Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Black molly - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Black molly - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2008 20:56 Alofok – Re: fantasta
Zkusím to sehnat,mě jde hlavně o to aby to léčení nebylo moc drahé a moc složité (např:u jednoho léku bylo léčení bez rostlin,každý den výměna vody,používat akvaregulátor a spoustu dalších podmínek).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2008 20:36 R Muž Silent [5949] – Re: Alofok
Na tohle dobře zabírá eSHa 2000. Je i na Flexibakterii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2008 11:34 Alofok – Re: Alofok
Hmmm,tak to bude asi ono,je to přenosný i na ostatní ryby???Jak to mám prosím vyléčit aby to nebylo moc složitý.?????? :-O :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2008 16:34 Muž filipsi [1295] – Re: Alofok
No, ono to mozna zacalo bakterialne a naslednym zaplisnenim jen pokracuje. Hledej Flexibakter Columnaris.
Plisnove infekce byvaji casto az sekundarni problem, napadnou odumrele tkane a oslabene jedince.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2008 15:44 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Alofok
...ale když chci něco dopsat do textu smaže se mi text následující...
Já bych věděl, co by to mohlo být... Zkuste kliknout na tlačítko INSERT. :)
S tím Preventinem je to divné... Když vám za jeden den vyléčí krupičku, že by na obyčejnou plíseň nestačil?!
Zkuste tedy nějaké speciální léčivo na plísně.
www.aquar.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2008 14:58 Alofok – Re: Alofok
Jo, ještě jsem sem (už nevím kdy) psala,že se té Blackmollce udělal takový bílý výstupek pod tlamičkou, nakonec jsme tu vyhodnotili,že ji asi něco kouslo a že se to spraví.....A žere docela normálně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2008 14:55 Alofok – Bílá tlamička BlackMolly
Dobrý den,přibližně
týdny jsemzjistila,že má samička živorodky ostrotlamé bílou tlamičku.Koupila jsem Preventin proti parazitickým a plísnovým onemocněním,vypadalo to,že je nemoc na ústupu.Po dvou dnech se narodila této Blackmolly mládátka křížená s Goldmolly.Od té doby se už jen zhoršuje...Zkřivila se jí nějak pátěř,tlamička je pořád bílá a třepí se jí ploutve.Preventin už přestal zabírat.Prosím poradte mi co s ní nebo doporučte nějaké účinné léky.Předem moc děkuji za odpověd X-)
Ps: omlouvám se za ty odstavce a slova sepsaná dohromady ,ale když chci něco dopsat do textu smaže se mi text následující. :-( :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 11:20 Muž RADOVAN [17] - Rostliny
sú to vsetko krízence medzi poecilia shenops,poecilia velifera a poecilia latipina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 09:56 edith – Re: georged
nechci ti do toho mluvit ale gold nebo black je jen barecvné rozlišení jednoho druhu. Pokud se bavíš o nárocích jsou naprosto stejné, maximálně u přešlechtěných gold můžou být naopak troch větší! aquaworld.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 23:55 FichtL2
mě se např tato ryba líbý proto jsem si jich pár pořídil ano
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2007 21:05 Baru
sad Pravda,že jsou málo odolní přestože jsou živorodky sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2007 12:57 hardy
gpld mlly i silver molly jsem myval a chovaji je jak black molly a jspu to krasne zivorodky.Ale uz je dohuzel nemam napadla mi nemoc akvariu a neprezili.Ted mam uz jen jednu samici gold molly uz z vlasrniho odchovu jedina to prezila.silver molly bohuzel nemam!ale v akvaristikach jsou tyto rybky i obtizne sehnat tedy jak jde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2007 12:38 Muž juro127 [6]
rozhodol som sa ze si kupim gold molly alebo nejake ine nevedeli by ste mi poradit ako sa volaju tie biele molinezie alebo ake molinezie este suuuu alebo neviete kde by som mohol najst clanky a pomenovanie molinezii pls dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2007 23:05 hardy-baru
ja black molly kupuji za 20,- a neni to moc levne tady u nas v stredoceskym kraji!v horbachu jsem rybicku kupoval v Praze a pokazde jsem si nakazil ryby krupickou tak jsem uz z toho vylecem a tam uz nikdy tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2007 21:05 Tereza
Ryby ve výborným stavu mívaj v Pet Centru (v každém větším obchodním centru). Ale dost draho. Nejlepší je asi nakupovat na burzách. Prodávají tam lidi, které to baví a nechtějí jen vydělat a výborný ceny ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2007 20:59 Muž Onďa [32] – Baru
Když si koupíte rybky v Hornbach, tak to nutně neznamená, že za 2 dny celé akva vychcípe. Chce to jen rozpoznat příznaky aby sis si do akva nezatáhla nějakou chorobu. S Petplanet zkušenosti nemám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2007 18:58 Tereza
Zdravim nemate někdo na prodej black molly??
Mám asi 25 dvouměsíčních mladých. Ještě nevím, jestli to budou lyry nebo ne (samička je lyra, sameček ne). Ale nejspíš chceš starší co? Jo a na krmení je neprodám no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2007 14:56 Baru – ..
hmm Dík,ale myslím,že tak špatně na tom zase nejsem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2007 17:37 Muž Onďa [32]
Většinou tam mají nemocné ryby a taky vystresované převozem z Německa, je tu o tom popsáno mnoho témat.Několika lidem už ryby z hornbachu doma umřely, případně předtím stačily nakazit ostatní ryby v akva nějakou nemocí, většinou krupičkou. tone
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2007 17:00 Muž Onďa [32]
Koupi rybek v Hornbachu bych se radši vyhnul.... ;-) no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2007 16:55 Baru – -pro Hardy
Ne,ale Black molly najdeš v každým prům.zverimexu(teda alespon v Brně)cena od 8 do 14korun,jinak určitě znáš Hornbach,Obby,Bauhaus-tam najdeš rybky ,rostlinky,krmiva,akvária atd...Black molly lyra seženeš hůř...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2007 10:45 Radka – .
Tak by si ta kamarádka mohla doplnit znalosti. ;-) Zásadně se rybky nesmí dávat do čerstvě udělaného akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2007 20:08 Baru – ----------------------------------
No,tak já nevím..Ta kamarádka dělá akvaristiku 8let a vždycky tam prý rybičky dala hned,řekla,že když se tam dají prášky na úpravu vody nemusí se to nechat odstát.... :-O :-O :-O

Ale rybičky už jsou v pořádku hop hop hop hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.10.2007 15:54 Radka – .
Měření vody se provádí testy,které se dají koupit v akvaristice nebo na internetu.Pokud jsi dala do akva rybičky už za 3dny od založení,tak je to špatně a rybičkám hrozí otrava NO2(to byla nejspíše ta příčina špatného stavu rybek),ještě cca. 2 týdny budou rybky v nebezpečí. :-( Taky do vody nedávej žádné prášky(tím spíše,když nevíš přesně k čemu jsou).Stačí,když se čerstvá voda nechá odstát. Přečti si prosím tě něco o akvaristice ať neděláš další chyby.Teď hlavně nepřidávej žádné rybky ,než se voda ustálí-zhruba 2-3 týdny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2007 13:17 Baru – ------------------------
Jo a jak se pls měří to NO2 a NO3??? :-O :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2007 13:15 Baru – Ps
Kamarádka mi dala nějaký prášky na úpravu vody-jinak ji mám studniční.... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2007 13:13 Děkuju – ----------------
Moc dík za rady-s akvaristikou začínám a mám ho od minulé neděle a rybičk tam mám od středy...
Fotečky sem dám určitě... ;-) ;-) ;-) -Prvně musím nějaké udělat ano ano
Rybičky ted vypadají docela dobře-takže by mi to mohli přežít ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2007 15:28 Radka – .
Vyměňuješ pravidelně vodu,odkaluješ?Jak dlouho je akva založené.Otestuj vodu na NO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2007 13:56 Baru – :(
Už mi umřel i druhý a třetí zůstal a vypadá zdravě,budu mu muset koupit kamaráda jinak asi umře taky i když se sžil s platama....

Mám ted nějakýho podivnýho pancéřníčka-je hrozně malej,pomalu dýchá a je moc tmavej :-( :-( :-( .......Asi to dlouho nevydrží...

Trochu jsem jim přidala vzduchu a jsou čilejší,tak nevím jestli to nebylo tím.
A hnojivo jsem tam nedávala...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 10:56 Klááááár
Dávala si do toho akva nějaké hnojivo pro rostliny? Víš, protože já ho tam jednou dala a ty ryby se mi tím udusily. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2007 18:38 Muž matrix069 [79]
S tým,že kúpiš rybičky v akvaristike a dajme tomu 1 Ti zomrie,sa musíž zmieriť. Tomu sa občas nevyhneš,obzvlášť u menších druhoch rýb(ešte nedospelých). Tam sú zvyknuté na iné podmienky+prevoz+stres,ak rybička nieje v dobrej kondícii,tak stačí naozaj málo a úmrtiu nezabrániš aj keď dodržíš všetky obvyklé pravidlá znižujúce stres z prevozu,nového prostredia. Ak máš dobre zabehnuté akvárium,tak chybu nehľadaj,to sa občas stáva,ale ak je chyba v tvojom akva... :-| X-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2007 18:11 Radka – .
Může to být ze stresu nebo špatná kvalita vody .Taky mohly být už předtím oslabené a změnu nezvládly.Změřte NO2 a NO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2007 16:55 Baru – Black molly
Moc.moc prosím poradte mi.Koupila jsem si 2 samičky a jednoho samce Black Molly a po dni jsem našla samečka-(myslím), mrtvého,ale nebyl okousaný a vypadal normálně,ale všimla jsem si,že mi před tím plaval u dna.Ted mi u dna plave i samička,ale když kolem ní projedu sítkou reaguje. Jen ta třetí Black molly žere a plave ve vrchní části akvária,MOC PROSÍM PORADTE,DĚKUJI... sad sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2007 15:55 Klááááár
Já myslím, že BlackMoly můžou být i červené, jako že jsou to nějaké no, nevím, ale podle mě jsou to taky BlackMoly.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2007 15:31 Muž Killer [133] - Sumci – Sidonius
To je v pohodě..Můžeš mi sem dát odkaz kde o tom píše? Já pozoroval jen Xiphophorus helleri a pokaždý se z nadějné samice se silnějšim paprskem na řitní ploutvy vyklubal samec,který za celou dobu neměl mladé. Byl to vždycky oproti ostatním samcům docela gigant,ale když jsem ho zkoušel nechat vytřít se samicema,tak žádné mladé ani po půl roce nebyly..Zkouzmal sem to protože v každý knížce o tom bylo něco jiného,tak jsem chtěl mít jasno..Jinak u některých druhů je skutečně přeměna zdokumentována,viděl sem na to nějakej film,ale o mečovkách to nebylo..Tam to ale funguje tak že když neni mezi samicema samec,tak vůdčí samice se přemění,ale nepamatuju si jak dlouho to trvá..každopádně mečovky nežijou nějak závratně dlouho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2007 15:24 Muž georged [44] - Živorodky
Taky přidám trochu diskusi :) ... ještě se nám nestalo, že by rybka, která je prokazatelně samice(již měla mladé) se přetransformovala v samce (a to ani v prostředí, kde žádný samec není). U molly se na 99% jedná o pozdní vývin samce(jak zde již bylo napsáno). Takto vyvinutí samci nebývají plodní a navíc bývají agresivní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2007 14:56 Sidonius
Jestli narážíš schválně na mečovky,tak se pleteš,pokud to nikdo nezměnil v atlase na něco jinýho,tak jsem tam vše popsal,z mečovkama mam hodně zkušeností a tenhle "úkaz" jsem sledoval a opravdu se nemění.
Narážím na závěry Sorexe, kterého v této záležitosti respektuji. Omlouvám se, ale věřím víc jemu, než vám. :-)
Dovolím si Sorexe citovat: "Změna pohlaví ze samice na samce (arrhenoidie) je u živorodek jednoznačně popsána POUZE u několika druhů rodu Xiphophorus"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2007 13:55 Muž Killer [133] - Sumci – číslo1
Nevím jak je ten tvůj samec starý,ale mladí samci takle běžně mohou vypadat..Jinak se může klidně jednat o nějakou genetickou chybu - něco jako genotyp samce a fenotyp samice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2007 13:53 Muž Killer [133] - Sumci – Sidonius
:-) Ale ano, možné to je. ano
Jestli narážíš schválně na mečovky,tak se pleteš,pokud to nikdo nezměnil v atlase na něco jinýho,tak jsem tam vše popsal,z mečovkama mam hodně zkušeností a tenhle "úkaz" jsem sledoval a opravdu se nemění.A zatím nikdo nemá 100% jistotu že mláďata měl "samicosamec"..vždycky tam maj nějakou samici navíc od ktrý ty mladý pocházej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 22:07 Žena Číslo1 [1]
Promiňte, že odbočuji od Black molly, mám mladého samečka pavího očka, který gonopodium zřetelně má, i samičky honí :-) , jinak ale vypadá jako trochu barevnější samička. Proč nemá závojnatý ocásek a ploutvičky jako ti ostatní? Nijak mi to nevadí- to jen, že jste to téma načali. Black molly mám taky dvě samičky a jednoho samečka, jsou super!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2007 22:00 Muž Killer [133] - Sumci – Nesmysl
Pohlaví se nemění.Vše je dané předem,akorát trvá někdy dýl než se to vyvine.U živorodek poznáte pohlaví u kusů nad 3 cm skoro na 100%.Samečkové mají místo řitní ploutve takovou trubičku - gonopodium (pindík).Ne zcela vyvinutí samci mají zpočátku jen silnější paprsek na řitní ploutvy,který se pak mění v gonopodium, po přeměně gonopodia je samec pohlaavně dospělý.Například u mečovek pak ještě dorůstá mečík na řitní ploutvy.Někdy se může stát že samcovi se vyvýjí gonopodium pomalu,ale tělo roste rychle.Protovznikly fámy o změně pohlaví..o tohoto druhu je vše dané předem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 21:33 takneola
A sakra, tak teď jsem se polekala. Já mám jednoho samečka a tři samičky. Ale stíhá je oplodňovat všechny téměř ve stejném čase. Nemám je dlouho, takže zatím ta nejrychlejší porodila podruhé. Už se mám začít bát?http://rybicky.net/obr/s/14.gif
:-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 20:20 Muž AmorFati [37] - Amerika
Pohlaví živorodek se opravdu může změnit. Ve stáří. Jinak pár 1+1 je stejně nevhodný, sameček časem samičku uhoní k smrti. Pravděpodobně nepřežije tři porody za sebou, takže dple než půl roku ji byste ji neměla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 12:57 VlastaK
Hezký den,
včera jsem v akvaristice dokupovala rybičky do akvárka Black Molly. Po paní prodavačce jsem chtěla páreček, ale ona mě překvapila tím, že řekla, že mi může dát i dvě holky. Že u té dominantní se změní pohlaví na samčí. coze Je to možné? Zdálo se mi, že paní rybičkám rozumí, sama od sebe mně dala další rady, jak je mám přidat k ostatním rybičkám (pomalu temperovat, vodu přisolit a ten den nekrmit). To se mi stalo poprvé, ostatním je asi šumafuk, co s rybičkami bude. :)
Díky za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 12:45 motýlek
no u živorodek se to stává, ale není na to asi spolehnutí ... jinak pokud tonechcš množit "ve velkém" tak si ty dvě samičky spolu budou rozumět ... sameček se může dokoupit - dokonce bych doporučoval někde úplně jinde a v jiný čas, aby to nebyli brácha se ségrou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 12:36 VlastaK
Tak nevím, pokud někdo nepřijde s nějakou jasnou radou, tak počkám a uvidím, jak se to vyvine. Pokud se nepřeklube, tak později možná dokoupím jen jednoho samce. Jestli to bude mít tedy cenu, obávám se , že se Beťák o mladé postará :-( . Musí být samec zase černý nebo se dá pořídit i jiná barevná varianta (popř. která by byla vhodnější)? Jinak jsou skvělé, hned se mi v akvárku pustily do řas. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 10:00 Havel-st
V tom taky nemám jasno, někdo tvrdí, že je to jak říká p. prodavačka, někdo že je to jen pozdní vývin samce. Četl jsem taky, že tito samci jsou méně plodní, nebo vůbec neplodní. (Stává se to častěji u mečovek.) Já vždy nechával pro chov ty dříve "zesamcovatělé" - jsou menší, než samice, jak tomá být a nikdy nezklamali.
Přeměna samiček se prý stává běžně u našeho Sekavce písečného, ale to taky snad ještě není řádně doloženo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 09:35 VlastaK – Black Molly
Hezký den,
včera jsem v akvaristice dokupovala rybičky do akvárka Black Molly. Po paní prodavačce jsem chtěla páreček, ale ona mě překvapila tím, že řekla, že mi může dát i dvě holky. Že u té dominantní se změní pohlaví na samčí. coze Je to možné? Zdálo se mi, že paní rybičkám rozumí, sama od sebe mě dala další rady, jak je mám přidat k ostatním rybičkám (pomalu temerovat, vodu přisolit a ten den nekrmit). To se mi stalo poprvé, ostatním je asi šumafuk, co s rybičkami bude. :)
Díky za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2007 20:35 Muž georged [44] - Živorodky
Jsou si strašně podobné, ale není to ta samá ryba :-D Má trochu jiné nároky na vodu(hlavně ve vhodných krajních hodnotách bývá trochu rozdíl)... jinak gold molly může být i ve chladnější vodě oproti black molly atd.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [12] 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 10593x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4198-black-molly-chov?od=551