Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bakteriální rozpad ploutví

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Bakteriální rozpad ploutví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2008 14:22 groal
Pokud to ale dela nejaká ryby tak fakt nevím která a akva pozoruju dost casto. Nikdy jsem nejaky utoky nevidel :( tak netusim kdo by to mohl delat a beta je spis bojacna porad se drzi v jednom koute .....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2008 13:43 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: groal
Četl jste reakce na Radovanův dotaz v tématu, na který odkazujete? hmm
Napsal jsem tam, že o bakteriální rozpad nejde.
Ve vašem případě bych vsadil také na mechanické poškození - nějaký "lotrando" ta paví oka okusuje... Máte tam m.j. betu. Na ni by to sedělo...
Nelijte do vody žádnou chemii a raději své rybky pozorujte. :-)
EDIT: Teď jsem si vaši prezentaci líp prohlédl - máte v akvišku parádní "rybí guláš". Těch pachatelů může být vícero. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2008 13:40 kolcun2
S akými rybami ich chováč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2008 13:24 groal
Potřeboval bych poradit, během dvou dnů mi uhynuly dvě paví očka, Mám podezření na rozpad ploutví, ale fakt nevím. Původně jsem si myslel, že by to mohlo být okousané.... ale když se stejné vykousnutí teďka objevilo u třetího pavýho očka během dvou dnů tak fakt nevím. Jeden den má ploutev jakoby nakousnutou a druhý den už tam prakticky není a kdybych teďka nahodou nebyl doma a neviděl jak je od večera zubožená tak věřím tomu že večer už by byla sežraná ( tak jsem ji ač nerad klepnul - vypadala hodně podobně jako tato: rybicky.net/forum/5143 viz foto a to za jeden den ). Preventivně jsem tam nalil ESHA 2000 a uvidím v neděli co bude. ( Volal jsem si pro radu i do obchodu a tam mi řekli, že by to mohlo teď být i tím horkem, že se pak množí bakterie ) Zaroveň vyměním vodu v akva. Myslíte, že se rozpad může šířit pouze na jednom druhu rybek? ostatní ryby se zdají v pořádku nic jim nechybí, žerou, plavou si...... Díky za pomoc. P.S. Taky mi minulý týden uhynuly 2 kapitální 12 cm kousky ancitrusů během 1 dne ( ale to mám podezření na otravu CO2, zapoměl jsem vytahnout přes noc kamínek )ostatní to přežili.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2008 11:51 Žena zora [0] – Re: Yirka
dekuji to bylo trefne potlesk ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2008 11:50 Muž Yirka [9118] – Re: chicko
Píšeš, jako kdybys ty příčiny dokázal identifikovat, tak raději kolegyni poraď. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2008 11:48 Žena zora [0] – Re: chicko
to se snadno rekne... rozzureny ostatne rybky su v uplnem poradku takze ako zacatecnik netusim co by mohlo byt spatne... :-O Delala sem i testy vody a vypada to v poradku....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2008 07:28 Muž chicko [124]
Odstraň příčiny a pak nemusíš takovýhle mini rozpad ani léčit a tím zatěžovat akvárium ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2008 00:44 Žena zora [0] – Re: Joecz
Dalsi cichlavci tam su, ale vykousnute to urcite neni, lebo nejdriv mal v strede ploutvi taku malu dirku akoby od jehly ktera se rychle zvetsovala az se takhle protrhla az ke kraji ploutve :-( Uz sem nasadila Esha tak uvidim a snad to zabere. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 20:37 Joecz
nejsou tam ještě další čichavci? mě se to zdá jen vykousnuté
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 18:51 Žena Alena.sv [89] – Re: zora
Jj,eSHa 2000 pomáhá dobře,ale pomáhá taky sůl.Já jsem použila podle rady 1 lžičku soli na 5l vody a zvýšila teplotu. ;-)
Ale použij buď sůl,nebo léčivo.Nekombinovat!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 18:23 Žena zora [0] – Re: miro03
diky za rady... potrebovala sem se ujistit, ze je to ono. Myslite ze mozem na liecbu pouzit i esha 2000? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2008 22:18 miro03 – Re: cenega
Kupit baktopur v akvaristike a držat sa návodu. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2008 22:06 Muž cenega [1]
tohle se mi u ryb stavalo kdyz sem mel spatnou kvalitu vody (jestli ty trhliny nebo diry v ploutvich nejsou bile lemovane, pak je to asi bakterialni rozpad ploutvi),stacilo mi vodu vymenit vic dbat na kvalitu a ploutve se sami zacelily
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2008 21:52 miro03 – Re: zora
Netreba zakladat nové téma treba sa viac posnažit.Je tu o bakteriálnom rozpade napísané,stačí si to dat do vyhledávača alebo nájst v sekcii nemocí. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2008 17:04 Žena zora [0] – rozpad ploutví ?
Fotka k příspěvku Ahoj. Asi pred týždňom som objavila na samčekovi čichlavca akoby malú dierku na chvostovej plutve ktora sa za tyzden hodne zvetsila tak ze mu uz chyba kusok plutvy :-( prikladam foto prosim poradte co s tym... a ako to vyliecit. Dakujem za pomoc.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2008 17:28 Verka
Lidi, už jste se někdy setkali s tím, aby se sumeček přisával na rybky? (P.S. Začínající akvarista ...)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2008 17:00 Tereza – Re: pavliina
Koretry jsou výborný krmivo. jsou to bílé komáří larvy. Ale zjisti si, jakou skladbu stravy vyžadují betty, jestli bys neměla přidávat taky nějakou rostlinnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2008 11:05 Žena pavliina [50] – Re: Malapa
Tak to jsi mě uklidnil, už jsem si myslela, že je nějak nemocnej. A ty patentky mu moc nedávám, myslela jsem si, abych ho nezmlsala a pak nebyl překrmenej ;-) Takže myslíš, že mu patentky můžu dávat každý den? Ale to přeci nemůže být jeho jediné krmivo, poraďte, co bych mu mohla ještě dávat, aby mu to šmakovalo, když teda vločkama za kilčo pohrdá? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2008 22:26 Andynka
Taky jsem s bojovníkem měla tyto problémy, zjistila jsem, že mu je někdo okusuje, dala jsem ho do samostatné nádržky - ale to tvůj případ není, protože jak koukám, tak ho máš samotného. Zkus mu občas do akvárka vložit nebo z boku přiložit zrcátko a tím kontroluj, jestli se plouve pořád třepí nebo ne. Mě nakonec začal ztrácet rovnováhu a bylo po něm. Zjistila jsem, že bojovnice nejsou to pravé pro mě :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2008 22:19 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: pavliina
Patentky jsou to nejlepší co mu můžeš dávat. Ploutve se mu třepí, to je normální, pokud by jsi ho chtěla mít v dokonalé kondici, tak by musel plavat v malém akvárku bez rostlin, obden mu měnit všechnu vodu a umožnit mu aby viděl jiné samce a neustále byl nucen s nima bojovat. Bety jsou krátkověké a v běžném akva se takovém třepení ploutví neubráníš, ale rybě to absolutně nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2008 21:10 Žena pavliina [50] – Roztřepené ploutve u bojovnice
Fotka k příspěvku Mému beťákovi se začaly třepit ploutve, spíš bych řekla, že jen ta ocasní - zatím :-( Poraďte, prosím, co to může být a jak a čím to léčit? Koupila jsem mu speciální krmivo pro Bety ale nežere ho, je to spíše vločkové a to mu nešmakuje, ještě nesežral ani jednu vločku, jí jen mražené patentky a sušené dafnie. Může to být třeba z nedostatku vitamínů? Nebo to může být ze špatné vody? Ale dělám pravidelně testy a voda je podle nich OK :-O Děkuji za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 10:54 bushmanka
Zdravím
prosím poraďte..mám samičku betty odlovila jsem ji raději do karanteny protože ji mizí ploutve a nežere ale to jsou jediné příznaky žádné vředy nebo blednutí...dokonce má pořád teritoriální chování včera se pěkně vztekala na zrcátko...čím jsem si vyzuelně zkontrolovala že i žábra má pořád zdravou barvu...co s tím??? sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 21:16 Andynka
Nejspíš jsem objevila u svých rybek bakteriální rozpad ploutví. V sekci nemocích jsen našla příznaky, ale nic takového jsem u rybek neshledala. U betty se mi objevilo na konci ploutviček něco jako vymyzení barvy a zůstalo jen bílé místo. U čichavců jsem zase spatřila roztřepení ploutví. Je to BRP?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 13:20 Kublaj – Re: filipsi
myslis ze by ty problemy s bakterkou mohlo zpusobit to,ze jsou ty betaci liny a casto lezej na zemi nebo na kytce?? mel bych davat casteji zrcatko aby s ploutvema vic hejbali???preci jenom ty z dovozu jsou zvykli se porad prsit a jestli jim to pak nechybi a ty ploutve nestradaj...to je jen takova moje uvaha o ktery sem nikde necet...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 13:17 Kublaj – Re: Danila
Eshu 2000 sem nechtel pouzivat protoze mi nepomohla uz dvakrat....( na neonky to pouze nefungovalo a maly Gupky mi to dokonce zabilo + sneky i kdyz to nepisou)....to uz mam lepsi zkusenosti s obycejnym Multimedicalem...
Jinak tu bakterku sem mel na dvou betakach a ani u jednoho nefungoval Neomicin kterej mi pred rokem na to fungoval,tak sem vyzkousel savo.... na toho jednoho to po peti dnech pomohlo a na toho modryho ne,takze sem mu vymenil predevcirem vodu a zkusim neco jinyho dneska...
kazdopadne je mam v petilitrovejch nadrzich abych je mohl lepe lecit,ale premejslim jestli nepotrebujou vic plavat aby se jim pohybovali ploutve,treba hnijou z toho....
na Splendens sem se dival ale tam radej klasiky a nebo rikaj ze jim ryba umrela...nic moc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 11:38 Žena Danila [4489] - Sumci
Kublaj: měla jsem stejný problém u beťáka a řešila jsem to s lidmi od bett na www.splendenspower.cz/…, tam se optej.
Z fotky to není vidět, ale pokud se ploutve beťáka slepují dohromady, je to problém, který je prý jen těžce řešitelný a ze tří ryb to přežije jedna (údajně). Zkusila jsem Esha 2000 ale bez úspěchu a můj beťák bohužel uhynul.
Tak držím palce, ať je Tvůj beťák ten, který to zvládne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 11:33 katka
Anooo, hlavne "plynule" :-D :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 11:32 katka
ja som taka nedockava :-( :-( :-( a mesiace cakat je pre mna hroza smich smich smich
Dakujem za radu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 11:29 Muž filipsi [1295] – Re: Katka
Ale to barveni casem prejde, pravda, ten cas byva i v radech mesicu. Navic to neni nic spatneho.
Ale spis me zajima ten betak, s cim dohromady je/byl v akvarku? Nejake samicky? At ho nelecis zbytecne, navic u bakterialniho rozpadu byva pricina jinde a nejaky lek ji neodstrani ...

(jo aha, teprve ted to vidim, ten puvodni dotaz je starsi a nebyl od tebe, ty jsi jen "plynule" navazala s korenem ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 11:23 Katka – filipsy
Anoo koren som myslela smich smich ale vidim, ze je to beznadejne :-( :-( :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 11:21 katka
no, uz som to teda nasla pod korenom smich smich , no, ale ako vidim ,tak sa toho nezbavim a mozem ho dat akurat tak skreskovi ako ozdobu do akvarka smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 11:21 R Muž Silent [5949] – Re: Kublaj
Nevím co chceš vědět extra o léčení Bett. O ničem takovém jsem nikdy neslyšel. Musíš použít léky na bakterku. A jak jsem psal léčení je stejné u všech ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 11:17 Kublaj
koukam z se tu hodne dozvim... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 11:13 katka
xixixi, smich smich smich , noo myslela som ze je to nieco ta´ke ako korkova kura smich smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 11:07 Muž filipsi [1295] – Re: Katka
Kořen. (tohle myslis?)
Jiank na prvni fotce bakterialni rozpad ploutvi nevidim, spis potrhaneho betaka. S cim dohromady je v akva? Ale jisty si nejsem, to by chtelo vic fotek a vedet vic o jeho prostredi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 11:04 Katka – otazka
Noo :-) takkk teda maaaam co citat, a este jedna otazockaa xixixi :) :) :) ako sa to u vas povie, normalne drevo???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 10:59 Katka – otazka
hm, este mi prosi poviete v ktorej sekcii to mam hladat?Voda, přípravky na úpravu a testy ??Dekorace a dno ??? som na tomto fore nova :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 10:50 Katka – Otazka
Ahojte vsetci, Mam na Vas jednu otazocku, kedze som taky maly zaciatocnik.
Kupila som take drevo do akvarka, a stale mi toto drevo farby vodu, neviete mi pomoct co s tym??
Uz som to skusala aj vyvarat, nechala som to dlho namocene a stale nic:-(. Pokazde mi uplne zhnedne voda. DAkujeem vsetkym za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 10:49 R Muž Silent [5949] – Re: Kublaj
Léčení Bett je stejné jako u ostatních ryb. Nebo myslíš že potřebují zvláštní léky? Pokud máš diagnózu tak kup léčivo jako pro kteroukoli jinou rybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 10:01 Kublaj – bakterka u Betaka...
Fotka k příspěvku Muj betak ma bakterku....co byste doporucovali a co se vam na Bety osvedcilo...prosim nepiste sem navod na jine ryby,ale pouze na leceni Bet...diky...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 20:32 Žena Lucianetta [43]
prosím, vážně nevíte? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 11:51 Žena Lucianetta [43]
nojo, mě by ale zajímalo, jestli je to vůbec nemoc, a jestli jo, tak jaká ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 11:32 Žena Voloďka [59] - Tetry
Co se týče sekcí nemoce, chci říci, že v odstavci léčení nejsou (možná někde asi jo...už nevím :-) ) vypsány léky, které se mohou koupit v akvaristikách. Nechtěla jsem být konkrétní a hlavně dělat někomu velkou reklamu, protože pak by byly dohady o tom zda je tamten lék lepší či ne a proč to tam není a proč tu je ten nejdraží lék napsanej.....atd...., ale doufám, že každého snad napadne, že nějaké nemoci se dají vyléčit a tak stačí zajít do obchodu a prodavač poradí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 10:45 Žena Lucianetta [43] – mečovka - třepí se jí ploutve
Prosím o radu. Mám 80l akvárko a v něm zatím cca 50l vody (ještě nemám dodělané konečné úpravy týkající se dna a rostlinek). Mám 2 mečovky (samci), 2 pancéřníčky zelené (asi samec a samice) a 3 endlerky, kterým se včera narodilo mimčo. U jedné mečovky se mi zdá už několik dní, že se jí jakoby třepí ploutve - nejvíc je to poznat na hřbetní ploutvi. Za ty cca 3 dny, co to pozoruji, se to nijak nehorší, ani nelepší. Druhá mečovka je OK. Nekrmím živým, jen sušenýma breberkama a vločkama. Nevíte, co by to mohlo být? Jestli třeba si něco udělala a spraví se to samo, nebo to bude nějaká nemoc a je potřeba ji dát do zvláštního akvárka...? Děkuju předem za rady.
+ EDIT: Chová se normálně a žádné boule, tečky, zašedlou nebo jinak zbarvenou kůži nebo odstáté šupiny nemá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2008 20:01 Muž filipsi [1295]
Vapel napsal: mno a nijak jim to nevadi az na tohle
:-O


Praveze :-( tohle znamena, ze jim to vadi. Asi bude hur. takova "nadrzka" vyzaduje denni vymenu vody, a jak nekdy vynechas, bude zle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2008 19:19 Muž vojtak [312] - Cichlidy – Re: suchysvatonovice
Me stacilo jen zvednout teplotu o 2 - 3 stupne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2008 18:57 suchysvatonovice – Re: Vapel
Problém bude v přebytku odpadních látek ve vodě,to čemu říkáš akva je tak pro 5 -10 kousků čerstvého potěru.Obecně takhle maličká nádržka bude problematická na udržení kvality vody.Živorodky a paví očka zvlášť jsou na kvalitu vody náročná.Vyměňovat denně 20-30% vody za odstátou.Jestli jsou tam jen živorodky tak přidat špetku soli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2008 17:36 Vapel
Proc??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2008 17:35 Vapel
mno a nijak jim to nevadi az na tohle
:-O

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [17] 18 19

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 34694x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/413?od=801