Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Black molly - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Black molly - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2015 18:12 Muž Jifi [675] Re: kajkááá
No, papriku fakt žrát nebudou smich
A co třeba koupit nějaké granule s řasovou složkou? Dneska je tolik krmiv na výběr, že pokud ryby žerou i granule, tak najdeš něco pro každou rybu.
A molyny by měly v pohodě žrát i granule nebo vločky. Měl jsem je, ale už je to asi tak 25 roků a žraly v pohodě i sušené krmivo, jinak jsem chodíval lovit živé žrádlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2015 17:28 kajkááá – zelené krmivo
Ahoj, mám v akváriu 3x black molly. Vím, že nedílnou součástí jejich stravy by mělo být něco zeleného. Zkoušela jsem papriku i rášek, vše najemno nakrájené, ale jen tomu dali pusinku a odplavali pryč. Budu kupovat dafnie, aby neměli jen vločky, ale to není zelená potrava co? Můžete někdoprosím poradit? Jako šel by salát nebo salátovka, vše najemno nakrájené? Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2015 10:36 jamajcan Re: NHKG
Zelenou složku v potravě řeší letní buchanky a dafnie nacpané zelenou řasou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2015 10:33 Muž mPP [4] Re: NHKG
A niečo okrem tých lariev čo by si mi poradil ? Tak ako som písal mrkva a podobne môže byť ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2015 10:01 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: mPP
Larvy komárů je masitá strava. Pro ryby výborná, ale neřeší problém s nedostatkem zelené složky ve stravě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2015 10:00 Žena Turbínka [2558] Re: mPP
Určitě. Jen jich tam dej jen kolik sní, abys pak měl klidné spaní ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2015 09:57 Muž mPP [4] Re: jamajcan
A larvy komárov by tiež neuškodili že ? Mám možnosť si ich nachytať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2015 09:02 jamajcan
Najdi si nějakou kaluž, nebo nádrž a nachytej si je sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2015 08:16 Muž mPP [4] Re: romant
A kupim to v každej akvaristike alebo kde to hľadať ? Ale nahradi to u nich zelené krmivo nechcem aby okusovali rastliny ale žrali to čo im dám ja :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2015 08:09 R Muž romant [27987] Re: mPP
Živý dafnie.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2015 08:06 Muž mPP [4] – Požieranie listov
čo odporúčate dávať tým nenažrancom rozzureny okusuju mi rastliny. Môžem im dávať mrkvu uhorku a podobne dať veľky kúsok alebo to krájať na veľmi maličke prípadne nastrúhať ? Ďalej šalat len čínsku kapustu alebo čo by ste odporúčali vy ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2015 09:14 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: TRULY
a nebo přidej 1-2 samice, pokud ti to kapacita nádrže dovolí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2015 23:03 Muž TRULY [164] Re: ŠtefanT
tak robia to samice resp. jedna stale a druha obcas a tak sa prida zvysokale pre istotu to odsledujem. Dak by som maleho samca toho doterneho do ineho akva medzi mecovky ale bojim sa ci si tam zvykne ked bude sam a 5 mecoviek v 60l. Cez vikend to odsledujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2015 22:33 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: TRULY
tak to nebude ten důvod. Ale pokud to dělají jenom samice, můžou se schovávat před dotěrnými samci. Dva samci jsou totiž na 3 samice moc. Pokud to dělají samci, pak kroutím hlavou, protože už nevím, čím by to mohlo být :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2015 22:30 Muž TRULY [164] Re: ŠtefanT
5 kusov. 3 samice a 2 samci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2015 22:24 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: TRULY
Kolik jich tam máš? Kominík je rybka, která má rada společnost více ks svého druhu. Pokud jich je málo (2-3) ve velké nádrži, může se jednat i o bázlivost a hledání bezpečnějšího místa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2015 22:19 Muž TRULY [164] Re: ŠtefanT
tak aj to ma napadlo a pozoroval som ich z vedlajsej izby a nema to ziaden vpkyv. Este by som skor povedal ze je to naopak, ze ked ma vidia tak cakaju krmenie a skor vylezu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2015 22:14 TRULY Re: Koště
tak v nedelu vyskusam vypnut na cely den svetlo a uvidim co to robi ale ako pise pod tvojim prispevkom tak tien maju aj pod anubiasom a nechodia tam. Sice tam moze svietit svetlo z vedlajsieho akva. Vyskusam a dam vediet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2015 22:10 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: TRULY
Já mám takového stydlivého chovného samce. Když jsem 2 metry od nádrže, tak si v klidu plave po celé nádrži, honí samičky a prohání se u předního skla. Jak se objevím u stojanu, mrskne ploutví, zaleze dozadu, čumí zpoza kamenů a rostlin a tváří se, že vůbec neexistuje. Dělá to, co ho mám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2015 21:49 DanH Re: Koště
Stín je tam i jinde ( např. pod listama toho anubiasu ).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2015 21:39 Koště Re: TRULY
Nemůžou hledat stín?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2015 21:27 Muž TRULY [164]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Caute napada vas dovod chovania blackmolly? Stale sa zdržuju pod filrom posledne 2 týždne a nechapem dovod. Voda bola vymenena, filter neperiem do totoalky ale tak ako sa ma.
Akva 120 litrov, teplota 25,5 PH-6,8, gh,kh v norme, NO3 50, cl2 jemne zvysene. Robia to len black molly a sem tam mečovka. Inač jedia normálne a ked ich krmim tak su bojovne a svižne proste žive ryby, ale inokedy sa skryvaju bud za filter alebo pod filtorm. CHápem že to ma asi vplyv aj na druh, teda že z 5kusov asi 2 opakuju po skupine ale fakt nechpem dovodom prečo sa to deje. Myslel som že nemaju dosť kysliku tak som pridal kamen vid foto kde je v strede a otvoril som vrchne krytky ale aj tak sa to nezmenilo. Myslite že prud je na nich prilis silny? prud z filtra.. nechapem fakt Predtym to robili sporadicky ale ako pisem teraz je to dost častejšie V akva je dosť ryb ale su ovela vacsie oproti neonkam a parmičkam a prisavniky im možu byť ukradnute
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 17:21 R Muž romant [27987] Re: M4ChR
Ahá, takže to tam lítá horem dolem, no počkal bych až se srovná nitrifikace a případný další nákup řešil až tak za měsíc, což je doba, po kterou nech běhat ty filtry současně. 14 dní je na kanystr málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 17:01 M4ChR Re: romant
Voda z kohoutku byla špatná, tak to řeším tou studánkovou. Vím, že se může měnit podle počasí v závislosti na dešti, apod, ale namátkově jí měřím a hodnoty jsou: NO3 cca 10; pH 6,8; KH 2; GH 5. Resp. tyhle hodnoty jsou i v aqua. Krom NO3, to bylo před 14ti dny na 50 a výš. Studánkovou vodou jsem ho dorovnal tak na 25 a stále klesá s výměnou vody. Měl jsem špatnou filtraci a nejspíš málo rostlin. Včera jsem dokoupil 2 rostlinky a zakoupil filtra JBL 701 CristalProfi. Tak už fakt nevím :) U tý starý filtrace jsem měl čeření hladiny, což byla asi taky chyba :( Teď běží obě filtrace zároveň kvůli bakteriím a tak za týden až 14dní tu starou odpojím a vyndám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 16:35 R Muž romant [27987] Re: M4ChR
Máš povědomost o tom, jaký Ph má ta studánková voda? Tipnul bych si na to, že máš v akvu nízký Ph.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 16:30 M4ChR – Black vs Silver - sameček
Ahoj, hledal jsem vhodné téma, ale nenašel, každopádně tohle je mému dotazu nejblíž :) Mám společenské akva (více parametrů případně v profilu), ale mám problém, který jsem již konzultoval a nikdo neví příčinu. Mám samé živorodky (paví oka, mečovky a právě molly), black molly 4x samičku a k nim jsem vzal jednoho stříbrnýho samečka. Vše bylo ok, ale po měsíci se mi začal zdržovat u dna a jakoby to rozdýchaval, očividně se dusil. Druhý den bylo po něm. Žádná jiná rybka problém nemá, všechny jsou čilé, bez jakýchkoliv známek nemoci, rostlin mám mraky, vzduchuju, filtrace ok, pravidelná výměna vody + odkalování. Před týdnem jsem dokoupil opět stříbrného samečka, včera měl stejné příznaky a dnes je kaput :( Samečci jsou na něco náchylnější nebo jen odrůda stříbrných či co? Byl bych rád za radu, páč se mi nechce utrápit další rybku :( Ale samečka bych k nim chtěl.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2015 09:13 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Slavik892
není to jejich přirozené chování. Tu vodu bych měnil jak píše Roman a klidně nic nezkazíš, pokud to nějaký týden budeš obden opakovat. Také bych trochu omezil krmení na poloviční dávku toho, co dáváš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 21:01 R Muž romant [27987] Re: Slavik892
Čerstvě založené akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 20:56 Slavik892 Re: romant
ano, co znamena cerstváček :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 20:53 R Muž romant [27987] Re: Slavik892
Vyměň polovinu vody a uvidíš, jak se budou chovat. To akvo je čerstváček, že? ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 20:50 Slavik892
Mám otázočku, zaobstaral som si mollynki. Aké je ich prirodzené správanie 1. den v AQ ? Zdá sa mi ako keby prudko vystrelovali na hladinu kolmo ako rakety v mieste kde su bublinky s filtra :) Ako keby chceli vyskočiť alebo neviem :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2015 17:51 JoKa Re: TRULY
Preventivní léčbu zvaž sám, jestli je nutná... Jde o to, že tím vytváříš imunitu vůči tomu léčivu a mohlo by se stát, že příště, až budeš eshu opravdu potřebovat, tak nezabere... Neodrazuji tě, jen říkám, abys to pečlivě uvážil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2015 17:44 Muž TRULY [164] Re: Urtman
Mal si pravdu, rybyčk nebola v poriadku navyše som dnes dal do večných lovíšť aj tu druhu. Treti samec ju vkuse napádal a rybka mala nejaký kožný problem, + sa obtierl vkuse o kamene. Nechám tohto tretieho este par dni ako na tom bude, zatial je čistý a ked tk pojde aj on a zahajim liečbu preventívnu s ESHA exit cca 2 dni to preliečim ak to prepukne aj u tej druhej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 22:54 Muž TRULY [164] Re: Urtman
Uz je to vyriesene. Podla odporucania som rybku zabalil a klepol kotucom z cinky :(
Nikdy som rybku nezabil umyselne ale uz po prehliadke mala rybka po namahe z lovenia nekoordinovane pohyby. Prezrel som ju este raz a ta plutva bola odtrhnuta az do ziveho a nebola tam koza na zahojenie. Nasledovala by infekcia a smrt a mozno nakazenie zvysku osadky v akva. Je mi to luto ale nabuduce budem vediet co sa mam poriadne oytat. Rybky som menil so susedom za rasrliny zvysne. Skoda ze mi na inzerat zavolal jeden pan az po vymene. Mohol som si za prachy kupit zdrave kusy z akvashopu. Skoda no. Ponaucenie....

Ostali mi dvaja samci. Mam k nim kupit 2 samice? Neccem to prehanat. Ideal by mi pasoval jeden samec a dva samice ale cos druhym samcom?
Zajtra sfotim aj ich aby sre zhodnotili ci nemaju nejake problemi aj oni. Vdaka za snahu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 22:19 JoKa Re: TRULY
Tak počkej co ti řeknou ostatní, když mému názoru nevěříš... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 22:12 Muž TRULY [164] Re: Urtman
Tak vybral som ju z akva. Nieje to plesen ale plutva je odtrhnuta resp. natrhnuta. Inac je ziva nieje malatna. Neviem co s nou robit. To bola zase vymena... omg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 21:51 Muž Legioix [574] Re: TRULY
Zabal ji do ubrousku a šlápni na ni. Je to rychlý. Nesplachovat !!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 21:48 Muž TRULY [164] Re: Urtman
Cize ak nieje rybka cela pekna cierna tak je niekde problem? Druha je tiez trosku flakataa ta tretia je pekna uplne cierna. Ako nakladas s rybkou ktora ma jasny koniec? Splachnes ju? Asi by nebolo dobre ju nechat skapat v akva nie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 21:42 JoKa Re: TRULY
Nedokážu přesně říct, co to je za nemoc, proto nebudu hádat. Nicméně můj názor je, že jí už nezachráníš. Je tím prolezlá, nemá jen tu ránu, má to na více místech. Nějaká plíseň, ale to už je právě podle mě jenom důsledek... Ta ryba byla dlouhou dobu v nicotných podmínkách a má to za pár...
Když bys to fakt chtěl léčit, tak bych jí izoloval, zvedl teplotu, lehce zasolil a přidal něco proti plísni (esha, mycopur atd.)...
Ale fakt je to podle mě zbytečné, jenom to prodlužuješ, taková ryba už se neléčí... Můj názor... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 21:19 Muž TRULY [164] Re: Urtman
Tak presne na ty ch fotkach je pri skle vtedy sa dal odfotit. mam tym padom 3 samcov.. .. Co mam robit s tou ranou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 21:08 JoKa Re: TRULY
Zle odfocené? Všechny tři fotky? A je to samec, ale to je vedlejší...
Každopádně můj názor znáš, uvidíš, co ti řeknou ostatní... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 21:03 Muž TRULY [164] Re: Urtman
Taku som ju dostal. V akvariu nema nakazu. Eybycka nieje popokrivenaen bola zle ododfotenaS tou plutvou hybe tak na 40%. Navyse je to samicka takze samec za nou dolieza a tak asi uzdravenie je v nedohladne. Ani neviem ci nieco take sa da liecit..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 20:08 JoKa Re: TRULY
V takovém stavu si ho dostal, nebo se to projevilo až u tebe? Jestli dobře vidím, tak je i celý nĕjaký pokřivený... Toto už bych neléčil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 19:39 Muž TRULY [164]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku čAUTE, mam problem s BLACK molly ktore mi daroval sused. Asi nemám šťastie na darované rybky.
Všimol som si na samičke že za bočnou plutvou ma nejaký biely fľak. Zjavne je upon plutvy nejako poškodený pretože aj samotná plutva nefungujena 100%. Myslíte že je to poškodenie alebo je to nejaká plesen? parazit?
Je mi to fakt luto som sklamaný, ale zároven nechcem nakaziť zvyšok akva tk neviem či sa mám rybky zbaviť alebo čo mám robiť vdaka vopred.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2014 15:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: hottopic
K barvě oka... je to normální, protože si v sobě nese geny černých ryb...Ke zvětšení oka...může to být parazit, ale může to být také pouze následek bordelu v akváriu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2014 11:52 hottopic
Fotka k příspěvku Ahoj, prosím o radu, jedna moje molly má nateklé oko, tady jsem se dočetla, že by to mohl být nějaký parazit? Domů jsem si jí už takhle přinesla :( Dá se s tím něco dělat? Nepříjde mi, že by to měla až tak velké, jak jsem na některých fotkách viděla. A je normální, že jedna gold molly může mít jedno oko normální a jedno úplně černé? Viz přiložená fotka obou "snad ne nemocných" rybiček :( . Děkuji Vám.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2014 11:12 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: visek
Razborky v prezentaci nevidím, tak nevím, jaké. Ale mi ve společenském akva spolehlivě malý mollyny vyzobával beťák. Myslím, že s tím stavem byl veeelmi spokojen ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2014 21:33 Muž visek [75] - Tetry
mam v akvariu mam 4 black molly ktere se nenechaji chytit maji dost mladych ktere nechci.uvazuji o dravci.ale jakeho .mam neonky a razborky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2014 07:12 Žena Moncicak [0] – ...
Poradte prosim, moje gold molly samicka ma na hlave mezi ocima dve male cerne tecky, je nemocna? A jak poznam tehotnou black molly? Ta moje je pekna macanda a odhani od sebe ty ostatni

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.11.2013 17:58 Muž Yirka [9126] Re: tereza
Odpovím pár slovy, která to vystihují nejen u jmenované rybky:
Prostředí=podmínky a strava. ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 10594x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4198-black-molly-chov?od=101