Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Black molly - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Black molly - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2010 02:15 0 – Re: morous
Fotka k příspěvku Pro "útěchu" , alespoň kouknutí na část jezírkové soustavy s mým provozovaným letním chovem akvarijních ryb ve venkovním prostředí u rodinného domu v zahradě.

V chovných síťkách jsou potěry i generační ryby. Foceno 14.8.2010. 0.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2010 02:05 0 – Re:
Fotka k příspěvku Ještě fotečka páru Poecilia velifera v jezírku - 14.8.2010 . Snímek není ostrý , slunko bylo již v předvečer příliš nízko a vodní hladina znesnadňuje focení. Pohled na tyto ryby prohánějící se hbitě po celé nádrži s imponujícími a bojovnými samci je mnohem poutavější , než pozorování P. sphenops.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2010 01:49 0 – Re: morous
Fotka k příspěvku A kam bys je umístil ? Do té morousovy stodvanáctky k těm characidám a nepřirozeného biotopu ? Moje ryby by tam uhynuly steskem , když se nyní prohánějí v rybníčku o 13 čverečních metrech a v zimě byly v dětském bazénku.

Krom toho , že bydlíš daleko , Ti stejně nemohu vyhovět , protože nemám teď od nich mladé a musel by je odlovit do chovné sítě k cílenému odchovu. Pro letošek upřednostňuji jiné druhy a 'divoké' molly jsou v jezírku společně s " birchmanny " - mečovky birchmannovy , které čerstvě narozený zranitelný potěr Poecílií mohou ohrozit a navíc mi tam plave volně z chovného koše uniklá jedna " litoperaska " , jenž hravě likviduje pijavice , dravé larvy potápníků i vážek a klidně smlsne menší plže i s ulitou . Když jsem ji nedávno viděl , tak už byla dvakrát větší , jak její sourozenci v jiném menším jezírku , kde jsou s amekami a gudeemi atripinnis.

" Divoká " forma není obchodně atraktivní a proto ji nepreferuji. Z mollienésií je mnohem zajímavější například přírodní P. velifera , ovšem ne z nějakého degenerovaného a z choulostivělého chovu.

Se tedy na mne nezlob. Při chovu černých se ve vrhu mohou objevit i jedinci , o které máš zájem , i tady je "cesta". :-)

Snímek černé molly v jezírku - 14.8.2010.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 12:44 Muž morous [0] – Re: 0
Prosím tě ty máš takhle světlou formu black mollek ??? Já jsem kdysi viděl kropenatou formu . Mohl-a by jsi mi popřípadě nějakou věnovat - prodat ???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 22:52 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: sajfrdík
Přidat rybku opačného pohlaví. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 21:21 Muž sajfrdík [14]
já mam 2 molly anějak se ksobě nemaj.jenom občas.jak je přiměju k tomu aby měli malí???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 10:54 drateník
přidej pár kytek, nech to drobet zarůst a bude to v poho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 10:19 Aleš – black molly - útok na samečka ??
Měl jsem v akva 3 black molly (1xsamec,2xsamička) ... samec mi bohužel umřel a musel jsem koupit nového, jenže jen je moc malý oproti vyrostlým samičkám a nevím jestli to dělá pořád ta samá, ale jedna samička na něho pořád doráží, hlavně při krmení, honí ho kldině pul minuty po celým akva! Už jsem viděl jak nahání i tu druhou samičku... Neví někdo proč to dělá?

Výsledkem toho je, že samec je věčně někde ukrytý, což se mi moc nelíbí...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 08:43 Muž Yirka [9126] – Re: jankaskodka
Ona si příroda poradí i bez tebe. Jinak v atlasu se u těchto živorodek dopídíš dostatku informací potřebných k jejich zdárnému chovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 08:37 jankaskodka – Re: gaume
to je ale pruuuser lebo ja som stale zaciatocnik a este mi rybicky nemali maleeeeeeeeeeee ja nebudem vediet co robit :( a kedy to na nu pride :(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2010 17:37 Muž lama [51] - Živorodky – Re: jankaskodka
Black molla + gold molla je jedna a ta táž ryba,Poecilia sphenops-živorodka ostrotlamá.Dá se křížit a s Poecilia litipina a Poecilia velifera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 16:00 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: jankaskodka
tak za tri tydny bych ocekavala narozeni malych mol :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 15:26 jankaskodka – Re: Ninco
ahaaa takze chce sa parit? potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2010 15:17 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: jankaskodka
Tyto živorodky nejsou xenofóbní co se týče barvy :-D Na barvě jim opravdu nezáleží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 12:57 jankaskodka – chce sa black mnozit s gold molly??
už niekoľko dní sledujem že jedna black molly chodí za gold molly, stále jej akokeby čuchá zadok, a nepohne sa od nej?znamenu to že sa chce páriť?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 11:18 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Gery
Do takovyho malyho objemu cpy CO2 az budes mit vetsi zkusenosti s davkovanim ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 11:04 JagerMaister
a CO2 do 10litrov rastliny heminantus callitrichoides cuba a eleocharis pervula a osvetlenie 11w čo myslíte je co2 nutnost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 11:02 JagerMaister
šak práve chyba sa stala všetky krevetky pošli tone a tak tu CO2 použijem v 100litrovke
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 10:49 Akvalove – CO2
Na to CO2 bych se vykašlala, je to malé akvárko, a navíc je to docela ošemetné, stačí malá chybička v dávkování..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 08:20 JagerMaister
a ešte jeden dotaz je dobrá volba CO2 tlaková flaška na 20 litrové krevetkárium a v nom red cherry a crystal redy :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 08:18 JagerMaister – baloon molly
ahoj mám otázku ako sa dá na sto pro zistit že baloon molly bude rodit,lebo včera som si kuupil dva páry a jedna samica jeee fakt zdutá tak len preto X-) dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 22:59 adis – Re: xpolach3
mne rodi Black Molla uz tyzden.... stale najdem nejake male v AQ. Zacala mi rodit aj Gold Plata tak sa to tam mnozi.
Na zaciatku som sa snazil vychytat rybky so spolocenskeho akva (podarilo sa mi chytit 5 black a 3 Gold) ale po 4 dnoch som to vzdal a vratil rybky do spolocenskeho AQ.

Vsimol som si ze male rybky sa vzdy dostanu nad filter a tam zotrvavaju tak som tam dal sietku a osatne rybky sa k nim nedostanu. Tie co sa narodili ako prve uz plavu medzi ostatnymi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 22:43 xpolach3
Všechny zdravím, dnes se nám rodí Black Molly, ráno jsem ji odlovila do vedlejší nádrže, má u sebe 4 mladé. Chci se zeptat, jak pozdám, že už přestala rodit, abych ji mohla odlovit zpět do velkého AQ. Během dnešního dne žádná mladá zatím nepřibyla, zatím se mně nikdy nerozmnožily, tak s tím nemám žádné zkušenosti. Samička má pořád hodně velké břicho. A ještě bych se chtěla zeptat, jak dlouho black molly rodí (myslím kolik hodin). Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 18:47 Muž Kacoo [10] - Cichlidy – Re: TomikVyskov
neboj se klidne vymenit i vic vody zkus 3x tydne tech 10l melo by to pomoci snizit nechtene latky v AQ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 16:24 Muž TomikVyskov [5]
Počet ryb nebyl aktuální a hodnoty NO2 a NO3 nevím, nemám čím změřit zítra si koupím testy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 16:10 johny – Re: TomikVyskov
38 rybek v 72 litrovým akvárku je hodně moc, jak seš na tom s NO2 a NO3? Můžou být otrávený nebo přežraný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 16:02 Muž TomikVyskov [5]
Odkaluji jednou za 14 dní, vyměňuji vodu jednou za tyden 10l, je to akva stare tak 5 měsíců. Tadyk prezentace: rybicky.net/nadrze/8176
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 16:00 Muž Kacoo [10] - Cichlidy – Re: TomikVyskov
muze to byt porucha plynoveho mechyre a tudis smrt pro rybicky,muze to byt nejakou otravou nebo to je nove AQ a hned jsi tam dal rybicky ?

kazdopadne to chce vic info o nardzi

-pravidelnost odkalovani
-vymeny vody + hodnoty (nejlepe zmerit)
-nedavno prodana rybka,koren,kytka (cokoliv)

proste chce to napsat vic a lidicky ti tady radi poradi ci odpovi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 15:56 Muž TomikVyskov [5] – Black molly se mi převrací bříškem nahoru
Poraďte mi dvě black molly se mi obrací bříškem nahoru sad a vůbec nevím proč. Nevíte z jakého důvodu to může být ? Děkuji za rychlou odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 17:58 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Johan
Na to, jak vypadá akva, jsem se nedíval. :) Otázka zněla, co dělají (především) molynézie. :-)
Jsem samozřejmě ten poslední, kdo by někomu rozmlouval pravidelnou a častou výměnu části vody. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 17:52 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Adriana
S nadhledem rybicky.net/nadrze/… tak, aby rostliny stíhaly vše zpracovávat. A nebo hodně a často měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 17:35 Adriana – Re: Johan
Jakej by byl optimální poměr ryb/rostlin?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 17:31 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Adriana
Při tak nepříznivém poměru ryby/rostliny v takovém akváriu je to spíš málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 17:29 Adriana – Re: Johan
Vadilo by kdybych měnila vodu jednou týdně nebo je to moc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 17:28 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Sid
Při takovém počtu ryb určitě plný lahůdek bude, ale pro jistotu bych tu vodu hodně měnil :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 17:28 Adriana – Re: Sid
Takže nic nebezpečného? :) Pokud to teda není NO... kolik stojí takové testy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 17:26 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Adriana
Mlsají povlak, který se tvoří na hladině. :-) Je plný lahůdek, které si rybky umí vychutnat. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 17:24 Žena Imii [45] – Re: Adriana
Může to znamenat že máte více NO2 či NO3 ... máte na to testy ? Pokud ne, doporučila bych preventivně vyměnit část vody, to by mělo pomoct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 17:19 Adriana – Co dělají? Je něco špatně?
Ahoj, potřebovala bych poradit. Ryby mi dneska tak nějak plavou u hladiny (ne všechny) hlavně mollyny. Nevím jestli lapají po vzduchu nebo co. Jezdí po hladině a vypadá to jakoby pily. Děje se něco?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 17:44 Martin – Black Molly
Ahoj, mam akva 20L a mam tam 2 Black Molly samicku a samecka. samicka je pekne baculata, na zadecku ma bilou tecku, podle toho co tu ctu tak ceka asi mlade. samecek ji porad lita za zadkem a porad ji postuchuje. tak se ptam jestli bych ji nemel oddelit, a do ceho bych ji mel dat... v akva je spolecne s nima jeste bojovnice a 3 pavi ocka u kterych sem zrovna dneska objevil ze jeden samecek ma asi plisen na zadni ploutvi.. :( nevite co s tim? a ty Black Molly mam teda oddelit? mam strach ze by ty maly mohla sezrat ta bojovnice...

diky za rady :) ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 18:39 mala
mam od utery 27.10. osazene akvarium (28 litru) 2 ks Black molla a 1 prisavkova rybicka :) - ta vetsi black molla je po ty tri dny strasne hyperaktivni - mydli neskutecne rychle ploutvema, lita v akvarku a druha mensi zas stoji v rohu a neustale kadi - za dva dny stacila pokryt dno akvaria cernym trusem. Takze jsem misto 2x denne, udelala jen jednu, zmensenou krmnou davku. A nyni i ta vetsi Black molla zacina plavat s z pod bricha visicim dlouhym cervenym "provazkem". Nejde to vyfotit :( Nemyslim si, ze bych krmila moc - jednou denne a opravdu jen male mnozstvi - takze mam podezreni, ze mi ozira rostliny. Netusim co s tim.
Je pravda, ze Black mollam se ma po vymeneni vody v akvariu pridat do vody kuchynska sul?
Diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2009 20:15 ajne – Re: ajne
Teď se už chová normálně...těžko říct proč tři dny trucovala :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 19:32 ajne – Re: ajne
Teď pořád polehává. Nevíte co to může být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 15:23 ajne – Re: Yirka
Výměna předevčírem, asi dvě hodiny po výměně měřeno, No2 nulové, No3 asi 10mg/l, Ph 7,5.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 14:59 ajne
Teď občas polehává schovaná za kamenem, chvilku zase čile proplave a jde znova polehávat. Doufám že ji nic není :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 14:58 Muž Yirka [9126] – Re: ajne
Měřil jsi N-látky? Často to bývá příznak otravy, hrozí to zejména u nověji založených nádrží. Nebo zkus vyměnit 1/3 vody a uvidíš reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 13:52 ajne – Re: ApacheBa
To by nám tu lítaly po pokoji :-D Ale je nějaká protivná, občas zaleze do rohu a kdo se přiblíží toho vyžene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 13:14 ajne – Re: Imii
Je to možnost, zatím jsem si tuto variantu nepřipouštěl, protože se mi zdály přiliš malé. Na samečkovi nepozoruji nijak horentní zájem, ale může to být zdání. Nemocně nevypadá, ale neradi bychom o ní přišli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 13:04 Žena Imii [45] – Re: ajne
Divil by jste se ... mě se už takto staré ryby vesele množí (potvůrky jedny)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 12:52 ajne – Re: Farrael
Rybičky jsou z našeho chovu, přelom červen-červenec, tak by neměly být ještě pohlavně dospělé.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 10593x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4198-black-molly-chov?od=401