dostat do předu. A tady je dotaz. Chci kameny ( skalky ) dát blíže k zadní zdi akva. Nebudou se zase zdržovat pořád za kameny na cca 5cm a tísnit se tam? Už si nevím rady :-( Děkuji za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 20:33 ladis – Re: blotchen
krmim je tropik clasik uz mam rybicky 10let a davam jim tohle krmeni chi si zalozit chov a nejak se mi to nedari akorad pavi ocka tich mam asi 60 malych
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 20:29 blotchen – Re: ladis
nema pokrivenou pater ?? jestli krmis patentkami, tak mohla byt take zacervena a mit nafouknute bricho :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 20:25 ladis – Re: blotchen
ja jsem ji mel mezi malyma pavima ockama a porad jsem ji sledoval jen lezela na moturku a nebo se valela po dne byla opravdu tlusta nemohla skoro ani plavat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 18:16 blotchen – Re: ladis
Ahoj, asi nic jsi neudelal spatne ...uz se mi tohle take uz stalo :-( nekde jsem cetl, ze u zivorodek je tohle obcas normalni, protoze porod je dost tezky, ale vetsinou jsem tam mel poter, tak se radsi podivej do akva poradne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 17:44 ladis
Cus mam problem vcera vecer mi posla molla zluta a pritom uz by rodila kazdym dnem tak jse ptam co jsem udelal spatne at to vim dopredu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 18:18 Muž leontin [46] - Cichlidy – Re: ladis
Vy můžete všechno,ale oářit se budou ryby. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 16:25 R Muž romant [27987] – Re: ladis
Trochu toho čtení není nikdy na škodu.
rybicky.net/atlasryb/zivorodka_ostrotlama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 16:05 ladis – molly
Mam 2 zlute molly a 3 samce cerne muzu je zm parit a jak to na nich poznam a jak dlouho to cekaj diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 17:28 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky – Re: Tesinka
Neviem, ale aj moja gupka zastrašuje ostatné ryby. Tiež samica.

EDIT: Ja som rozmýšlal že by som jej kúpil endleráka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 16:53 Žena Tesinka [0]
V atlase se píše, že black molly je klidná, mírumilovná a tolerantní ryba. Mám v akva jednu zděděnou, asi samici, protože je celkem velká. Já mám ale asi vyjímku. Zkoušela jsem si dát do akvária bojovnici, ale za chvili jsem viděla, že jsou s molou v sobě. Přirozeně jsem z toho obvinila bojovnici a ta šla pak na samotku. Dnes jsem přidala dva krásné čichavce medové a těšila se, jak si rybky užiju. Houbeles! Molly je neustále pronásledovala a a ťukala do nich, chudinky čichavci byli celí vystrašení a snažili se schovat :( Uniká mi něco, nebo tady vážně něco nehraje? tone Ta molly mě štve, nechápu, proč útočí na nové rybky. Neonky a pancéřníčky nechává na pokoji, ale když je to trošku větší očividně po nich jde. Nevíte někdo, co s tím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 09:53 Muž Yirka [9126] – Re: Tondo
Hlavně nenechej osiřelého toho pancéřníčka a kup mu alespoň 3-4 kamarády.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 09:45 R Muž romant [27987] – Re: Tondo
Rozhodni se buď pro platy a nebo ty moly. Obojí bych tam nedával. Pořídil bych samečka a 2-3 samičky. Jsou to živorodky a budou se dost množit, takže to chce nezanedbávat údržbu akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 09:35 Tondo – Velkost
Má 80l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 09:30 R Muž romant [27987] – Re: Tondo
Jak je to akvárko velký?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 09:28 Tondo – Ryba
Dobrý den prepacte ak to tu uz niekde bolo spomenuté ale ja som hľadal a nič som nenašiel prosím vás chcem sa spýtať mám akvarko a mám v ňom gupky prisavnickov a jedného panciernika a chcel by som to ešte trošku Oživiť len neviem s akými rybami Ci sa nebudú neznasat a tak.ja by som tam chcel napr platy,blackmolly dalo by sa to?a ešte mi prosím napíšte aké ešte ryby by som tam mohol dať.všetkým vopred ďakujem. potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 20:56 0
Fotka k příspěvku Fotečka pro morouse : Mladá samice Poecilia sphenops v přírodní barvě formy 'kropenka' po výlovu z jezírka. Letošní rok byl pro odchov ryb venku z důvodu velkých ztrát a minimálních početních přírůstků ten nejhorší , jaký jsem v historii provozu zažil.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 20:46 0 – Re: ilonQa
Fotka k příspěvku Tři týdny je málo , tak šest , osm týdnů a mladé molly potřebují velmi často a rozmanitě vydatně nakrmit , aby výrazně rostly , za předpokladu dostatečného prostoru a obměňované vody s teplotou kolísající v rozmezí +18 , až +26°C v bytových podmínkách ( venku to je o něčem jiném ). 0.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2010 14:08 Alzakhraj – Re: ilča
u me je to vzdy tak ze kdyz prezijou den porodu tak pak je nechavaj starsi uz na pokoji palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2010 12:59 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: ilonQa
to záleží na velikosti a jak je nádrž zarostlá, jestli se mají kam schovat. Nebo to můžeš zkusit u pár kusů. Lepší je vypustit je třeba při zhasnutém světle, aby si ostatní nemysleli že je jdeš krmit. Taky když mladé krmíš živým nebo mraženým a často měníš vodu, tak vyrostou rychleji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2010 12:53 ilonQa – molly
mužu se zeptet kdy mužu dat myllý gold molly do akvarku k ostatníím plosíím děkuju ilča :o* :-O :-O stydim uš sou v jynim akvarku asi 3 tejdny nebo dyl a sou furt malinkýý :'( a bojim se že mi je samci sežerou !!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2010 12:42 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky – Re: 0
Tie divoké molly som videl u nás v chovprodukte, hneď som sa do nich zalúbil palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 10593x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4198-black-molly-chov?od=351